MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Sluníčka

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Vlakem do Archeoparku

25. 4. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Mrazivého rána jsme se nezalekli a s batůžky na zádech jsme se vydali na nádraží do Šenova. Cestou jsme pozorovali přírodu a měli přestávku na svačinku.
Moc děkujeme manželům Vilkovým za poskytnutí zázemí a milého překvapení v podobě dobré svačinky.
Jízdu vlakem do Chotěbuzi jsme krásně zvládli. A v Archeoparku jsme se s průvodcem vrátili do minulosti. Viděli jsme, jak lidé kdysi žili a dozvěděli se spoustu zajímavostí z té doby.
Navštívili jsme i nedaleký Rybí dům a potom už honem na vlak domů. Příjemně unavení jsme se těšili na rodiče, kteří nás čekali na vlakovém nádraží v Šenově.
Celý den nám rychle utekl, příjemné počasí a nové zážitky jsme si všichni moc užili.
 

Noc ve školce

22. 4. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Noc ve školce s kamarády?
 

Sluníčka v říši snů

22. 4. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Ve středu 17. 4. 2024 jsme navštívili festival pohádek pořádaný SVČ Korunka s názvem Můj sen. Pohádkové bytosti nás zavedly do míst snění. Ve Snílkově děti kreslily své plyšáky a domeček, v Postýlkově přenášely nelehkou cestou kapky večerní rosy do studánky, v Hajánkově ustaly postel pro medvídka a jeho plyšové kamarády a v Polštářkově si vyzkoušely stínové divadlo. Na závěr nás čekalo promítání pohádky v sále.
 

Na dopravním hřišti

16. 4. 2024 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Na dopravním hřišti si děti zopakovaly dopravní prostředky a pravidla, jak se v nich správně chovat. Seznámily se s dopravními značkami a s tím, co znamenají a pro koho jsou určeny, zazpívaly si novou písničku s názvem Malý vláček nebo si vyzkoušely práci s programovacími včelkami. Procvičily si stříhání při výrobě lodičky a soutěžily v družstvech s balóny. Ve čtvrtek jsme společně oslavili narozeniny našeho kamaráda Matěje a v pátek za námi přijeli na návštěvu hasiči ze Šenova.
 

Hasiči ve školce

15. 4. 2024 Mateřská škola

V pátek 12. 4. 2024 nás navštívili hasiči z Šenova. Děti měly možnost si prohlédnout vybavení hasičského auta, dozvěděly se zajímavé informace o povolání hasiče, zjistily, co musí mít oblečené hasič při zásahu a taky si vyzkoušely, že stříkat vodu z hadice není tak úplně jednoduché.
 

Velikonoční stezka

2. 4. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Ve středu 27. 3. jsme s dětmi vyrazili na Velkou kraslicovou stezku, kterou pro děti připravilo SRPŠ. Děti se s radostí pustily do plnění úkolů a hledání tajenky. Na závěr děti ve školce čekala sladká odměna. Děkujeme
 

Narozeninová procházka za pokladem

21. 3. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Naše kamarádka Kordulka ze třídy Sluníček měla narozeniny a její maminka paní Urbancová nám nachystala překvapení. Na cestě označené fáborky jsme plnili úkoly, zdolali jsme úžasnou pohybovou aktivitu a na konci stezky, která nás zavedla až do Ryninky, našli poklad. Nechybělo ani hoplá a přání Kordulce k narozeninám. Užili jsme si skvělé dopoledne, moc moc děkujeme mamince od Kordulka za skvělou aktivitu pro děti.
 

Toulavá kytara

22. 2. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Dne 13. 2. 2024 za námi do školky dorazil pan Martin se svým projektem Toulavá Kytara. Děti si procvičily rytmizaci, zazpívaly si s kytarou dětské a lidové písničky a protáhly se pomocí pohybových říkanek a písniček. Hudební dopoledne si děti moc užily.
 

Karnevalový den u Sluníček

13. 2. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Haló pane Karnevale, račte dále, račte dále.... užili jsme si veselé dopoledne v maskách, nechyběly netradiční soutěže a balónky...
 

