MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

SRPŠ

Rozveselme seniory – předání dárečků

25. 6. 2020 SRPŠ

Ve čtvrtek 25. 6. 2020 jsme navštívili Dům s pečovatelskou službou v Šenově a bylo nám velkým potěšením, že jsme mohli krásné dárečky předat rovnou pár babičkám. S nadšením a radostí si babičky převzaly nádherné obrázky, přáníčka a všelijaké výrobky, které pro ně děti z naší školy a školky připravily. Máme všem moc a moc poděkovat a upřímně jsme byli pyšní na to, že jsme jim tu radost a překvapení mohli zprostředkovat.

Všem dětem, které věnovaly aspoň chvilku svého volného času pro potěšení druhých lidí, chceme za odměnu předat něco my. 10 dětí vytvořilo dárečků opravdu hodně, proto budou oceněny v poslední školní den vstupenkami do DinoParku. Ale jak jsme slíbili, všechny děti, které udělaly i třeba jen jeden obrázek, si rozhodně zaslouží nějakou cenu. V úterý 30. 6. 2020 budeme v altánku na hřišti předávat odměny. Proto prosíme všechny děti, kterých se to týká, přijďte si po vysvědčení vyzvednout cenu na hřiště. Budeme tam na vás čekat s odměnami, vstupenkami a poděkováním klidně do desáté dopolední hodiny:-)
 

Rozveselme seniory a vyhraj vstupenku do DinoParku! (aktualizováno 17. 6. 2020)

17. 6. 2020 SRPŠ

Milé děti, pokud byste ještě měly doma nějaké výrobky či výtvory, co nejdříve je předejte na sběrné místo. Akce končí 24. 6. 2020. První předání Vašich pozdravů, přání, kreseb, výrobků a výtvorů proběhlo v Domově seniorů v Rychvaldě. Předání bylo plné emocí a splnilo svůj účel – vykouzlilo úsměvy na tvářích dědečků a babiček. A stále je možné se přidat! Až do konce června 2020 budeme předávat vše, co vytvoříte! Tak s chutí do toho!

SRPŠ Václavovice vyhlašuje akci pro děti – Rozveselme seniory a vyhraj vstupenku do DinoParku Ostrava. Proč? Nakreslením obrázku, vytvořením přáníčka nebo milého vzkazu pro babičky a dědečky v domovech seniorů, kterým je často moc smutno a třeba jsou už dlouho sami, můžete vykouzlit úsměv na jejich tváři, zahřát u srdíčka. Věřte, že cokoliv jim od vás doneseme, je potěší a určitě i dodá sílu do dalšího nelehkého období.

Jak? Vytvářej přáníčka, piš dopisy, vtipy, hádanky, vytvářej křížovky, vyráběj dekorace do pokoje či na zahradu, papírové květiny či šperky... prostě cokoliv tě napadne a chtěl/chtěla bys to věnovat jako dárek.

Kde? Sběrné místo vašich výtvorů je označená krabice v obchodě u Bednáře, nebo na poště ve Václavovicích, kterou budeme pravidelně vybírat. Vše pak rozvezeme do Domova s pečovatelskou službou v Šenově nebo do Komunitního domu seniorů v Bartovicích – fotky budeme vyvěšovat na webových stránkách školy www.skolavaclavovice.cz/cs/srps#contents

Ke svému dárku přilož své jméno, věk a emailovou adresu (TIP: svůj výrobek/přání dej do sáčku, kontakt jen přilož na papírku – nebude distribuován dále), pod kterým tě budeme registrovat a na email zasílat informaci o průběžném počtu získaných bodů za daný výtvor. Tvoje snaha bude odměněna! Čím více toho vyrobíš, tím získáš více bodů, které na konci školního roku proměníš za odměny. Hlavní cenou jsou vstupenky do DinoParku Ostrava pro 10 nejtvořivějších dětí!

Tak neváhej a pusť se do toho s námi!

