MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Pozvánka na karneval v sobotu 7. 3. 2020

1. 3. 2020 SRPŠ

Retro ples SRPŠ se vydařil!

26. 1. 2020 SRPŠ

V sobotu 25. 1. 2020 proběhl v restauraci Čepaník tradiční – tentokrát Retro ples. Za doprovodu kapely Rafael Music Band a tanečních párů v dobovém oblečení jsme zažili krásný taneční večer s výbornou večeří a bohatou tombolou. Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit příští rok!
 

Retro ples SRPŠ

15. 1. 2020 SRPŠ

Vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromu

2. 12. 2019 SRPŠ

V pátek 29. 11. 2019 proběhla další každoroční akce SRPŠ – rozsvícení vánočního stromu. Za doprovodu nádherných tónů trubky pana Murase jsme mohli společně přivítat adventní čas. Ten byl letos spojen se školním Vánočním jarmarkem výrobků, které si děti samy vytvořily. Děti měly připraveny krásné vánoční písně a koledy, tyto už neodmyslitelně patří k rozsvěcení stromečku.

Slavnostní nálada protknutá vůní vánočního punče se nám všem vtiskla do paměti, jako krásná tečka za tímto rokem. Velké poděkování patří všem, kteří přispěli ke zdaru tohoto večera, ať už věnováním vánočního stromu, napečením skořicových perníčků pro děti či nácvikem koled.
 

Rozsvícení vánočního stromu a Vánoční jarmark

1. 11. 2019 SRPŠ

Lampionový průvod s ohňostrojem předčil očekávání

23. 10. 2019 SRPŠ

Barevné lampiony, rozzářené oči dětí, příjemná procházka kolem rybníku, velkolepý ohňostroj a sál místní restaurace praskající ve švech. Zpěv s kytarou, zábava, diskotéka. I takto by se dal shrnout lampionový průvod, kdy letošní účast předčila všechna očekávání. Ke zdaru této akce přispěla řada maminek, které se letos rozhodly podpořit tuto krásnou akci napečením buchet.

Ještě jednou – všem vám mockrát děkujeme!
 

Lampionový průvod s ohňostrojem (aktualizováno)

19. 10. 2019 SRPŠ

Zahájení v 17.00 hod. na školním hřišti – k dispozici drobné občerstvení. Hudební doprovod – kytara/trubka p. Pepa Muras. Trasa – kolem potoka k JZD a zpátky přes ulici Stodolní. Ukončení v rest. U koupaliště – gulášovka a zelňačka z domácího uzeného, vývar s nudlemi, párek v rohlíku, palačinky, domácí buchty, espresso. Ohňostroj – úžasná podívaná na rozzářené nebe v průběhu průvodu.

Pozn.: výtěžek z průvodu bude věnován na nákup vánočních dárků pro děti z MŠ Václavovice.
 

Dýňování, tvoření a hry

9. 10. 2019 SRPŠ

Začátek podzimu jsme oslavili v pátek 4. 10. 2019 na tradiční akci Dýňování, která byla letos okořeněna o možnost tvoření modelů ze dřeva i Lego kostiček a hraní logických a deskových her. Takto velkolepě jsme mohli pojmout akci díky finanční dotaci společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Školní jídelna se proměnila ve stolařskou dílnu, kde si děti mohly i za pomoci pilky a lepidla vytvořit dřevěné modely aut, letadel, pistolí, nožů, některé dle návodu, jiné dle vlastní fantazie. Děti mohly malovat i na sklo a vznikla vskutku unikátní umělecká díla. Také postavit nejvyšší věž z plochých dřívek bylo výzvou. Druhá část jídelny se do posledního místa zaplnila hráči stolních a deskových her, o které byl neutuchající zájem do pozdních večerních hodin.

Mezitím se ve školní družině odehrávala další část programu – stavby z Lega Bricks4Kidz. Šikovným dětem se podařilo rozpohybovat interaktivní modely stavbou podle návodu, zatímco nejmenší děti tvořily podle své fantazie nádherné mozaiky či vlastní stavby.

