MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

YouTubeTV

Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ ve Václavovicích

 

Ovoce, zelenina a mléko do škol ve šk. r. 2019/2020

« zpět
8. 9. 2019

Zapojujeme se do evropského projektu Ovoce a zelenina do škol s finanční podporou Evropské unie. Základním cílem projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol, včetně žáků z přípravných tříd. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce, zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy. Dodávka je realizována každý týden.

Zapojujeme se také do programu Mléko pro evropské školy – evropského projektu Mléko do škol s finanční podporou Evropské unie. Cílem projektu je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. Podpora je poskytována na mléko. Dodávka je realizována každý týden.

« zpět