MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Scratch: Minecraft

18. 4. 2024 Základní škola V. třída

https://code.org/minecraft
 

Můj sen

17. 4. 2024 Základní škola

Jako ve snu jsme se cítili celé dnešní dopoledne. První a druhé třídy navštívily SVČ Korunka, kde prožily příjemný program zaměřený na pohádky a snění.
 

Záchrana zajíčka a další zážitky...

16. 4. 2024 Základní škola I. třída

Jsme rádi, že nás opět přišla učit naše milá budoucí paní učitelka Míša. A přivedla kamaráda zajíčka, který se ztratil. Pomohli jsme mu najít cestu zpět. Abychom to zvládli, museli jsme se něco naučit. A tak jsme se učili hodiny. Rozeznáváme části dne a pomocí dramatizace,vytvoření živých obrazů si je ukazujeme. Hádáme denní činnosti a
také se učíme zvířecí rodiny. Zkusili jsme si zahrát živé pexeso a i v TV jsme ukázali svou fantazii. V matematice jsme řešili rébusy a podle výpočtů dělala cviky. A vše se nám dařilo. I výtvarné práce na téma" jarní květináč"...
Tolik naše okénko do hodin- TIK, TAK...tak zase příště.
 

American center Ostrava

15. 4. 2024 Základní škola V. třída

This is U.S.A.! Společně jsme prožili dopoledne v ostravské knihovně. V anglickém jazyce jsme si poslechli prezentaci o Americe, vyřešili kvízy v knihách, složili mapu a zkusili si 3D prohlídku New Yorkem.
 

Básnění

14. 4. 2024 Základní škola V. třída

V pátek jsme se díky milé návštěvě z loutkového divadla podívali na zoubek básním. Básně jsme vnímali sluchem, obrazem i našimi emocemi. Ve skupinách si žáci zkusili ztvárnit živý obraz, a to o několika dějstvích.
 

Světový den Parkinsonovy choroby - 11. dubna

14. 4. 2024 Základní škola

Počasí láká k učení venku

12. 4. 2024 Základní škola II. A třída

Čtení, matika, prvouka… Nejen to, ale i další předměty se dají učit venku. A to my rádi. Když máme práci hotovou, zbyde nám i dostatek času na hraní - za odměnu.
 

Všude je jaro!

11. 4. 2024 Základní škola I. třída

Tématem prvňáčků bylo tento týden jaro a čas..A jak čas rychle běží, stejně rychle se zdokonalují i děti. Tentokrát se naučily poznávat byliny, pojmenovat jejich části a vyrobit je. V hlavní roli byla Smetanka lékařská neboli PAMPELIŠKA. Děti si vyzkoušely pampeliškou malovat a při tom zjistily, kolik má v sobě přírodního žlutého barviva. Vyrobit pampelišku z ruliček od papíru nebyl problém a tak se to ve třídě krásně rozzářilo.
Velkou novinkou je psaní perem. A to hned všichni najednou. Certifikát k psaní perem obdržely děti mailem a až se p.učitelka uzdraví, dostanou každý svůj. Určitě si ho zaslouží. A i když to psaní ještě není dokonalé, nevzdáme to.
Posledním zážitkem byla výuka s p. učitelkou Luckou z MŠ, která si v rámci studia přišla vyzkoušet dvě hodiny výuky. A tak si děti vyzkoušely běhací pátračku, třídily příklady a zazpívaly si jarní písně. Nechyběl taneček a rytmizace. No myslím, že děti z těch zážitků snad ani neusnou...
 

Týden u prvňáčků

11. 4. 2024 Základní škola I. třída

I když tady není naše paní učitelka, pilně pracujeme. Celý týden věnujeme jarním kytičkám, máme výstavku pampelišek, poznáváme květiny a skládáme obrázky. Píšeme perem a jde nám to dobře. Spoustu úkolů už zvládneme skoro sami. Pilně počítáme, užíváme si pohybovou hudební výchovu a krásné počasí trávíme venku. Ve škole je prima.
 

Z tepla do zimy

11. 4. 2024 Základní škola

Venku sice poradně hřeje sluníčko ☀, ale druháci a třeťáci se vzbouřili a šli si ještě pro led 🧊. Čtvrteční odpoledne si užili na bruslích ⛸. Bylo to tak super, že bychom si to hned zopakovali. Těšíme se na další 🥶🏒🐻❄🤩
 

Učíme se u Lučiny

9. 4. 2024 Základní škola V. třída

Vyrazili jsme do Havířova! Prošli jsme se kolem meandrů řeky Lučiny, stavili se na dvě hřiště, prošli připravené úkoly z matematiky, českého jazyka i angličtiny. Trochu vyčerpaní, bez vody a sluncem ošlehaní jsme se vrátili opět do školy.
 

Řidičský průkaz pro cyklisty

9. 4. 2024 Základní škola IV. třída

V dubnu jsme opět byli na dopravním hřišti. Tentokrát jsme museli uplatnit své znalosti v dopravním testu. Docela jsme se zapotili. A pak hurá na hřiště ověřit si teorii v praxi.
 

