MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Václavovické poklady

« zpět
6. 4. 2021

Umíte si představit, že půjdete na procházku a najdete poklad? Že ne? U nás ve Václavovicích je možné vše! Už 12 pokladů čeká na objevení – více na www.vaclavovickepoklady.eu

Nově si můžete stáhnout na zmíněných stránkách i náměty na fotografické úkoly, které na procházce mohou plnit starší děti za pomocí foťáku/mobilu... Je tam nově i VELIKONOČNÍ HRA !

Jeden poklad můžete najít u Ryninky a druhý u Frýdeckého potoka, další třeba u rybníka Kamenec nebo u Myslivecké chaty... Najděte nějakou drobnost doma, vezměte s sebou a věřte, že potěšíte zase vy ostatní hledače pokladů. Vy si v nalezeném pokladu vyberete, co se vám líbí, můžete se i zapsat do deníčku. A návštěva se může zase zopakovat, protože obsah pokladu se průběžně mění!

Co je důležité:
Prosíme opět o pevné uzavření a opětovné schování pokladu na stejné místo. Myslete, prosím, na ostatní děti a hledače pokladů, kteří by byli velmi zklamáni, kdyby nic nenašli:-)

Nápověda k nalezení pokladu u Ryninky – poklad 1:
1) Od ohniště koukej nahoru k cestičce směrem k Václavovicím. Zde po pravé straně, za zábradlím, pod kořeny velkého stromu leží poklad ukrytý...
2) Jedna z fotografií je přímo pohled od místa pokladu.

Nápověda k nalezení pokladu u Frýdeckého potoka – poklad 2:
1) Z ulice Pod Křížem se dáte dolů směrem k potoku, přejdete přes most a hned za mostkem doprava cca 60 kroků. Tam po pravé straně uvidíte přítok potoka a planinku, na které je jeden mohutný, šikmý strom. Jeho kořeny ukrývají tajuplný poklad.
2) Foto přímo ukazuje dané místo, vpravo ve spodní části je i kousek pokladu vidět. V povzdáli pak daný mostek.

Nápověda k nalezení pokladu u rybníka Kamence – poklad 3:
1) Skrýš pokladu je na hranici Václavovic a Kaňovic – rybník Kamenec.
2) Je potřeba prozkoumat přístřešek u rybníka (podlahu či místo pod ní?):-) Foto dole určitě napoví, je přímo od místa skrýše pokladu!

Nápověda k nalezení pokladu U krmítka – poklad 4:
1) Tento poklad se nachází u krmítka na ulici K Olšině. Přesná poloha krmítka je: 49.757876, 18.359385
2) Jako orientační bod viditelný z cesty je černý kontejner na odpadky ASA, krmítko je schované za ním.
Pár kroků vedle krmítka vede do lesa vyšlapaná cestička (viz foto), poté ujdete cca 80 kroků – počítejte pečlivě!
Až uvidíte po pravé straně kořeny vyvráceného stromu, tak jste v cíli! Nebojte se ostružiní, poklad už je na dosah ruky;-)
PS: Dokud bude mrznout, okolí bude označeno ledovými ozdobami.

Nápověda k nalezení pokladu U myslivecké chaty – poklad 5:
1) V místě srnčích hodů je na východní straně budovy ukryt poklad před nepřízní počasí.
2) Pokud neurčíte přesně východní stranu, nechť je vám ku pomoci informace, že poklad leží za kládami stromů za hlavní budovou.

Nápověda k nalezení pokladu U Slívy – poklad 6:
1) Poklad se nachází v malém lesíku pod zastávkou U Slívy – Lipkův důl.
2) V půli cesty, po pravé straně při cestě od zastávky uvidíte 3 břízky. Vedle břízek jsou další tři stromu blízko sebe. Tady našel poklad nové "útočiště".

Nápověda k nalezení pokladu U křišťálové studánky – poklad 7:
Jdi po chodníku směr Frýdek-Místek. Na jeho konci přejdi na druhou stranu k vodojemu a využij lesní cestu, která směřuje na Frýdek. Nechoď dál po cestě, je to nebezpečné! Po cca 100 m se cesta dělí a ty se vydej směrem k hlavní cestě. Na druhé straně uvidíš zpevněnou lesní cestu, na kterou přejdi a pokračuj dál až na T křížení u velikého buku. U něj odboč vlevo a dojdeš až na konec cesty. Tam cca 20 m níže se nachází křišťálová studánka s pitnou vodou a posezením. No a samozřejmě poklad:-)

Nápověda k nalezení pokladu U hřbitova – poklad 8:
Udělejte si krásnou procházku k tomuto utajenému pokladu ve Václavovicích u hřbitova! Hned z ulice Vratimovská odbočíte na hřbitovní cestu a půjdete směrem k aleji švestek. Objevíte úžasné posezení na lavičce a uklidníte svou mysl pohledem na panorama hor. Když se výhledu nabažíte, tak po levé straně (když sedíte) je blízko pod větvemi okrasného živého plotu slíbený poklad... Musíte tedy kousek zpět směrem k bráně hřbitova.

Nápověda k nalezení pokladu U skřítka z vodojemu – poklad 9:
Fotka je focená z cesty U Vodojemu, která je napojená na ulici Vratimovská. V zatáčce za posledním domem po levé straně nepokračujete po hlavní cestě, ale odbočíte vlevo a půjdete malou lesní cestičkou směrem do lesa (kopíruje plot). Po cca 100 metrech uvidíte přes potok položenou kládu sloužící jako můstek. Kousek vedle něj je ukrytý pod větvemi skřítkův poklad.

Nápověda k nalezení pokladu V Pískovně – poklad 10:
Tento poklad se nachází v lesíku, který vznikl v Přírodní památce zvané Pískovna. Lesík najdete, když půjdete cestou Potoční kolem potoka za JZD a Čističkou odpadních vod. V místě, kde se cesta mění ve štěrkovou, se dáte za rodinným domem č. 148 vpravo po méně nápadné ulici K Pískovně a po levé straně v kopci již uvidíte zmíněný lesík. V označeném místě vejdete do lesa a půjdete po vyšlapané cestičce kolem doliny s hromadami v písku. Až ji celou obejdete, uvidíte po levé straně břízu a jste na místě. Že by tam byl i pařez? Foto je pořízené v místě, kde je schovaný poklad.

Nápověda k nalezení pokladu Nad Horní Datyňkou – poklad 11:
Na konci naší obce,
Kde cesta vede z kopce.
Není sem stezka jediná,
ulice zde končí a začíná.
Hledej strom, který má dvě nohy,
překvapení si pod ním hoví.
Visí tam v lese na háčku,
najdi a ukliď skrývačku.

PS: koukni na mapku a foto...

Nápověda k nalezení pokladu V Sosni – poklad 12:
Na tomto krásném místě byl ještě před pár lety les plný vzrostlých borovic, který dal název nedaleké ulici. Dnes už zde najdete jen poslední dvě, kterým se lesníkům asi zželelo. A právě u nich je ukrytý poklad. Další odměnou vám bude hezký výhled na centrum Václavovic a pár zajímavostí o těchto krásných stromech.

Jak se k dostanete k pokladu? Za lesní školkou se dejte cestičkou podél plotu a po chvilce narazíte na první borovici. Zkuste najít pohledem druhou borovici. V jednom z pařezů mezi těmito stromy pak hledejte ukrytý poklad.

Detaily k pokladům a jiným hrám na stránkách www.vaclavovickepoklady.eu

« zpět