MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

I. B třída

Rozvrh hodin


Poslední plavání našich prvňáků

2. 12. 2022 Základní škola

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 jsme se zúčastnili na bazénu Delfínek v Havířově poslední plavecké lekce. Jednotlivé hodiny se nám moc líbily a naučili jsme se spoustu nových pohybů a her ve vodě. Paní instruktorky byly vždy milé a vstřícné, pod jejich vedením se nám v bazénu moc líbilo a už se těšíme na příští rok.
 

Slavnost Slabikáře aneb my se čerta nebojíme

2. 12. 2022 Základní škola I. B třída

V pátek 2. 12. 2022 jsme se rozloučili s Živou abecedou a ukázali spolužákům, co všechno jsme se od září naučili v Českém jazyce. Četli jsme a skládali slabiky i slova, závodili v rychlosti a šikovnosti, doplňovali jsme tajenky a kvízy. Dokázali jsme sobě i paní učitelce, že si zasloužíme nový Slabikář. Odnesli jsme si ho domů i se záložkou. V naší třídě nás také navštívil Mikuláš se svými pomocníky čertem a andělem. S čertem jsme se nakonec vyfotili, i když před jeho návštěvou ukápla nějaká ta slzička. Všechno dobře dopadlo a společně jsme si dnešní den moc užili.
 

Konec čvachtání, malí lachtani!

29. 11. 2022 Základní škola

Dnes prožily děti z 2. a 3. ročníku poslední lekci plavání. Po plavecké rozcvičce děti závodily v plaveckých stylech a přesvědčily tak paní plavčice, že na to mají a jsou ve vodě jako doma. A tak se plavalo a fandilo. Nechybělo ani hraní a "čvachtání". A odměnou bylo "mokré" vysvědčení. Ještě máme co dohánět, ale teď už opravdu zazvonil zvonec... a plavání je konec. Tak zase za rok.
 

Návštěva knihovny

23. 11. 2022 Základní škola I. B třída

V pondělí jsme navštívili na pozvání paní knihovnice, místní, moc hezkou knihovnu. Některé děti tam byly poprvé a nestačily se divit. Seznámily se se systémem půjčování knih, byly poučeny o chování v knihovně i jak se mají ke knihám chovat a ještě si poslechly moc krásnou pohádku. Příjemnou a milou návštěvu si rádi zopakujeme.
 

Geometrie hrou

23. 11. 2022 Základní škola I. B třída

V rámci matematiky jsme si opakovali tvary. Ukazovali, počítali, vybarvovali, skládali všemožné velikosti kruhů, trojúhelníků, čtverců i obdélníků. Nakonec jsme podle naší fantazie a barevného cítění vytvořili jedinečné obrázky.
 

Bubny a bubínky

5. 11. 2022 Základní škola I. B třída

Ve středeční hudební výchově se všude ozývalo rytmické bum, bum, bum. Navštívily nás dvě moc sympatické "šamanky" a naučily děti základy hry na bubínky. Všichni se aktivně zapojili do rytmů i různých her, nádherně se uvolnili a moc si to užili.
 

Strašidelné učení

1. 11. 2022 Základní škola I. B třída

Dnes jsme vyučování pojali trochu netradičně. Převlékli jsme se za strašidelné i méně strašidelné bytosti a i úkoly byly plné duchů, netopýrů a pavouků. Učili jsme se pracovat ve dvojicích i ve větších skupinkách. Pochutnali jsme si i na malém občerstvení. Všichni jsme se pobavili a užili si to.
 

My se slabik nebojíme

30. 10. 2022 Základní škola I. B třída

S přibývajícími písmenky čteme i první slabiky a užíváme si u toho i spoustu her.
 

