MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Rozsvěcení Vánočního stromu

17. 11. 2022 SRPŠ

Přijměte prosím pozvání na Rozsvěcení Vánočního stromu v pátek 25. 11. 2022 od 15.30 hod. na školním hřišti. Slavnostní Rozsvěcení stromu spolu se zpíváním koled proběhne v 16.30 hod. Přichystán bude vánoční punč pro děti i dospělé, historický vánoční kolotoč, výroba vánočních svíček, zvonička pro štěstí, Ježíškova pošta i vánoční fotokoutek.

Zve SRPŠ Václavovice
 

Halloweenská bojovka

9. 11. 2022 SRPŠ

Připravili jsme si pro vás malé halloweenské luštění. Mezi školou a školkou na stromech visí hádanky a věříme, že všichni zvládnou vyluštit správnou tajenku. Řešení nám pak sdělíte v pátek na hřišti, kde bude probíhat akce "Lamionový průvod". Za správnou tajenku vás čeká sladká odměna. Těšíme se na vás. Vaše SRPŠ.
 

Lampionový průvod

3. 11. 2022 SRPŠ

tentokrát SVATOMARTINSKÝ! Budeme vyhlížet Svatého Martina na bílém koni i s jeho početnou skupinou rytířů. Určitě to bude stát za to! Všichni jste srdečně zváni! Občerstvení zajištěno.
 

Dýňování 2022

28. 9. 2022 SRPŠ

V pátek 23. 9. 2022 proběhla podzimní akce Dýňování a počasí nám opravdu přálo. Hřiště se velmi rychle zaplnilo a dlabání dýní bylo opravdu místy skoro uměleckým dílem. Děti si v altánku mohly vytvořit netopýra na ruku, masku či mumii a na hřišti je čekala pohádková stezka s tajenkou, drakem a odměnou. K dýňování patří i oheň, proto si každý mohl opéct špekáček, dát si horkou polévku, koláče, čepované pivo nebo kofolu.

Ty nejkrásnější vydlabané dýně byly oceněny a bylo opravdu velmi těžké vybrat z toho množství krásných dýní ty nej. Takovou "třešničkou na dortu" tohoto dne byl krásný fotokoutek v selském stylu, který snad využily všechny rodinky k nafocení svých ratolestí.

Děkujeme všem za účast! Vaše SRPŠ.
 

Radovánky 11. 6. 2022

2. 6. 2022 SRPŠ

V sobotu 11. 6. 2022 se po dvouleté pauze uskutečnily Radovánky a dovolujeme si ohodnotit akci jako mimořádně zdařilou. Počasí nám přálo a na hřišti se snad ještě nikdy nesešlo takové množství lidí. Viděli jsme úžasná vystoupení dětí ze školky a všech tříd ZŠ a byla to opravdu parádní podívaná.

Akce se také zúčastnila skupina Dance for People, se kterou jsme tancovali online za doby pandemie. Teď si mohly děti zatancovat pár choreografií a zhlédnout vystoupení profesionálních tanečníků.

Pak se otevřely všechny přichystané stanoviště pro děti, včetně oblíbeného rybolovu. Děti plnily úkoly celkem na devíti místech a za odměnu pak obdržely originální dárek. Zároveň byly k dispozici tři skákací hrady, lezecká stěna, kreativní tvoření či laserová střelnice. Vynikající občerstvení, hamburgery, guláš, čepovaná kofola a pivo, zmrzlina, k tomu perfektní hudební doprovod – to vše udělalo z této soboty úžasný a nezapomenutelný den.

Děkujeme všem, kteří nám přišli pomoct a těšíme se na další školní rok. Užijte si krásné prázdniny!
 

Vraťme dětem vesnici – v pátek 13. 5. 2022

8. 5. 2022 SRPŠ

Vytvořit den s návratem k lidovým tradicím, řemeslům a zvykům tak, jak jej prožívali naše babičky a dědečkové. Takový cíl si kladlo SRPŠ při přípravě této akce za podpory obce a Nadace OKD Srdcovka. Pátek 13. naštěstí nenaplnil svou pověst, a tak si děti mohly v příjemné atmosféře za doprovodu cimbálovky vyzkoušet na vlastní kůži, jak nelehké je podojit kozu, určit správně obilovinu nebo poznat bylinu podle vůně, zatlouct hřebíky, vyzkoušet si gravírování do dřeva, paličkování nebo třeba pletení košíků. To vše a mnoho dalšího bylo doplněno lidovou muzikou, ukázkou lidových tanců, vepřovými specialitami, čepovaným pivem a vzniklo tak vskutku příjemné odpoledne.
 

