MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

I. A třída

Rozvrh hodin


U prvňáků - dílny kam se podíváš

7. 12. 2022 Základní škola

v I.A a I.B se nesl den 6. 12. v dílenském duchu. Dopoledne děti prožily dramadílny, ve kterých pomáhali s tvorbou příběhů loutek Oldy a Františka, kteří měli mezi sebou někdy konflikty. Ale díky bystrým hlavičkám našich prvňáčků konflikty zmizely a děti naučily loutky, jak by se k sobě měly správně chovat. Odpoledne se přešlo na dílny výtvarné a za pomoci rodinných příslušníků děti vyráběly výrobky na školní jarmark. Obě akce se velice povedly a my moc děkujeme za hezky prožitý čas :)
 

Slavnost Slabikáře

2. 12. 2022 Základní škola I. A třída

Každý úspěch se musí oslavit! Písmenka a slabiky už zvládají děti v I. A hravě a je na čase posunout se dále. Dalším novým poznáváním českého jazyka je provede slabikář, který si dnes děti slavnostně přebraly. Nechybělo šampáňo, občerstvení, ale hlavně slabikové a písmenkové hry a soutěže. Perličkou tohoto skvělého dne byla návštěva Mikuláše, čerta a anděla. Naštěstí si nikoho neodnesli, a naopak dostaly děti pochvalu. Rozhodně si jí zaslouží 🙂
 

Poslední plavání našich prvňáků

2. 12. 2022 Základní škola

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 jsme se zúčastnili na bazénu Delfínek v Havířově poslední plavecké lekce. Jednotlivé hodiny se nám moc líbily a naučili jsme se spoustu nových pohybů a her ve vodě. Paní instruktorky byly vždy milé a vstřícné, pod jejich vedením se nám v bazénu moc líbilo a už se těšíme na příští rok.
 

Konec čvachtání, malí lachtani!

29. 11. 2022 Základní škola

Dnes prožily děti z 2. a 3. ročníku poslední lekci plavání. Po plavecké rozcvičce děti závodily v plaveckých stylech a přesvědčily tak paní plavčice, že na to mají a jsou ve vodě jako doma. A tak se plavalo a fandilo. Nechybělo ani hraní a "čvachtání". A odměnou bylo "mokré" vysvědčení. Ještě máme co dohánět, ale teď už opravdu zazvonil zvonec... a plavání je konec. Tak zase za rok.
 

Písmeno M

25. 11. 2022 Základní škola I. A třída

V I. A makáme a dřeme, aby naše písmo bylo špičkové kvality. Tento týden nám dalo zabrat písmeno M. Aby to nebyla nuda, zahráli jsme si i soutěž o nejkrásnější písmeno M a máme suverénní vítězku Emičku, která zvítězila na základě anonymního hlasování dětí. Příští týden se za odměnu přesouváme na písmenko I.
 

Řeka aneb jak se učí v I. A

14. 11. 2022 Základní škola I. A třída

Řeka je hra, ve které je cílem dostat se z jedné strany břehu na druhý břeh za pomoci stabilních kamenů. Ale pozor – jen některé kameny jsou bezpečné, a pokud šlápnete na kámen, který není ten pravý, můžete se klidně potopit. V I. A jsou už ale tak nadaní čtenáři, že jim slabiky nedělají žádný problém a téměř všichni úspěšně přeskákali po kamenech až do bezpečí. Mimo čtení slabik pilně makáme v počtech i psaní. Však se podívejte sami 🙂
 

Bubeníci a šamani

2. 11. 2022 Základní škola I. A třída

Dnes se z nás alespoň na hodinu stali malí bubeníci a šamani. Různé rytmy jsme si vyzkoušeli na dva druhy bubnů, naučili jsme se doprovod jednoduché písničky a hodně zajímavé byly také "Tibetské mísy", které rozezněly vodu i naše tělíčka. Zjistili jsme, že máme rytmus v těle a bylo to moc fajn.
 

Halloweenský den

1. 11. 2022 Základní škola I. A třída

Dnešní den jsme pojali v "halloweenském duchu". Pracovali jsme hodně ve dvojicích. Při počítání a lepení pavoučků na pavučiny jsme se učili spolupráci ve dvojici, čtení jsme trénovali na netopýřím pracovním listu a ve výtvarné výchově jsme vyráběli pavoučky spuštěné z pavučin.

Moc děkujeme paní Jarošíkové, která nám ráno donesla překrásné a výborné strašidelné muffiny, pavoučky z želatiny, chipsy, a také děkujeme Nelince Beinsteinové za halloweenské čokoládky.
 

Jablíčkový den

25. 10. 2022 Základní škola I. A třída

Dnes jsme si udělali projektový den. Celé vyučování bylo koncipováno na téma "Jablíčka". V matematice jsme počítali příklady na jablíčkách, barvili a umísťovali je na správné místo na jabloň. V českém jazyce jsme si procvičili čtení slabik a krátkých slov na zábavném hlavolamu a ve výtvarné výchově jsme vytvářeli sklenice s jablečným kompotem. Během celého dopoledne jsme si pochutnávali na skvělých jablečných dezertech, buchtách a jiných pochutinách s jablky, za což moc děkujeme rodičům i dětem, kteří se na přípravě těchto dobrůtek podíleli.
 

Podzimní svícny

21. 10. 2022 Základní škola I. A třída

Tento týden jsme si vyrobili krásné podzimní svícny. Barevné listí udělalo velkou parádu. Už se těšíme, až si do nich doma dáme hořící svíčku a uděláme si podzimní náladu.
 