Hrajeme si na podmořský svět

8. 4. 2024 Základní škola II. B třída

V pátek jsme si zahráli s lektorkami v "Dramadílně"na podmořský svět. Hráli jsme si na jeho obyvatele, popisovali co v něm najdeme a jak se v něm cítíme, skládali z mušlí a kamíků obrázek, ale také poukazovali na špatné chování lidí k moři a jeho obyvatelům. Dílna se nám moc líbila a už se těšíme na co si budeme hrát příště.
 

Ptáčci zpěváčci

5. 4. 2024 Základní škola I. třída

V tomto týdnu jsme se zaměřili na ptáčky. V prvouce jsme se je učili poznávat a popisovat, v českém jazyce jsme si o ptáčcích nejen četli, ale luštili jsme osmisměrky a hádanky. Také jsme konečně zvládli náš první 5-TI🍁EK.
Děti pracovaly ve dvojicích a pár se jich pořádně zapotilo. Včetně mě.🤣 Ale určitě budeme tuto metodu trénovat. Stojí to za to. Pozitivum je, že ovládáme druhy ptáků, známe je a poznáme je. Pomohla nám Kimovka, čtení i obrázky. A opakovací testík znalosti jen potvrdil.
V pracovních činnostech k nám ptáčci dokonce přiletěli do třídy.
Ted už jen stačí, aby nám vše v hlavičkách zůstalo...
 

Bzzz

5. 4. 2024 Základní škola III. třída

Letos byla vyhlášena nejdůležitějším tvorem planety včela. My jsme si v dramadílnách vyzkoušeli, že to včelky vůbec nemají snadné. Musí se mít na pozoru před predační sršní, která si chce na užitečných včelkách pošmáknout. Vyzkoušeli jsme si sběr pylových zrníček a povídali jsme si o tom, jak si včelky staví úl, co je to mateří kašička a jak se krmí včelí larvičky.
https://echo24.cz/a/Sytbp/vcely-byly-prohlaseny-za-nejdulezitejsi-organismus-na-planete-pritom-jsou-v-ohrozeni
 

Loutkování

4. 4. 2024 Základní škola I. třída

Loutkování aneb dramadílny pokaždé jinak. Dnes na téma pohádky a loutky. Děti nejprve shlédly tři bajky v podání lektorů a jejich úžasných hereckých výkonů. Vysvětlili jsme si, jaké ponaučení z bajek vyplývá a jsme zase o něco chytřejší.

A pak nastala práce. No, vlastně zábava. Vyrobili jsme si své vlastní loutky na špejli a k nim i kulisy. A pak nastala báječná část dne se spoustou legrace a překvapení. Děti si vyzkoušely vymyslet a zahrát krátké divadlo. Nápadů bylo mnoho a všechny děti to zvládly. Škoda, že jste u toho nemohli být. Děti vám to určitě povypráví a tak alespoň malinko doma zažijete to, co my dnes ve škole.
 

Křížem krážem Slezskou bránou

4. 4. 2024 Základní škola V. třída

Dnes jsme se setkali v kulturním domě ve Vratimově s páťáky z Dobratic, Raškovic, Řepišť a Žabně, abychom představili své prezentace k projektu Křížem krážem Slezskou bránou. Projekt byl zaměřen na problémy v obcích a možnosti jejich řešení. Porota složená ze zástupců Regionu Slezská brána a starostů obcí hodnotila úroveň prezentací a možnosti jejich realizace. Naši žáci si vybrali přírodu v obci, péči o ni a nápady na realizaci naučné stezky. Možná jste byli také osloveni žáky v anketě o stavu naší přírody. Páťáci sami se už zapojili se zaměstnanci firmy Zahrady Hanyz do sázení stromků v našem sadu za větrným mlýnkem a všichni žáci ZŠ se zúčastní úklidu obce 19. dubna 2024.
Za dnešní výborné výkony byli všichni účastníci závěrečné přehlídky odměněni účastnickým listem, knihou o přírodě regionu a hlavně skvělým dortem. Při práci na projektu si užili naši žáci spoustu příjemně strávených chvil, poznali pana Šlosara, který umí o přírodě ve Václavovicích poutavě vyprávět a užili si i setkání s panem starostou. Pokud se i ostatní občané Václavovic budou o přírodu zajímat stejně jako naše děti, nemusíme se bát o její stav v budoucnosti.
 

Předškoláčci u zápisu

3. 4. 2024 Základní škola

Jako každý rok k nám zavítali předškoláci na zápis do školy. Protože je po Velikonocích, byl tedy ve znamení jara a Velikonoc. Děti předvedly své dovednosti a znalosti v několika oblastech. Spočítaly vajíčka, řadily čísla, určovaly počáteční hlásku ve slovech, přednášely, zpívaly, určovaly geometrické tvary i barvy. Sestavovaly puzzle se zajíčky a zvládly i dějovou posloupnost. Nechyběl nejtěžší úkol a to zavázat mašličku a zapnout knoflíky. Na vše dohlížel zajíček, kuřátko i slepička.
Už víme, že držet tužku a podepsat se umí všechny děti a tak se mohou do školy těšit, protože vše zvládnou.
Těšíme se na vás, milé děti!
 

