MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Sovičky

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Moje maminka

7. 5. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento týden jsme chystali různé dárečky pro maminku (a nejen pro ni). Lepili jsme srdíčka, vystřihovali miminko, zkoušeli básničku a písničku pro maminku. Ve čtvrtek jsme navštívili jehňátka a ovečky na šenovské ekofarmě u Tomisů, dokonce jsme si mohli sednout do traktoru! :-D
 

Cestou necestou

30. 4. 2021 Mateřská škola Sovičky

V tomto týdnu se děti seznámily s dopravními prostředky a pravidly týkající se dopravy jak ve městě, tak i na vesnici. Navštívili jsme hasičskou zbrojnici ve Václavovicích, kde dobrovolní hasiči přiměřenou formou našim dětem přiblížili svou práci a tím i přínos pro celou společnost.
 

Volám tě, sluníčko!

23. 4. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento týden jsme se ve třídě Soviček sešli i s některými Motýlky. Společně jsme si povídali o tom, co všechno zvládne na jaře sluníčko. Vyrobili jsme si jedno společné a pak malovali barvami každý to své. Zaseli jsme řeřichu a pozorovali, jak ze semínka rychle vyrůstá rostlinka. Poznávali jsme jarní květiny a tančili taneček Uvíjíme věneček. Když zrovna nelilo, snažili jsme se být venku :-)
 

Knížka je můj kamarád

26. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Prohlíželi jsme si společně knížky, které si doma nejraději čteme a přinesli jsme je ukázat kamarádům. Hráli jsme si s písmenky, začáteční písmeno svého jména jsme vyzdobili barvami, seznámili jsme se s veselou písničkou Proč? a básničkou Ohryzaná říkanka J. Žáčka. Oběma Matýskům jsme popřáli k svátku🥳
 

Pohádkové hraní

19. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Vyprávěli jsme si známé pohádky, které dětem připomenou, že končí vždycky dobře. Vedla jsem děti k tanečnímu, pěveckému i dramatickému projevu. Děti vnímaly kouzlo pohádky a měly radost z toho, že si mohly pohádku O Červené Karkulce zahrát.
 

Karneval

12. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Celý týden jsme se připravovali na čtvrteční karneval. Povídali jsme si o maskách, seznámili se s básničkou o kašpárkovi, malovali jsme veselého klauna a ve čtvrtek se sešli ráno ve třídě převlečení za pohádkové princezny, hasiče, zvířátka... Splnili jsme pohádkové úkoly a vysvobodili zakleté balónky. Domů jsme si odnesli odměnu, diplom a vysvobozený balónek:-)
 

Z pohádky do pohádky

5. 2. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento zimní čas je časem pro pohádky. Seznámili jsme se s pohádkou Koblížek na cestách. Děti pohádku dramatizovaly, vykreslovaly omalovánku, vyráběly koblížek z papíru a na závěr celého týdne jsme jako moudré Sovičky lišku přechytračily. Koblížek nesnědla liška, ale děti si koblížek odnesly domů.
 

Vzal vrabeček na taneček sýkorku

29. 1. 2021 Mateřská škola Sovičky

Seznámili jsme se s ptáčky, kteří v zimě přilétají ke krmítku, i s těmi, kteří odletěli za teplem. Dozvěděli jsme se, co do krmítka patří a co ne, krmítko jsme malovali, dolepili ptáčky i krmení, zpívali písničku o vrabci v zimě, poznali básničku o krmítku. tančili jsme taneček Sólo pro vrabce a sýkorku. A užívali sněhu:-)
 

Zvířátka v zimě

22. 1. 2021 Mateřská škola Sovičky

Tento týden se děti seznámily s některými lesními zvířátky, která v zimě můžeme potkat na procházkách nebo u krmelce. Společně jsme si povídali o tom, jaký rozdíl je mezi péčí o zvířátka domácí a voně žijící v lese. Seznámily se s novou písní Metla liška pokojíček, v pohybových chvilkách jsme tancovali tanečky motivované lesními zvířátky např. Zajíček své jamce, Nepořádní a Myška tanečnice. Na závěr jsme společně nalepili lesní zvířátka ke krmelci.
 

Snížku, kde se touláš?

15. 1. 2021 Mateřská škola Sovičky

Novou písničkou Snížku, kde se touláš? jsme přivolávali sníh, tvořili sněhuláka otiskováním, sestavovali na tabuli z papírových koulí, stříhali, lepili, cvičili a co nejvíc užívali sněhu, když konečně napadl.
 

Zvířátka v zimě

13. 1. 2021 Mateřská škola

Děkujeme mateřské školce z Václavovic, že dali zvířátkům ke korýtku kaštany a jiné dobroty🙂 Ivan Hoch, myslivci Václavovice
 

Sněhová vločka

10. 1. 2021 Mateřská škola Sovičky

Celý týden jsme se Sovičkami vyhlíželi očekávaný snížek. Každý den jsme jej přivolávali veselou říkankou. A nakonec se nám přání splnilo ❄️ Nalepovali jsme sněhové vločky, obkreslovali kulaté tvary, vybarvovali maxi omalovánky, naučili se novou básničku s pohybem. Pohráli jsme si s novými hračkami, které jsme měli pod stromečkem. Venku se nám podařilo postavit malého sněhuláčka. Paní asistentka Zuzanka nám připravila divadélko My tři králové jdeme k Vám... Moc se nám to líbilo a všichni jsme si domů odnesli malý kalendáříček 🤗
 

Pod stromečkem...

