MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

II. třída

Rozvrh hodin


Ponožky na nožky

21. 3. 2023 Základní škola II. třída

Dnes jsme si opět připomněli den Downova syndromu. Abychom podpořili všechny s tímto onemocněním, oblékli jsme si na každou nožku jinou ponožku. Vysvětlili jsme si toto onemocnění, pověděli si více o znacích, které s ním souvisí a podívali se na píseň, kterou zpívají maminky svým dětem s Downovým syndromem. Zjistili jsme, že jsou tyto děti veselé a vlastně jako my. Mohou se vzdělávat i pracovat. A to nás potěšilo. V matematice jsme hledali páry ponožek- jak jinak, než každou jinou, pomohly nám k tomu příklady na násobení 2 a 3. Protože jsme se u toho pořádně zapotili, pověsili jsme ponožky na šňůru usušit. :) A ve výtvarné výchově jsme každý ty své, navržené ponožky vytvořili. A tak se stalo, že ponožky jsou všude. Vyberte si, které se vám líbí.
 

Školní karneval a soutěže

21. 3. 2023 Základní škola

Školní karneval
V pondělí jsme si zařádili ve školní tělocvičně. Děti z páté třídy připravily pro menší kamarády z první, druhé a třetí zábavnou šou, nechyběly soutěže a hudební pecky, balónky ani bubliny. Poté se utkaly třídy čtvrtá a pátá v zábavných soutěžích a kvízu. Děti si zatancovaly letkis a menuet. Akce se vydařila. Fotky mluví za vše.
 

Čteme kamarádům

16. 3. 2023 Základní škola II. třída

Pravidelně chodíme číst předškolákům. A tak jsme se dnes vydali do školky s dalším příběhem Křemílka a Vochomůrky. Nechyběla písnička, pohlazení a přání hezkého odpočívání. Rádi děláme radost našim menším kamarádům 🙂 Za odměnu jsme si pak "zařádili" venku. Protože víme, že... "Ve zdravém těle – zdravý duch". A navíc, venku je to prima.
 

Pan prezident

15. 3. 2023 Základní škola II. třída

Druháčci jsou opravdu nápadití! A tak si z ničeho nic vymysleli námět na výtvarnou výchovu. Jejich přání znělo: Nakresleme si pana prezidenta! Tak tohle byla výzva. A povedlo se. Děti pana prezidenta namalovaly a napsaly mu vzkaz. Tak uvidíme, co na to řekne🙂
 

Překvapení

15. 3. 2023 Základní škola II. třída

Dnes děti mile překvapil spolužák Matýsek. Dal dětem papírový talířek se jménem a vzkazem. Děti si vzkaz přečetly a talířek podepsaly psacím písmem. A talířek i ozdobily. Procvičily si tak psaní velkých písmen ve vlastních jménech. A kde všude najdeme vlastní jména jsme si také zapsali do sešitu. Moc to všechny bavilo. Děkujeme, Matěji!
 

Násobení a dělení je prima

2. 3. 2023 Základní škola II. třída

Zatím sice umíme násobit a dělit pouze 1, 10 a 2, ale baví nás to a jde nám to dobře. Procvičovat můžeme hrou na tabulce, s pomocí PC, rozdělováním lentilek i hrou Na molekuly. Je tolik způsobu a všechny máme rádi. I malé testíky 🙂
 

ŽiŠiČiŘiCiJiDiTiNi

2. 3. 2023 Základní škola II. třída

ŽiŠiČiŘiCiJiDiTiNi, tam se píše měkké I. Měkké I, ne Ypsylon, Ypsylon by napsal slon🙂 Nejen tahle básnička nám pomohla naučit se pravopis po měkkých souhláskách. Vytvořili jsme si také pomůcku ze špachtlí a nechybí hmatová písmena. A tak rozlišujeme měkké souhlásky a slabiky téměř všemi smysly. V pracovních činnostech jsme společnými silami vyrobili slečnu Žišičiřísku. Tak už Hychykyrýskovi nebude smutno.
 

Obvodní kolo recitační soutěže

28. 2. 2023 Základní škola

Ve školní družině jsme dnes uvítali recitátory ze základní školy v Šenově. Soutěž opět uváděl Kuba Růžička a pětičlenná porota měla zase těžkou práci, protože výkony všech recitátorů byly velmi vyrovnané. Do dalšího kola soutěže, tentokrát v Ostravě, postupují žáci z prvního a druhého místa. Držíme palce!
 

Náš týden

24. 2. 2023 Základní škola II. třída

U druháčků jsme toho zvládli hodně. S Hychykyrýskem jsme si opakovali slova s tvrdými slabikami a krmili ho vším, co je tvrdé. V diktátu jsme trénovali pravopis psaní i/y po tvrdých souhláskách. A protože už umíme i měkké souhlásky, ty jsme třídili pomocí lístečků. Úkolem bylo vypsat slova s měkkými souhláskami a pak je seřadit podle abecedy. No a aby toho nebylo málo, procvičovali jsme i násobení a dělení 2. Neunikli jsme ani rýsování úseček dané délky nejen na papíru a četli jsme kde se dalo. Uff. Zvládli jsme to!
 

