MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Kdo je to?

29. 2. 2024 Základní škola V. třída

Víte, kdo napsal knihu Svět v obrazech nebo Labyrint světa a ráj srdce? Významný Čech, který musel po Bílé hoře opustit zemi, žil v Polsku, Švédsku či Holandsku. Zasloužil se o to, aby žáci učivu ve škole rozuměli, výuka byla názorná, prostě "škola hrou". Určitě jste poznali, že se jedná o učitele národů Jana Amose Komenského. Informace o něm jsme zpracovávali v hodině vlastivědy.
 

Florbalový turnaj

29. 2. 2024 Základní škola

Dva měsíce se parta skvělých mladých lidí z pátého a čtvrtého ročníku scházela a trénovala jednou týdně florbal. Pod vedením žáka pátého ročníku - Honzy Pastrňáka se zvládli sehrát, natrénovat herní situace a vytvořit dobrý tým! Vyplatilo se! Dnes si z Paskova dovezli trofej nejcennější - zlatou. Skvělá práce! Gratulujeme!
 

Učíme se v grafu číst

29. 2. 2024 Základní škola III. třída

Nechali jsme se inspirovat páťáky a vyzkoušeli si luštění šifry v souřadnicovém systému. Vyzkoušejte si to s námi;-)
 

Mladý, jarní, otcův a matčin….žijeme přídavnými jmény!

28. 2. 2024 Základní škola V. třída

Dva týdny se věnujeme přídavným jménům. Tvrdé a měkké y/i....záludnost českého jazyka velmi zapeklitá. Páťáci už ale ví, jak jim vzory přídavných jmen můžou pomoci.
 

Máme Pepovinky!

28. 2. 2024 Základní škola I. třída

Sice s větším zpožděním, ale přece jen se nám podařilo uspořádat slavnostní předání Pepovinek. Děti dnes při několika činnostech dokázaly, že umí číst, psát, rozumí textu, složí slovo, a zvádají hláskovou i slabičnou stavbu slova. Nebylo to úplně jednoduché a úkoly gradovaly, ale vše se povedlo a knížku Pepovinky si opravdu všichni zasloužili. Nechyběla odměna v podobě bonbonkového "přípitku" a pamětní list. Posuďte sami:
1 úkol: Urči počáteční hlásku a najdi k obrázku další dvě části (dvě podoby písma)
2. úkol: Vyber si obrázek, hledej správné slovo, slovo napiš a zapiš slabičnou stavbu.
3. úkol: Přečti a nakresli - čtení s porozuměním
4. úkol: Diktát slov na kobereček s písmeny.
5. úkol: Vylušti rébus a sestav tajenku. Slova hláskuj.
Dvě hodiny utekly jako voda. Co říkáte, zasloužily si děti odměnu? Já myslím, že ano. A určitě můžete doma přidat velkou pochvalu.
 

Snídaně z listového těsta

28. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Prvouka - nákup surovin v obchodě
Výtvarka - příprava šneků z listového těsta a pečení
Matematika - tvorba slovních úloh z našeho nákupu a kontrola vrácených peněz

A co na to děti?
Blažej + Max: Peklisme šneky a picu. 🍕
Maruška: Šli jsme na nakp. Koupili jsme si syr a šunku. Mněli jsme 100 Kč a paní prodavacka nám vrátila. 💰
Ella + Jasmínka + Saša: Milí rodice chceme vam ukzat naše cestovani bili sme v opchodě a koupilisme sir a šunku a pak sme pekli šneky. 🐌
Verča: naše třída se třetí hodinu vypravila na nákup. rozdělilise na 4 skupiny. 🛍
Honza D. + Radek: Byli sme v obchodě a nakoupili sme syr a šunku. 🧀
Klárka + Nelča: Bylo to dobre. chtelabych aby to bylo každy den. Pekli sme šneky. šli jsme do obchodů. 🏪
Miki + Jindra: Pekli jsme šneky. Bylo to fajn. Byly jsme nakupovat. 🐚
Kubík + Honza K.: Bili sme bednáři pekli sme šmeky 🚸
Emma + Alenka: Pekli jsme šneky. Blisme v opchodě.🏫
(Text ponechán v přesném dětském znění) ❤
 

Tak trochu jiný tělocvik

27. 2. 2024 Základní škola I. třída

Jak to děti dnes samy nazvaly...NEJLEPŠÍ TĚLOCVIK. Takzvaně podle svého gusta. Díky sluníčku, které krásně hřálo jsme si šli zacvičit ven na hřiště. Děti si zvolily lezení v překážkách na hřišti, hrát fotbal, skákat přes švihadlo nebo hrát honěnou. Všechny si to užily. Je dobře, že je pohyb baví a naplňuje.
 

