MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Podzimní ekologické dny

« zpět
6. 10. 2017

Na začátku října v naší škole proběhly podzimní ekologické dny s tématikou "Voda". Žáci si připomněli, že voda je nejvýznamnější součástí našeho života. Zhlédli naučný film o koloběhu vody v přírodě, prováděli s vodou zajímavé pokusy. Všichni žáci naší školy byli na exkurzi v místní čističce odpadních vod, kde se dozvěděli, kde končí veškerá voda z domácností a co se s ní děje po přítoku do čističky. Někteří žáci tvořili také zajímavé texty na téma voda.

O vodní víle napsala Barbora Novotná, IV. třída: Voda teče přes kameny, přes ten širý les, viděl jsem tam mořskou vílu, tam, tam kde roste vřes. Byla celá bílá, je to vodní víla! Promluvila tenkým hlasem, já se lekl, utekl jsem.

« zpět