Lyžování bez reptání

17. 2. 2023 Základní škola

Tento týden děti z václavovické školy prožily na horách. Na tradičním lyžařském kurzu se mnozí lyžovat naučili, jiní si svůj um potvrdili, a ti nejlepší si pořádně zajezdili. Každopádně všichni si to náramně užili a při finálových závodech všem ukázali, že lyžovat umí a že jim sport dělá radost. Samozřejmě nechyběly medaile a stupně vítězů. I když... vítězové jsou vlastně všichni.

Připravujeme pro vás video – těšte se, bude to stát za to!
 

Krásný láskyplný den

14. 2. 2023 Základní škola II. třída

Protože láska je důležitá a každý z nás má někoho rád, vyrobili jsme si dnes, v den sv. Valentýna srdíčka z lásky. Technika rozfoukávání tuše nám sice dala zabrat, ale nakonec se nám srdíčka povedla a můžeme jít dělat radost. Děkujeme klukům Mecovým za milé srdíčkové překvapení. Mějme se rádi 💕
 

Král slovních druhů

10. 2. 2023 Základní škola II. třída

Že nevíte, kdo to je? No přece SLOVESA! Co osoby, zvířata a věci dělají. A tak se je učíme pantomimou, vyhledáváme je, třídíme, lovíme, hádáme. Ve dvojicích děti vymyslely slovesa ke zvířátkům. Abychom slovesa poznali ve větě, označujeme si je vlnovkou. Tak snad se nám ten král s královnou (podstatnými jmény), nebudou plést.
 

Kočičí příběhy

9. 2. 2023 Základní škola II. třída

V českém jazyce učivo stále procvičujeme. Tentokrát pomocí kočiček. Bylo to úžasné! 😀 Dětem jsem zadala úkoly, pak už jsem jen s nadšením sledovala jejich práci.

Úkol zněl: Rozstříhej obrázek (vytvořili si vlastní "puzzle"), poskládej ho a přilep na papír. Dokresli podle své fantazie. Vymysli k obrázku příběh. Samozřejmě nechybí ani kočičí pětilístek, ve kterém se zdokonalujeme ve slovních druzích a ve tvoření vět a asociací. Koukněte, jak se to dětem povedlo.
 

Násobilka zábavně

8. 2. 2023 Základní škola II. třída

2x2, 3x2... násobení je zábava! 😀 Že je násobilka těžká? To ještě zjistíme. Dnes se nám však splnilo jedno velké přání. Výuka u počítačů! Násobení dvěma nám šlo úplně lehce. Pohl nám k tomu Školákov na https://skolakov.eu/matematika-2-trida/nasobeni-a-deleni-2 kde už se umíme i orientovat. Do sešitu jsme si pak násobení 2 znázornili ve čtvercové síti. Máme radost a těšíme se na další počítačovou výuku. Teď můžeme směle trénovat i doma.
 

Čtení do ouška

7. 2. 2023 Základní škola II. třída

V rámci výuky šli druháčci na návštěvu do školky k předškolákům, aby dětem přečetli pohádku před spaním. Děti ve svých postýlkách tiše poslouchaly pohádku O Křemílkovi a Vochomůrkovi. Že poslouchaly bedlivě, to dokázaly zodpovězením otázek. A tak jim děti ještě zazpívaly písničku Sněhulák, ukázaly obrázek v knize a pohladily je. Dobrou noc... a těšíme se na příště 🙂
 

Recitační soutěž

3. 2. 2023 Základní škola

Opět po roce proběhla v naší škole recitační soutěž. Žáci soutěžili ve třech kategoriích (kategorie I. třídy, kategorie II. a III. třída a kategorie IV. a V. třída). Porotu čekal nelehký úkol. Vybrat z tak skvělých recitátorů ty, kteří se umístí na stupních vítězů, bylo velice náročné, protože všichni předvedli skvělý výkon a odrecitovali nádherné básně. V pauzách mezi výstupy jednotlivých kategorií probíhal zábavný program, a tak jsme si všichni společně zazpívali písničku Sněhulák, vyfotili jsme se ve fotokoutku a naučili se taneček na písničku Green green grass. Celým programem nás profesionálně prováděl moderátor Kuba ze čtvrté třídy. Děkujeme moc soutěžícím, moderátorovi a publiku za skvělou atmosféru v průběhu soutěže.
 

