MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Naši šachisté zvítězili v Přeboru žáků ostravských škol

« zpět
5. 5. 2019

V Domě kultury města Ostravy probíhá Mistrovství ČR v šachu v rámci mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník 2019. Ve čtvrtek 2. 5. 2019 tam proběhl také Přebor žáků ostravských škol. Největší výpravu 28 mladých šachistů vyslala naše škola a nebodovala jen kvantitou, ale hlavně kvalitou. Po vítězství v soutěži družstev naši zvítězili i v soutěži jednotlivců. Bertík a Viktorka B. obhájili loňská prvenství a obsadili 1. a 2. místo v kategorii B žáků 3. – 5. ročníků. Blahopřejeme! Celkem jsme měli 4 hráče v první desítce, když 7. skončil Matěj Krüger a 10. Zdeněk Přibyl. V neoficiální soutěži družstev jsme zvítězili s 23 body před ZŠ Zelená s 21,5 body a ZŠ Bulharská s 20 body.

V kategorii A děti MŠ, 1. a 2. ročníků jsme vyslali 10 dětí, které se začaly šachy učit až v tomto školním roce, z nichž byla většina z MŠ. Nejvíce získali 3,5 bodů prvňáci Filip Vrajík a Jakub Kořínek a z dětí MŠ byli nejlepší Natálka Müllerová a Filip Kuchař, oba získali 3 body. Natálka zůstala jen maličký krůček za medailí na 4. místě v kategorii dívek, přičemž všechny 3 medailistky byly žačky 2. ročníků, tedy o 2 roky starší.

Turnaj byl pro všechny zážitkem a obrovskou zkušeností, zejména pro nejmenší. Pro větší byl výbornou přípravou pro celostátní Mistrovství škol ČR, které se uskuteční od pondělí 17. 6. do středy 19. 6. 2019 ve Zlíně, kam se naše družstvo kvalifikovalo. Budeme držet pěsti!