MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Sluníčka

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Martin na bílém koni

13. 11. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o Martinovi, kdo to byl a proč se stal slavným. Děti se seznámily s jednoduchou písničkou, kterou zazpívali při vycházce koníkům, vyzkoušely si udělat vitráž pomocí krepového papíru a také si zkusily práci se špendlíkem při vypichování obrysu koně. Také jsme trénovali ouška při hře tichá pošta a při poznávání prvních slabik a hlásek ve slově.
 

Sluníčka v Divadle loutek Ostrava

9. 11. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Navštívili jsme Divadlo loutek v Ostravě. Představení Jak byla vosa Marcelka ráda, že je bylo napínavé, poučné, zajímavé, veselé, ale hlavně bylo o kamarádství. Po představení jsme si dali svačinku venku, kde se na nás usmívalo podzimní sluníčko a viděli i pohádkový orloj. Pohádkový orloj je součástí nové přístavby Divadla loutek Ostrava. Troje dveře ukrývají šest dřevěných pohádkových postav: krále, královnu, čerta, anděla, smrtku bojující s kašparem....opravdu pěkná podívaná. Společně jsme zažili krásné dopoledne.
 

Africké bubnování a čokoládové dopoledne

30. 10. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Ve středu 25. 10. si pro nás SRPŠ připravilo krásný program. Děti si nejdříve zkusily zahrát na africké bubny, u toho si povídaly o čokoládě, kde se pěstují kakaové boby a seznámily se i s básničkou Čokoláda. Poté jsme vyrazili na ochutnávku, kde si děti namočily ovoce do čokoládové fontány a také vyzkoušely horkou čokoládu. Na závěr se vydaly prozkoumat prales, kde našly papouška, o kterém se dozvěděly spoustu zajímavých informací a také vyrazily překonat strach z hadů a zjistily, že hadi umí být taky hodní kamarádi.
 

Vycházka k Rynince

18. 10. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Dne 18. října jsme si s dětmi udělali krásnou procházku ke studánce Ryninka. Po cestě do lesa jsme pozorovali rozmary podzimního počasí, poslouchali zpěv ptáků a ukázali jsme si i domečky některých našich kamarádů. V lese jsme postavili domečky pro broučky nebo třeba ježečky a vydali jsme se zase na cestu zpátky do školky, kde už nás čekal výborný oběd.
 

Sluníčka v ZOO Ostrava

17. 10. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Děti ze třídy Sluníček se v pátek 13. října vydaly na celodenní výlet do zoologické zahrady. Společně jsme pozorovali spoustu zvířat, zúčastnili jsme se prožitkového vzdělávacího programu s názvem Podzimní ježkování, který nás obohatil o nové zajímavé poznatky o životě ježků v přírodě. Děti si upevnily názvy některých zvířa a hlavně si pochutnaly na dobré svačině od maminky. Celý den nás provázelo krásné počasí a my máme skvělý zážitek
 

Podzimní návštěva

16. 10. 2023 Mateřská škola

Děti z mateřské školy navštívil ve čtvrtek 12. 10. 2023 pan myslivec Homola a jeho kamarád sokolník Ivo. Povídání o myslivosti bylo velmi zajímavé, poučné, plné úžasných ukázek maket, živých zvířat i pomůcek myslivců. Moc děkujeme za velmi milé setkání.
 

Divadélko Smíšek

13. 10. 2023 Mateřská škola

Dne 11. 10. 2023 za námi do školky přijelo divadélko Smíšek se svou pohádkou Kilián z planety Bella. Nejprve nás přivítal Smíšek, kterého už většina dětí zná, představil se novým dětem a pohádka mohla začít. Kilián přiletěl na Zemi, aby pomohl své tetě rozveselit děti ve školce a při tom zažíval různá dobrodružství. Divadélko jsme si užili.
 

Dlouhá procházka

21. 9. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Krásné počasí vylákalo naše Sluníčka ze školky na dlouhou procházku. Cestou jsme viděli nejen spoustu zvířat, ale i úžasnou zajímavost.... vysoké kolo. Už víme, kde bydlí někteří naši kamarádi ze třídy, měli jsme výborného Mrože k a hlavně jsme si užili skvělé dopoledne a hravě nakonec ušli 6 km.
 

Školka na plavání

19. 9. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Děti ze školky jezdí na plavecký kurz do Frýdku - Místku, hravou formou se seznamují se základními plaveckými styly a užívají si společné hrátky v bazénu.
 

