MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

II. B třída

Rozvrh hodin


Florbalový turnaj

29. 2. 2024 Základní škola

Dva měsíce se parta skvělých mladých lidí z pátého a čtvrtého ročníku scházela a trénovala jednou týdně florbal. Pod vedením žáka pátého ročníku - Honzy Pastrňáka se zvládli sehrát, natrénovat herní situace a vytvořit dobrý tým! Vyplatilo se! Dnes si z Paskova dovezli trofej nejcennější - zlatou. Skvělá práce! Gratulujeme!
 

Barev není nikdy dost

27. 2. 2024 Základní škola II. B třída

V Prac. činnostech jsme si společně vybrali výrobu ptáčka z ruličky papíru. Při rozhodování, o který druh půjde, vyhrál na celé čáře papoušek. Zapojili jsme svou barevnou fantazii a takhle to dopadlo. Po dokončení práce jsme vyrazili za jarními barvami do přírody.
 

Geometrie hravě - tělesa

26. 2. 2024 Základní škola II. B třída

Geometrie nás baví. Vše jsme si ohmatali a už od sebe rozeznáme a umíme pojmenovat jednotlivá tělesa.
 

Recitační soutěž

31. 1. 2024 Základní škola

Opět po roce se celá škola sešla předvést své talenty. Dvacet nejlepších recitátorů z celé školy dnes prokázalo odvahu, pevné nervy a obrovskou dávku talentu. Na porotě byl velmi těžký úkol - zvolit ty, kterým se dnešní recitace podařila nejlépe.
Během společného dopoledne jsme mimo recitaci také zpívali, vyprávěli si vtipy a dokonce jsme shlédli video s vtipnou školní anketou na téma recitace. Postupujícím přejeme mnoho zdaru v dalším kole. Celá škola bude fandit a doufat, že se se svým talentem dostanete co nejdále.
 

Máme šikovné ruce

9. 1. 2024 Základní škola II. B třída

V novém roce už jsme ukázali, jak šikovné ruce máme - vyráběli jsme. Nejdříve to byli tři králové. Povídali jsme si o tomto svátku a stihli i vyrobit královskou korunu. V další hodině jsme si připomněli nadcházející masopust a veselé masopustní masky. Jací jsme?
 

Letem světem prosincem s 2.B

9. 1. 2024 Základní škola II. B třída

Minulý měsíc prosinec, ač se nesl v očekávání vánočních svátků byl plný různých her, aktivit i vyrábění. Podívejte se, jak se nám vše dařilo.
 

Přání

22. 12. 2023 Základní škola

My všichni školou povinní...tedy zaměstnanci a děti MŠ a ZŠ Václavovice...😀
PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A LÁSKY V NOVÉM ROCE!🎄🌟❄️
 

Vánoční sportování 2.A a 2.B

21. 12. 2023 Základní škola

Dnes jsme si v dvouhodinovce v tělocvičně vánočně zadováděli. Honil nás "Perníček", házeli jsme po sobě "Sněhové koule", zatancovali jsme si na vánoční písničky, přesouvali jsme se plížením "ve sněhu" a zasoutěžili jsme si o malé ceny. Moc jsme si to užili a vše zakončili vánočním pokřikem "HOU, HOU, HOU".
 

Předvánoční plavání

21. 12. 2023 Základní škola

Tato lekce měla u dětí velký úspěch. Závody v netradičních disciplínách bavily všechny. Byla legrace.
 

Tančí celá škola

20. 12. 2023 Základní škola

Děti z celé školy si dnes vyzkoušely moderní tanec. V hodinovém programu se naučily rozmanité taneční kroky a zatančily si tři tance. Tak třeba Gangnam Style byla jedna z písní, při které děti předvedly, že mají pohyb v těle, a že tanec probouzí radost a úsměv. Byla to námaha, ale i zábava. Na závěr se děti protáhly, aby je nic nebolelo. Hodina tělocviku navíc určitě všem prospěla, a také děti potěšila. Takový malý vánočních dárek. Uvidíme, co přinese Ježíšek do školy dětem v pátek.
 

Pohodové vánoční dílny

12. 12. 2023 Základní škola

Dnes odpoledne se z naší školy stal tvořivý ateliér. A tak jsme pozvali všechny rodiče, děti, babičky dědečky..., aby si přišli zpříjemnit adventní čas. V každé třídě byly připraveny dva vánoční výrobky. Stačilo se jen porozhlédnout, vybrat si a tvořit, tvořit a tvořit. Že se to všem dařilo, o tom není pochyb. Za zvuků koled a vánočních písní se pracovalo ještě příjemněji a všichni jsme si to hezky, a hlavně v dobré náladě užili. Teď už jen svými výrobky zkrášlit domov a Vánoce jsou zase o kousek blíž. 🌟
Děkujeme, že jste přišli.
Přejeme všem pohádkový adventní čas.🎄❤️
 

PLANETÁRIUM

11. 12. 2023 Základní škola

Dnešní dopoledne děti z první a druhé třídy strávily v Planetáriu. Po úvodní prohlídce všech zajímavosti se děti usadily v sále a s napětím sledovaly překrásný vesmír. Vše bylo jako živé a díky pohádce si děti prohlédly planety zblízka. Bylo to krásné a poutavé. Tak uvidíme, kolik si toho děti pamatují. Zkuste se jich zeptat. Určitě vám své zážitky povypráví.
 

