MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Příspěvek do SRPŠ

Důležité SRPŠ

Milí rodiče a přátelé školy, v rámci SRPŠ připravujeme pro Vaše děti ve školním roce 2021/2022 řadu společných akcí, mezi něž patří:

17. 9. Táborák s kytarou
8. 10. Dýňování a hry
12. 11. Lampionový průvod
26. 11. Rozsvícení vánočního stromu
3.12. Mikuláš ve škole
Aktivity v roce 2022 budou upřesněny podle situace

Jedním ze zdrojů pro financování těchto aktivit je Váš členský příspěvek SRPŠ ve výši 180 Kč ročně na každé dítě + budeme rádi za podporu ve formě daru. Finanční částku prosím zasílejte na účet SRPŠ (nebude se vybírat v hotovosti):

Číslo účtu: 101472656/2250
Variabilní symbol: číslo popisné
Poznámka odesílateli: jméno a příjmení dítěte/dětí

Mimo pořádání akcí dostávají od nás všechny děti Mikulášskou nadílku a dárky i představení ke Dni dětí, každý budoucí prvňáček a odcházející páťák obdrží něco na památku, děti z MŠ Vánoční dárky pod stromeček, či přispíváme na dopravu dětí na výlety, školy v přírodě apod.

Dalším zdrojem příjmů SRPŠ jsou výtěžky ze všech pořádaných akcí a z dobrovolného vstupného, významnou částku zdrojů tvoří Vaše dobrovolné finanční dary. Také se nám daří získávat finanční podporu z Obce Václavovice a Nadace OKD.

Veškeré finanční prostředky jsou výhradně využity na organizování aktivit pro Vaše děti.

Informace o akcích SRPŠ najdete na internetových stránkách naší školy v sekci SRPŠ. Vaše názory či podněty můžete zaslat na emailovou adresu srpsvaclavovice@seznam.cz. Pokud budete mít zájem podílet se na práci ve výboru SRPŠ, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Pokud by někdo jen rád nabídnul pomocnou ruku na přípravě akcí (např. chystáním posezení, napečení občerstvení apod.), nebo by rád dostával informace o připravovaných akcích emailem, napište nám prosím na sebe kontakt.

Vážení rodiče a přátelé školy, za Vaši podporu předem děkujeme!

S přáním pevného zdraví,
Barbora Dušková (předseda SRPŠ)
 

Podzimní táborák se vydařil!

17. 9. 2021 SRPŠ

V pátek 17.9.2021 proběhla první akce tohoto školního roku- táborák s kytarou a stezkou odvahy. Počasí nám naštěstí přálo a za doprovodu krásných kytarových melodií a zpěvu Harryho jsme mohli dětem a rodičům nabídnout posezení u ohně, opékání špekáčků a jiné občerstvení ve stánku. Děti si mohly malovat na kamínky, tvořily krásné pavouky z alobalu, které pak umístily na pavoučí síť. Na hřišti byl umístěn i zábavný kvíz a děti čekala za vyluštění sladká odměna. Byl k dispozici i úžasně trpělivý poník Diego, který statečně povozil spousty zájemců. Děti si prošly i pavoučí stezku a odvážně a zvědavě čekaly na vyvrcholení podzimního odpoledne (či večera) a tím byla stezka odvahy. Tady děti prošly trasu podle světýlek, plno nástrah bylo po cestě, ale každý odvážlivec našel i poklad a získal něco na památku. Už teď se těšíme na další akci !!!
 

Podzimní táborák

9. 9. 2021 SRPŠ

Srdečně zveme všechny, kdo si chtějí zazpívat u táboráku, opéct špekáčky, dát si kofolu – prostě užít si společný páteční večer se sousedy. Hrou na kytaru a zpěvem nás okouzlí Harry Showman. Občerstvení zajištěno! Pro odvážné děti bude připravena stezka odvahy, ale i jízda na poníkovi... Nebude chybět ani tvoření – budeme malovat na kamínky, tvořit pavouky nebo motýlky z alobalu, pro chytré hlavičky bude i zábavný kvíz. Kromě stezky odvahy s překvapením bude přichystána i stezka pavoučí!
 