Vím, kde bydlím

18. 9. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Vím, kde bydlím - to by název jednoho z našich prvních společných týdnů u Sluníček. Děti nám nejprve říkali, kde a také s kým bydlí, povídali jsme si i o tom, co vše můžeme v naší vesničce najít a protože děti jsou moc šikovné, nezůstali jsme pouze u povídání, ale vydali jsme se při procházkách naši obec poznávat. Ukázali jsme si úřad, poštu, obchod a lékárnu, hasičárnu a taky jsme se podívali ke kostelu. Při procházkách nám některé děti ukázaly, ve kterém domečku bydlí a dokonce když jsme šli kolem naší kamarádky Kordulky, mohli jsme nakouknout do zahrady na ovečky a taky na parádní dětské hřiště, které na zahradě má.
V pondělí 11. 9. 2023 se děti poprvé zúčastnily plavání ve Frýdku-Místku.
 

Narozeninové překvapení

25. 6. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Naše sluníčko Verunka si na své narozeniny připravila pro kamarády velké překvapení. Venku na školní zahradě čekal na děti poník Ondrášek, na kterém se děti nejen povozily, ale dozvěděly se i spoustu zajímavostí ze života poníků. Moc děkujeme mamince od Verunky za krásný zážitek, udělal dětem velkou radost.
 

Školka v pohodě Bílá 4. den

15. 6. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Máme za sebou další den plný dobrodružství. Dopoledne objevovaly děti kouzlo lesní přírody, snažily se vnímat les všemi smysly při různých aktivitách. Po dobrém obídku krátký odpočinek a potom hurá do Vodního světa v Dětském letním parku Bílá. Výborná večeře, vepřová na smetaně s knedlíkem, mám naplnila bříška a dodala energii na krásnou večerní procházku do Obůrky Bílá, kde jsme pozorovali lesní zvířátka pěkně z blízka.
Poslední noc s kamarády a zítra už se všichni těšíme domů.
 

Školka v přírodě Bílá 3. den

14. 6. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Už je středa...to nám ten týden pěkně utíká. Dneska jsme hned ráno přáli Adámkovi k narozeninám a udělali si malou oslavu. S instruktory si děti vyzkoušely zase spoustu zajímavých aktivit, různé týmové a sportovně založené činnosti vystřídaly vědomostní úkoly a skvělým zážitkem bylo i lanové centrum v Dětském parku Bílá.
Obídek i večeře, mňamka.... výborný vývar s nudlemi, špagety a řízek s bramborovou kaší. Po večerním skotačení na zahradě sprcha, pošta, pohádka a dobrou noc.
 

Školka v přírodě Bílá 2. den

13. 6. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Dnes děti zažily úžasný indiánský den. Dopoledne stavěly indiánské domečky v lese a vyzkoušely si stezku důvěry. Odpoledne na ně čekal indiánský náčelník Robin u opravdového indiánského teepee, společně si užili zábavu v Letním dětském parku na Bílé, nechyběla ani indiánská písnička a výroba čelenek. Večeře, buchtičky s krémem, dobrota. Naši malí indiáni jsou moc šikovní, všechno zvládají, každý den se těší na pošťáka, pěkně spinkají unavení a s novými zážitky.
 

Školka v přírodě Bílá 1. den

12. 6. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Hip hip hurá, hip hip hurá.... ozývalo se v autobuse po příjezdu na Bílou. Dětičky přijely na školku v přírodě s nadšením a velkou radostí. Po ubytování jsme šli prozkoumat okolí a hlavně dětské hřiště. Na oběd jsme měli těstoviny s omáčkou a večer jsme si pochunali na rajské omáčce s knedlíkem a masovými koulemi, to byla dobrota.
Děti se odpoledne seznámily s instruktory Robinem, Ondrou a Niki, zahrály si pohybové hry na hřišti, rozdělily se do skupinek, kreslily vlajky, vymýšlely pokřik.
 

Klíč ke štěstí

8. 6. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Klíč ke štěstí se děti seznámily se stejnojmennou písničkou, rozvíjely cit k živé i neživé přírodě, upevňovaly si grafomotorické dovednosti, rozvíjely logické myšlení, hrubou i jemnou motoriku. Při setkání se sokolníky se dozvěděly zajímavosti ze světa ptáků a vyslechly si krásný příběh z naší planety Země od kamarádky Aničky.
 

Hopsalín

5. 6. 2023 Mateřská škola

V pátek 2. 6. 2023 nás navštívil klaun Hopsalín ku příležitosti svátku všech dětí. Děti si zasoutěžily, zatancovaly a samozřejmě za to dostaly i nějakou malou odměnu.
Moc děkujeme SRPŠ za příjemné, pohybově strávené, dopoledne.
 

