MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Projektový den na Základní škole speciální, Slezská Ostrava

« zpět
12. 1. 2018

V pátek 12. 1. 2018 jsme s vybranými žáky z II. - IV. třídy navštívili žáky speciální školy ve Slezské Ostravě, se kterými se pravidelně navštěvujeme. Připravili si pro nás zajímavé činnosti k tématu mezilidské vztahy - Kdo je můj kamarád.

První část programu probíhala v tělocvičně, kde si žáci vyzkoušeli jízdu na invalidním vozíku, kreslili obrázek prostřednictvím nohou, posílali si balón, ve kterém byly ukryty rolničky a podle zvuku ho museli chytit. Tyto činnosti žákům přiblížily nelehký život s určitým omezením, handicapem. Seznámili se také s pojmem "paralympiáda". Poté následovala výborná svačinka. Žáci se pak rozdělili do tříd a vyráběli papírové postavičky se svým jménem a společně s ostatními žáky zjišťovali společné zájmy, koníčky.

Závěrečná část proběhla opět v tělocvičně, kde se všichni žáci zapojili do zajímavých her k tématu "Kdo je můj kamarád" a zatancovali si. Žáci obdrželi krásné papírové medaile a dárečky. Páteční dopoledne jsme si s našimi kamarády moc užili a těšíme se na další setkání.

« zpět