MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Grafomotorika...to nejsou žádná muka. :)

26. 9. 2023 Základní škola I. třída

V první třídě je velmi nutné procvičit ruku, aby pak hezky psala. Proto se hodně s prvňáčky na rozcvičení ručiček zaměřujeme. Každý den si před psaním rozcvičíme své ruce básničkou, písničkou či říkankou, trénujeme na papír, do vzduchu, na velkou plochu nebo do mouky. Máme rádi psaní na záda kamaráda. Ale co nás velmi baví, je kresba GF prvků na velkou plochu a tvoření obrázků z nich. Máme radost, že nám to hezky jde. A dnešní práce nás obzvláště bavila. Společně jsme vytvořili první obří GFdílo. :)
 

Přechod přes desítku

25. 9. 2023 Základní škola II. A třída

V matematice se čím dál víc blížíme k těžším a těžším příkladům. Jak řešit přechod přes desítku jsme si dnes znázornili všelijakými možnými způsoby. Nebude to slouho trvat a podíváme se do tajů čísel až do magické stovky.
 

Týden ve 2. B

23. 9. 2023 Základní škola II. B třída

Školní rok je v plném proudu. Seřazujeme věty, učíme se měsíce v roce, užíváme si barevnou hudební výchovu, zkoušíme běhací čtení, zakládáme pokus s barvením zelných listů. Prostě si to užíváme...
 

Barevný den

22. 9. 2023 Základní škola

Dnes si všechny děti užily Barevný den. Každá třída měla svou barvu a svůj " barevný" program. Úžasní páťáci připravili svým mladším spolužákům chutné barevné jednohubky, všechny třídy si vyzkoušely barevný pokus a učení se dnes celé neslo v duchu barev. 💛💚💙💜❤🧡
 

Barevná zábava

22. 9. 2023 Základní škola I. třída

Dnes proběhl celoškolní Barevný den. I když jsme se učili, byla to zábava. Barevná zábava! U nás převažovala růžovo-fialová barvička. Všichni jsme se barevně sladili. Určovali jsme, co najdeme v přírodě i doma v různých barvách. Ochutnali jsme barevné jednohubky, oslavili barevné narozeniny s bonbóny v naší barvě. V českém jazyce jsme se učili slabičnou stavbu s pomocí barevných dřívek a koleček, v matematice jsme modelovali barevné číslice, a také jsme nezapomněli na procvičení ručiček. "Uvařili" jsme barevnou kašičku v barevném hrnci. Také pokus se nám povedl. Vše jsme zakončili barevnou písničkou. Bylo to vše prima.
 

Vlajky

22. 9. 2023 Základní škola V. třída

Jak příznivci naší třídy ví, nad hlavou nám vlají vlajky různých států. V dílně psaní si žáci měli vybrat jakoukoli vlajku, najít o vybrané vlajce informace a vytvořit krátký informační text.
 

Přípravy na barevný den

22. 9. 2023 Základní škola V. třída

Naše třída ráda vaří, krájí, natírá a míchá. Není tedy překvapením, že jsme si nenechali ujít možnost našim spolužákům z jiných ročníků připravit na ochutnání barevnou variaci pomazánkového másla. Výsledek stál za to! Každá třída si pochutnala na barevných jednohubkách.
 

Kamarádi prvňáčci

20. 9. 2023 Základní škola I. třída

Protože jsme v první třídě všichni kamarádi a učíme se nejen pravidla, ale i spolupracovat, aby nám bylo dobře, vytvořili jsme si galerii portrétů. Kresba fixem a následné malování vodovými barvami byla náročná, museli jsme se hodně snažit, abychom si fix nerozmazali. Pozadí olejovým pastelem jsem zvládli hravě. Rámeček už nám pomohla paní učitelka. Už se těšíme, až si jimi vyzdobíme třídu.
Poznáte nás?
 

HURÁ NA KOLO!

19. 9. 2023 Základní škola III. třída

Už jsme zase o rok starší a rozumnější, a tak je nejvyšší čas zasvětit nás do různých dopravních situací. Kromě samotné jízdy na kole či koloběžce už zvládáme poznávat mnohá dopravní značení a víme, kdo má na silnici přednost. A za rok už budeme usilovat o průkaz cyklisty!
 

