MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

BAKALÁŘI Žákovská knížka

Google Classroom

Umíme to

YouTubeTV

esf2

 

Vojta: Kybernetická olympiáda – zábava s technikou

« zpět
17. 3. 2019

Milí spolužáci, rád bych se s vámi podělil o zážitek z kybernetické olympiády. Na začátku roku 2019 jsem se se svým spolužákem zúčastnil na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava kybernetické olympiády. Jel jsem reprezentovat naší školu. Do kroužku kybernetiky chodím sice jen půl roku, ale přesto jsem to chtěl zkusit, protože mě kybernetika velice baví a zajímá. Ještě bych rád vysvětlil, co to ta kybernetika vlastně je. Je to programování, robotika, vývoj, pájení a oživování elektroniky, stavění z různých stavebnic, např. Lego Mindstorms, ze kterých se dají postavit roboti, kteří jezdí, můžou i mluvit a dělat různé obličeje atd.

Při příchodu jsme si museli vymyslet jméno týmu. Náš tým se jmenoval Borci z Česka. Týmy byly tříčlenné, dostali jsme se spolužákem do týmu ještě jednu holku z jiné školy. Týmů bylo celkem třináct, takže konkurence byla veliká. Začátek soutěže byl v 8:30 hod. a končilo se ve 14:00 hod.

Stavěli jsme z Lega Mindstorms, z elektrické stavebnice Boffin a z WeDo Lega. Prvním úkolem bylo postavit auto, které jezdí doprava i doleva, dopředu i dozadu. Tento úkol jsme splnili celkem rychle. U stavebnice Boffin bylo úkolem postavit elektrický obvod s žárovkou, led diodami s vypínačem, s vrtulkou a rádiem. Tohle byl docela lehký úkol, takže jsme ho splnili rychle a bez potíží. Posledním úkolem bylo postavit auto, které samo jezdí a aby před překážkou začalo couvat – tohle bylo na nás už trochu těžší, tento úkol nám dal docela zabrat. Pak následoval kvíz. Bylo tam celkem 10 otázek o programování robotů. Zvládli jsme to na jedničku, a i když jsme nakonec neskončili na prvních třech místech, stejně se nám soutěž líbila a užili jsme si zábavu s technikou.

« zpět