MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

YouTubeTV

 

Navštíví nás Kašpar, Melichar a Baltazar

« zpět
7. 1. 2019

Vážení rodiče, milé děti, v pátek 11. 1. 2019 se k nám přijdou podívat Tři králové. Podle legendy to byli králové z Východu, nazýváni mudrci, protože byli velmi učení. Vyznali se v mnohých vědách i uměních a zřejmě toho hodně věděli i o hvězdách. Za jednou takovou novou hvězdou se vydali, až došli k městu Betlému, kde vešli do obyčejné stáje, v níž spatřili v jesličkách malého Ježíška. Tři králové se poklonili, předali své vzácné dary a velmi se radovali.

Pokud byste chtěli i vy udělat radost a obdarovat ty, kteří to potřebují, můžete přispět do Tříkrálové sbírky, jejíž výnos je tradičně z největší části věnován na podporu záměrů pro lidi v nouzi na území ČR. Jde o různé formy podpory a pomoci pro nemocné, lidi se zdravotním postižením, matky s dětmi v tísni a pro další jinak sociálně potřebné. Z daru, který vhodíte do zapečetěné kasičky s nápisem Charita, se 65 % vrátí Charitě, která u vás koledování zorganizovala, 15 % využije na své projekty vaše diecézní Charita, 10 % pomůže potřebným v zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % je režie sbírky – více na www.trikralovasbirka.cz

Děkujeme.

« zpět