18. 12. 2020 Mateřská škola Sovičky

Ve čtvrtek jsme se od rána těšili na vánoční nadílku. Zazpívali jsme si vánoční písničky, po svačince si pochutnali na cukrovíčku a za chviličku jsme uslyšeli cinkat zvoneček. Pod rozzářeným stromečkem čekala spousta dárečků, ze kterých jsme měli velikou radost! Jeden z krásných dárků využijeme až za teplého počasí – dostali jsme poukázku na jízdu na ponících:-D Děkujeme tímto sponzorům – SRPŠ, p. Zápalkové, p. Hrbáčkové a p. Kusákové. Jejich zásluhou byla naše vánoční nadílka velmi bohatá. Ještě jednou – velký dík od Soviček.
 

Vánoční cinkání

14. 12. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o Vánocích, "pekli cukroví" z modelovací hmoty, vyrobili svíčníček, malovali papírové hvězdičky, andílky, sněhové vločky, tančili zimní tanečky, zpívali nové písničky a moc se radovali ze sněhu, který nám na pár dní ozdobil zahradu:-)
 

Těšíme se na Mikuláše

4. 12. 2020 Mateřská škola Sovičky

Celý týden jsme se připravovali na vzácnou návštěvu... Nazdobili jsme vánoční stromeček, vyzdobili třídu, šatnu, schodiště, aby se u nás Mikulášovi a jeho pomocníkům líbilo. Naučili jsme se písničku a veselou "čertí" básničku, a v pátek jsme se konečně dočkali – předvedli jsme vzácné návštěvě co umíme a za odměnu jsme si všichni odnesli mikulášský balíček, za který jsme pěkně poděkovali:-)
 

První vločka

27. 11. 2020 Mateřská škola Sovičky

Tento týden si sovička Rozárka přivedla do školky kamarádku Vločku. Povídali si jsme si společně o Adventu, tradicích a zvycích v tomto období. Také jsme si připomněli, jak se oblékáme, když už se venku ochladilo. Děti si osvojily nové písničky i básničky, vyrobily ozdoby na školní vánoční stromeček a také kulicha s barevnou bambulí. Také jsme napsali – namalovali dopis Ježíškovi. Procvičily si tělo a v pátek jsme společně přidali ozdoby na stromeček.
 

Jak vypadá vitamín?

20. 11. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si se skřítkem Vitamínkem o ovoci a zelenině, skládali rozstříhané obrázky, tvořili z modelovací hmoty, tančili taneček Maluje sluníčko, naučili se říkanku s pohybem Brambora. Poznávali jsme ovoce a zeleninu zrakem, hmatem, a hlavně jsme ochutnávali. Moc děkujeme rodičům, kteří nám tohle zdravé mlsání plné vitamínů přinesli:-)
 

Listopad, lísteček mi na zem spad

13. 11. 2020 Mateřská škola Sovičky

Celý týden děti provázela sovička Rozárka. Děti jí ukázaly, jak se naučily zpívat novou písničku Listopad, lísteček mi na dlaň spad, jak umí básničky s ukazováním, co všechno patří k podzimnímu počasí a jaké barvy vidíme v přírodě na podzim. Vyrobili jsme si společně strom Podzimníček a skřítka Podzimka, kde děti použily barvy podzimu. Udělali jsme si vycházky po okolí školky a to i v mlze:-) Pohráli jsme si na hřišti i s kamínky.
 

Dráček Fráček

6. 11. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o podzimu, vyráběli různé dráčky, zpívali písničku o pyšném drakovi, tančili tanečky a venku tvořili z kamínků obrázky...
 

Kamarádi zvířátka

29. 10. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o domácích mazlíčcích i zvířátkách ze statku, poznávali jsme jaké mají domečky, čím se živí, skládali jsme z papíru pejska a vymalovali barvou loutky zvířátek, seznámili jsme se s písničkou o kocourovi, tanečkem Myška a hrou Kočka a myš. Také jsme si nafoukli strašidelné dýně – dárek od p. Hrbáčkové – děkujeme!:-)
 

Za zvířátky do lesa

16. 10. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o lesních zvířátkách, poslechli si nové básničky, písničky, tančili tanečky... Také jsme si vyrobili sovičku a aspoň ve čtvrtek nám počasí dovolilo vyjít ven...
 

Ježeček Bodlinka

9. 10. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o ježcích, poznali novou písničku "Cupy dupy", tančili taneček "Ježek ježatý", četli knížku "Ježeček Dupálek", a ještě jsme co nejvíc využili paprsků sluníčka, dokud teple hřeje:-)
 

Podzime, podzime, proč už nosíš deště...

2. 10. 2020 Mateřská škola Sovičky

Jupííí, chodíme do školky už měsíc a jsou z nás pěkní šikuláci. Cvičíme, zpíváme, tvoříme, hrajeme si u stolečku, v herně, povídáme si, chodíme na procházky, na hřiště, odpočíváme na lehátku s pohádkou a plyšáčkem. Daří se nám to na 👍🏻
 

Paci, paci, pacičky...

25. 9. 2020 Mateřská škola Sovičky

Společně jsme sestavovali mozaiku z dřevěných hříbků, nalepovali barevné lístečky na předtištěný strom, zpívali písničky, říkali básničky a tančili tanečky. Také jsme z písku vyráběli bábovky, zmrzlinku, hrady, dováděli na houpačkách, prolézačkách a na kolotoči. Počasí nám zatím přálo:-)
 

Hlava, ramena, ...

20. 9. 2020 Mateřská škola Sovičky

Sovičky se tento týden hravou formou seznámili s části lidského těla. Naučili se písničku Hlava, ramena. Hráli si na lékaře, rozfoukávali tuš brčkem a z kaňky vytvářeli vlasy. Krásně svítilo sluníčko a my jsme většinu času trávili na zahradě, pískovišti a průlezkách. Prima týden!🙂
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6