BŘEZEN byl boží!

27. 3. 2024 Základní škola I. třída

V březnu jsme přivítali jaro, prožili jarní prázdniny, ale nezapomněli jsme ani na významné dny a knihy. Zážitků máme víc než dost. Tak třeba den v knihovně, kde jsme shlédli jarní divadlo a předvedli naše čtenářské dovednosti. Do třídy k nám zavítaly maminky, které nám se svými dětmi prezentovaly knihy, které si doma v březnu společně četli. Také jsme si udělali Den vody a uvědomili si, jak je voda důležitá. Mít na každé nožce jinou pokožku jsme také stihli a víme, proč to děláme. Nechyběly přípravy na Velikonoce. A že jsme se dnes nasmáli je moc dobře. Na škaredou středu se totiž nemůžeme mračit. 🤣Tak vám všem přejeme veselé všechny velikonoční dny.
Krásné Velikonoce! ☀️🐣🐑
 

Janáčkova filharmonie Ostrava

27. 3. 2024 Základní škola V. třída

Páťáci vyrazili za kulturním zážitkem, navštívili jsme v Ostravě koncert Oslavuji. Cestou tam jsme zavítali na místní velikonoční trhy a cestou nazpět se vydali oblíbenou pěší cestou z centra na Hranečník.
 

Škaredá středa

27. 3. 2024 Základní škola III. třída

Dnes je nejvyšší čas dokončit jarní úklid. Traduje se totiž, že o "Škaredé středě" hospodyňky vymetaly pavučinky a dokončovaly domácí práce spojené s přípravou Velikonoc. My jsme si dnes ozdobili kraslice, napekli perníčky a vůbec jsme se u toho na sebe neškaredili! Ať i Vám zůstane dobrá nálada a radost ze svátků "Velké noci"
 

Poslední brusleni

27. 3. 2024 Základní škola IV. třída

Vyrazili jsme uzavřít bruslařskou sezónu a moc jsme si to užili. Už je čas vyměnit nože za kolečka!
 

Pašijový týden

26. 3. 2024 Základní škola III. třída

Venku se střídají ranní mrazíky s poledním azurem, příroda se chystá na odhalení své krásy a my se ve třetí třídě chystáme na slavení Velikonočních svátků. Každý je slavíme po svém, o to je zajímavější povídání, jaké nejrůznější tradice a zvyky můžeme vyzkoušet. V pondělí jsme si vysvětlili, že si získalo přízvisko "modré" nejen pro dávné zdobení kostelů do této barvy, ale také díky modřinám, které v dřívějších dobách muži získávali po postní návštěvě hospody:-) Úterý zase patří barvě žluté, která symbolizuje světlo ve světnici procházející čistými umytými okny. Těšíme se na šedou středu i na Velikonoční triduum, ale o tom až někdy příště:-)
 

Den pro budoucí školáky

25. 3. 2024 Základní škola I. třída

Dnes nás ve třídě navštívili předškoláčci z mateřské školy. A tak se museli prvňáčci hodně snažit, aby dětem ukázali, že škola je zábava a že už umí krásně číst i počítat. V každé hodině jsme děti přivítali, přečetli jsme si o vráně a havranovi a oba ptáky jsme poznávali. O tom třetím , kosovi, jsme se naučili pohybovou říkanku. A pak už jsme zkoušeli i naše budoucí prvňáčky.
Tak tedy,, co zvládli předškoláci:
Slabikovali slova do jarního obrázku a starší děti slabičnou stavbu zapisovaly.
Počítaly berušce tečky a starší děti tvořily příklady.
Hráli hru na Pošťáka - předškoláčci četli obrázek, školáci slovo.
Přiřazovali počty k číslici.
Pomocí Marťanštiny označili slovo na tabuli.
Zdobili velikonoční vajíčko geometrickými tvary a určovali je, prvňáci při tom tvary zapisovali na tabulku.

Jen škoda, že jsme nestihli psát a zpívat. Tak třeba někdy příště. Budoucí prvňáčci vše hezky zvládli a už se těší na zápis a do školy.
Přejeme jim hodně štěstí!
 

Učení máme rádi!

21. 3. 2024 Základní škola I. třída

U prvňáčků to vypadá, že se řídí heslem: "Práce šlechtí člověka" či " Bez práce nejsou koláče".
Učení nás stále baví, a ve svých znalostech a poznáních se stále zdokonalujeme.
Tak třeba v matematice dokážeme z geometrických tvarů tvořit všelijaké obrazy. Sami vymýšlíme slovní úlohy, vedeme si je bez pomoci p. učitelky, jsme sami sobě učitelem.
V češtině čteme delší texty, skládáme věty, rozlišujeme podoby písma, hrajeme na Mazala, píšeme diktáty.
Zpíváme jarní písně a tančíme. A protože se blíží Velikonoce, vyrábíme v tomto duchu. Tak k nám přiskákali zajíci a na oknech sedí slepičky.
A náš kamarád Pepa? Měl svátek, tak jsme slavili. No je u nás veselo.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34