Barev není nikdy dost

27. 2. 2024 Základní škola II. B třída

V Prac. činnostech jsme si společně vybrali výrobu ptáčka z ruličky papíru. Při rozhodování, o který druh půjde, vyhrál na celé čáře papoušek. Zapojili jsme svou barevnou fantazii a takhle to dopadlo. Po dokončení práce jsme vyrazili za jarními barvami do přírody.
 

Geometrie hravě - tělesa

26. 2. 2024 Základní škola II. B třída

Geometrie nás baví. Vše jsme si ohmatali a už od sebe rozeznáme a umíme pojmenovat jednotlivá tělesa.
 

Dva týdny s prvňáčky

24. 2. 2024 Základní škola I. třída

Poslední dva týdny měli prvňáčci dvě paní učitelky. Tu první všichni znají, tou druhou je teprve budoucí paní učitelka. Součástí studia Učitelství pro 1. stupeň je i hospitačně-asistentská praxe, během níž jsem se stala součástí první třídy. A jak to probíhalo? Pozorovala jsem, jak probíhá výuka, pomáhala žákům, kteří potřebovali pomoc, a aby byla praxe plnohodnotná, práci paní učitelky jsem si sama vyzkoušela. Pod mým vedením proběhly tři vyučovací hodiny. V matematice jsme se kromě práce v učebnici i osvěžili – zahráli jsme si početní koulovanou a procvičili si sčítání a odčítání do osmi. V českém jazyce jsme si vyzkoušeli tichou poštu. Občas se nám vyslaná pošta trochu popletla a na tabuli doputovalo jiné slovo😊. Četli jsme příběh o sněhulákovi, kterého jsme si dle příběhu i nakreslili. A v pracovních činnostech vyrobili. Podařilo se nám poskládat tajenky z přesmyčky a zjistit, jak se jmenuje náš sněhulák – Horymír. Poslední společnou hodinou byla tělesná výchova. Po úspěšné honičce Na pneumatiky následovala společná rozcvička, kdy každý vymyslel svůj cvik. Nakonec se z nás stali atleti. Žáci si vyzkoušeli lifting, skok snožmo přes překážky, překážkový běh a běh se štafetovým kolíkem.
Věřím, že si to všichni užili 😊
 

Clothes

23. 2. 2024 Základní škola III. třída

Víte co jsou trousers nebo tights? Třeťáci už ano. Jsou to už skoro dva týdny, ve kterých pilně pracujeme na rozšíření slovní zásoby na téma oblečení. Na začátku hodiny vždy oblékáme naše panáčky na základě anglických instrukcí nebo třeba trénujeme s tablety. Od začátku školního roku utekla již dlouhá doba a na znalostech v anglickém jazyce našich třeťáků to jde znát.
 

Sběr elektroodpadu

22. 2. 2024 Základní škola V. třída

Vážení rodiče, od začátku ledna se ve všech školách, které se zapojují do projektu Recyklohraní, sbírají menší elektroodpady, jako třeba sluchátka, hodinky, mobily, nabíječky, baterie, toustovače, tablety, elektrické koloběžky a podobné menší odpady. Do naší školy je můžete nosit do 29. 2. 2024.
Za žáky V. třídy Kryštof Novák a Šimon Kroček
Leták vytvářely Erika Supíková, Monika a Lucie Petrovy
 

Luštíme v souřadnicovém systému

22. 2. 2024 Základní škola V. třída

CHA, CHA, CHI, CHI, CHO, CHO...