Děkujeme všem za účast, děti byly úžasné, tvořivé a hravé a móóóc nás těší, že se jim páteční odpoledne líbilo:-)

U další akce se na všechny budeme opět těšit. Vaše SRPŠ
 

Ohlédnutí za Radovánkami 2019 (+ video)

27. 9. 2019 SRPŠ


 

Pozvánka na Stolní hry a Dýňování

27. 9. 2019 SRPŠ

Dětské radovánky se i letos vydařily

17. 6. 2019 SRPŠ

A to hlavně díky úžasným vystoupením dětí z MŠ a ZŠ, jímž patří největší zásluhy. Bez jejich nadšení, kreativity a vedení paní učitelek, by to prostě nešlo. A kdo tam přišel, jistě nelitoval a bavil se spolu s dětmi. Bohatý doprovodný program zabavil všechny účastníky až do příjemných večerních hodin. Parkourová show, soutěže s odměnami, laserová střelnice, skákací hrad, interaktivní světelná hra, dočasné tetování, kreativní tvoření "pískování" bylo propojeno s možností občerstvit se a potkat se se sousedy. Děkujeme všem, kteří si našli čas a chuť se pobavit! Děkujeme i Nadaci OKD, která finančně podpořila tuto krásnou akci.
Vaše SRPŠ
 

Den dětí: Putování s Robotíkem

7. 6. 2019 SRPŠ

V pátek 7. 6. 2019 jsme navštívili zajímavý svět techniky. Každý z nás dostal svého malého Robotíka, kterého jsme se naučili naprogramovat a ovládat tak, aby se pohyboval podle námi zadaných kódů. Strávili jsme v Dolních Vítkovicích opravdu krásné dopoledne. Dárek našeho SRPŠ ke Dni dětí byl úžasný. Děkujeme!
 

Den dětí: Návštěva divadla

6. 6. 2019 SRPŠ

Ve středu 5. 6. 2019 se žáci I. – IV. tříd vydali do KD Petra Bezruče v Havířově, kde se odehrával pohádkový muzikál Ferda mravenec. V pohádkovém příběhu vystupovaly všechny pro nás známé postavy z knížky a vše bylo obohaceno hezkými písničkami a zajímavými kulisami.

Tento kulturní zážitek dostali žáci ještě ke Dni dětí od SRPŠ, který uhradil veškeré výdaje spojené s touto návštěvou. Děkujeme za velice hezký kulturní zážitek!
 

Den dětí: Přání od SRPŠ

3. 6. 2019 SRPŠ

V pátek 31. 5. 2019 jsme přivítali ve výuce milou návštěvu. Zástupci SRPŠ přišli dětem popřát ke Dni dětí a předat sladký dárek. V pondělí 3. 6. 2019 navštívili V. třídu, jelikož páťáci byli ve škole v přírodě. Tento týden ještě žáci dostanou od SRPŠ druhou část dárku ke Dni dětí: I. – IV. třída ve středu 5. 6. 2019 navštíví hudební vystoupení Ferda mravenec a žáci V. třídy pojedou do Světa techniky.
 

Den dětí

2. 6. 2019 SRPŠ

Den dětí se musí pořádně oslavit, užít si legraci a k tomu dostat pěkný dárek. Alespoň tak to vidí SRPŠ. Proto byla vyslyšena přání dětí a MŠ navštívilo divadélko Ententýky a pro hry na pískovišti dostali pořádnou výbavu. I. – IV. třída ZŠ teprve vyrazí na muzikál Ferda Mravenec v podání Těšínského divadla a pro V. třídu ZŠ je připraven výlet do fantastické interaktivní expozice – Světa techniky.

Sladká tečka na závěr již byla rozdána a věříme, že všechny děti potěšil kornout plný želé bonbonů.
 

Pozvánka na dětské radovánky

30. 5. 2019 SRPŠ

Den dětí: Divadélko Ententýky

20. 5. 2019 SRPŠ

Moc děkujeme SRPŠ za financování divadélka Ententýky s pohádkou "Myška Klárka a veverka Terka a Plaváček" o prevenci úrazu. Děti dostaly i spoustu hraček na pískoviště.
 

Noc s pohádkou v MŠ

5. 4. 2019 SRPŠ

"Holahou piráti!" Dnes zde naleznete Zápis z pirátského deníku! V pátek 5. 4. 2019 se dělo ve školce něco úplně jiného než každý všední den. Děti tady nocovaly a prožily krásný večer plný her, tvoření a zábavy. Ihned po nachystání námořnického spaní začal bohatý program.

