MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Sovičky

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Paleček a jeho kamarádi

21. 9. 2021 Mateřská škola Sovičky

V tomto týdnu si děti procvičily sebeobsluhu při převlékání se na pobyt venku či do postýlky a při stolování, rozvíjely koordinaci těla na průlezkách školní zahrady, posilovaly vzájemnou spolupráci při hrách s vlhkým pískem a stavění dopravních cest, puzzle a lega. Hledaly rozdíly mezi pobytem v mateřské škole a domovem, upevnily si pojmenování členů domácnosti. Správný úchop tužky si procvičily při tvoření dýmu z komína chaloupky. Manuální zručnost, názvy základních barev, základních geometrických tvarů a práci s lepidlem si procvičily při tvoření domečků. Seznámily se s písničkou Počítání a básničkou Máma pere. Velmi příjemným setkáním s myškou Klárkou a veverkou Terkou v divadelním představení se děti seznámily s průběhem dne a radostmi i starostmi v mateřské škole.
 

Divadélko Ententýky

17. 9. 2021 Mateřská škola

V pátek 17. 9. 2021 naši mateřskou školu navštívilo Divadélko Ententýky s adaptační pohádkou Myška Klárka a veverka Terka ve školce. Zábavnou formou jsme spolu prožili den ve školce.
 

Kouzelná sovička

13. 9. 2021 Mateřská škola Sovičky

V týdnu s názvem Kouzelná sovička se děti seznamovaly se svou značkou a se značkou kamarádů, poznaly nové písničky, básničky i tanečky, vyrobily si sluníčko, které jsme se snažili přivolat, což se nám opravdu povedlo. Společně s dětmi jsme si povídali o pravidlech, která ve školce máme, zároveň jsme se snažili co nejvíce využívat posledních teplých dnů, a tak jsme trávili co nejvíce času venku, na hřišti.
 

U Soviček

6. 9. 2021 Mateřská škola Sovičky

První školkové dny u Soviček byly naplněny poznáváním. Vše, co za minulý zkrácený týden mohly naše nejmenší děti prožít, bylo pro ně nové. Setkaly se s novými kamarády, hračkami, prostorami mateřské školy, s novými životními situacemi a úkoly a vším tím je provázely nové paní učitelky. Za velikou statečnost, trpělivost, odhodlání to zvládnout a snahu se naučit novým věcem si zaslouží velikou pochvalu!
 

Změna způsobu úhrady za MŠ (zrušení trvalých příkazů)

13. 8. 2021 Mateřská škola

Vážení rodiče, od září 2021 bude úhrada školného v mateřské škole (MŠ) možná pouze inkasem. Pokud máte navedeny trvalé příkazy, je potřeba je zrušit. Se zahájením školního roku obdržíte informace k nastavení souhlasu s inkasem.
 

Sovičky se loučí

12. 7. 2021 Mateřská škola Sovičky

I poslední červnový den jsme si hezky užili. Hráli jsme si a tvořili podle svých přání, a než jsme si šli užít houpaček a písku, rozdali jsme si tašky s obrázky, které jsme za celý rok vytvořili a vybrali jsme si hračku na památku - kluci autíčko a děvčátka poníka, a ještě taštičku na krk na poklady s plyšovým zvířátkem. Paní učitelky moc potěšily kytičky, vlastnoručně navléknuté korálky, nakreslená přáníčka, zdobený perníček...moc děkujeme!
Těšíme se na setkání v novém školním roce :-)
 

Divadlo loutek Ostrava

25. 6. 2021 Mateřská škola

Děti ze třídy Motýlků a Sluníček navštívily ve středu 23. 6. 2021 Divadlo loutek Ostrava. Společně jsme si užili hudební a velmi poučné představení Malá Mína zmlsaná.
 

Hurá prázdniny

25. 6. 2021 Mateřská škola Sovičky

S blížícími se prázdninami si děti připomněly jak se správně chovat v přírodě, co to znamená mít prázdniny. Celý týden jsme opakovali vše, co jsme se během roku naučili. Ve středu za námi přijel poník Ondrášek . Jízdu na něm děti dostaly darem na Vánoce od Verunčiny maminky. Byla radost se dívat na děti sedící na hřbetě malého koníčka.
 