Velikonoční zvyky

15. 4. 2022 SRPŠ

Chtěli jsme opět trochu rozveselit a rozzářit plot před školkou, proto jsme zde umístili informační listy o velikonočních zvycích. Jsou zde popsány zvyky v různých zemích, ale i tradice, které se týkají těchto tradičních svátků u nás. Přečtěte si spolu s dětmi zajímavé informace. Zároveň si můžete prohlédnout nádherné obrázky kraslic, které udělaly děti z MŠ a jsou tou nejkrásnější ozdobou. Velmi děkujeme a přejeme všem veselé Velikonoce.
 

Den učitelů

28. 3. 2022 SRPŠ

Den učitelů je den vyhlášený k poctě všech učitelů. Právě 28. březen je spojen s velkým pedagogem Janem Ámosem Komenským, který se před čtyřmi sty léty narodil a pobýval v našem kraji. Vážíme si práce jeho následovníků, našich učitelů, kterým jsme dnes mohli poděkovat za jejich péči, energii a snahu o vzdělávání našich ratolestí.

Všichni ze SRPŠ
 

Vánoční přání

19. 12. 2021 SRPŠ

Mikuláš

5. 12. 2021 SRPŠ

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš... tyto a jiné básničky se v pátek nesly napříč všemi třídami. Mikuláš, doprovázen čertem i andělem, zavítal i do naší mateřské i základní školy a rozdával radost a dárečky. Některé děti sice musely slíbit, že se polepší, ale i tak neměl čert téměř žádnou práci. Tak snad děti zůstanou i nadále tak hodné a šikovné.
 

Rozsvícení vánočního stromu

26. 11. 2021 SRPŠ

Po zvážení stavu, že se jedná o venkovní akci místního charakteru, jsme se rozhodli akci uskutečnit. Přísnější nařízení vlády vstupují v platnost až od páteční 18:00 hod., proto bychom vás rádi pozvali na toto předvánoční odpoledne, které v nás snad zanechá trochu té vánoční nálady.

Srdečně všechny zveme na "Rozsvícení vánočního stromu" v pátek 26. 11. 2021. Přijďte se naladit na nadcházející adventní čas, dát si vánoční punč, medovinu, horkou čokoládu či bombardino, poslechnout si koledy, která nám zazpívají naše děti. Máme pro děti připraveno jedno velké překvapení a tím bude historický kolotoč nebo originální výrobu svíček. Jako vždy bude připraveno i občerstvení, koláčky, špekáčky, domácí polévky a oheň na opékání i zahřátí. Ježíškova pošta, zvonička pro štěstí či vánoční fotokoutek – to vše bude i díky podpoře Nadace OKD Srdcovka k dispozici na hřišti. Budeme se na vás těšit. Vaše SRPŠ
 

Lampionový průvod (aktualizováno)

15. 11. 2021 SRPŠ

Lampionový průvod přilákal velké množství dětí i dospělých, kteří si užili nejen samotný průvod s kytarou a harmonikou, ale i závěrečnou ohňovou show, která byla dech beroucí. Svařák tekl proudem a málokteré z dětí dokázalo odolat horké čokoládě se šlehačkou. Za rok se opět těšíme na shledanou.

Srdečně zveme všechny příznivce večerních procházek na parádní lampionový průvod naší krásnou obcí. V pátek 12. 11. 2021 vyjdeme za hudebního doprovodu z hřiště u družiny a opět se tam společně vrátíme. Na hřišti se totiž uskuteční úžasná ohňová show. Jako vždy bude připraveno i občerstvení, koláčky, polévky, čaje, svařák, špekáčky... Těšíme se na krásné lampiony!


 

Dýňování a hry - aktualizace

15. 10. 2021 SRPŠ

Měli jsme tu čest a radost strávit krásné páteční odpoledne se všemi, kteří přišli na naši akci "Dýňování a hry". Hřiště během odpoledne zaplnila opravdu spousta dětí, rodičů a ostatních příchozích a všichni si měli možnost vydlabat dýně, zahrát si dřevěné hry či se občerstvit u našeho stánku. Pro děti byl připraven fotokoutek, ale i zábavný pohádkový kvíz nebo se děti mohly na pódiu naučit skládat Rubikovu kostku, zasoutěžit si,, ale hlavně zahrát si úžasné hry- např.Pukec, fotbálek nebo holandský billiard. Špekáčky, koláče, a jiné dobroty byly samozřejmě k dispozici. Velmi nás těší velká účast a podpora, tímto děkujeme všem, kteří si našli chvilku a byli tady s námi...:-)
 

Podzimní táborák se vydařil!