Návštěva z Paskova

15. 10. 2022 Základní škola

V pátek 14. 10. 2022 k nám přijeli strávit příjemné dopoledne žáci 7. ročníku ZŠ Paskov. Jednalo se o výměnnou návštěvu z projektu Regionu Slezská brána. Naši páťáci si připravili prezentace o zajímavých místech, která chtěli kamarádům z Paskova ukázat. Začali jsme základními informacemi o obci. Velký úspěch měla prohlídka rekonstruované školy. Paní starostka nám umožnila vstup do kostela sv. Václava. Představili jsme také kapličky na Kopťově a Potoční, Ryninku či větrný mlýnek. Setkání končilo u myslivecké chaty přednáškou pana Lajčoka a obědem pro naše hosty. Kamarádi, zase někdy ahoj!
 

Třeťáci a páťáci na 112

22. 9. 2022 Základní škola

Exkurzi jsme si náležitě užili! Závodili jsme v masáži srdce, jezdili v hasičském autě a dokonce stříkali hadicí. A samozřejmě jsme se také mnoho dozvěděli o záchraně lidského života a náročné práci záchranářů, hasičů i policistů. Viděli jsme nádherné policejní koně a mohli jsme si je pohladit. Někteří z nás jim mohli dokonce nasypat krmení. Pokud bychom se náhodou ocitli v situaci, kdy je třeba pomoci, doufáme, že bychom věděli jak na to!
 

První plavání

19. 9. 2022 Základní škola I. B třída

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 se žáci I. A i I. B poprvé v tomto školním roce zúčastnili plavání v bazénu Delfínek v Havířově. No šlo jim to jako rozeným vodníkům.
 

Logická olympiáda 2022

13. 9. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2022, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2022.
 

Noc vědců pro děti i dospělé

12. 9. 2022 Základní škola

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne v pátek 30. 9. 2022 kdy je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Hmat, sluch, čich, zrak a chuť – pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.

Více na https://www.nocvedcu.cz/mesto/ostrava
 

Sportovní chvilka

12. 9. 2022 Základní škola I. B třída

Dnes nás překvapily návštěvou trenérky florbalu a ukázaly nám jak na to! Moc se nám to líbilo a náramně jsme se společně pobavili.
 

Začínáme!

12. 9. 2022 Základní škola I. B třída

Svačinky jako od maminky

2. 9. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, je již tradicí na naší základní škole chystat každé ráno našim žáčkům domácí svačinky, které dodají chuť a sílu se učit! – nakonec, pamatuje si je i náš pan ředitel 🙂 Během týdne se tak Vaše děti dočkají domácích pomazánek, s láskou pečených buchet, štrůdlu s podzimními jablíčky nebo listových šneků, poctivě zapečených toustů se šunkou či sýrem a jednou měsíčně i šunkového párku v rohlíku. To vše s pitným režimem!

Dopřejte svým dětem od pondělí 12. 9. 2022 každou přestávku v 8:45, nebo 9:45 hod. svačinku a přihlaste se k jejich měsíčnímu odběru u svých třídních učitelů do středy 7. 9. 2022. Cena svačinky je 20 Kč a hradí se v hotovosti třídnímu učiteli až na konci měsíce podle počtu odebraných svačinek.

Jo a ještě něco – ve všech námi připravovaných pokrmech nepoužíváme margarín, který jsme už dávno vyměnili za máslo 👍
 

Hurááá do školy!

1. 9. 2022 Základní škola

Tak jsme se všichni dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme nový školní rok. Po společném přivítání před školou a úvodním slovu pana ředitele a paní starostky se žáci rozešli do svých tříd. Tam se dověděli ty nejdůležitější novinky – kdo kolik vyrostl, jaké má kdo nové šaty a módní sestřih...

Nejdůležitější byl tento den pro naše prvňáčky. Byli pasováni na školáky, vyzkoušeli si sezení v lavicích, určili si své značky, přečetli svá jména a s dárečky a spoustou dojmů vyrazili za doprovodu rodičů domů. Všem přejeme v novém školním roce jen samé jedničky! 🙂
 