Vaše SRPŠ
srpsvaclavovice@seznam.cz
 

Den dětí 2020

2. 6. 2020 SRPŠ

Přestože se letošní Den dětí nesl v klidnějším duchu, děti z mateřské a základní školy nebyly o oslavu ochuzeny. Každá třída si mohla přiťuknout dětským šampaňským a osladit si svůj den nanukovým kornoutem. Navíc je pro všechny po celý týden k dispozici skákací hrad! Reakce dětí jsou vidět na fotografiích:-) Vaše SRPŠ
 

Dětské radovánky 2020 (zrušeno)

2. 6. 2020 SRPŠ

Vážení rodiče, milé děti. Dětské radovánky, tradiční to akce pořádána spolkem SRPŠ, se letos konat nebude. Přejeme všem dětem pěkné léto a v příštím školním roce se již snad vše vydaří! Můžete si ale připomenout, jak jsme se radovali minulý rok:-) Vaše SRPŠ

https://www.skolavaclavovice.cz/cs/srps/clanky/detske-radovanky-se-i-letos-vydarily#contents


 

Rozveselme seniory- první předání

29. 5. 2020 SRPŠ

Ve čtvrtek 28.5.2020 jsme v Senior Parku předali první část přáníček a dárečků od dětí z naší školy a školky. Pan vedoucí ze Senior Parku Rychvald převzal plnou náruč krásných výtvorů a babičky i dědečové měli prý velikou radost. Chystáme se na předání další části i do Šenova a Bartovic. Můžete i nadále tvořit a zanechat vaše díla ve sběrných krabicích na poště či v obchodě U Bednáře. Všem dětem, které se již zúčastnily, moc děkujeme. Všem jsme již připsali body a na konci školního roku na vás čekají krásné ceny a hlavně 10 vstupenek do Dinoparku!
 

Spaní ve školce aneb Noc s pohádkou 2020 (zrušeno)

6. 4. 2020 SRPŠ

Milé děti, milí rodiče, letošní spaní v mateřské škole s pohádkou se z důvodu aktuálního dění konat bohužel nebude:( Těšíme se napříště! Vaše SRPŠ
 

Pozvánka na karneval v sobotu 7. 3. 2020

1. 3. 2020 SRPŠ

Retro ples SRPŠ se vydařil!

26. 1. 2020 SRPŠ

V sobotu 25. 1. 2020 proběhl v restauraci Čepaník tradiční – tentokrát Retro ples. Za doprovodu kapely Rafael Music Band a tanečních párů v dobovém oblečení jsme zažili krásný taneční večer s výbornou večeří a bohatou tombolou. Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit příští rok!
 

Retro ples SRPŠ

15. 1. 2020 SRPŠ

Vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromu

2. 12. 2019 SRPŠ

V pátek 29. 11. 2019 proběhla další každoroční akce SRPŠ – rozsvícení vánočního stromu. Za doprovodu nádherných tónů trubky pana Murase jsme mohli společně přivítat adventní čas. Ten byl letos spojen se školním Vánočním jarmarkem výrobků, které si děti samy vytvořily. Děti měly připraveny krásné vánoční písně a koledy, tyto už neodmyslitelně patří k rozsvěcení stromečku.

Slavnostní nálada protknutá vůní vánočního punče se nám všem vtiskla do paměti, jako krásná tečka za tímto rokem. Velké poděkování patří všem, kteří přispěli ke zdaru tohoto večera, ať už věnováním vánočního stromu, napečením skořicových perníčků pro děti či nácvikem koled.
 

Rozsvícení vánočního stromu a Vánoční jarmark

1. 11. 2019 SRPŠ

Lampionový průvod s ohňostrojem předčil očekávání

23. 10. 2019 SRPŠ

Barevné lampiony, rozzářené oči dětí, příjemná procházka kolem rybníku, velkolepý ohňostroj a sál místní restaurace praskající ve švech. Zpěv s kytarou, zábava, diskotéka. I takto by se dal shrnout lampionový průvod, kdy letošní účast předčila všechna očekávání. Ke zdaru této akce přispěla řada maminek, které se letos rozhodly podpořit tuto krásnou akci napečením buchet.

Ještě jednou – všem vám mockrát děkujeme!
 