Hukvaldy

28. 5. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Na úterý 23. 5 2023 se děti ze třídy Sluníček moc těšily. Vydali jsme se na dlouho očekáváný výlet, na který jsme si z části vydělali na vánočním jarmarku prodejem výrobků. Autobus nás zavezl na parkoviště pod hrad Hukvaldy. Plní sil jsme se vydali lesní cestou přímo k hradu. Před jeho prohlídkou jsme se ještě posilnili svačinkou. Společně s paní Monikou, průvodkyní, která pro nás měla připravený program s názvem Zbojnická hledačka, jsme prozkoumali snad všechny zákoutí hradu, dozvěděli se spoustu nových a zajímavých informací, děti vyluštily tajenku a dostaly malý dáreček na památku.
Procházka oborou hradu Hukvaldy se nám taky moc líbila. Všude kolem nádherné stromy, na bludném balvanu liška Bystrouška, ve stínu piknik s obídkem od maminky a daňci ve volné přírodě. Nádhera. Užili jsme se opravdu krásný den.
 

Hukvaldy

28. 5. 2023 Mateřská škola Sluníčka

Dědovo auto

22. 5. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Dědovo auto se děti seznámily se základními pravidly silničního provozu, bezpečným chováním na silnici, některými dopravními značkami – jejich názvy a významem, písní Dědovo auto a básničkou Semafor. Manuální zručnost si procvičily při výrobě dopravní značky dle svého výběru. Prostorové vnímání, logické myšlení a plánování rozvíjely s robotickou včelkou Bee-Bot. V rámci výukového programu Veselá věda se děti seznámily s elektřinou, jejím využitím, výrobou, uchováváním a bezpečným zacházením, vyzkoušely si vyrobit vlastní elektřinu a pozorovaly její vlastnosti. V rámci projektu život na Zemi si děti vyslechly příběh naší kamarádky Karolínky.
 

Noc ve školce

20. 5. 2023 Mateřská škola Sluníčka

S batůžky na zádech jsme se ve čtvrtek 11. 5. 2023 vydali na dlouhou procházku do okolí Václavovic. Cestou jsme pozorovali přírodu kolem nás, viděli jsme třeba malé žabičky ve velké stojaté kaluži, pozorovali jsme stopy lesní zvěře v blátě nebo malé rybičky v rybníku Kamenec. Připravili jsme i hostinu lesním zvířátkům v podobě obrázků z přírodnin. Snažili jsme se vnímat přírodu všemi smysly a bylo to moc fajn.
Tento den jsme spolu strávili i odpoledne, večer a dokonce i celou noc. Nechybělo tvoření, večeře a noční procházka kolem školky s baterkou. Dokonce všechny děti zvládly i stezku odvahy, byly opravdu skvělí. A pak už se děti zachumlaly se svým plyšáčkem pod peřinu a strávily noc ve školce.
 

Noc ve školce

20. 5. 2023 Mateřská škola Sluníčka

U hasičů ve Václavovicích

19. 5. 2023 Mateřská škola Sluníčka

V pátek 28. 4. 2023 nás čekala již tradiční akce našich hasičů z Václavovic. Připravili si pro děti zajímavé úkoly, za splnění všech disciplín si děti vybraly odměnu v podobě hračky. Nechyběla ukázka práce hasičů. Těšíme se zase za rok.
 

Hasičský sbor města Šenova

15. 5. 2023 Mateřská škola

V minulém týdnu nás přijeli navštívit dobrovolní hasiči ze Šenova, kteří nám ukázali, co vše takový hasič potřebuje ke své práci a jakou práci vůbec hasič vykonává. Děti se seznámily s fungováním vysílaček, vyzkoušely si přilbu, kterou musí mít hasiči při své práci. Prohlédly si hasičské auto a zkontrolovaly, jaké má vybavení a techniku pro práci v terénu. Viděli jsme, jakou uniformu musí mít hasič při své práci a co vše musí umět. Na konec jsme si všichni vyzkoušeli, jaké to je pracovat s hadicí a hasit oheň. Moc se nám to všem líbilo a budeme se těšit na další návštěvu. Věříme, že si děti odnesly nejen spousty nových informací, jak se chovat v případě potíží, ale také mnoho zážitků.
 

Divadlo Ententýky

17. 4. 2023 Mateřská škola

Ve středu 12. 4. 2023 nás navštívilo milé Divadélko Ententýky, tedy myška Klárka a veverka Terka. Viděli jsme pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký motivovanou dodržováním bezpečnosti na silnicích s písničkami a spoustou legrace.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13