vybíjená 2023

11. 12. 2023 Základní škola

1.12.2023 naše škola zorganizovala již tradiční mikulášský turnaj ve vybíjené. Zúčastnilo se 8 celků. Konkurence tedy byla značná. Týmy byly výborně připraveny a celkově šlo o velmi napínavou podívanou.
Zúčastnily se tyto týmy: ZŠ Václavovice, ZŠ Vratimov Datyňská, ZŠ Vratimov TGM, ZŠ Morávka, ZŠ Sedliště, ZŠ Řepiště, ZŠ Paskov a ZŠ Raškovice.
Ve finále se potom utkaly týmy z Václavovic a Sedlišť. Václavovice obhájily loňské vítězství a zaslouženě zvítězily.
1.místo ZŠ Václavovice
2.místo ZŠ Sedliště
3.místo ZŠ Vratimov Datyňská
Již se těšíme na další ročník!
 

VÁNOČNÍ DÍLNY

10. 12. 2023 Základní škola

Mikuláš si spletl datum

1. 12. 2023 Základní škola

Když Mikuláš uviděl, že už se u nás bude rozsvěcovat vánoční stromeček, natolik ho to okouzlilo, že přišel navštívit děti do školy už 1. 12. Sice měly některé děti namále a skoro skončily v pytli od čerta, ale dopadlo to nakonec dobře. Děti slíbily, že budou celý příští rok hodné, zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku a zasloužily si sladkou odměnu.
 

2.A a 2.B jeden den společně

1. 12. 2023 Základní škola

Jeden krásný, společný den prožily děti z druhých tříd. Sice spolu bývají v družině, ale nemají moc příležitostí se společně učit, a proto si první prosincový den užily. V matice si zkusily počítací kruháč a v českém jazyce zase čtení s porozuměním ve dvojicích. Ve výtvarce vyrobily čerta, a dokonce se na ně živý čert s andělem a Mikulášem přišli podívat.
 

Plaveme!

30. 11. 2023 Základní škola

4. a 5.třída hupsla do vody! První lekci jsme si užili, nejvíce se nám líbilo volné plavání. Teď se vrhneme na zlepšování plaveckého stylu. Jediné, po čem nám teď bude smutno, je tělocvična. Sportu zdar!
 

Geopolytechnický den

28. 11. 2023 Základní škola

V pondělí 27. 11. 2023 jsme III., IV. a V. třídu provedli světem polytechniky. Zapůjčili jsme si stavebnice Boffin a sestrojili elektrický obvod s baterií, vypínačem, žárovkou a motůrkem s vrtulí. Do základů programování jsme se pustili s iPady a stavebnicí Scottie Go!

Interaktivní procházkou vybranými vrcholy Moravskoslezských Beskyd, jejich přírodou a zajímavostmi nás před sportovním vyžitím ve florbale provedl pan Ing. Lysek. Nakonec nás čekalo občerstvení – toast se zapečenou šunkou a sýrem, nápoj a perníček. A pak už hurááá domů za prvním sněhem!
 

Plaveckou štafetu předáváme čtvrťákům a páťákům

24. 11. 2023 Základní škola

Ve čtvrtek měli druháci a třeťáci poslední "plavčo". Na závěrečné lekci už se neučili techniku plavání, ale pořádně všem ukázali, jak ovládli plavecký um. Závody, soutěže a hry ve vodě krásně ukončily jejich téměř tří měsíční snažení. Plaveckému výcviku třikrát hurá - HURÁ, HURÁ, HURÁ.
 

Bruslíme!

24. 11. 2023 Základní škola

Čtvrťáci a páťáci si užili tělocvik na bruslích. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za odvážný výkon. Především ti, kteří stáli na bruslích poprvé. Sportu zdar!
 

VZPoura úrazům

15. 11. 2023 Základní škola

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.
Dnes navštívili žáky 3., 4. a 5. ročníku ambasadoři projektu Pavel a Radomír. K žákům byli velice upřímní. Nebáli se žádných otázek, seznámili nás se svým příběhem a vším, co po úrazu následovalo a jak se s životní situací vyrovnávali a překonávali sami sebe.
Bližší informace nejen o projektu, ale i životních příbězích ambasadorů najdete na www.vzpoura-urazum.cz
 

Reckyklohraní aneb cesta odpadu

3. 11. 2023 Základní škola

Celá škola dnes absolvovala "kurz" recyklace a třídění odpadu. Všichni hravě roztřídili odpad, vyjmenovali nápady, jak recyklovat plast, papír či sklo a s pomocí maket prozkoumali různé spotřební věci do hloubky. Rozebrali baterií, pračku i počítač. Dát vše dohromady zpátky už bylo malinko složitější. Ale jsme zase chytřejší a budeme se snažit třídit, abychom šetřili nejen naši planetu. Máme to ale chytré děti!
 

Halloween

1. 11. 2023 Základní škola

V úterý se škola změnila! Dorazili čarodějnice, kostlivci, monstra i jiná roztodivná stvoření. V posledních dvou hodinách si bytosti nejstarší připravily program pro mladší. Páťáci nachystali zábavné úkoly, ze kterých šel někdy opravdový mráz po zádech.
 

Čokoládový den očima 2.B

25. 10. 2023 Základní škola II. B třída

Den plný nových informací, dojmů, pocitů a hlavně podmanivé chuti čokolády jsme si opravdu užili!
 

Podzimní hrátky

19. 10. 2023 Základní škola II. B třída

Podzim už nám udeřil naplno a my jsme ho zařadili i do naší práce.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11