MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

BAKALÁŘI Žákovská knížka

Google Classroom

Umíme to

YouTubeTV

esf2

 

Testování a hygienická opatření od středy 1. 9. 2021

« zpět
30. 8. 2021

Vážení rodiče, opatření MŠMT ukládá ZŠ (netýká se MŠ) od pondělí 1. 9. 2021 testovat žáky ZŠ ve středu 1. 9. (s výjimkou I. třídy, která se testuje ve čtvrtek 2. 9.), v pondělí 6. 9. a ve čtvrtek 9. 9. AG testy (škola obdržela AG testy Genrui).

Metoda testování žáků ZŠ se nemění (viz instruktážní video a leták níže) a bude probíhat ve vstupním vestibulu ZŠ za asistence odborného zdravotnického personálu (zdravotní sestry) od 7:00 do 7:45 hod. Po vyhodnocení testu (cca 15 min) s pozitivním výsledkem bude žák ZŠ izolován a pod dohledem vyčká na vyzvednutí rodičem. Testování nepodstupují žáci ZŠ, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování proti COVID-19 (14 dnů po plně dokončeném očkování), nebo po prodělaném onemocnění COVID-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu), případně doloží negativní výsledek testu na COVID-19 provedeného v odběrovém místě.

Ochranné prostředky dýchacích cest (chirurgická rouška, respirátor) jsou dle opatření MZČR nutné v ZŠ (netýká se učeben). Dle https://koronavirus.mzcr.cz/stanovisko-k-noseni-ochranneho-stitu-bez-rousky nelze pouhé nošení ochranného štítu považovat za dostatečnou ochranu dýchacích cest (výjimky jen na lékařské doporučení).


« zpět