MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

II. A třída

Rozvrh hodin


Můj sen

17. 4. 2024 Základní škola

Jako ve snu jsme se cítili celé dnešní dopoledne. První a druhé třídy navštívily SVČ Korunka, kde prožily příjemný program zaměřený na pohádky a snění.
 

Světový den Parkinsonovy choroby - 11. dubna

14. 4. 2024 Základní škola

Počasí láká k učení venku

12. 4. 2024 Základní škola II. A třída

Čtení, matika, prvouka… Nejen to, ale i další předměty se dají učit venku. A to my rádi. Když máme práci hotovou, zbyde nám i dostatek času na hraní - za odměnu.
 

Z tepla do zimy

11. 4. 2024 Základní škola

Venku sice poradně hřeje sluníčko ☀, ale druháci a třeťáci se vzbouřili a šli si ještě pro led 🧊. Čtvrteční odpoledne si užili na bruslích ⛸. Bylo to tak super, že bychom si to hned zopakovali. Těšíme se na další 🥶🏒🐻❄🤩
 

Předškoláčci u zápisu

3. 4. 2024 Základní škola

Jako každý rok k nám zavítali předškoláci na zápis do školy. Protože je po Velikonocích, byl tedy ve znamení jara a Velikonoc. Děti předvedly své dovednosti a znalosti v několika oblastech. Spočítaly vajíčka, řadily čísla, určovaly počáteční hlásku ve slovech, přednášely, zpívaly, určovaly geometrické tvary i barvy. Sestavovaly puzzle se zajíčky a zvládly i dějovou posloupnost. Nechyběl nejtěžší úkol a to zavázat mašličku a zapnout knoflíky. Na vše dohlížel zajíček, kuřátko i slepička.
Už víme, že držet tužku a podepsat se umí všechny děti a tak se mohou do školy těšit, protože vše zvládnou.
Těšíme se na vás, milé děti!
 

Místo lyžáku jump centrum

20. 3. 2024 Základní škola

Když se druháci dozvěděli, že se nepojede na lyžák, spojili síly a vymysleli si náhradní program. Předprázdninový týden byl pro obě druhé třídy akční. Učili se venku, byli na procházce a závěrečnou třešničkou na dortu byl výlet do jump centra ve Frýdku-Místku.
 

Bruslíme

1. 3. 2024 Základní škola

Opět jsme vyrazili na brusle. Žáci pátého a čtvrtého ročníku předvedli, že po zimě jsou už na bruslích jako ryby ve vodě.
 

Florbalový turnaj

29. 2. 2024 Základní škola

Dva měsíce se parta skvělých mladých lidí z pátého a čtvrtého ročníku scházela a trénovala jednou týdně florbal. Pod vedením žáka pátého ročníku - Honzy Pastrňáka se zvládli sehrát, natrénovat herní situace a vytvořit dobrý tým! Vyplatilo se! Dnes si z Paskova dovezli trofej nejcennější - zlatou. Skvělá práce! Gratulujeme!
 

Snídaně z listového těsta

28. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Prvouka - nákup surovin v obchodě
Výtvarka - příprava šneků z listového těsta a pečení
Matematika - tvorba slovních úloh z našeho nákupu a kontrola vrácených peněz

A co na to děti?
Blažej + Max: Peklisme šneky a picu. 🍕
Maruška: Šli jsme na nakp. Koupili jsme si syr a šunku. Mněli jsme 100 Kč a paní prodavacka nám vrátila. 💰
Ella + Jasmínka + Saša: Milí rodice chceme vam ukzat naše cestovani bili sme v opchodě a koupilisme sir a šunku a pak sme pekli šneky. 🐌
Verča: naše třída se třetí hodinu vypravila na nákup. rozdělilise na 4 skupiny. 🛍
Honza D. + Radek: Byli sme v obchodě a nakoupili sme syr a šunku. 🧀
Klárka + Nelča: Bylo to dobre. chtelabych aby to bylo každy den. Pekli sme šneky. šli jsme do obchodů. 🏪
Miki + Jindra: Pekli jsme šneky. Bylo to fajn. Byly jsme nakupovat. 🐚
Kubík + Honza K.: Bili sme bednáři pekli sme šmeky 🚸
Emma + Alenka: Pekli jsme šneky. Blisme v opchodě.🏫
(Text ponechán v přesném dětském znění) ❤
 

Malí stavitelé

21. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Je libo most, hotel nebo jiná stavba? Není problém, druháci postaví cokoliv. V hodinách geometrie se učíme o geometrických tělesech, úsečkách, bodech, a to vše jsme spojili do aktivity, při které se žáci změnili na zdatné stavitele.
 