Trénujeme na Mistrovství školek

14. 1. 2024 Mateřská škola Sluníčka

Naši předškoláci poctivě trénují různé sportovní disciplíny nejen ve školce, ale i ve velké tělocvičně. Na konci ledna nás bude 10 dětí reprezentovat na Mistrovství školek Slezské brány.
 

Předškoláci v Planetáriu

12. 1. 2024 Mateřská škola Sluníčka

I přes mrazivé počas naši předškoláci navštívili, ve středu 10. 1. 2024, Planetárium v Ostravě. V sále nás čekala živě komentovaná část programu, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace nejen o tom, co můžeme vidět na noční obloze, ale taky už víme co je to souhvězdí a známé některé jejich názvy. V pohádce "Se zvířátky do vesmíru" jsme měli možnost vidět planety naší Sluneční soustavy. Pak nás čekala svačinka a prohlídka úžasných expozic.
 

Divadélko Smíšek

11. 1. 2024 Mateřská škola

V pondělí 8. ledna nás navštívilo Divadélko Smíšek s pohádkou "O kominickém štěstí". Nosí kominík opravdu štěstí? Ten z naší pohádky určitě.
 

Štědrý den u Sluníček

21. 12. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Na Štědrý den ve školce jsme se moc těšili. Ráno si děti vyzkoušely pletení vánočky z plastelíny a šlo jim to skvěle. Společně jsme prošli Zlatou bránou a nechyběly ani vánoční tradice. V jablíčku jsme našli krásnou hvězdičku, vyslovili jsme vánoční přání, pozorovali skořápkové lodičky a prskavkami přivolali Ježíška. Za pěkné dárečky děkujeme našemu SRPŠ, škole a paní Kniežykové. Společný sváteční oběd nám obohatilo cukrovíčko našich dětí. Zažili jsme příjemné pohodové dopoledne a přejeme i Vám šťastné a veselé Vánoce.
 

Předvánoční posezení

19. 12. 2023 Mateřská škola

Dne 13. 12. 2023 jsme pro rodiče připravili předvánoční posezení s divadélkem Ententýky. Nejprve děti zazpívali rodičům písničky, které si připravily a poté jsme všichni společně zhlédli pohádku o Kouzelné vánočce, do které se zapojily také některé děti. Po pohádce na rodiče čekalo ještě další malé překvapení v podobě cukroví, které děti ve školce napekly.
 

Vánoční cinkání

11. 12. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Vánoční cinkání si děti nejen povídaly o přicházejících Vánocích, ale hlavně si venku užívaly krásné bílé sněhové peřiny. Ve školce si pomocí bublinkové folie zkusily obtisknout sněhuláky a poté je dotvořily fixem a moukou, pracovaly s hmotou zvanou studený porcelán, ze které si vyrobily ozdoby na stromeček. Děti, které baví hudba, si mohly vyzkoušet hru na xylofon podle barevných not a společně jsme oslavili svátek i narozeniny našeho kamaráda Mikuláška. Ve středu jsme dětem připravili překvapení v podobě promítání pohádky při odpočinku.
 

Chemie v kuchyni

11. 12. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Ve čtvrtek 7. 12. nás ve školce navštívila paní z Veselé vědy s programem Chemie v kuchyni. Děti si nejprve povídaly o tom, z čeho se potraviny skládají a poté pomocí jednoduchých chemických pokusů zkoumaly mléko a zda v něm najdeme bílkoviny, tuky i cukry. Děti si zkusily vyrobit tvaroh, máslo a šlehačku, které na závěr mohly ochutnat.
 

Mikuláš u Sluníček

1. 12. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Dnes 1. 12. 2023 za námi do školky přišla vzácná návštěva. Byli to Mikuláš s andílky a taky pár čertů, které ale Mikuláš nechal čekat ve třídě. Děti jim řekly básničky a za odměnu každý dostal balíček s dobrotami. Nakonec jsme čertům dovolili se s námi aspoň vyfotit.
 