Trénujeme naše ruce

19. 9. 2023 Základní škola I. třída

Abychom krásně psali, musíme dobře trénovat nejen prstíky, ale i zápěstí a celé paže. Každý den, než " píšeme", si procvičujeme ruce říkankou a pohybem. Pak zhlédneme ukázku grafomotorického cviku a zkoušíme ho...Do mouky, do vzduchu, na papír, na velkou plochu... Dnes jsme trénovali rovné i šikmé čáry a kruhy, a vyzdobili jsme Pepovi košili. Chtěli byste taky nějakou? 👔
 

Hurá, škola!

18. 9. 2023 Základní škola II. B třída

Jak moc jsme se těšili po prázdninách do školy, je vidět na našich krásných tričkách. Jejich vytváření jsme si opravdu užili.
 

Škola

15. 9. 2023 Základní škola I. třída

Téma Škola se nám prolínalo téměř ve všech předmětech. Nejprve jsme si ji popsali a porovnali se školou mateřskou. Spočítali jsme třídy, zaměstnance, okna,(zatím jen v jedné třídě). 😀Hledali jsme slova příbuzná a jiná, co začínají na Š. Spojovali stejně vypadající slova napsaná různým písmem. Ve výtvarné výchově jsme navrhli vlastní školu nebo malovali tu naši. A také jsme s Pepou na interaktivní tabuli kreslili cesty ke škole, obchodu, do školky se sestrou Ájou, do parku či na hřiště. Byli jsme překvapeni, kolik možnosti Pepa má.
A protože nás počasí stále láká ven, nechyběla matematika venku, první venkovní přestávka a trénování grafomotoriky.
 

dopravní hřiště 14.9.

14. 9. 2023 Základní škola IV. třída

Čtvrtá třída se zúčastnila výuky na dopravním hřišti. Děti absolvovaly výuku a praktické jízdy na dopravním hřišti. Počasí nám přálo a dopoledne uteklo jako voda. Příště se již pokusíme získat řidičský průkaz cyklisty.
 

Soutěž v ZOO Ostrava

13. 9. 2023 Základní škola

Znáte šelmy ČR? Naši páťáci se dnes zúčastnili soutěže, ve které si prověřili své znalosti o zvířatech, strategické dovednosti, rychlost a schopnost týmové spolupráce. Jak se nám dařilo mezi asi 85 týmy z jiných škol, se dovíme v příštím týdnu. Držte nám palce!
 

Okénko do výuky

13. 9. 2023 Základní škola I. třída

V první třídě děti pilně pracují. Jsou to malé včeličky. A že je práce dost, to každý z nich ví. V českém jazyce a prvouce prožíváme s Pepou dobrodružství. Už známe Pepovu rodinu a on tu naši, víme, kam chodí do školy a jak jeho škola vypadá, umíme napsat i vymodelovat Pepovo jméno... Pro radost jsme mu vyrobili trička, aby se mohl každý den do některého obléknout. Slova hláskujeme a vytleskáváme. Učíme se i venku a moc se nám to líbí.
A tak si tady v naší třídě spokojeně "bydlíme". Už se těšíme, co nového nás čeká.
 

Malujeme bublifukem

12. 9. 2023 Základní škola II. A třída

Že nevíte, že bublifukem se dají tvořit překrásná umělecká díla? Mrkněte do galerie a nechte se inspirovat...
 

První školní dny

12. 9. 2023 Základní škola II. A třída

Poté, co druháci z "áčka" vyšlapali až do horního patra, našli svou novou třídu. Vytvořili společně pravidla třídy, hledali na mapě světa a ČR a vyprávěli si zážitky z prázdnin. V matice zopakovali počítání do dvaceti a v českém jazyce opakují písmena a učivo z první třídy.
 

Žbluňk...a začínáme plavat

11. 9. 2023 Základní škola I. třída

Dnes jsme společně s předškoláky zavítali na první plavání. Plní očekávání jsme se bravurně převlékli do plavek, připravili ručníky a hurá do bazénu. Ještě poučení o bezpečnosti, roztřídění do skupin a pak trocha zábavy ve vodě. Příště se těšíme na více plavání a dovádění. Určitě vše zvládneme.👍
 