Vodní království

21. 6. 2021 Mateřská škola Sovičky

O vodě jsme si povídali i celý tento týden. Tančili jsme jako duhové kapičky, vysvětlili jsme si, které vodní živočichy najdeme ve sladké vodě, a které ve slané, zpívali jsme písničku o vodníčkovi a rytmizovali říkanku Dešťové kapičky, zapouštěli jsme barvy do vody při tvoření medůzky, dolepili jí chapadla z krepového papíru. Podívali jsme se na kreslenou pohádku o tom, jak kapičky cestují - o koloběhu vody v přírodě, sledovali jsme, co se stane s kostkami ledu venku na sluníčku. Ve středu nám Myška Klárka a Veverka Terka veselou pohádkou poradily, jak se bezpečně chovat na výletě v lese. Konečně jsme naplno využili pískoviště, houpačky a prolézačky :-)
 

Vodní království

11. 6. 2021 Mateřská škola Sovičky

Děti se v tomto týdnu seznámily s vodou, přiměřenou formou koloběhem vody v přírodě. Zaměřili jsme se na spontánní tvoření z různých materiálů. Společně jsme hráli pohybové hry s pravidly například Na rybáře, zpívali jsme písničky Pláče vodníček, Rybička maličká a na závěr týdne vytvořili kolektivní práci Vodní království.
 

Děti slaví svátek

4. 6. 2021 Mateřská škola Sovičky

Svátek jsme začali slavit už v pondělí s Hopsalínem, v úterý mlsáním nanuku (za tyto dárky moc děkujeme SRPŠ!)
Povídali jsme si o dětech z jiných zemí, zpívali písničku o černoušcích, poslechli si Grónskou písničku, básničku o indiánech, tančili jsme jako Indiáni, vyráběli jsme papírovou lodičku, loutky dětí, barevný bumerang. Konečně jsme si užili houpaček, prolézaček a pískoviště, díky počasí :-)
 

Mroží mlsání

2. 6. 2021 Mateřská škola

To to letí, máme tady Den dětí. Cože? Dostali jsme Mrože! No to bylo pochutnání, nanukové mlsání.
 

Hopsalín

2. 6. 2021 Mateřská škola

Na pondělí 31. 5. 2021 se děti ve školce moc těšily. Navštívil nás klaun Hopsalín a my si užili zábavné, taneční, hravé, soutěživé, tvořivé dopoledne, kterým jsem krásně oslavili Den dětí. Tuto akci nám finančně zabezpečilo náš SRPŠ. Děkujeme.
 

Setkání s včelaři

1. 6. 2021 Mateřská škola

Ve středu 26. 5. 2021 zažily děti z mateřské školy zajímavé setkání s šenovskými včelaři. Ti nám velice pěkně, přiměřenou formou přiblížili život včelstva. Děti měly možnost vidět, jak to v úlu vypadá, hledaly v něm i včelí královnu, nasadily si včelařské kukly a vyzkoušely si vykuřování úlu. Další aktivity v podobě stáčení medu a výroba svíčky se dětem moc líbily. Děti se do školky vracely s pěkným zážitkem a taštičkou s včelařskými dárečky.

Moc děkujeme našemu SRPŠ při ZŠ a MŠ Václavovice za uspořádání této krásné akce a včelařům, manželům Grygarovým, za krásný zážitek.
 

Šel zahradník do zahrady

28. 5. 2021 Mateřská škola Sovičky

V týdnu s názvem "Šel zahradník do zahrady" " jsme si povídali o tom, co všechno se děje na našich zahradách. V rozhovorech jsme si rozvíjel řečové schopnosti, rozšiřovali jsme svou slovní zásobu o nová slova- náčiní a nářadí, které potřebuje zahradník ke své práci.
Ve středu nás navštívili šenovští včelaři, kteří přiměřenou formou a velice pěkně dětem přiblížili život včelstva. Děti se do školky vracely s pěkným zážitkem a také s dárečky od včelařů-dobrým medem a vlastnoručně vyrobenou svíčkou .Byl to hezký den,
 

