MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Družina má talent

12. 11. 2018 Školní družina 2. oddělení

Každoročně si výchovně vzdělávací činnost v družině zpestřujeme soutěží talentovaných dětí pod názvem "Družina má talent". Nejinak tomu bylo i dnes a naše hvězdná porota to v hodnocení opravdu neměla snadné. Mohli jsme vidět jak hudební, pěvecké a taneční vystoupení, tak i divadelní představení a obdivuhodné poznávání státních vlajek všech Zemí světa. Už teď se těšíme na příští talenty!
 

OH – pokračování

9. 11. 2018 Školní družina 2. oddělení

Opět jsme využili krásného počasí k pokračování na družinových "olympijských" hrách. Tentokrát si děti změřily své síly v běhu na 100 m, štafetovém běhu a skoku z místa. Tento týden nechyběly ani zábavné hry a také jsme začali s přípravami na vánoční jarmark.
 

Dělání, dělání, všechny smutky zahání

2. 11. 2018 Školní družina 2. oddělení

V další části etapové hry se děti pomocí videoprezentace dověděly něco málo o činnosti sopky, zasoutěžily si v týmech a pobavily se při zábavných hrách s víčky od PET lahví, které mají příznivý vliv na rozvoj psychomotoriky a rovněž působí relaxačně.

V naší družině si ale jen nehrajeme. Protože nám není lhostejná příroda, nejenže jsme nasbírali kaštany pro zvířátka, ale snažíme se i o to, aby okolí naší družiny bylo čisté a pravidelně se o něj staráme. To ale máme šikovné děti!
 

Za námi je další týden...

19. 10. 2018 Školní družina 2. oddělení

... a kus práce a zážitků.
 

Hrajeme si, sportujeme, poznáváme

15. 10. 2018 Školní družina 2. oddělení

Součástí naší celoroční hry "Cestou kolem světa" jsou i olympijské hry. Děti si vyrobily olympijské vlajky, vymyslely pokřik týmu a nastoupily ke sportovním výkonům. Prvními disciplínami byly petanque, pozemní hokej a badminton. Děti jsou nejen hravé a soutěživé, ale rovněž využívají svoji představivost a fantazii ve výtvarných a pracovních činnostech.

Jako každý rok, tak i letos jsme pro lesní zvířátka nasbírali kaštany, které jsme předali panu myslivci z Mysliveckého sdružení ve Václavovicích.
 

Nejen víčkohraní

1. 10. 2018 Školní družina 2. oddělení

Sluníčko nám krásně hřeje...

21. 9. 2018 Školní družina 2. oddělení

...a v naší družině se pořád něco děje:) I tento týden jsme využili nádherného počasí k různým výtvarným a pohybovým činnostem. V družině pracujeme nejen na společných tématech, ale děti mají možnost realizovat se i v tom, co je baví. Aktivně se mohou podílet na programu a navrhovat společné aktivity pro ostatní děti.
 

Tak už nám to začalo

13. 9. 2018 Školní družina 2. oddělení

Prázdniny, cestování, dobrodružství - to vše je již za námi, ale ne tak docela. Děti ze ŠD budou cestovat i po prázdninách, prostřednictvím celoroční hry "Cesta kolem světa". V této hře se seznámíme s životem lidí v různých částech světa. Budeme se zabývat nejen současností, ale rovněž i historií dané Země. Děti budou pracovat v cestovatelských týmech, které si pojmenují. Každý tým pochází z fiktivní Země, kterou si vymyslí.

Po celý rok budou týmy mezi sebou soutěžit, plnit úkoly a každý měsíc je čeká olympiáda v jiné Zemi. Svoji cestu budou děti sledovat na mapě "herním plánu", do kterého budou vlepovat kartičky symbolizující to, co v dané zemi prožili. Navštívíme Evropu (ČR, Francie, Itálie, Řecko), Afriku (Egypt), Asii (Čína, Japonsko) a Ameriku.

Děti se již plně zapojují do her, soutěží a vyrábění. Hodně nám k tomu přispívá i krásné počasí, kdy veškeré činnosti můžeme provádět v přírodě, jako dětmi tolik oblíbené soutěže s vodou.
 

Loučení s družinou

20. 6. 2018 Školní družina 2. oddělení

Náš dětmi dlouho očekávaný jarmark je za námi. Na jarmarku, který jsme si připravili pro děti z 1. oddělení ŠD, jsme za fiktivní penízky prodávali to, co jsme za celý rok vytvořili. Získané penízky se našim dětem proměnily na body a ty pak sehrály nemalou roli při celkovém bodování a vyhodnocování celoroční etapové hry. Vítěze už známe a teď nás ještě čeká úklid družiny, škola v přírodě a hurá na prázdniny...
 