17. 9. 2021 SRPŠ

V pátek 17.9.2021 proběhla první akce tohoto školního roku- táborák s kytarou a stezkou odvahy. Počasí nám naštěstí přálo a za doprovodu krásných kytarových melodií a zpěvu Harryho jsme mohli dětem a rodičům nabídnout posezení u ohně, opékání špekáčků a jiné občerstvení ve stánku. Děti si mohly malovat na kamínky, tvořily krásné pavouky z alobalu, které pak umístily na pavoučí síť. Na hřišti byl umístěn i zábavný kvíz a děti čekala za vyluštění sladká odměna. Byl k dispozici i úžasně trpělivý poník Diego, který statečně povozil spousty zájemců. Děti si prošly i pavoučí stezku a odvážně a zvědavě čekaly na vyvrcholení podzimního odpoledne (či večera) a tím byla stezka odvahy. Tady děti prošly trasu podle světýlek, plno nástrah bylo po cestě, ale každý odvážlivec našel i poklad a získal něco na památku. Už teď se těšíme na další akci !!!
 

Příspěvek do SRPŠ

11. 9. 2021 SRPŠ

Milí rodiče a přátelé školy, v rámci SRPŠ připravujeme pro Vaše děti ve školním roce 2021/2022 řadu společných akcí, mezi něž patří:

17. 9. Táborák s kytarou
8. 10. Dýňování a hry
12. 11. Lampionový průvod
26. 11. Rozsvícení vánočního stromu
3.12. Mikuláš ve škole
Aktivity v roce 2022 budou upřesněny podle situace

Jedním ze zdrojů pro financování těchto aktivit je Váš členský příspěvek SRPŠ ve výši 180 Kč ročně na každé dítě + budeme rádi za podporu ve formě daru. Finanční částku prosím zasílejte na účet SRPŠ (nebude se vybírat v hotovosti):

Číslo účtu: 101472656/2250
Variabilní symbol: číslo popisné
Poznámka odesílateli: jméno a příjmení dítěte/dětí

Mimo pořádání akcí dostávají od nás všechny děti Mikulášskou nadílku a dárky i představení ke Dni dětí, každý budoucí prvňáček a odcházející páťák obdrží něco na památku, děti z MŠ Vánoční dárky pod stromeček, či přispíváme na dopravu dětí na výlety, školy v přírodě apod.

Dalším zdrojem příjmů SRPŠ jsou výtěžky ze všech pořádaných akcí a z dobrovolného vstupného, významnou částku zdrojů tvoří Vaše dobrovolné finanční dary. Také se nám daří získávat finanční podporu z Obce Václavovice a Nadace OKD.

Veškeré finanční prostředky jsou výhradně využity na organizování aktivit pro Vaše děti.

Informace o akcích SRPŠ najdete na internetových stránkách naší školy v sekci SRPŠ. Vaše názory či podněty můžete zaslat na emailovou adresu srpsvaclavovice@seznam.cz. Pokud budete mít zájem podílet se na práci ve výboru SRPŠ, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Pokud by někdo jen rád nabídnul pomocnou ruku na přípravě akcí (např. chystáním posezení, napečení občerstvení apod.), nebo by rád dostával informace o připravovaných akcích emailem, napište nám prosím na sebe kontakt.

Vážení rodiče a přátelé školy, za Vaši podporu předem děkujeme!

S přáním pevného zdraví,
Barbora Dušková (předseda SRPŠ)
 

Podzimní táborák

9. 9. 2021 SRPŠ

Srdečně zveme všechny, kdo si chtějí zazpívat u táboráku, opéct špekáčky, dát si kofolu – prostě užít si společný páteční večer se sousedy. Hrou na kytaru a zpěvem nás okouzlí Harry Showman. Občerstvení zajištěno! Pro odvážné děti bude připravena stezka odvahy, ale i jízda na poníkovi... Nebude chybět ani tvoření – budeme malovat na kamínky, tvořit pavouky nebo motýlky z alobalu, pro chytré hlavičky bude i zábavný kvíz. Kromě stezky odvahy s překvapením bude přichystána i stezka pavoučí!
 