22. 2. 2024 Základní škola I. třída

Nebojte se, nejsme šíleně smutní jako v pohádce. Naopak. Pořád nás to ve škole baví a pořád máme co dělat. Písmena se jen sypou, už nám jich chybí opravdu málo. Písmenko CH jsme zdárně zvládli. Ve slabikáři čteme texty a moc nás to baví. Tak třeba poslední příběh, o sněhulákovi Horymírovi. I naši sněhuláci, které jsme vytvořili ve výtvarné výchově mají svá jména. Jsou legrační, ale alespoň neroztají. V matematice jsme využili novou pomůcku, molitanové kostky, na kterých jsem si vyvodili učivo o více, o méně. Opakujeme psaní číslic, stavíme je a nechybí ani pohybové básně či hry. A naši sněhuláčci na rukavičce jsou vskutku originální. Zkrátka máme ve třídě samou zimu. Aby ne, vždyť je únor. Škoda jen, že venku zima pomalu končí. Sníh nám totiž opravdu chybí.
 

Malí stavitelé

21. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Je libo most, hotel nebo jiná stavba? Není problém, druháci postaví cokoliv. V hodinách geometrie se učíme o geometrických tělesech, úsečkách, bodech, a to vše jsme spojili do aktivity, při které se žáci změnili na zdatné stavitele.
 

Robotel

17. 2. 2024 Základní škola V. třída

https://www.roboteltest.com/WEBapp/sc_web_01.html?RSID20-90.181.149.90:8081
 

Račte vstoupit k prvňáčkům

15. 2. 2024 Základní škola I. třída

Abychom vás vtáhli do našeho dění, povíme vám příběh...
Celý týden prožíváme na horách. Písmenko H nás vzalo na výlet s Pepovou rodinou a to právě na hory. Pověděli jsme si o našich horách, vyjmenovali, které známe a vymysleli nové hory, takové, které by se nám líbily. Ve hře Co by sis vzal na hory jsme si povídali o nutných potřebách, bez kterých bychom se neobešli a podle textu v učebnici jsme nakreslili obrázek. Tím jsme si ověřili, že čteme s porozuměním. Předešlé písmeno C se na naší nástěnce doslova přitulilo k novému H a hádejte, co vzniklo? CH. TO je naše nové písmeno, se kterým budeme prožívat další dny. V matematice jsme nakupovali a vytvářeli příklady s penězi. Ve hře Škatulky hejbejte se jsme běhali ke správným výsledkům. Nechybělo psaní nejen do písanky, ale i na záda a tabulky a běhací autodiktát s kresbou. I Den svateho Valentýna jsme pojali po svém. I když jsme se shodli, že jej neslavíme, vyrobili jsme si srdíčka z vlny pro radost. Kdo z vás ho dostal, určitě ho potěšilo. Ale nejen dárkem můžeme někomu udělat radost. Mnohdy stačí úsměv, pohlazení nebo třeba pusa. Tak co, líbí se vám u nás?
 

Václavovice druhé v obvodním kole vybíjené

15. 2. 2024 Základní škola V. třída

Žáci 4.a 5. třídy skvěle reprezentovali naši školu na turnaji ve vybíjené. Hladce jsme postoupili ze skupiny, porazili jsme i domácí tým. Bohužel nám již síly nestačily na vítězný tým z Vratimova. Patřilo nám tedy druhé místo. Zažili jsme napínavé dopoledne a držíme týmu z Vratimova palce v okresním kole. Příští školní rok se znovu utkáme. Sportu zdar!
 

Hlásí se druháci

14. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Hlášení z 2.A. Ani na začátku druhého pololetí nemeškáme a jak my říkáme, tak pořádně makáme. Měkké a tvrdé souhlásky už máme zafixovány v hlavičkách. Rozloučili jsme se s první písankou a hravě naskočili do druhé. V matematice měříme a poznáváme geometrické tvary. No, a dokonce jsme stihli preventivní program, ve kterém jsme si ujasnili, co je to vlastně šikana.
 

VŠEHOCHUŤ

9. 2. 2024 Základní škola I. třída

Je únor a prvňáčci už mají za sebou kus práce. Krásně čtou věty i krátké příběhy, umí příběh i vymyslet a napsat, písmenka naskakují tak nějak sama, stačí ho jednou vidět a už je v hlavě uloženo. Děti si jich pamatují už 19 a vymysleli 204 slov na všechna naučená písmenka...Nové písmeno C bylo pěkné kyselé. Aby ne, C - jako citron nebo cesta? A tak nechyběla citronáda, nebo spíše Citro-limetko-pomerančáda, kterou si děti samy připravily, a také si vyzkoušely tisk citrusů. I v matematice to dětem jde a příklady počítají bez pomoci. Trénují na tabuli, v sešitě či v pracovních listech. Třeba naposledy s hrací kostkou...Hra "Hoď a zakresli "děti moc bavila. Ale i v tělocviku se činíme. Válet sudy ve dvojicích bylo super. Díky preventivnímu programu Buď OK na téma šikana jsme se přesvědčili o tom, že být kamarádi se opravdu vyplatí. A tak se tím budeme řídit.
 