Rozloučení s páťáky

30. 6. 2021 SRPŠ

Když se někdo loučí, bývá to zpravidla smutné. Rozloučení u páťáků však bylo pravým opakem a snad k tomu přispěl i dárek od SRPŠ v podobě veselých Dědoles ponožek:)
 

Nebuď ZEKO - objev v sobě EKO

30. 6. 2021 SRPŠ

Takový název měl projekt zaměřený na třídění odpadů, který proběhl na konci školního roku za finanční podpory Nadace OKD Srdcovka. Děti základní školy měly stejně jako v každé pohádce splnit tři úkoly. Třída, která je splnila nejlépe, pak dostala odměnu. Jejich úkolem bylo vytvořit Miss popelnici, mimozemšťana ZEKA z jednoho druhu odpadu a biokyblík na kuchyňský odpad. Jednotlivé části byly vyhodnocovány a odměňovány. Pomyslným vítězem se stali páťáci, kteří pak mohli strávit celé dopoledne exkurzí na třídící lince odpadů ve Vratimově, kde na vlastní oči viděli, kam vytříděný odpad putuje a co se s ním děje dále. Odložením odpadu do popelnice totiž jeho cesta teprve začíná..
 

Včelaření pro školáky

23. 6. 2021 SRPŠ

V pondělí 21.6.2021 proběhl "včelí den" pro první a obě druhé třídy, hned v úterý pak pro zbytek starších spolužáků z vyšších tříd. Všechny děti si poslechly zajímavou přednášku o včelkách a všeobecně o včelaření. Nebylo to ale jen vyprávění, děti si mohly vyzkoušet vykuřovat úl, hledaly včelí královnu, udělaly si krásné svíčky. Domů si v pomalovaných taštičkách odnesly kromě svíček i medy, které si samy načepovaly a označily etiketou. Na památku děti dostaly ještě medové perníčky. Nádherná dopoledne plná úžasných informací a spokojených dětí nás opět naplnily dobrým pocitem a velmi děkujeme manželům Grygarovým za ochotu a spolupráci.
 

Přijďte mezi nás - 15.6.2021

12. 6. 2021 SRPŠ

Chcete spolu s námi plánovat akce pro naše děti ze ZŠ a MŠ Václavovice? Zkusit vymýšlet program, máte nápad na zajímavé akce nebo kontakty na zajímavé lidi, kteří by mohli naše akce obohatit? Můžete pomáhat při organizaci nebo jen při chystání potřebného vybavení? Každá pomoc je velmi vítaná a věřte, že můžete zažít spoustu legrace, ale hlavně budete mít dobrý pocit, že děláte něco správného. Přijďte mezi nás, třeba právě v úterý 15.6.2021 od 17 hod na hřiště u družiny. Budeme tam a zodpovíme jakékoliv dotazy, přiblížíme naši činnost a možné plány do budoucna.
 

Den dětí

2. 6. 2021 SRPŠ

Jak jste oslavili Den dětí vy? My jsme v tento slavnostní den předali za SRPŠ dětem z naší školy a školky osvěžující překvapení- nanuky Mrož. Dětem ze školky jsme navíc velmi rádi sponzorovali vystoupení Hopsalína, které si určitě nesmírně užily. Děti ze základní školy navštívily loutkové divadlo v Ostravě a my jsme byli opět u toho, aspoň zaplacením nákladů na dopravu dětí na tuto kulturní záležitost. Páťáci od nás dostali šampaňské, aby mohli pořádně svůj svátek oslavit. Děti, které hledaly a našly v pokladech zvířátka ukryté v přesmyčkách či napsané morseovkou, dostaly krásné ceny a sladkosti. Letošní Den dětí jsme snad opět potěšili a rozdali radost všem dětem a to je vlastně to hlavní, proč to vše děláme.
 

Hledání zvířátek ve václavovických pokladech (ukončeno 1.6.2021)

1. 6. 2021 SRPŠ

Dne 1.6.2021 nám bylo ctí předat zdatným řešitelům záhadných úkolů krásné ceny. Všem velmi děkujeme za účast, rodičům za podporu svých dětí při procházkách a někdy opět zavítejte k pokladům...Poklady se pořád mění, možná tam bude něco úžasného!