Rozloučení s páťáky

30. 6. 2021 SRPŠ

Když se někdo loučí, bývá to zpravidla smutné. Rozloučení u páťáků však bylo pravým opakem a snad k tomu přispěl i dárek od SRPŠ v podobě veselých Dědoles ponožek:)
 

Nebuď ZEKO - objev v sobě EKO

30. 6. 2021 SRPŠ

Takový název měl projekt zaměřený na třídění odpadů, který proběhl na konci školního roku za finanční podpory Nadace OKD Srdcovka. Děti základní školy měly stejně jako v každé pohádce splnit tři úkoly. Třída, která je splnila nejlépe, pak dostala odměnu. Jejich úkolem bylo vytvořit Miss popelnici, mimozemšťana ZEKA z jednoho druhu odpadu a biokyblík na kuchyňský odpad. Jednotlivé části byly vyhodnocovány a odměňovány. Pomyslným vítězem se stali páťáci, kteří pak mohli strávit celé dopoledne exkurzí na třídící lince odpadů ve Vratimově, kde na vlastní oči viděli, kam vytříděný odpad putuje a co se s ním děje dále. Odložením odpadu do popelnice totiž jeho cesta teprve začíná..
 

Včelaření pro školáky

23. 6. 2021 SRPŠ

V pondělí 21.6.2021 proběhl "včelí den" pro první a obě druhé třídy, hned v úterý pak pro zbytek starších spolužáků z vyšších tříd. Všechny děti si poslechly zajímavou přednášku o včelkách a všeobecně o včelaření. Nebylo to ale jen vyprávění, děti si mohly vyzkoušet vykuřovat úl, hledaly včelí královnu, udělaly si krásné svíčky. Domů si v pomalovaných taštičkách odnesly kromě svíček i medy, které si samy načepovaly a označily etiketou. Na památku děti dostaly ještě medové perníčky. Nádherná dopoledne plná úžasných informací a spokojených dětí nás opět naplnily dobrým pocitem a velmi děkujeme manželům Grygarovým za ochotu a spolupráci.
 

Přijďte mezi nás - 15.6.2021

12. 6. 2021 SRPŠ

Chcete spolu s námi plánovat akce pro naše děti ze ZŠ a MŠ Václavovice? Zkusit vymýšlet program, máte nápad na zajímavé akce nebo kontakty na zajímavé lidi, kteří by mohli naše akce obohatit? Můžete pomáhat při organizaci nebo jen při chystání potřebného vybavení? Každá pomoc je velmi vítaná a věřte, že můžete zažít spoustu legrace, ale hlavně budete mít dobrý pocit, že děláte něco správného. Přijďte mezi nás, třeba právě v úterý 15.6.2021 od 17 hod na hřiště u družiny. Budeme tam a zodpovíme jakékoliv dotazy, přiblížíme naši činnost a možné plány do budoucna.
 

Den dětí

2. 6. 2021 SRPŠ

Jak jste oslavili Den dětí vy? My jsme v tento slavnostní den předali za SRPŠ dětem z naší školy a školky osvěžující překvapení- nanuky Mrož. Dětem ze školky jsme navíc velmi rádi sponzorovali vystoupení Hopsalína, které si určitě nesmírně užily. Děti ze základní školy navštívily loutkové divadlo v Ostravě a my jsme byli opět u toho, aspoň zaplacením nákladů na dopravu dětí na tuto kulturní záležitost. Páťáci od nás dostali šampaňské, aby mohli pořádně svůj svátek oslavit. Děti, které hledaly a našly v pokladech zvířátka ukryté v přesmyčkách či napsané morseovkou, dostaly krásné ceny a sladkosti. Letošní Den dětí jsme snad opět potěšili a rozdali radost všem dětem a to je vlastně to hlavní, proč to vše děláme.
 

Hledání zvířátek ve václavovických pokladech (ukončeno 1.6.2021)

1. 6. 2021 SRPŠ

Dne 1.6.2021 nám bylo ctí předat zdatným řešitelům záhadných úkolů krásné ceny. Všem velmi děkujeme za účast, rodičům za podporu svých dětí při procházkách a někdy opět zavítejte k pokladům...Poklady se pořád mění, možná tam bude něco úžasného!