Včelka a její kamarádi

24. 5. 2021 Mateřská škola Sovičky

Celý týden jsme si povídali o tom, jak složitě se od vajíčka přes larvu(housenku) a kuklu vyvíjí včelky, motýlci, slunéčka sedmitečná, mravenci
a jiný hmyz. Hledali jsme je v knížkách i venku, vybarvovali na omalovánkách, kreslili křídou na chodník, seznámili se s veselou básničkou a tanečkem o včelce. Procvičili jsme si prstíky při skládání papírové housenky, vystřihování a nalepování hlavičky. Také jsme malovali barevné květiny k výzdobě plotu u MŠ. Na besedu s panem včelařem se budeme těšit až nebude tolik pršet :-)
 

Čím budu až vyrostu

14. 5. 2021 Mateřská škola Sovičky

V tomto týdnu jsme si společně povídali o pracovních profesích, čím by děti chtěly být, až vyrostou. Zpívali jsme písničky, hráli námětové hry a ztvárnili jsme profesi Módní návrhář. Ve hře Na televizní vysílání, děti zpívaly písně o pracovních profesích- Šel zahradník, Kalamajka, Skákal pes a jiné.
 

Opět mezi dětmi

10. 5. 2021 Mateřská škola Sovičky

Moje maminka

7. 5. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento týden jsme chystali různé dárečky pro maminku (a nejen pro ni). Lepili jsme srdíčka, vystřihovali miminko, zkoušeli básničku a písničku pro maminku. Ve čtvrtek jsme navštívili jehňátka a ovečky na šenovské ekofarmě u Tomisů, dokonce jsme si mohli sednout do traktoru! :-D
 

Cestou necestou

30. 4. 2021 Mateřská škola Sovičky

V tomto týdnu se děti seznámily s dopravními prostředky a pravidly týkající se dopravy jak ve městě, tak i na vesnici. Navštívili jsme hasičskou zbrojnici ve Václavovicích, kde dobrovolní hasiči přiměřenou formou našim dětem přiblížili svou práci a tím i přínos pro celou společnost.
 

Volám tě, sluníčko!

23. 4. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento týden jsme se ve třídě Soviček sešli i s některými Motýlky. Společně jsme si povídali o tom, co všechno zvládne na jaře sluníčko. Vyrobili jsme si jedno společné a pak malovali barvami každý to své. Zaseli jsme řeřichu a pozorovali, jak ze semínka rychle vyrůstá rostlinka. Poznávali jsme jarní květiny a tančili taneček Uvíjíme věneček. Když zrovna nelilo, snažili jsme se být venku :-)
 

Knížka je můj kamarád

26. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Prohlíželi jsme si společně knížky, které si doma nejraději čteme a přinesli jsme je ukázat kamarádům. Hráli jsme si s písmenky, začáteční písmeno svého jména jsme vyzdobili barvami, seznámili jsme se s veselou písničkou Proč? a básničkou Ohryzaná říkanka J. Žáčka. Oběma Matýskům jsme popřáli k svátku🥳
 

Pohádkové hraní

19. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Vyprávěli jsme si známé pohádky, které dětem připomenou, že končí vždycky dobře. Vedla jsem děti k tanečnímu, pěveckému i dramatickému projevu. Děti vnímaly kouzlo pohádky a měly radost z toho, že si mohly pohádku O Červené Karkulce zahrát.
 

Karneval

12. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Celý týden jsme se připravovali na čtvrteční karneval. Povídali jsme si o maskách, seznámili se s básničkou o kašpárkovi, malovali jsme veselého klauna a ve čtvrtek se sešli ráno ve třídě převlečení za pohádkové princezny, hasiče, zvířátka... Splnili jsme pohádkové úkoly a vysvobodili zakleté balónky. Domů jsme si odnesli odměnu, diplom a vysvobozený balónek:-)
 

Z pohádky do pohádky

5. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento zimní čas je časem pro pohádky. Seznámili jsme se s pohádkou Koblížek na cestách. Děti pohádku dramatizovaly, vykreslovaly omalovánku, vyráběly koblížek z papíru a na závěr celého týdne jsme jako moudré Sovičky lišku přechytračily. Koblížek nesnědla liška, ale děti si koblížek odnesly domů.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7