Slabikujeme všemi možnými způsoby

18. 10. 2022 Základní škola I. A třída

Zjistili jsme, že u čtení slabik můžeme chodit i skákat a perfektně se u toho zrychluje naše tempo čtení. Skládání slabik z přírodnin je také zábavná činnost, při které se zdokonalujeme.
 

Návštěva z Paskova

15. 10. 2022 Základní škola

V pátek 14. 10. 2022 k nám přijeli strávit příjemné dopoledne žáci 7. ročníku ZŠ Paskov. Jednalo se o výměnnou návštěvu z projektu Regionu Slezská brána. Naši páťáci si připravili prezentace o zajímavých místech, která chtěli kamarádům z Paskova ukázat. Začali jsme základními informacemi o obci. Velký úspěch měla prohlídka rekonstruované školy. Paní starostka nám umožnila vstup do kostela sv. Václava. Představili jsme také kapličky na Kopťově a Potoční, Ryninku či větrný mlýnek. Setkání končilo u myslivecké chaty přednáškou pana Lajčoka a obědem pro naše hosty. Kamarádi, zase někdy ahoj!
 

Týden plný aktivit

14. 10. 2022 Základní škola I. A třída

Tento týden nám velice rychle utekl. Zvládli jsme spoustu aktivit: skládali jsme písmenkové koberečky, matematiku jsme trénovali na interaktivní tabuli, povídali si o podzimu a stihli jsme si i zatančit, zazpívat a také namalovat krásné podzimní stromy.
 

Třídní trika se vydařila!

10. 10. 2022 Základní škola I. A třída

Máme úžasná třídní trička, která hrají všemi barvami a moc se nám líbí. Dílo se podařilo 🙂
 

Batikování triček

10. 10. 2022 Základní škola I. A třída

V rámci pracovních činností jsme zkoušeli obarvit trička technikou "Batikování za studena". Byla to zajímavá práce a všichni jsme se těšili na výsledek našeho snažení, protože batikování je vždy překvapením 🙂
 

Poděkování rodičům I. A

4. 10. 2022 Základní škola I. A třída

Děkujeme rodičům I. A třídy za finanční dar, díky kterému jsme do třídy pořídili dva krásné, barevné koberce. Jste skvělí! 🙂
 

Hrajeme si s písmeny

27. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Ještě není ani konec září a už umíme několik písmen! Skládáme, tvoříme, třídíme, vyrábíme a myslíme, že čtení pro nás nebude žádný problém 🙂
 

Barevný den

23. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Tento pátek byl veselý a pestrobarevný🙂 V českém jazyce jsme pracovali s barevnými kolíčky, při uvolňování rukou jsme vytvořili nádherný pozimní obrázek, vyzkoušeli jsme si "barevné pokusy", které pro nás připravili starší spolužáci a na závěr jsme vyrobili podzimní listy, které budou brzy zdobit vchod naší školy.
 

Třeťáci a páťáci na 112

22. 9. 2022 Základní škola

Exkurzi jsme si náležitě užili! Závodili jsme v masáži srdce, jezdili v hasičském autě a dokonce stříkali hadicí. A samozřejmě jsme se také mnoho dozvěděli o záchraně lidského života a náročné práci záchranářů, hasičů i policistů. Viděli jsme nádherné policejní koně a mohli jsme si je pohladit. Někteří z nás jim mohli dokonce nasypat krmení. Pokud bychom se náhodou ocitli v situaci, kdy je třeba pomoci, doufáme, že bychom věděli jak na to!
 

Jsme VELCÍ výtvarníci 🙂

20. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Malování nám opravdu jde! Naše obrázky rozveselily třídu i chodbu školy a jsme na ně právem pyšní.
 

Logická olympiáda 2022

13. 9. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2022, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2022.
 

Noc vědců pro děti i dospělé

12. 9. 2022 Základní škola

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne v pátek 30. 9. 2022 kdy je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Hmat, sluch, čich, zrak a chuť – pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.

Více na https://www.nocvedcu.cz/mesto/ostrava
 

Škola nás baví! 🙂

9. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Máme za sebou celý dlouhý týden, ve kterém stihli spoustu aktivit a činností. Prozkoumali jsme budovu školy, seznámili jsme se s pravidly slušného chování, zatančili jsme si, zahráli si na boomwhackery, počítali kostičky a krásně jsme zvládli také probírané učivo, za které jsme získali první velké 1 🙂
 

První školní den v I. A

5. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Už je to tady! Prázdniny utekly jako voda a jsou z nás velcí školáci 🙂 Těšíme se na společné zážitky a věříme, že nám učení půjde hravě 🙂
 

Svačinky jako od maminky

2. 9. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, je již tradicí na naší základní škole chystat každé ráno našim žáčkům domácí svačinky, které dodají chuť a sílu se učit! – nakonec, pamatuje si je i náš pan ředitel 🙂 Během týdne se tak Vaše děti dočkají domácích pomazánek, s láskou pečených buchet, štrůdlu s podzimními jablíčky nebo listových šneků, poctivě zapečených toustů se šunkou či sýrem a jednou měsíčně i šunkového párku v rohlíku. To vše s pitným režimem!

Dopřejte svým dětem od pondělí 12. 9. 2022 každou přestávku v 8:45, nebo 9:45 hod. svačinku a přihlaste se k jejich měsíčnímu odběru u svých třídních učitelů do středy 7. 9. 2022. Cena svačinky je 20 Kč a hradí se v hotovosti třídnímu učiteli až na konci měsíce podle počtu odebraných svačinek.

Jo a ještě něco – ve všech námi připravovaných pokrmech nepoužíváme margarín, který jsme už dávno vyměnili za máslo 👍
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8