Radost z vysvědčení

31. 1. 2023 Základní škola II. třída

31. 1. 2023 je den s velkým D pro všechny děti. Rozdává se pololetní vysvědčení. I druháčci s napětím vyčkávali, jaká jejich vysvědčení budou. Aby si čekání zkrátili, vyplnili si sebehodnocení. Pomocí jednoduchých otázek zhodnotili, co jim ve škole jde a co ne, co je baví či nebaví... a paní učitelce prozradili svá tajná přání, jaká zpestření by si ve škole přáli. Co myslíte, splní se jim to? Nechejte se překvapit. 😉 Hlavní je, že všechny děti mají hezká vysvědčení a šly spokojeně domů pochlubit se svým rodičům. Ano, jsou to milé, bystré a snaživé děti. Tak snad se s chutí pustí do dalšího pololetí a bude jim "chutnat" jako dnešní Fidorka.
 

Maličkosti u druháčků

27. 1. 2023 Základní škola II. třída

Tento týden jsme měli pestrý. Opakovali jsme učivo o tvrdých souhláskách a učili se o podstatných jménech. Hra OSOBA, ZVÍŘE, VĚC nás moc bavila a díky ní už podstatná jména lehce poznáme. To jsme si ověřili ve skupinové práci a také v činnostech ve dvojicích. V matematice nás učili páťáci. Bylo to osvěžující. Ještě jsme si prohloubili znalosti o zimě a lesních zvířatech. Jejich portréty jsme vytvořili ve výtvarné výchově. Nakonec jsme si přichystali malé dobrůtky z ochutnávky ovoce. Čokoládové Fondue a avokádová pomazánka nám moc chutnala. A abychom nemlsali jen my, udělali jsme z šišek a semínek pochoutku i pro ptáčky. Snad si také pochutnají.
 

Do divadla je jen kousek

24. 1. 2023 Základní škola

Obecní knihovna ve spolupráci s obecním úřadem a naší školou zajistila všem žákům divadelní představení jen pár kroků od budovy ZŠ v kulturní místnosti OÚ. Menším dětem se představila kočička Ťapička se svými příběhy. Děti měly možnost si knihu také zakoupit. Starší žáci se dověděli Jak se rodí kamarádi. Hrála autorka spisovatelka Markéta Harasimová a herec Miroslav Hrabě.
 

Hychykyrydytyny

17. 1. 2023 Základní škola II. třída

Novým učivem druháčků jsou tvrdé souhlásky. Abychom se je lépe naučili, takzvaně jsme si je prožili. Nejprve jsme si je vyslovili medvědím hlasem a jako medvědi jsme se pohybovali při jejich vyjmenovávání. Vyrobili jsme tvrdé souhlásky z tvrdých předmětů a přiřazovali slova s patřičnou tvrdou slabikou. Nechyběl běhací přepis slov a ve výtvarné výchově jsme tvrdé slabiky nechali ožít díky skřítkům Hychkyrýskům. Máme pocit, že se nám vše uložilo do našich hlaviček a můžeme začít žít příběh s měkkými souhláskami. Už se těšíme!
 

Báječně prožitý den aneb dramadílny nás baví!

9. 1. 2023 Základní škola II. třída

Dnes byla naše výuka báječná. Navštívily nás totiž lektorky z Divadla loutek a připravily si pro nás dramadílny s názvem Báječně prožitý den. Děti si báječný den vyzkoušely pantomimou, nakreslily jej a také si zahrály na zvířátka v lese a poslechly si příběh o medvědovi a jiných kamarádech z lesa. Zjistily, že i malý skutek, pomoc či vlídné slovo nebo pohlazení nám může z ošklivého dne vytvořit ten báječný. Moc jsme si to užili.
 

Na tři krále o skok dále

6. 1. 2023 Základní škola II. třída

"My tři králové jdeme i vám, štěstí, zdraví vinšujem vám..." O tom, jak to bylo na Tři krále si děti ve výuce nejen povídaly. Mnohé se také dozvěděly v pohádce z knihy Chaloupka na vršku, kterou shlédni na ITV tabuli. Poté vyřešily tříkrálový kvíz a v pracovních činnostech Kašpara, Melichara a Baltazara ve skupinkách vytvořily. A nechybí ani velbloud. Na závěr dne šli naši "Tři králové" popřát štěstí do každé třídy a všem zaměstnancům školy. Tříkrálový den byl moc prima.
 

PF 2023

4. 1. 2023 Základní škola II. třída

Ať prožijete celý nový rok ve zdraví, lásce a radosti ❤️ Co víc si můžeme přát... 🎉
 

Učíme se sami...

4. 1. 2023 Základní škola II. třída

V českém jazyce se děti naučily už mnoho nového. A protože opakování je matka moudrosti, dnes si zopakovaly učivo o slovech nadřazených, podřazených a také řazení slov podle abecedy. Ve dvojicích děti slova seřadily podle abecedy, přepsaly je na lístečky a pak třídily k nadřazeným slovům. Téma bylo Zima a všem se práce povedla. Být sám sobě učitelem děti bavilo.
 

Vánoční přání

22. 12. 2022 Základní škola II. třída

Kouzelné Vánoce plné lásky a radosti a v novém roce hlavně zdraví přejí druháčci s paní učitelkou ❤️
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12