Robotel

11. 9. 2023 Základní škola V. třída

https://www.roboteltest.com/WEBapp/sc_web_01.html?RSID20-90.181.149.90:8081
 

Kroužek atletiky

9. 9. 2023 Základní škola

První dny prvňáčků

8. 9. 2023 Základní škola I. třída

Uplynulo pouze pár dní a u prvňáčků už se toho hodně událo. Jsou sice ještě malí, ale zvládli toho víc, než dost!
Hned v úterý jsme se krásně usmívali na paní fotografku. :) Naučili jsme se vzorně svačit v lavici, a také se hezky přivítat. Společně jsme vymysleli jméno pro kamaráda pejska, který bude děti doprovázet i domů. Vyrobili jsme si zvonky štěstí a poprvé si zazvonili na začátek školního roku. Zvládli se hezky představit a napsat jméno našeho Pepy. Pracovali jsme také na stírací tabulce a přivolali sluníčko.
Seznámili jsme se se školním řádem a nastavili si třídní pravidla. Zkoušíme sezení " s kým kdo chce" a trénujeme připravit si pomůcky na lavici, hlásit se o slovo, a zvládli jsme se už i učit. Že známe své členy rodiny, to jsme předvedli při povídání nad fotografiemi. Už o sobě víme hodně. A protože bylo celý týden hezky, nechybělo dovádění venku. Sportovali jsme však i v tělocvičně a předvedli svou zdatnost při náboru na florbal. To nás moc bavilo. Tak kdo ví, třeba bude u prvňáčků nový florbalový tým. :) Posední den děti pracovaly ve skupinkách a procvičily si grafomotoriku.
Co myslíte, půjde jim to i v dalších dnech? Já myslím, že ano. Tak jim společně držme pěsti a přejme našim prvňáčkům štěstí!
 

Zabydlujeme se

8. 9. 2023 Základní škola V. třída

V pondělí do školy zavítali i páťáci. První týden školy byl ve znamení vymezení pravidel, osídlení lavice a označení skříňky. Klobouk dolů před jejich zručností s tablety. Zvládli pracovat se staženými soubory, vložit do fotky svou fotografii a nadepsat jménem. Měli volnou ruku a vyplatilo se. Páťáci měli totiž nápady originální a každý měl jedinečný.
Využili jsme také slunečného počasí a vypravili se na malý výlet, cestou jsme si oprášili znalosti z českého jazyka a ve třídě i z matematiky.
 

Čachtání na plavání

7. 9. 2023 Základní škola III. třída

Letos jsme do toho rychle skočili! Ještě neuplynul ani první školní týden, a my už si s třeťáky a druháky užíváme na plavání. Těšíme se na nové plavecké styly i na tradiční lovení puků. Dnes jsme se rozdělili do skupin podle úrovně našich plaveckých dovedností a příště už budeme trénovat, abychom se posunuli o plavecký level výš 🙂
 

Hurááá zpátky do školy!

5. 9. 2023 Základní škola

Tak jsme se dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme před sebou nový školní rok 2023/2024. Poté, co jsme se rozutíkali za svými spolužáky do tříd, kde nás už vyhlížely naše paní učitelky, nás navštívil i pan ředitel s panem starostou a místostarostou, kteří nám popřáli hodně radostných zážitků nejen ze samých jedniček! 🙂
 

První školní den

4. 9. 2023 Základní škola I. třída

4. září je pro většinu dětí úplně obyčejný den. Ale neplatí to pro naše nové prvňáčky, kteří šli dnes do školy poprvé. Do třídy přišly úplně všechny dětičky, krásně nastrojené, v doprovodu svých rodičů. Málem jsme se do třídy nevešli. 🙂

Děti předvedly, že do školy opravdu patří, protože poznaly, co je ve škole čeká. Putování s kamarádem Pepou, který je bude ve výuce provázet. Poznaly také písmenka a čísla, a dokonce zvládly určit první hlásku svého jména. 🙂 Po pasování na velké školáky si děti rozdaly první odměnu a nechybělo společně první foto. Malý dárek – placku s Pepou a kouzelné Myslivky – lentilky, si děti opravdu zasloužily. 🤗 A k tomu dostaly potřeby do školy, které si bravurně dokázaly schovat podle zadání.

Skoro všechny zvednuté ručičky nám prozradily, že se do školy moc těší, a tak jsme se rozloučili radostným zvoláním "HURÁ". Slyšeli jste to všichni? Určitě ano. 😃

Tak snad nám radost vydrží po celý rok. 🍀

Přeji všem milým prvňáčkům mnoho úspěchů, štěstí a radosti.

Těším se na vás!
Vaše paní učitelka Lenka ❤️
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28