Hrátky s písmenem V jako VYSVĚDČENÍ!

9. 2. 2024 Základní škola I. třída

Každé písmeno se učíme prožitkem. Tak tomu bylo i u písmene V. Nejprve příběh, vymýšlení slov na V, pracovní list a naše tradiční slabičná stavba slova, vyhledávání písmene V v textu, skládání puzzle... Čtení slov a vět, krátkých příběhů a opis. A nesmí chybět modelování. Děti ve dvojicích dostaly slovo a úkol zněl: " Vymodeluj a napiš. " Dětská fantazie je úžasná! A spolupráce dětí také. A abychom písmeno V promítli i do jiných předmětů, vznikla ve výtvarné výchově zimní víla. A protože bez zpěvu to nejde, naučili jsme se hrát na perkusní tyče písničku Ovčáci, čtveráci a rytmickou hru se stupnicí C dur.
 

Hodina s Kubou

9. 2. 2024 Základní škola I. třída

V pondělí jsme se učili s naším spolužákem z páté třídy, s Kubou Havelkou. Připravil si pro nás krásnou a poutavou hodinu o lesních zvířatech. S pomocí jednoduchého kvízu jsme se dozvěděli, jaké stopy zvířata mají, jaké jsou jejich parůžky a také, jak se lákají vábničkou. Nejlegračnější bylo vábení divočáka. To bylo smíchu. Díky Kubovi také víme, co zvířátkům v lese nemáme dávat, jak se rodí mláďátka a co se stane, kdybychom mláďátko v lese pohladili. Bylo to moc hezké a Kubovi děkujeme!
 

Závěr prvního pololetí

5. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Poslední dny prvního pololetí byly moc příjemné. Byli jsme na procházce, poslepu jsme poznávali geometrická tělesa, ochutnávali jsme exotické druhy ovoce a úplně nakonec jsme dostali dlouho očekávané vysvědčení. Za tu dřinu, kterou jsme odváděli celý půlrok jsme se nakonec nacpali úžasným dortem, který pro náš upekla Ellinka a Nelinka. Moc děkujeme. Bylo to delikátní.
 

Recitační soutěž

31. 1. 2024 Základní škola

Opět po roce se celá škola sešla předvést své talenty. Dvacet nejlepších recitátorů z celé školy dnes prokázalo odvahu, pevné nervy a obrovskou dávku talentu. Na porotě byl velmi těžký úkol - zvolit ty, kterým se dnešní recitace podařila nejlépe.
Během společného dopoledne jsme mimo recitaci také zpívali, vyprávěli si vtipy a dokonce jsme shlédli video s vtipnou školní anketou na téma recitace. Postupujícím přejeme mnoho zdaru v dalším kole. Celá škola bude fandit a doufat, že se se svým talentem dostanete co nejdále.
 

K to je KAMARÁD, Z mrazivá ZIMA

26. 1. 2024 Základní škola I. třída

U prvňáčků to tento týden žije. Mají totiž hned několik paní učitelek. To jen tak někdo nemá. I bez té své paní (m)učitelky vše zvládají a jde jim to hladce. Písmenka jim do hlaviček skáčou rychlostí blesku, a už už spěchají na psací písmo. Zatím tedy jen malé i, ale už brzy přibudou další. Učí se i zábavně, třeba tady:
https://wordwall.net/cs/resource/9556608/p%C3%ADsmeno-z-slabiky
A protože už se dobře znají, vytvořili vizitku kamaráda, vymodelovali ho a samozřejmě spolupracovali. Udělali radost své p.učitelce milým dárkem a v prvouce zvládli téma Zima. Kolik toho už vlastně umíme? Spočítáme to v příští matematice.
A je nám prima. 👍
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33