V pokladech jsou nyní uloženy nové úkoly v podobě hledání živých tvorů, proto můžete opět vyrazit na tajná místa a při objevování pokladu i luštit nebo si zahrát paměťovou hru....
Ať už je to vodní živočich, hmyz, domácí zvíře - název je ukryt v přesmyčkách nebo zašifrován morseovkou. Morseovka bude také na místě v malém podání na druhé straně úkolu.Podrobnosti opět najdete na stránkách www.vaclavovickepoklady.eu
Celkem můžete najít 36 živočichů. To znamená, že 3 čekají na objevení v každém pokladu. Za nalezení aspoň třiceti zvířátek budou speciální ceny...Ale nezoufejte, kdybyste našli zvířátek jen pár. Pro všechny budeme mít bonbónový bar :-)

Zvířátka si zapisujte a pošlete nejpozději do konce měsíce května všechny objevené živočichy na mail vaclavovickepoklady@seznam.cz
Snažte se najít zvířátka do 1.6.2021 - je to svátek dětí, proto máme obrovskou chuť děti v tento den potěšit, obdarovat a pochválit !!!
V úterý 1.6.2021 budeme od 15 do 17 hod opět z okénka u Kraslicovníku vydávat ceny. Pro děti, které objevily 30 či více zvířátek to budou ceny větší a děti, co našly zvířátek méně a napsaly mail, čeká sladká odměna.

Zároveň v deníčku najdete kartičku k zapamatování a na její druhé straně pak otázky k danému obrázku. Procvičte si paměť, vyzkoušejte se navzájem a odpočiňte si takto před zpáteční cestou.... PS: nohy odpočívají, hlava maká...:-)
 

Den včel

25. 5. 2021 SRPŠ

Den včel byl sice 20.5., ale vzhledem k počasí jsme vám připravili až nyní zajímavý kvíz o včelkách i včelařství obecně. Na plotě u školky visí 10 otázek a pod nimi se skrývá i odpověď. Zkuste si nejdříve tipnout odpověď nebo s kamarády můžete soutěžit, kdo uhádne více otázek.
Po zvládnutí kvízu se můžete vydat po stopách zvídavé včelky. Ta vás dovede ke sladkému pokladu. Každý si může jeden kousek pokladu vzít...
Plot celý rozkvetl nádhernými květy, které vyrobily děti z MŠ.
Děti ze školky měly ve středu 26.5. ukázkový program, který byl právě zaměřen na zajímavosti o včelařství. Děti si vyrobily svíčky, stáčely med a vyzkoušely si i samotné včelaření! Na památku si navíc odnesly i včelí omalovánku. Bylo to krásné a zajímavé dopoledne.
 

Paměťová hra o přírodě

24. 5. 2021 SRPŠ

V okrasné zahradě pod školou a hřištěm jsou v altánku umístěné kartičky o přírodě. Možná někdo tuto hru znáte, ale věřím, že informace uvedené na kartičkách mohou být zajímavé a poučné, navíc si můžete zasoutěžit třeba ve dvojicích, kdo uhádne více otázek !
Posaďte se na chvilku a zahrajte si s námi...
 

Hledání velikonočních zajíčků (ukončení hledání 18. 4. 2021)

22. 4. 2021 SRPŠ

Jména zajíčků byla odhalena! Podařilo se to 54 dětem a dalším 28 dětem z MŠ, kteří jejich jména odhalili společně v rámci výletů ze školky. Čokoládové odměny jsme již předali a už nyní vám můžeme poodhalit, že v rámci pokladů pro vás připravujeme další překvapení.
Všem úspěšným hledačům gratulujeme!

Jména zajíčků můžete ještě hledat do konce tohoto týdne, tj. do neděle 18. 4. 2021. Ve středu 21. 4. 2021 budeme pak od 15:00 do 17:00 hod. z okénka u Kraslicovníku (u obecního úřadu) vydávat zasloužené ceny pro děti, které našly a poslaly nám jména aspoň 8-mi zajíčků...

Máte tedy posledních pár dní k hledání zajíčků – využijte toho!:-) Cesty k pokladům budou nyní obohacené o nové úkoly pro děti z MŠ a ZŠ Václavovice! Děti mohou jít hledat zajíčky, protože ti k Velikonocům prostě patří...:-) V každém z 12-ti pokladů najdete tajenku se jménem zajíčka (většinou na poslední straně deníčku). Jednoduchou tajenku buď vyluštíte na místě (a zapamatujete si jméno), nebo si ji vyfotíte a vyluštíte doma.

Až budete mít aspoň 8 jmen zajíčků, pošlete jejich jména, včetně třídy, jména a příjmení dítěte na email vaclavovickepoklady@seznam.cz a od SRPŠ Václavovice získáte jako odměnu čokoládového zajíce! Datum předání odměn bude upřesněno. Čas na hledání máte do poloviny dubna.

Podrobnosti a nápovědy, kde hledat poklady, najdete na stránkách www.vaclavovickepoklady.eu
 

1 | 2 | 3