MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Ve zdravém těle, zdravý duch

« zpět
23. 1. 2023

V minulém týdnu se děti seznámily s vlastním tělem, jeho nejznámějšími orgány, se smysly a péčí o chrup. Rozeznávali jsme různé chutě, tvary a materiály pomocí všech našich smyslů. Pracovali jsme s obrázky a modely lidského těla a kostry. Zahráli jsme si námětové hry na lékaře, zubaře… Procvičili jsme naše tělíčka při cvičení s motivační říkankou, závodech v běhu a zdolávání překážkové dráhy. U hry "Na kukačku" jsme rozvíjeli sluchové vnímání a opakovali jsme jména našich kamarádů.

V komunitním kruhu jsme si povídali o lidském těle, přiblížili jsme si, co je to kostra a pojmenovali její jednotlivé části. Nalepovali jsme si na lidskou hlavu detaily obličeje, které jsme si nejdříve stačili přiřadit na magnetické tabuli. Seznámili jsme se s písní Zdravé tělo, která se nám moc líbila, tak jsme si k ní vymysleli vlastní pohyby. Sestavovali jsme velkou kostru z puzzlí, skládali jsme lidské svaly a orgány. Vybarvili jsme si zoubek a z krepového papíru si udělali zubní pastu.

Venku jsme se potkávali s kamarády ze třídy Motýlci a Sluníčka, zahráli si na školním hřišti pohybové hry a když nám počasí nepřálo, shlédli jsme příběh Byl jednou jeden život – Lidské tělo. S naší kamarádkou Miriamkou jsme si společně přečetli, jaká je její oblíbená hračka.

« zpět