V pokladech jsou nyní uloženy nové úkoly v podobě hledání živých tvorů, proto můžete opět vyrazit na tajná místa a při objevování pokladu i luštit nebo si zahrát paměťovou hru....
Ať už je to vodní živočich, hmyz, domácí zvíře - název je ukryt v přesmyčkách nebo zašifrován morseovkou. Morseovka bude také na místě v malém podání na druhé straně úkolu.Podrobnosti opět najdete na stránkách www.vaclavovickepoklady.eu
Celkem můžete najít 36 živočichů. To znamená, že 3 čekají na objevení v každém pokladu. Za nalezení aspoň třiceti zvířátek budou speciální ceny...Ale nezoufejte, kdybyste našli zvířátek jen pár. Pro všechny budeme mít bonbónový bar :-)

Zvířátka si zapisujte a pošlete nejpozději do konce měsíce května všechny objevené živočichy na mail vaclavovickepoklady@seznam.cz
Snažte se najít zvířátka do 1.6.2021 - je to svátek dětí, proto máme obrovskou chuť děti v tento den potěšit, obdarovat a pochválit !!!
V úterý 1.6.2021 budeme od 15 do 17 hod opět z okénka u Kraslicovníku vydávat ceny. Pro děti, které objevily 30 či více zvířátek to budou ceny větší a děti, co našly zvířátek méně a napsaly mail, čeká sladká odměna.

Zároveň v deníčku najdete kartičku k zapamatování a na její druhé straně pak otázky k danému obrázku. Procvičte si paměť, vyzkoušejte se navzájem a odpočiňte si takto před zpáteční cestou.... PS: nohy odpočívají, hlava maká...:-)
 

Den včel

25. 5. 2021 SRPŠ

Den včel byl sice 20.5., ale vzhledem k počasí jsme vám připravili až nyní zajímavý kvíz o včelkách i včelařství obecně. Na plotě u školky visí 10 otázek a pod nimi se skrývá i odpověď. Zkuste si nejdříve tipnout odpověď nebo s kamarády můžete soutěžit, kdo uhádne více otázek.
Po zvládnutí kvízu se můžete vydat po stopách zvídavé včelky. Ta vás dovede ke sladkému pokladu. Každý si může jeden kousek pokladu vzít...
Plot celý rozkvetl nádhernými květy, které vyrobily děti z MŠ.
Děti ze školky měly ve středu 26.5. ukázkový program, který byl právě zaměřen na zajímavosti o včelařství. Děti si vyrobily svíčky, stáčely med a vyzkoušely si i samotné včelaření! Na památku si navíc odnesly i včelí omalovánku. Bylo to krásné a zajímavé dopoledne.
 

Paměťová hra o přírodě

24. 5. 2021 SRPŠ

V okrasné zahradě pod školou a hřištěm jsou v altánku umístěné kartičky o přírodě. Možná někdo tuto hru znáte, ale věřím, že informace uvedené na kartičkách mohou být zajímavé a poučné, navíc si můžete zasoutěžit třeba ve dvojicích, kdo uhádne více otázek !
Posaďte se na chvilku a zahrajte si s námi...
 

Hledání velikonočních zajíčků (ukončení hledání 18. 4. 2021)

22. 4. 2021 SRPŠ

Jména zajíčků byla odhalena! Podařilo se to 54 dětem a dalším 28 dětem z MŠ, kteří jejich jména odhalili společně v rámci výletů ze školky. Čokoládové odměny jsme již předali a už nyní vám můžeme poodhalit, že v rámci pokladů pro vás připravujeme další překvapení.
Všem úspěšným hledačům gratulujeme!

Jména zajíčků můžete ještě hledat do konce tohoto týdne, tj. do neděle 18. 4. 2021. Ve středu 21. 4. 2021 budeme pak od 15:00 do 17:00 hod. z okénka u Kraslicovníku (u obecního úřadu) vydávat zasloužené ceny pro děti, které našly a poslaly nám jména aspoň 8-mi zajíčků...

Máte tedy posledních pár dní k hledání zajíčků – využijte toho!:-) Cesty k pokladům budou nyní obohacené o nové úkoly pro děti z MŠ a ZŠ Václavovice! Děti mohou jít hledat zajíčky, protože ti k Velikonocům prostě patří...:-) V každém z 12-ti pokladů najdete tajenku se jménem zajíčka (většinou na poslední straně deníčku). Jednoduchou tajenku buď vyluštíte na místě (a zapamatujete si jméno), nebo si ji vyfotíte a vyluštíte doma.

