MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Čína

14. 5. 2019 Školní družina 2. oddělení

Naší předposlední zastávkou na cestě kolem světa se stala Čína. V zábavných hrách jsme si vyzkoušeli práci s čínskými jídelními hůlkami a přebírali jsme rýži. Rovněž byly děti seznámeny s čínskými znaky. Čínské znaky jsou písemná soustava, která je používána pro zápis čínských jazyků. Znaky se vyvinuly z obrázkového písma, kde každý znak vystihuje zjednodušenou podobu pojmu. Čínské písmo patří mezi starověká písma a jde o nejdéle soustavně používané písmo na světě.
Děti si vyzkoušely napsat své jméno a zjistily, že to není tak jednoduché, jak se zdá.
Hezký den!
好天气 !
 

Den rodin s družinou

14. 5. 2019 Školní družina 2. oddělení

Letošní ročník jsme si s dětmi opět užili a již nyní se těšíme na ten další.
 

Zajímavosti z Egypta

3. 5. 2019 Školní družina 2. oddělení

Tvar egyptských pyramid je údajně inspirován šířením slunečních paprsků. Dešťových srážek je v Egyptě dva centimetry za rok. Ve starověkém Egyptě se věřilo, že kočky jsou posvátné a že jejich chov v domácnosti přináší štěstí. Z Egypta pochází papír, tužka i zubní pasta. Slovo mumie je perského původu a označoval se jím původně asfalt, později se výraz mumie užíval pro všechno, co zaschlo v přirozeném stavu. Konzervovaná těla byla někdy také ponořovaná do asfaltu, jako jednoho z vnějších mumifikačních materiálů.
 

Pták ohnivák, hra mezi družinkami

2. 5. 2019 Školní družina 1. oddělení

Pták ohnivák má zavázané oči, aby neviděl, kdo jej chce o vzácné peří – kolíčky přichycené na oděvu – připravit. Jak vidno, děti byly při hře velmi hbité:)
 

Putování Afrikou

24. 4. 2019 Školní družina 2. oddělení

Naší další zastávkou se stal Egypt a jeho záhadné pyramidy.
 

Budoucí barmani

16. 4. 2019 Školní družina 2. oddělení

Po palačinkách jsme si dali drink. Ten si ale děti musely samy namíchat z dostupných ingrediencí a dát mu svůj originální název. Pak už jsme jen ochutnávali a vybrali dva nejlepší:

ŽELÉ BONBON: led, Sprite, Fanta, Kofola, Jupí šťáva, citron, limetka, jahoda, máta na ozdobu

JoJoMIX: jahody, jahodový džus, kiwi, limetka, třtinový cukr (vše rozmixovat)

Dobrou chuť!
 

A jsme zpátky ve Francii...

8. 4. 2019 Školní družina 2. oddělení

...konkrétně v pařížské restauraci. Každý tým měl za úkol si předem promyslet a nazdobit slavnostní tabuli. Na návštěvu k nám přišla paní učitelka Lucie Chrastinová, která dětem předvedla způsob skládání ubrousků. Za snahu byly děti odměněny palačinkami. Z jídelního lístku měli na výběr palačinky s nutelou, domácí rybízovou marmeládou nebo povidly. To byla dobrota!
 

Mlsáme

5. 4. 2019 Školní družina 2. oddělení

Týden v družině jsme zakončili mlsáním. Tentokrát jsme si pochutnali na smetanovo čokoládové zmrzlině. A tím to nekončí. Další dobrotu si dáme hned v pondělí – palačinky. Už se těšíme!
 

Karaoke

1. 4. 2019 Školní družina 2. oddělení

Před další etapou jsme si od cestování na chvíli odpočinuli zpěvem. V soutěži "karaoke" se nám představili např. Helenka Vondráčková, skupina Mirai, Ewa Farna, Alvaro Soler a mnoho dalších zpěváků. Děti předvedly opravdu skvělé výkony.
 

Ponožkový den v družině

25. 3. 2019 Školní družina 2. oddělení

I my v družině jsme si s dětmi užili ponožkový den. Nejprve jsme se zapojili do výroby ponožek a potom jsme si i zasoutěžili.
 

Což takhle dát si...

19. 3. 2019 Školní družina 2. oddělení

... špagety. Etapu o Itálii, jsme zakončili soutěžemi s vařenými špagetami. Je pravda, že některé děti měly špagety víc na hlavě, než v puse, ale za pobavení to stálo!
 