Hlásí se druháci

14. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Hlášení z 2.A. Ani na začátku druhého pololetí nemeškáme a jak my říkáme, tak pořádně makáme. Měkké a tvrdé souhlásky už máme zafixovány v hlavičkách. Rozloučili jsme se s první písankou a hravě naskočili do druhé. V matematice měříme a poznáváme geometrické tvary. No, a dokonce jsme stihli preventivní program, ve kterém jsme si ujasnili, co je to vlastně šikana.
 

Závěr prvního pololetí

5. 2. 2024 Základní škola II. A třída

Poslední dny prvního pololetí byly moc příjemné. Byli jsme na procházce, poslepu jsme poznávali geometrická tělesa, ochutnávali jsme exotické druhy ovoce a úplně nakonec jsme dostali dlouho očekávané vysvědčení. Za tu dřinu, kterou jsme odváděli celý půlrok jsme se nakonec nacpali úžasným dortem, který pro náš upekla Ellinka a Nelinka. Moc děkujeme. Bylo to delikátní.
 

Recitační soutěž

31. 1. 2024 Základní škola

Opět po roce se celá škola sešla předvést své talenty. Dvacet nejlepších recitátorů z celé školy dnes prokázalo odvahu, pevné nervy a obrovskou dávku talentu. Na porotě byl velmi těžký úkol - zvolit ty, kterým se dnešní recitace podařila nejlépe.
Během společného dopoledne jsme mimo recitaci také zpívali, vyprávěli si vtipy a dokonce jsme shlédli video s vtipnou školní anketou na téma recitace. Postupujícím přejeme mnoho zdaru v dalším kole. Celá škola bude fandit a doufat, že se se svým talentem dostanete co nejdále.
 

Česká republika, domov můj

25. 1. 2024 Základní škola II. A třída

Praotec Čech, Praha, orloj, Pražský hrad, Karlův most a mnoho dalšího. To jsou znalosti, které mají druháci o České republice. Detaily např. o Národním divadle jim doplnil český lev z dějin udatného českého národa. Učení o naší vlasti je velice zajímavé a baví nás, a proto jsme si ho přidali i do hodin výtvarné výchovy. V matematice se sice o ČR neučíme, ale za to se nám skoro kouří z uší, když si lámeme hlavu nad logickými úlohami. Ještě, že se můžeme pořádně odreagovat v tělocviku.
 

Pololetní opakování

19. 1. 2024 Základní škola II. A třída

Pololetí se blíží a s ním také vyhodnocení celého půlroku ve škole. Jak se nám dařilo a co jsme se naučili jsme ověřovali v pololetních opakováních a značili jsme si vše do vlastního sebehodnocení. Tak aspoň vidíme, v čem jsme opravdoví machři a na čem bychom mohli ještě zapracovat.
 

Na Nový rok o slepičí krok

9. 1. 2024 Základní škola II. A třída

Ze začátku nového roku jsme začali hezky svižně. Víme, že nás brzy čeká pololetí, a proto jedeme jako draci. V českém jazyce jsme se začali učit samohlásky. Tak schválně, jestli na fotkách nějakou poznáte. Prvoukové učivo známe moc dobře, proto spíš jen opakujeme, třeba na tabletech. Brzy se můžete i těšit na naše výtvarná díla, která budou vystavena před školou v galerii na plotě.
 

Vánoční pohodička

23. 12. 2023 Základní škola II. A třída

Poslední předvánoční dny jsme už lehce zvolnili a užili jsme si např. vánoční turnaj s našimi kámoši z 2.B nebo třeba tradičním rozdáváním dárečků. Musíme se přiznat, že jsme si také pořádně nacpali břicha skvělým cukrovím. Ani pohádka nechyběla. Losovali jsme mezi dvěma a větší počet bodů získali Tři bratři. Nyní Vám už jen přejeme krásně prožité Vánoce plné lásky a pohody.
 