Až budete mít aspoň 8 jmen zajíčků, pošlete jejich jména, včetně třídy, jména a příjmení dítěte na email vaclavovickepoklady@seznam.cz a od SRPŠ Václavovice získáte jako odměnu čokoládového zajíce! Datum předání odměn bude upřesněno. Čas na hledání máte do poloviny dubna.

Podrobnosti a nápovědy, kde hledat poklady, najdete na stránkách www.vaclavovickepoklady.eu
 

ZOOM lekce Dance For People pokračují!

19. 4. 2021 SRPŠ

Každý čtvrtek od 8.4.2021 jsme měli speciální rána! Skvělé ranní probuzení nám zajistily hodiny tanečního tělocviku s úžasnými trenéry z Ostravy. Vzhledem k tomu, že skončila distanční i rotační výuka, ukončili jsme v minulém týdnu naše ranní tancování. Děkujeme všem aktivním dětem i rodičům , kteří se účastnili ZOOM lekcí Dance For People. Kuba i Patrik vás moc zdraví a věřím, že je ještě někdy uvidíme, možná i osobně, nechte se překvapit.

Kdo nestihl lekce, můžete stáhnout a procvičovat choreografie dle videa zde:

lekce z 8. 4. 2021: https://ulozto.cz/file/yR7VwFU1Qa0E/zs-vaclavovice-1-lekce-8-4-mp4
lekce z 15. 4. 2021: https://ulozto.cz/file/cTZwSDBcgwd3/vaclavovice-2-mp4
 

Václavovické poklady

6. 4. 2021 SRPŠ

Umíte si představit, že půjdete na procházku a najdete poklad? Že ne? U nás ve Václavovicích je možné vše! Už 12 pokladů čeká na objevení – více na www.vaclavovickepoklady.eu

Nově si můžete stáhnout na zmíněných stránkách i náměty na fotografické úkoly, které na procházce mohou plnit starší děti za pomocí foťáku/mobilu... Je tam nově i VELIKONOČNÍ HRA !

Jeden poklad můžete najít u Ryninky a druhý u Frýdeckého potoka, další třeba u rybníka Kamenec nebo u Myslivecké chaty... Najděte nějakou drobnost doma, vezměte s sebou a věřte, že potěšíte zase vy ostatní hledače pokladů. Vy si v nalezeném pokladu vyberete, co se vám líbí, můžete se i zapsat do deníčku. A návštěva se může zase zopakovat, protože obsah pokladu se průběžně mění!

Co je důležité:
Prosíme opět o pevné uzavření a opětovné schování pokladu na stejné místo. Myslete, prosím, na ostatní děti a hledače pokladů, kteří by byli velmi zklamáni, kdyby nic nenašli:-)

Nápověda k nalezení pokladu u Ryninky – poklad 1:
1) Od ohniště koukej nahoru k cestičce směrem k Václavovicím. Zde po pravé straně, za zábradlím, pod kořeny velkého stromu leží poklad ukrytý...
2) Jedna z fotografií je přímo pohled od místa pokladu.

Nápověda k nalezení pokladu u Frýdeckého potoka – poklad 2:
1) Z ulice Pod Křížem se dáte dolů směrem k potoku, přejdete přes most a hned za mostkem doprava cca 60 kroků. Tam po pravé straně uvidíte přítok potoka a planinku, na které je jeden mohutný, šikmý strom. Jeho kořeny ukrývají tajuplný poklad.
2) Foto přímo ukazuje dané místo, vpravo ve spodní části je i kousek pokladu vidět. V povzdáli pak daný mostek.

Nápověda k nalezení pokladu u rybníka Kamence – poklad 3:
1) Skrýš pokladu je na hranici Václavovic a Kaňovic – rybník Kamenec.
2) Je potřeba prozkoumat přístřešek u rybníka (podlahu či místo pod ní?):-) Foto dole určitě napoví, je přímo od místa skrýše pokladu!

Nápověda k nalezení pokladu U krmítka – poklad 4:
1) Tento poklad se nachází u krmítka na ulici K Olšině. Přesná poloha krmítka je: 49.757876, 18.359385
2) Jako orientační bod viditelný z cesty je černý kontejner na odpadky ASA, krmítko je schované za ním.
Pár kroků vedle krmítka vede do lesa vyšlapaná cestička (viz foto), poté ujdete cca 80 kroků – počítejte pečlivě!
Až uvidíte po pravé straně kořeny vyvráceného stromu, tak jste v cíli! Nebojte se ostružiní, poklad už je na dosah ruky;-)
PS: Dokud bude mrznout, okolí bude označeno ledovými ozdobami.