Chování a pravidla

30. 11. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V úterý 28. 11. nás navštívil pán Radim Dunaj s preventivním programem, který děti upozornil na správné chování. Už třeba víme a dobře si pamatujeme, že s cizími lidmi se nebavíme, nikam s nimi nechodíme a nic si od nich nebereme. Věříme jen tomu koho známe, zejména rodičům a paní učitelce.
 

Martin na bílém koni

13. 11. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o Martinovi, kdo to byl a proč se stal slavným. Děti se seznámily s jednoduchou písničkou, kterou zazpívali při vycházce koníkům, vyzkoušely si udělat vitráž pomocí krepového papíru a také si zkusily práci se špendlíkem při vypichování obrysu koně. Také jsme trénovali ouška při hře tichá pošta a při poznávání prvních slabik a hlásek ve slově.
 

Sluníčka v Divadle loutek Ostrava

9. 11. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Navštívili jsme Divadlo loutek v Ostravě. Představení Jak byla vosa Marcelka ráda, že je bylo napínavé, poučné, zajímavé, veselé, ale hlavně bylo o kamarádství. Po představení jsme si dali svačinku venku, kde se na nás usmívalo podzimní sluníčko a viděli i pohádkový orloj. Pohádkový orloj je součástí nové přístavby Divadla loutek Ostrava. Troje dveře ukrývají šest dřevěných pohádkových postav: krále, královnu, čerta, anděla, smrtku bojující s kašparem....opravdu pěkná podívaná. Společně jsme zažili krásné dopoledne.
 

Africké bubnování a čokoládové dopoledne

30. 10. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Ve středu 25. 10. si pro nás SRPŠ připravilo krásný program. Děti si nejdříve zkusily zahrát na africké bubny, u toho si povídaly o čokoládě, kde se pěstují kakaové boby a seznámily se i s básničkou Čokoláda. Poté jsme vyrazili na ochutnávku, kde si děti namočily ovoce do čokoládové fontány a také vyzkoušely horkou čokoládu. Na závěr se vydaly prozkoumat prales, kde našly papouška, o kterém se dozvěděly spoustu zajímavých informací a také vyrazily překonat strach z hadů a zjistily, že hadi umí být taky hodní kamarádi.
 

Vycházka k Rynince

18. 10. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Dne 18. října jsme si s dětmi udělali krásnou procházku ke studánce Ryninka. Po cestě do lesa jsme pozorovali rozmary podzimního počasí, poslouchali zpěv ptáků a ukázali jsme si i domečky některých našich kamarádů. V lese jsme postavili domečky pro broučky nebo třeba ježečky a vydali jsme se zase na cestu zpátky do školky, kde už nás čekal výborný oběd.
 

Sluníčka v ZOO Ostrava

17. 10. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Děti ze třídy Sluníček se v pátek 13. října vydaly na celodenní výlet do zoologické zahrady. Společně jsme pozorovali spoustu zvířat, zúčastnili jsme se prožitkového vzdělávacího programu s názvem Podzimní ježkování, který nás obohatil o nové zajímavé poznatky o životě ježků v přírodě. Děti si upevnily názvy některých zvířa a hlavně si pochutnaly na dobré svačině od maminky. Celý den nás provázelo krásné počasí a my máme skvělý zážitek
 

Podzimní návštěva

16. 10. 2023 Mateřská škola

Děti z mateřské školy navštívil ve čtvrtek 12. 10. 2023 pan myslivec Homola a jeho kamarád sokolník Ivo. Povídání o myslivosti bylo velmi zajímavé, poučné, plné úžasných ukázek maket, živých zvířat i pomůcek myslivců. Moc děkujeme za velmi milé setkání.
 

Divadélko Smíšek

13. 10. 2023 Mateřská škola

Dne 11. 10. 2023 za námi do školky přijelo divadélko Smíšek se svou pohádkou Kilián z planety Bella. Nejprve nás přivítal Smíšek, kterého už většina dětí zná, představil se novým dětem a pohádka mohla začít. Kilián přiletěl na Zemi, aby pomohl své tetě rozveselit děti ve školce a při tom zažíval různá dobrodružství. Divadélko jsme si užili.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14