MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

YouTubeTV

esf2

 

Světový den Downova syndromu (aktualizováno)

« zpět
21. 3. 2020

Podle kalendáře k nám dorazilo jaro a to znamená, že se celá škola a školka vyparádila různobarevnými ponožkami. Tedy kdybychom mohli, určitě bychom tak učinili. Protože již tradičně 21. března vyjadřujeme podporu lidem žijícím s Downovým syndromem, jehož jsou tyto barevné ponožky symbolem. Bombarďácké ponožky jako hlavní ceny jsou upletené, hry nachystané, ale děti nemusí smutnit. Určitě přijde čas, kdy se zase všichni sejdeme a pořádně si zaskotačíme – třeba jako přesně před rokem https://www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/ponozkovy-den-svetovy-den-downova-syndromu-2

A když je řeč o ponožkách – vyřešíš následující hlavolam? V Tomášově pokoji je strašný nepořádek. Na podlaze jsou rozházené hračky, sešity, knížky... Představ si, že Tomáš má v šuplíku 28 červených a 28 modrých ponožek. V pokoji je úplná tma. Kolik ponožek musí Tomáš ze šuplíku vyndat, aby měl jistotu, že drží v ruce aspoň jeden pár stejné barvy?

« zpět