Nápověda k nalezení pokladu U myslivecké chaty – poklad 5:
1) V místě srnčích hodů je na východní straně budovy ukryt poklad před nepřízní počasí.
2) Pokud neurčíte přesně východní stranu, nechť je vám ku pomoci informace, že poklad leží za kládami stromů za hlavní budovou.

Nápověda k nalezení pokladu U Slívy – poklad 6:
1) Poklad se nachází v malém lesíku pod zastávkou U Slívy – Lipkův důl.
2) V půli cesty, po pravé straně při cestě od zastávky uvidíte 3 břízky. Vedle břízek jsou další tři stromu blízko sebe. Tady našel poklad nové "útočiště".

Nápověda k nalezení pokladu U křišťálové studánky – poklad 7:
Jdi po chodníku směr Frýdek-Místek. Na jeho konci přejdi na druhou stranu k vodojemu a využij lesní cestu, která směřuje na Frýdek. Nechoď dál po cestě, je to nebezpečné! Po cca 100 m se cesta dělí a ty se vydej směrem k hlavní cestě. Na druhé straně uvidíš zpevněnou lesní cestu, na kterou přejdi a pokračuj dál až na T křížení u velikého buku. U něj odboč vlevo a dojdeš až na konec cesty. Tam cca 20 m níže se nachází křišťálová studánka s pitnou vodou a posezením. No a samozřejmě poklad:-)

Nápověda k nalezení pokladu U hřbitova – poklad 8:
Udělejte si krásnou procházku k tomuto utajenému pokladu ve Václavovicích u hřbitova! Hned z ulice Vratimovská odbočíte na hřbitovní cestu a půjdete směrem k aleji švestek. Objevíte úžasné posezení na lavičce a uklidníte svou mysl pohledem na panorama hor. Když se výhledu nabažíte, tak po levé straně (když sedíte) je blízko pod větvemi okrasného živého plotu slíbený poklad... Musíte tedy kousek zpět směrem k bráně hřbitova.

Nápověda k nalezení pokladu U skřítka z vodojemu – poklad 9:
Fotka je focená z cesty U Vodojemu, která je napojená na ulici Vratimovská. V zatáčce za posledním domem po levé straně nepokračujete po hlavní cestě, ale odbočíte vlevo a půjdete malou lesní cestičkou směrem do lesa (kopíruje plot). Po cca 100 metrech uvidíte přes potok položenou kládu sloužící jako můstek. Kousek vedle něj je ukrytý pod větvemi skřítkův poklad.

Nápověda k nalezení pokladu V Pískovně – poklad 10:
Tento poklad se nachází v lesíku, který vznikl v Přírodní památce zvané Pískovna. Lesík najdete, když půjdete cestou Potoční kolem potoka za JZD a Čističkou odpadních vod. V místě, kde se cesta mění ve štěrkovou, se dáte za rodinným domem č. 148 vpravo po méně nápadné ulici K Pískovně a po levé straně v kopci již uvidíte zmíněný lesík. V označeném místě vejdete do lesa a půjdete po vyšlapané cestičce kolem doliny s hromadami v písku. Až ji celou obejdete, uvidíte po levé straně břízu a jste na místě. Že by tam byl i pařez? Foto je pořízené v místě, kde je schovaný poklad.

Nápověda k nalezení pokladu Nad Horní Datyňkou – poklad 11:
Na konci naší obce,
Kde cesta vede z kopce.
Není sem stezka jediná,
ulice zde končí a začíná.
Hledej strom, který má dvě nohy,
překvapení si pod ním hoví.
Visí tam v lese na háčku,
najdi a ukliď skrývačku.

PS: koukni na mapku a foto...

Nápověda k nalezení pokladu V Sosni – poklad 12:
Na tomto krásném místě byl ještě před pár lety les plný vzrostlých borovic, který dal název nedaleké ulici. Dnes už zde najdete jen poslední dvě, kterým se lesníkům asi zželelo. A právě u nich je ukrytý poklad. Další odměnou vám bude hezký výhled na centrum Václavovic a pár zajímavostí o těchto krásných stromech.