Lampionový průvod s ohňostrojem (aktualizováno)

19. 10. 2019 SRPŠ

Zahájení v 17.00 hod. na školním hřišti – k dispozici drobné občerstvení. Hudební doprovod – kytara/trubka p. Pepa Muras. Trasa – kolem potoka k JZD a zpátky přes ulici Stodolní. Ukončení v rest. U koupaliště – gulášovka a zelňačka z domácího uzeného, vývar s nudlemi, párek v rohlíku, palačinky, domácí buchty, espresso. Ohňostroj – úžasná podívaná na rozzářené nebe v průběhu průvodu.

Pozn.: výtěžek z průvodu bude věnován na nákup vánočních dárků pro děti z MŠ Václavovice.
 

Dýňování, tvoření a hry

9. 10. 2019 SRPŠ

Začátek podzimu jsme oslavili v pátek 4. 10. 2019 na tradiční akci Dýňování, která byla letos okořeněna o možnost tvoření modelů ze dřeva i Lego kostiček a hraní logických a deskových her. Takto velkolepě jsme mohli pojmout akci díky finanční dotaci společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Školní jídelna se proměnila ve stolařskou dílnu, kde si děti mohly i za pomoci pilky a lepidla vytvořit dřevěné modely aut, letadel, pistolí, nožů, některé dle návodu, jiné dle vlastní fantazie. Děti mohly malovat i na sklo a vznikla vskutku unikátní umělecká díla. Také postavit nejvyšší věž z plochých dřívek bylo výzvou. Druhá část jídelny se do posledního místa zaplnila hráči stolních a deskových her, o které byl neutuchající zájem do pozdních večerních hodin.

Mezitím se ve školní družině odehrávala další část programu – stavby z Lega Bricks4Kidz. Šikovným dětem se podařilo rozpohybovat interaktivní modely stavbou podle návodu, zatímco nejmenší děti tvořily podle své fantazie nádherné mozaiky či vlastní stavby.

Děkujeme všem za účast, děti byly úžasné, tvořivé a hravé a móóóc nás těší, že se jim páteční odpoledne líbilo:-)

U další akce se na všechny budeme opět těšit. Vaše SRPŠ
 

Ohlédnutí za Radovánkami 2019 (+ video)

27. 9. 2019 SRPŠ


 

Pozvánka na Stolní hry a Dýňování

27. 9. 2019 SRPŠ

Dětské radovánky se i letos vydařily

17. 6. 2019 SRPŠ

A to hlavně díky úžasným vystoupením dětí z MŠ a ZŠ, jímž patří největší zásluhy. Bez jejich nadšení, kreativity a vedení paní učitelek, by to prostě nešlo. A kdo tam přišel, jistě nelitoval a bavil se spolu s dětmi. Bohatý doprovodný program zabavil všechny účastníky až do příjemných večerních hodin. Parkourová show, soutěže s odměnami, laserová střelnice, skákací hrad, interaktivní světelná hra, dočasné tetování, kreativní tvoření "pískování" bylo propojeno s možností občerstvit se a potkat se se sousedy. Děkujeme všem, kteří si našli čas a chuť se pobavit! Děkujeme i Nadaci OKD, která finančně podpořila tuto krásnou akci.
Vaše SRPŠ
 

Den dětí: Putování s Robotíkem

7. 6. 2019 SRPŠ

V pátek 7. 6. 2019 jsme navštívili zajímavý svět techniky. Každý z nás dostal svého malého Robotíka, kterého jsme se naučili naprogramovat a ovládat tak, aby se pohyboval podle námi zadaných kódů. Strávili jsme v Dolních Vítkovicích opravdu krásné dopoledne. Dárek našeho SRPŠ ke Dni dětí byl úžasný. Děkujeme!
 

Den dětí: Návštěva divadla

6. 6. 2019 SRPŠ

Ve středu 5. 6. 2019 se žáci I. – IV. tříd vydali do KD Petra Bezruče v Havířově, kde se odehrával pohádkový muzikál Ferda mravenec. V pohádkovém příběhu vystupovaly všechny pro nás známé postavy z knížky a vše bylo obohaceno hezkými písničkami a zajímavými kulisami.