Děti čekala již tradiční návštěva místní knihovny, kde se dozvěděly mnoho zajímavých věcí. Malí plavčíci pak nastoupili spolu s námi na pomyslnou pirátskou loď a k otevření truhly s pokladem bylo potřeba získat všech 10 klíčů. Stateční piráti úspěšně plnili zadané úkoly – postavili modely pirátských lodí, vyluštili morseovku, našli poslepu zlaťáky, předvedli dovednost v uzlování, našli ztracené karty či přešli přes nebezpečnou stezku... Vždy po splnění úkolu se jim jako zázrakem zjevil jeden klíč a na pirátské mapě se zas posunuli o kousek dál. Ještě večer se tak otevřel poklad nesmírné hodnoty. Stihli jsme i večerní kino a dvě krátké pohádky. Po večeři jsme si zopakovali za doprovodu kytary pirátskou hymnu, kapitán Kormorán nás musel slyšet (možná i přilehlé domy v okolí:).

Ráno – po taneční rozcvičce a snídani – si děti vyrobily pirátského mazlíčka – papouška, ozdobily společné foto a byly pasovány na pirátské důstojníky. Jako památku na tento krásný večer a nevšední noc si děti odnesly kromě společného fota i krásnou knihu, část pokladu, zlaťáky, samozřejmě svého papouška a snad spoustu zážitků.

Uteklo to až moc rychle a my se budeme těšit zase na další rok!
 

Den učitelů

29. 3. 2019 SRPŠ

Tak jako každý rok, i letos jsme přišli poděkovat všem učitelům naší školy a školky za jejich práci, úsilí a péči o naše děti. Předali jsme jim drobný dárek a VELKÉ poděkování. Přestože se nekonaly žádné bouřlivé oslavy, věříme že i touto malou pozorností jsme je potěšili:-)

Kolektiv SRPŠ
 

Karneval slavil úspěch

5. 3. 2019 SRPŠ

Nádherné masky, rozzářené tváře a úžasná atmosféra! Takto jednoduše by se dal popsat Karneval, který byl tentokrát na téma Piráti. Bohatý program byl zahájen tanečními kreacemi, soutěžní disciplíny, jako přenášení pytlů s uloupeným pokladem, hod rybou do žraločí nádrže nebo slalom dvojic spojených nafukovacímu kruhy, byly završeny již tradiční jízdou na pytlích. Nejdivočejší částí byla pirátská bitva papírovými koulemi... to vše mohli prožít ti, kteří přišli společně strávit sobotní odpoledne. Každá splněná disciplína byla odměněna, každý lístek do tomboly byl vítězný. Karneval se prostě opět vydařil.

Všem moc děkujeme a těšíme se opět za rok! Vaše SRPŠ
 

Pozvánka na karneval SRPŠ

15. 2. 2019 SRPŠ

Vážení rodiče, milé děti, v sobotu 2. 3. 2019 od 14:00 hod. vás zveme na karneval v sále restaurace U Koupaliště. Jako každý rok vás čekají soutěže, zábava, tanec, tombola i občerstvení. Na krásné masky a společné odpoledne se těší kolektiv SRPŠ.
 

Noc s pohádkou v MŠ

5. 2. 2019 SRPŠ

Ples SRPŠ v KD Horní Datyně (+ video)

30. 1. 2019 SRPŠ

V sobotu 26. 1. 2019 proběhl v KD Horní Datyně již tradiční – tentokrát Prvorepublikový ples. Za doprovodu kapely 4FOUR BAND a tanečních párů v dobovém oblečení jsme zažili překrásný taneční večer s výbornou večeři a bohatou tombolou. Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit příští rok!


 

Pozvánka na ples SRPŠ

8. 1. 2019 SRPŠ

Plesová sezóna začíná! Srdečně Vás všechny zveme na již tradiční – tentokrát Prvorepublikový ples, v sobotu 26. 1. 2019 v 19:00 hod. v KD Horní Datyně. Hraje kapela 4FOUR BAND. Dobové oblečení vítáno. Zároveň Vám nabízíme zakoupení kupónů na teplou či studenou večeři v hodnotě 100 Kč (kuřecí řízek a brambor, hovězí guláš a knedlík nebo obložený talíř).

Rezervace a prodej vstupenek na tel.: 736 677 057

Přijďte se skvěle pobavit, zatančit si a získat krásnou cenu v bohaté tombole!

Těší se na Vás Vaše SRPŠ
 

Mikuláš u nás ve škole

13. 12. 2018 SRPŠ

Tak zase po roce se k nám do školy přišel podívat Mikuláš se svými pomocníky. Nejedno dítko mělo namále, aby ho čerti nevzali s sebou do pekla. Naštěstí měly děti připravené písničky a básničky, a tak vše dobře dopadlo. Za odměnu a statečnost dostali všichni balíčky se sladkou odměnou. Páťáci byli dokonce zastiženi v tělocvičně při sportovním klání, kde za sportovní výkony byly odměněny všechny přítomné děti.
 

1 | 2