Jak se k dostanete k pokladu? Za lesní školkou se dejte cestičkou podél plotu a po chvilce narazíte na první borovici. Zkuste najít pohledem druhou borovici. V jednom z pařezů mezi těmito stromy pak hledejte ukrytý poklad.

Detaily k pokladům a jiným hrám na stránkách www.vaclavovickepoklady.eu
 

Kraslicovník

20. 3. 2021 SRPŠ

V první jarní den nám začal vyrůstat do krásy strom zvaný Kraslicovník pestrý. Jeho pestrost a barevnost záleží jen na nás. Najdete ho vedle obecního úřadu a můžou na něm být pověšeny kraslice všech barev, typů, velikostí. Pověs na něj i své kraslice pro radost všem.
 

Mikulášská nadílka

10. 12. 2020 SRPŠ

V pátek 4. 12. 2020 jsme s velkou radostí navštívili děti v naší škole a školce, potěšili a snad i rozesmáli jako Mikuláš, anděl a čert. Jako každý rok jsme pro děti měli připravené balíčky, děti nám na oplátku zarecitovaly nebo nakreslily krásné obrázky. Ty jsou už teď v galerii v pekle i v nebi! Ukázaly nám také, že v pekelné škole mají čerti rozhodně co dohánět a že paní učitelky by děti nevyměnily ani za ty největší dary. Už teď se těšíme na příště a budeme na děti po celý rok dohlížet.
 

Rozsvícení vánočního stromu

28. 11. 2020 SRPŠ

V letošním roce jsme poprvé postavili a rozsvítili vánoční strom bez dětí, koled a slavnostní atmosféry. Vzhledem k okolnostem to bohužel jinak nešlo. Přesto ale stromeček stojí na svém místě jako každý rok, krásně doplňuje prostor před družinou a je čím dál krásnější. Originálních ozdob na něm přibývá každým dnem. Velmi děkujeme manželům Zápalkovým za darování stromku a pokud děti chtějí, nějaká volná větvička pro další ozdoby se určitě ještě najde.
 

Dýňování 2020 (zrušeno)

1. 10. 2020 SRPŠ

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu a tím omezení hromadných akcí a počtu osob jsme nuceni naši plánovanou akci Dýňování zrušit. Velmi nás to mrzí, pořád jsme doufali, že se akce bude moct uskutečnit, ale bohužel:-( Budeme doufat, že se situace zlepší a další akce již proběhnou dle plánu:-)
 

Rozveselme seniory – předání dárečků (aktualizováno)

25. 6. 2020 SRPŠ

Slavnostní předání odměn všem zúčastněným této akce proběhlo zároveň s předáváním vysvědčení. Všem dětem děkujeme a přejeme krásné prázdniny!

Ve čtvrtek 25. 6. 2020 jsme navštívili Dům s pečovatelskou službou v Šenově a bylo nám velkým potěšením, že jsme mohli krásné dárečky předat rovnou pár babičkám. S nadšením a radostí si babičky převzaly nádherné obrázky, přáníčka a všelijaké výrobky, které pro ně děti z naší školy a školky připravily. Máme všem moc a moc poděkovat a upřímně jsme byli pyšní na to, že jsme jim tu radost a překvapení mohli zprostředkovat.

Všem dětem, které věnovaly aspoň chvilku svého volného času pro potěšení druhých lidí, chceme za odměnu předat něco my. 10 dětí vytvořilo dárečků opravdu hodně, proto budou oceněny v poslední školní den vstupenkami do DinoParku. Ale jak jsme slíbili, všechny děti, které udělaly i třeba jen jeden obrázek, si rozhodně zaslouží nějakou cenu. V úterý 30. 6. 2020 budeme v altánku na hřišti předávat odměny. Proto prosíme všechny děti, kterých se to týká, přijďte si po vysvědčení vyzvednout cenu na hřiště. Budeme tam na vás čekat s odměnami, vstupenkami a poděkováním klidně do desáté dopolední hodiny:-)
 

Rozveselme seniory a vyhraj vstupenku do DinoParku! (aktualizováno 17. 6. 2020)

17. 6. 2020 SRPŠ

Milé děti, pokud byste ještě měly doma nějaké výrobky či výtvory, co nejdříve je předejte na sběrné místo. Akce končí 24. 6. 2020. První předání Vašich pozdravů, přání, kreseb, výrobků a výtvorů proběhlo v Domově seniorů v Rychvaldě. Předání bylo plné emocí a splnilo svůj účel – vykouzlilo úsměvy na tvářích dědečků a babiček. A stále je možné se přidat! Až do konce června 2020 budeme předávat vše, co vytvoříte! Tak s chutí do toho!