Blíží se závěr etapy a celoročních činností

15. 6. 2018 Školní družina 2. oddělení

V průběhu indiánské etapy nám často přálo krásné počasí a tak jsme ho co nejvíce využili na soutěže a hry s vodou. Nechyběly ani střelba z luku, florbal nebo petanque. I my v družině už odpočítáváme dny do konce školního roku. Než se ale rozejdeme na prázdniny, čeká nás ještě družinový jarmark, vyhodnocení a odměnění týmů za celoroční práci. Ale o tom až příště...
 

Další činnosti v etapě Indiánskou stezkou

1. 6. 2018 Školní družina 2. oddělení

Pokračování etapy Indiánskou stezkou

25. 5. 2018 Školní družina 2. oddělení

V této etapě děti vyrábějí indiánské předměty jako jsou týpí, tomahawky, čelenky. A protože nám počasí přeje, osvěžujeme se hrami a soutěžemi s vodou a také jsme byli na zmrzlině.
 

Konec etapy Objevy a vynálezy a hurá na Indiány

21. 5. 2018 Školní družina 2. oddělení

Etapu jsme zakončili dalšími pokusy, bádáním a prezentací vlastního vynálezu budoucnosti. Zároveň bylo vyhodnoceno a odměněno nejlepší družstvo této etapy. Děti se rovněž aktivně zapojují do příprav výchovně vzdělávací činnosti v družině a pro své soupeřící týmy připravují různé hry a soutěže.

Nyní jsme začali poslední etapu tohoto školního roku "na indiánské stezce".
 

Den rodin s družinou

11. 5. 2018 Školní družina 2. oddělení

S dětmi 2. oddělení družiny jsme si páteční odpoledne zpestřili soutěžemi, které připravili členové TJ Sokol Václavovice spolu s pedagogickým sborem naší školy v rámci akce Den rodin. Děti si soutěžení opravdu moc užily. Za odvahu si odnesly malou odměnu a diplom pro ŠD. Už teď se těšíme na další podobnou akci.
 

Stavby z písku

7. 5. 2018 Školní družina 1. oddělení

Písek, pískoviště... lopatky a kyblíky... to nás nikdy neomrzí!:-)
 

Čarodějná návštěva v družině

30. 4. 2018 Školní družina 1. oddělení

Dnes jsme měli v naší družině podivnou návštěvu. Přišly k nám dvě čarodějky! Děti, proměněné ve zvířátka, hledaly kouzelné klíče k tajemství letání na koštěti. Všechny klíče se našly! Proto jsme rychle vyrazili ven, aby si děti let na koštěti vyzkoušely. Ještě že jsme před časem vyráběli ta košťata!
 

Pokusy

26. 4. 2018 Školní družina 2. oddělení

Jedno odpoledne jsme s dětmi věnovali zábavným pokusům. Mezi nejzajímavější patřily např. bojácné barvy, nafouknutí balonku octem a sodou, barevná pěnová bomba nebo kouzelná svíčka. Na závěr nám Markétka Reiterová předvedla, jak si vyrobit voňavé mýdlo.
 

Čarodějnice

25. 4. 2018 Školní družina 1. oddělení

Rozvíjení dětské fantazie je spojeno s četbou pohádek a následně se promítá do výtvarných činností ve školní družině...
 

Objevujeme, bádáme, vynalézáme, soutěžíme

13. 4. 2018 Školní družina 2. oddělení

V etapě "objevy a vynálezy" si s dětmi povídáme o vynálezech a objevech, které lidem změnily život a porovnáváme je se současnými vymoženostmi. Žáci se aktivně zapojují a téma doplňují ukázkami starých předmětů, které se u mnohých doma ještě uchovaly. Etapa je doprovázena pohybovými soutěžemi při kterých děti bádají, objevují a zároveň využívají své logické myšlení. Žáci rovněž rozvíjejí svoji fantazii při výtvarném zpracování svých vlastních vynálezů budoucnosti.

Do konce etapy nás ještě čekají pokusy a sestavení modelu vlastního vynálezu, ale o tom zase až příště...
 

Jaření

11. 4. 2018 Školní družina 1. oddělení

Slunce už vysouší loužičky, nebudou studené nožičky, slunce má k sušení vlohy, osuší mé dlouhé nohy. Žádný vítr, žádné blesky, to je hezky, to je hezky. Teplý vánek houpe tě, to je hezky na světě.
 

Duben, měsíc čarodějnic a čarodějů

9. 4. 2018 Školní družina 1. oddělení

Malá Čarodějnice přišla o své kouzelné létací koště. My jsme ji vyrobili krásné nové...
 

Naše velikonoční tvoření

27. 3. 2018 Školní družina 2. oddělení

Výroba jarní dekorace

20. 3. 2018 Školní družina 1. oddělení

Návštěva Velikonoční výstavy

9. 3. 2018 Školní družina 2. oddělení

Tvoření nás baví...

1. 3. 2018 Školní družina 2. oddělení

1 | 2

LEGO BOOST