Špagety nejen k jídlu

13. 3. 2019 Školní družina 2. oddělení

Naše další zastávka na cestě kolem světa je Itálie. Nejprve jsme si pomocí videoprezentace ukázali nejzajímavější místa této jižní země, a protože Italové milují špagety, my jsme je využili trochu netradičně – ke stavbě věží.
 

A jsme v Itálii

7. 3. 2019 Školní družina 2. oddělení

Z Francie jsme se přesunuli do Itálie, kde jsme si "upekli" pizzu, soutěžili o nejdelší špagetu z oblečení, PET víček a špejlí. Nakonec jsme z hřiště udělali Benátky, které jsme se pokusili přeplout za pomocí novin.
 

Příprava na sobotní karneval

27. 2. 2019 Školní družina 2. oddělení

Zajímavosti z Francie

26. 2. 2019 Školní družina 2. oddělení

Věděli jste, že:
- Francii ročně navštíví asi 85 milionů návštěvníků?
- Francie produkuje ročně miliardu tun sýra ve více než 1200 druzích?
- ve Francii je zakázáno fotit policejní vozidla i příslušníky policie?
- Francouzi snědí 30.000 tun hlemýždů ročně?
- ve Francii je zakázáno přepravovat šneky ve vlaku bez vlastní jízdenky?
- každé zvíře pod 5 kg musí mít svojí vlastní jízdenku?
- průměrný Francouz sní za rok 500 šneků?
A my jsme si jich pár vyrobili.
 

Tak nás sluníčko opět vytáhlo ven...

19. 2. 2019 Školní družina 2. oddělení

...a my jsme toho využili k soutěžení a hrám.
 

Návštěva Francie

18. 2. 2019 Školní družina 2. oddělení

Při cestě po Francii jsme zamířili na Eiffelovu věž a navštívili barokní ples francouzského krále Ludvíka XIV, pro který byly charakteristické masky a škrabošky.
 

Sportujeme i v zimě

13. 2. 2019 Školní družina 2. oddělení

Konec 1. pololetí

11. 2. 2019 Školní družina 2. oddělení

I my v družině jsme se rozloučili s 1. pololetím. Děti sice nedostaly vysvědčení, ale užily si zábavný den s pohybovými a hudebními soutěžemi o ceny.
 

Malování na sněhu

30. 1. 2019 Školní družina 2. oddělení

Počasí nám tento týden ke stavbě sněhuláků moc nepřálo, tak jsme si je alespoň namalovali na sněhu temperovými barvami. A protože nás kreslení bavilo, zkusili jsme i jiné obrázky.
 

Odpočinková činnost

29. 1. 2019 Školní družina 2. oddělení

K výchovně vzdělávací činnosti ve školní družině patří i odpočinková, relaxační a individuální činnost podle přání a potřeb dětí. Děti mají možnost relaxovat při knížce, stolních hrách, výtvarných činnostech. Představivost a zručnost si procvičují pomocí konstrukčních stavebnic. Tady si každé dítě najde svoji zábavu.
 

Paříž, město módy

21. 1. 2019 Školní družina 2. oddělení

Další zastávkou na naší "cestě kolem světa" je Francie. Jako první jsme navštívili Paříž – kolébku světové módy. Děvčata se proměnily v modelky a předvedly nám nejnovější módní trendy. Nechyběla ani porota složená z chlapců, kteří svoji roli brali zodpovědně a nakonec vybrali tři vítězné modely. Milé dámy, nechte se inspirovat.
 

Etapa Řecko

18. 1. 2019 Školní družina 2. oddělení

V této etapě jsme se zaměřili na historii OH a starořeckou bájnou mytologii. Videoprezentacemi byly děti seznamovány s bájnými postavami této doby a taky si v týmech svoji mytologickou postavu nakreslily. Nejprve vytvořily nákres poslepu a následně výtvor dokreslovaly a vybarvily. Výsledek se jim povedl!
 

Budoucnost

14. 1. 2019 Školní družina 2. oddělení

Mezi jednotlivými etapami, jsme si odskočili do budoucnosti. Chlapci měli za úkol navrhnout auto budoucnosti a děvčata předvedla svůj módní návrhářský talent. Mezitím jsme ještě využili sněhové nadílky a užívali si hraní venku.
 

Ať je zima nebo mráz...

11. 1. 2019 Školní družina 2. oddělení

...hraní na sněhu baví nás!
 

1 | 2 | 3 | 4

LEGO BOOST