SRPŠ Václavovice vyhlašuje akci pro děti – Rozveselme seniory a vyhraj vstupenku do DinoParku Ostrava. Proč? Nakreslením obrázku, vytvořením přáníčka nebo milého vzkazu pro babičky a dědečky v domovech seniorů, kterým je často moc smutno a třeba jsou už dlouho sami, můžete vykouzlit úsměv na jejich tváři, zahřát u srdíčka. Věřte, že cokoliv jim od vás doneseme, je potěší a určitě i dodá sílu do dalšího nelehkého období.

Jak? Vytvářej přáníčka, piš dopisy, vtipy, hádanky, vytvářej křížovky, vyráběj dekorace do pokoje či na zahradu, papírové květiny či šperky... prostě cokoliv tě napadne a chtěl/chtěla bys to věnovat jako dárek.

Kde? Sběrné místo vašich výtvorů je označená krabice v obchodě u Bednáře, nebo na poště ve Václavovicích, kterou budeme pravidelně vybírat. Vše pak rozvezeme do Domova s pečovatelskou službou v Šenově nebo do Komunitního domu seniorů v Bartovicích – fotky budeme vyvěšovat na webových stránkách školy www.skolavaclavovice.cz/cs/srps#contents

Ke svému dárku přilož své jméno, věk a emailovou adresu (TIP: svůj výrobek/přání dej do sáčku, kontakt jen přilož na papírku – nebude distribuován dále), pod kterým tě budeme registrovat a na email zasílat informaci o průběžném počtu získaných bodů za daný výtvor. Tvoje snaha bude odměněna! Čím více toho vyrobíš, tím získáš více bodů, které na konci školního roku proměníš za odměny. Hlavní cenou jsou vstupenky do DinoParku Ostrava pro 10 nejtvořivějších dětí!

Tak neváhej a pusť se do toho s námi!

Vaše SRPŠ
srpsvaclavovice@seznam.cz
 

Den dětí 2020

2. 6. 2020 SRPŠ

Přestože se letošní Den dětí nesl v klidnějším duchu, děti z mateřské a základní školy nebyly o oslavu ochuzeny. Každá třída si mohla přiťuknout dětským šampaňským a osladit si svůj den nanukovým kornoutem. Navíc je pro všechny po celý týden k dispozici skákací hrad! Reakce dětí jsou vidět na fotografiích:-) Vaše SRPŠ
 

Dětské radovánky 2020 (zrušeno)

2. 6. 2020 SRPŠ

Vážení rodiče, milé děti. Dětské radovánky, tradiční to akce pořádána spolkem SRPŠ, se letos konat nebude. Přejeme všem dětem pěkné léto a v příštím školním roce se již snad vše vydaří! Můžete si ale připomenout, jak jsme se radovali minulý rok:-) Vaše SRPŠ

https://www.skolavaclavovice.cz/cs/srps/clanky/detske-radovanky-se-i-letos-vydarily#contents


 

Rozveselme seniory – první předání

29. 5. 2020 SRPŠ

Ve čtvrtek 28. 5. 2020 jsme v Senior Parku předali první část přáníček a dárečků od dětí z naší školy a školky. Pan vedoucí ze Senior Parku Rychvald převzal plnou náruč krásných výtvorů a babičky i dědečkové měli prý velikou radost. Chystáme se na předání další části i do Šenova a Bartovic. Můžete i nadále tvořit a zanechat vaše díla ve sběrných krabicích na poště či v obchodě U Bednáře. Všem dětem, které se již zúčastnily, moc děkujeme. Všem jsme již připsali body a na konci školního roku na vás čekají krásné ceny a hlavně 10 vstupenek do Dinoparku!
 

Spaní ve školce aneb Noc s pohádkou 2020 (zrušeno)

6. 4. 2020 SRPŠ

Milé děti, milí rodiče, letošní spaní v mateřské škole s pohádkou se z důvodu aktuálního dění konat bohužel nebude:( Těšíme se napříště! Vaše SRPŠ
 

Pozvánka na karneval v sobotu 7. 3. 2020

1. 3. 2020 SRPŠ

1 | 2 | 3