MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY
 

Václaváček

Staňte se redaktory školního časopisu Václaváček!

Důležité

Milí žáci, rádi bychom vám představili náš nový elektronický časopis www.vaclavacek.cz, který se těší na vaší tvorbu! Podělte se s námi o zajímavosti ze školy a vašeho života. Rádi tvoříte, fotíte, kreslíte, píšete příběhy, komiksy nebo skládáte básně? Pak se staňte společně se svými rodiči redaktory a vše nám zasílejte na redakce@vaclavacek.cz!

Vážení rodiče, vše vámi zasílané musí splňovat následující náležitosti:
1) název (např. Jak jsme nasbírali nůši hub),
2) obsah (finální elektronický text rozdělen do odstavců, nebo sken* žákovy tvorby),
3) obrázek (max. jedna fotografie*).

* sken a fotografie zasílejte na šířku ve formátu JPG

Vámi zaslané podklady nesmějí obsahovat žádné citlivé údaje (jako např. další osoby, jména, čísla popisná, registrační značky apod.). Vyhrazujeme si právo vámi zaslané podklady bez udání důvodů nezveřejnit. Zasláním podkladů souhlasíte s jejich případným zveřejněním.
 

Jakub Müller: Recenze knihy "Nesplachuj!"

20. 12. 2018

Ani jsem nečekal, že tak dobrá, vtipná a poučná kniha, která vysvětluje, co všechno je pod poklopem záchodu, vůbec existuje! Nevěděl jsem, že v Římě se moč používala místo mýdla, že archeologové poznávali dinosaury podle trusu a co měli k jídelníčku, nebo že barva pro barvení vlasů (aby holky byly blondýnky) se skládala v 16. století z citrónové šťávy a odstáté moči. Použití k praní a v kosmetice – třeba při výrobě parfémů – mě teda fakt překvapilo. Ani jsem nevěděl, že se z trusu dělá střelný prach, papír, nebo že se tím topí a to někde dodnes, nebo že trus se používal i při stavbách. A nejdražší kávu na světě si teda fakt raději nikdy nedám, po tom, co jsem se tady dočetl – ta nejdřív projde trávicím ústrojím divoké kočky, pak se vysbírá z trusu, vysuší, opraží – no, to fakt nemusím. Kniha se mi moc líbila, protože jsem se hodně naučil a běžně se o těchto věcech nemluví, i když to všichni provádíme každý den. Tato knížka má krásné a srandovní obrázky a přečetl jsem ji opravdu hrozně rychle. Určitě bych ji doporučil i ostatním dětem k přečtení.
 

Jakub Müller: Jak se stát blogerem

3. 12. 2018

Do školy už dlouho dostáváme časopisy z Mladé fronty, kde si můžeme vybrat knihy, které chceme číst. Pro nový školní rok hledali nové blogery a booktobery. Vybírali dvacet dětí z celé České republiky, tak jsem si řekl, že to zkusím. A ono to vyšlo. Mladá fronta mi posílá 4krát ročně tři knížky a já o jedné, kterou si vyberu, musím napsat recenzi. Mou recenzi vydají v následujícím katalogu. Teď jsem měl knihu "Nesplachuj!". Kdyby si ji někdo chtěl půjčit, klidně se ozvěte. Kniha se mi moc líbila, byla vtipná, docela jsem se nasmál a doporučuji si ji přečíst.
 

Roman B.: Hasičská Tatra 148

2. 11. 2018

T 148 byl československý nákladní automobil s podvozkem 6x6, případně 4x4 s nosností 12 tun, vyráběný v letech 1972 až 1982 národním podnikem Tatra. V roce 1969 byla zahájena výroba ověřovací série modernizovaného automobilu s označením T 148 jako inovační stupeň typové řady T 138, kterou nahradila a v mnohých variantách rozšířila. Konstruktéři si dali za cíl odstranit příčiny některých poruch vozů T 138, zvýšit výkon motoru, přepravní rychlost a spolehlivost. Provoz v terénu umožňuje zejména dostatečná světlá výška 290 mm, výhodou je i relativně malý poloměr otáčení.
 

LEGO BOOST