Dnes proběhla jedna z posledních soutěží mravenišť.
Pilní mravenečci bojovali o body do celoroční družinové hry.
Dostali jsme milé pozvání na akademii centra Asterix v Havířově. Mohli jsme se podívat, jak rozmanitá je nabídka kroužků v tomto centru.
V keramické dílně jsme zahlédli spolužačku Lucku L., na parketě pak viděli tančit spolužačky Niki F., Naty M. a Theu B.
Klobouk dolů za jejich výkon!
Den dětí už sice byl, ale my ve škole ho slavíme až dnes. S hasiči a pěnou. To byl parádní tanec. Nechyběl nanuk a hlavně smích.
DĚKUJEME! ❤
Mlynář, vodník, Landecká paní a další bytosti dnes provázely druháky a třeťáky zábavnými úkoly. Na konci cesty děti našly poklad Landeku, který podle pověsti hlídá bílý pes.
Při soutěžích a plnění úkolů k pohádce Tři oříšky pro Popelku, nás nečekaně poctila svou návštěvou královna Temnota.
Lákali jsme ji k nám do družiny plné pohádek a fantazie, ale ona se pořád snaží tento svět uvést v zapomnění.
Podaří se jí to?
Dnes jsme se vydali na výlet. Vlak nás zavezl do Frenštátu p. Radhoštěm a pěšky jsme došli na nedaleký Liščí mlýn, kde jsme se proměnili na indiány. A tak jsme se naučili střílet z luku, poznali život v týpí, zahráli si na bubny a tančili indiánské tance, viděli jsme indiánský pohřeb, jezdili na koni a luštili šifru v lese. Víme, jak indiáni žili, jak a čím lovili, co uměli vyrobit...
Samozřejmě jsme nebyli hlady a s chutí jsme si snědli oběd - "bizoní" (kuřecí) řízek s bramborem. A navštívili jsme obchůdek se suvenýry, kde jsme utratili skoro všechny penízky. Máme hezké dárečky a ještě krásnější vzpomínky na bezva výlet plný poznání, radosti, smíchu a pohody.
P.S. Zážitky ve vlaku byly taky skvělé!
Noc kostelů nabízí možnost v noční atmosféře navštívit nejen kostely, ale i jejich věže, krypty a další – více na www.nockostelu.cz
Co děláme? Jestli se učíme? Máme se dobře? A jde nám to? Koukněte, co jsme tento týden zažili.
Tyden má sedm dní a my jsme si vytvořili ten svůj. Ve skupinové práci. Třídili jsme dny v týdnu a poslechli jsme si je i anglicky.
Trénujeme psací písmo.
Napsali jsme si při opisu upomínku, že bude Den dětí a dostali lízátko.
Přivítali jsme pana Fajkuse, který nám také představil svou profesi, a to...Technicko- obchodní poradce. A dal nám i dárek, při kterém jsme si ověřili svou zručnost.
Prima týden jsme zakončili nacvičováním a péčí o záhonek.
Jedeme domů! Máme za sebou skvělý týden, spoustu nových zážitků a hlavně.... všechny dětičky to zvládly bez maminky. Paráda!
Čtvrtek, čtvrtý den našeho dobrodružství se nesl v duchu sportovních soutěží. Děti soutěžily v netradičních disciplínách a šlo jim to skvěle. Únava z pestrého programu je už znát, po dobrém obědě si dnes všichni dali šlofíka. A odpoledne si děti užívaly opět v Dětském zábavném parku na Bílé.
Poslední večeře byla zase výborná, knedlíky s omáčkou, všem moc chutnalo. Ještě jsme šli na večerní procházku a potom už balení, poslední pošta a poslední noc. Zítra se těšíme domů. Dobrou noc.
Draví ptáci jsou krásní a velmi zajímaví. Mnoho jsme se o nich dozvěděli z vyprávění sokolníků z Karviné, kteří nám je přišli ukázat na hřiště. Dravci a sovy nám předvedli co umí, bylo skvělé prohlédnout si je tak zblízka. Snad k nám příští rok přijedou zase 😊
I když nás v pátek překvapil déšť, nezabránil nám v setkání se včelaři, kteří pro nás měli připravené zajímavé povídání o včelkách se skutečnými úly, plástvemi, medem, voskem…kde jsme si sami mohli vyzkoušet, že starat se o včeličky není vůbec snadné…vyrobili jsme si vlastnoručně voňavou voskovou svíčku, nabrali do skleničky med, ochutnali čokoládový a malinový med, prohlédli si, jak vypadá nasbíraný pyl a včelkami vyrobený propolis, vyzkoušeli jsme si ve včelařských kuklách, jak čistit plástve před stáčením medu. Nakonec jsme si ozdobili papírovou taštičku, abychom si med a svíčku měli v čem odnést domů. Moc se nám tohle dopoledne líbilo 😊
Ve čtvrtek 23. 5. nás navštívil klaun Hopsalín se svým zábavným programem. Užili jsme si písničky, tanečky, soutěže, obří bubliny, zdravé mlsaní, nafukovací hračky a skvěle jsme tak s předstihem oslavili Den dětí. Děkujeme našemu milému SRPŠ za financování této akce.
Středeční den nám zase rychle utekl. Program dnes probíhal převážně v lese, děti si dokonce zahrály i na pašeráky. A odpoledne probíhalo něco tajného, tak snad se dnes dozvíme, co? Po večeři, kuřecím řízku s bramborovou kaší, jsme konečně měli možnost pohrát si na hřišti u chaty a potom šup do postýlek a nechyběla ani pošta, na kterou se děti celý den moc těší.
Přidali jsme pár fotek z programu v pondělí a úterý.