Tento kulturní zážitek dostali žáci ještě ke Dni dětí od SRPŠ, který uhradil veškeré výdaje spojené s touto návštěvou. Děkujeme za velice hezký kulturní zážitek!
 

Den dětí: Přání od SRPŠ

3. 6. 2019 SRPŠ

V pátek 31. 5. 2019 jsme přivítali ve výuce milou návštěvu. Zástupci SRPŠ přišli dětem popřát ke Dni dětí a předat sladký dárek. V pondělí 3. 6. 2019 navštívili V. třídu, jelikož páťáci byli ve škole v přírodě. Tento týden ještě žáci dostanou od SRPŠ druhou část dárku ke Dni dětí: I. – IV. třída ve středu 5. 6. 2019 navštíví hudební vystoupení Ferda mravenec a žáci V. třídy pojedou do Světa techniky.
 

Den dětí

2. 6. 2019 SRPŠ

Den dětí se musí pořádně oslavit, užít si legraci a k tomu dostat pěkný dárek. Alespoň tak to vidí SRPŠ. Proto byla vyslyšena přání dětí a MŠ navštívilo divadélko Ententýky a pro hry na pískovišti dostali pořádnou výbavu. I. – IV. třída ZŠ teprve vyrazí na muzikál Ferda Mravenec v podání Těšínského divadla a pro V. třídu ZŠ je připraven výlet do fantastické interaktivní expozice – Světa techniky.

Sladká tečka na závěr již byla rozdána a věříme, že všechny děti potěšil kornout plný želé bonbonů.
 

Pozvánka na dětské radovánky

30. 5. 2019 SRPŠ

Den dětí: Divadélko Ententýky

20. 5. 2019 SRPŠ

Moc děkujeme SRPŠ za financování divadélka Ententýky s pohádkou "Myška Klárka a veverka Terka a Plaváček" o prevenci úrazu. Děti dostaly i spoustu hraček na pískoviště.
 

Noc s pohádkou v MŠ

5. 4. 2019 SRPŠ

"Holahou piráti!" Dnes zde naleznete Zápis z pirátského deníku! V pátek 5. 4. 2019 se dělo ve školce něco úplně jiného než každý všední den. Děti tady nocovaly a prožily krásný večer plný her, tvoření a zábavy. Ihned po nachystání námořnického spaní začal bohatý program.

Děti čekala již tradiční návštěva místní knihovny, kde se dozvěděly mnoho zajímavých věcí. Malí plavčíci pak nastoupili spolu s námi na pomyslnou pirátskou loď a k otevření truhly s pokladem bylo potřeba získat všech 10 klíčů. Stateční piráti úspěšně plnili zadané úkoly – postavili modely pirátských lodí, vyluštili morseovku, našli poslepu zlaťáky, předvedli dovednost v uzlování, našli ztracené karty či přešli přes nebezpečnou stezku... Vždy po splnění úkolu se jim jako zázrakem zjevil jeden klíč a na pirátské mapě se zas posunuli o kousek dál. Ještě večer se tak otevřel poklad nesmírné hodnoty. Stihli jsme i večerní kino a dvě krátké pohádky. Po večeři jsme si zopakovali za doprovodu kytary pirátskou hymnu, kapitán Kormorán nás musel slyšet (možná i přilehlé domy v okolí:).

Ráno – po taneční rozcvičce a snídani – si děti vyrobily pirátského mazlíčka – papouška, ozdobily společné foto a byly pasovány na pirátské důstojníky. Jako památku na tento krásný večer a nevšední noc si děti odnesly kromě společného fota i krásnou knihu, část pokladu, zlaťáky, samozřejmě svého papouška a snad spoustu zážitků.

Uteklo to až moc rychle a my se budeme těšit zase na další rok!
 

Den učitelů

29. 3. 2019 SRPŠ

Tak jako každý rok, i letos jsme přišli poděkovat všem učitelům naší školy a školky za jejich práci, úsilí a péči o naše děti. Předali jsme jim drobný dárek a VELKÉ poděkování. Přestože se nekonaly žádné bouřlivé oslavy, věříme že i touto malou pozorností jsme je potěšili:-)

Kolektiv SRPŠ
 

1 | 2