Přání

22. 12. 2023 Základní škola

My všichni školou povinní...tedy zaměstnanci a děti MŠ a ZŠ Václavovice...😀
PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A LÁSKY V NOVÉM ROCE!🎄🌟❄️
 

Vánoční sportování 2.A a 2.B

21. 12. 2023 Základní škola

Dnes jsme si v dvouhodinovce v tělocvičně vánočně zadováděli. Honil nás "Perníček", házeli jsme po sobě "Sněhové koule", zatancovali jsme si na vánoční písničky, přesouvali jsme se plížením "ve sněhu" a zasoutěžili jsme si o malé ceny. Moc jsme si to užili a vše zakončili vánočním pokřikem "HOU, HOU, HOU".
 

Předvánoční plavání

21. 12. 2023 Základní škola

Tato lekce měla u dětí velký úspěch. Závody v netradičních disciplínách bavily všechny. Byla legrace.
 

Tančí celá škola

20. 12. 2023 Základní škola

Děti z celé školy si dnes vyzkoušely moderní tanec. V hodinovém programu se naučily rozmanité taneční kroky a zatančily si tři tance. Tak třeba Gangnam Style byla jedna z písní, při které děti předvedly, že mají pohyb v těle, a že tanec probouzí radost a úsměv. Byla to námaha, ale i zábava. Na závěr se děti protáhly, aby je nic nebolelo. Hodina tělocviku navíc určitě všem prospěla, a také děti potěšila. Takový malý vánočních dárek. Uvidíme, co přinese Ježíšek do školy dětem v pátek.
 

Pohodové vánoční dílny

12. 12. 2023 Základní škola

Dnes odpoledne se z naší školy stal tvořivý ateliér. A tak jsme pozvali všechny rodiče, děti, babičky dědečky..., aby si přišli zpříjemnit adventní čas. V každé třídě byly připraveny dva vánoční výrobky. Stačilo se jen porozhlédnout, vybrat si a tvořit, tvořit a tvořit. Že se to všem dařilo, o tom není pochyb. Za zvuků koled a vánočních písní se pracovalo ještě příjemněji a všichni jsme si to hezky, a hlavně v dobré náladě užili. Teď už jen svými výrobky zkrášlit domov a Vánoce jsou zase o kousek blíž. 🌟
Děkujeme, že jste přišli.
Přejeme všem pohádkový adventní čas.🎄❤️
 

Vůně vanilkových rohlíčků

12. 12. 2023 Základní škola II. A třída

Už se nemůžeme dočkat, a tak odpočítáváme dny do Štědrého dne. Abychom si čekání zpříjemnili, upekli jsme si dneska jedno z nejoblíbenějších cukroví - vanilkové rohlíčky. Vůně se dostala do všech koutů školy. Světýlky jsme si vyzdobili třídu a teď už jen čekat na Ježíška. Už se jen párkrát vyspíme a je tady.
 

PLANETÁRIUM

11. 12. 2023 Základní škola

Dnešní dopoledne děti z první a druhé třídy strávily v Planetáriu. Po úvodní prohlídce všech zajímavosti se děti usadily v sále a s napětím sledovaly překrásný vesmír. Vše bylo jako živé a díky pohádce si děti prohlédly planety zblízka. Bylo to krásné a poutavé. Tak uvidíme, kolik si toho děti pamatují. Zkuste se jich zeptat. Určitě vám své zážitky povypráví.
 

vybíjená 2023

11. 12. 2023 Základní škola

1.12.2023 naše škola zorganizovala již tradiční mikulášský turnaj ve vybíjené. Zúčastnilo se 8 celků. Konkurence tedy byla značná. Týmy byly výborně připraveny a celkově šlo o velmi napínavou podívanou.
Zúčastnily se tyto týmy: ZŠ Václavovice, ZŠ Vratimov Datyňská, ZŠ Vratimov TGM, ZŠ Morávka, ZŠ Sedliště, ZŠ Řepiště, ZŠ Paskov a ZŠ Raškovice.
Ve finále se potom utkaly týmy z Václavovic a Sedlišť. Václavovice obhájily loňské vítězství a zaslouženě zvítězily.
1.místo ZŠ Václavovice
2.místo ZŠ Sedliště
3.místo ZŠ Vratimov Datyňská
Již se těšíme na další ročník!
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12