Super výlet

9. 6. 2022 Základní škola

S velkými obavami, jaké bude počasí, se děti I. a II. třídy vydaly na školní výlet do Včelařského areálu v Chlebovicích. Po naučném videu o včelách jsme se přesunuli na půdu areálu, kde se nachází muzeum včelařských potřeb. Svezli jsme se imaginárním metrem a pak už hurá na svačinu. Hlad byl veliký, a to nás ještě čekaly další aktivity. Vyrobili jsme si medovou svíčku a šup, šup na Medovou stopu. Zvládli jsme místy krkolomnou a náročnou trasu, a i silný déšť, který nás v závěru přece jen zastihl, nám nevadil. Promočení jsme si ještě stihli nakoupit dárečky, sníst oběd a hurá domů. Se zpěvem a dobrou náladou. Rádi se s vámi pomocí fotek podělíme o zážitky. A děti, doma vyprávějte!
 

Den dětí

1. 6. 2022 Základní škola

Soutěže, mlsání, závodění, a hlavně žádné učení. Den dětí jsme prožili ve sportovním duchu, ale hlavně s velkým pěnovým překvapením nakonec. Zasoutěžili jsme si na koloběžkách, běhali jsme okolo školy, shazovali plechovky a taky třeba skákali v pytlích. O přestávce jsme snědli nanuk, a nakonec přišlo to nejlepší. Pěnová koupel – nebo bitka? 🙂 Rozhodně to stálo za to promočené oblečení!
 

Třeťáci se učí v lese

13. 5. 2022 Základní škola

Třetí ročník vyrazil společně k hájovně. Užili jsme si zde celé dopoledne, hráli jsme hry zaměřené na znalosti získané v českém i anglickém jazyce, v matematice i prvouce a soutěžili ve sprintu na 60 metrů.

Vznikla povedená monstra podle anglického návodu, týmy objevovaly příklady se stejným výsledkem a zapisovaly do tabulky, nebo vymýšlely strategii – jak na mnoho úkolů z českého jazyka. Individuálně pak děti sprintovaly nebo odpovídaly v kvízu z prvouky. Počasí nám přálo a pátek třináctého se nám vydařil.
 

Orientační běh

11. 5. 2022 Základní škola

V Sedlištích se konal první ročník soutěže v orientačním běhu všech škol Regionu Slezská brána. Účastníků bylo více než sto. Někteří soutěžili ve dvojicích, jiní jednotlivě. Po zahájení prošli žáci instruktáží k závodu a hurá na start. V krásném počasí nechyběla nikomu chuť vyhrát. A povedlo se. Z našich šesti dvojic se čtyři umístily na stupních vítězů! Obsadily jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo. Takový úspěch jsme nečekali! Gratulujeme a už trénujeme na příští ročník.
 

Pro maminky

6. 5. 2022 Základní škola

Milé maminky, přejeme vám hodně zdraví a lásky ke Dni matek. Užijte si nedělní den!❤️ S láskou... vaše děti🌸
 

Uklízíme okolí

1. 5. 2022 Základní škola

Téměř dva týdny jsme teď žili v duchu Dne Země. Ochrana přírody nás provázela matematikou, prvoukou, výtvarkou a dalšími předměty. Vyvrcholením byla vycházka do okolí a sběr odpadků. Člověk by ani netipoval, kolik věcí najdeme. Spolu se III. B jsme nashromáždili hromadu odpadu, který jsme následně správně roztřídili a umístili do vhodných popelnic.
 

Kamarádi online

22. 4. 2022 Základní škola

YouTube a Youtubering, Rizika online her – to byla témata dnešních besed pro žáky 3. – 5. ročníku. Upřesnili si, co je závislost na mobilních zařízeních, jak se chovat na sociálních sítích, na co si dávat pozor, jak lehce lze ztratit kontakt s realitou. A teď rychle ven do přírody, za skutečnými společnými zážitky s kamarády a rodiči.
 

Škola v přírodě: 5. den a hurááá domů

18. 3. 2022 Základní škola

Tak a zazvonil zvonec a školy v přírodě je konec. Ještě vše dotvořit, sbalit kufry, udělat vzpomínkové foto, rozloučit se s báječnými animátory a jedeme. Celý týden jsme si všichni náramně užili a teď už se těšíme na svou milovanou rodinu.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8