MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Americký den v kuchyni

« zpět
23. 4. 2019

Asi žádná jiná kuchyně na světě není tak rozmanitá jako kuchyně americká. Tato rozmanitost je dána především tím, že Spojené státy jsou zemí přistěhovalců a každý národ, který se v Americe usadil, si alespoň částečně zachoval svoji kulturu a své pokrmy. V Americe se nachází tři hlavní typy restaurací: tradiční, rychlé občerstvení a bufety (všechny mohou být zaměřeny na kuchyni italskou, mexickou, čínskou nebo určité konkrétní typy jídla, jako jsou např. mořské plody nebo americké steaky):

Tradiční restaurace jsou nejdražší, ale poskytují nejkvalitnější služby. Prakticky všechny jsou součástí nějakého řetězce – z našeho hlavního města známe např. řetězec Friday´s.

Restaurace rychlého občerstvení (neboli fastfood) jsou podstatně levnější než klasická stravovací místa. Tento typ restaurací zná asi již každé malé dítě v Čechách a dobře tak ví, že se jedná o McDonald´s, KFC nebo Burger King. Mezi u nás méně známé fast food patří Taco Bell (nabízí mexické speciality) nebo Subway (připravuje a prodává výborné sendviče).

Třetí typ – bufety – jsou nejlepším způsobem, jak zahnat velký hlad za co nejméně peněz. Bufety v americkém slova smyslu u nás zatím žádné nenajdeme.

Zdroj: www.coopclub.cz

Již brzy se můžete těšit na tyto speciality:
Polévka: dýňová
Oběd: hamburger

« zpět