MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Příměstský tábor ve Václavovicích

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, ve dnech 8. – 12. 7. 2024 pořádá Středisko volného času (SVČ) Vratimov ve Václavovicích příměstský tábor s názvem Z pohádky do pohádky, který je určen dětem ve věku 7 – 11 let.

Cena tábora je 1 900 Kč a zahrnuje každodenní oběd, 2 svačinky, pitný režim, náklady na program a personální náklady.

Děti bude možné přivést každý den v 7:30 – 8:00 hod. a vyzvednout v 15:00 – 16:30 hod. v družině na hřišti ve Václavovicích. Tábor bude všestranně zaměřený.

Pozn.: tento příměstský tábor je určen zejména václavovickým dětem, proto mají Vaše děti až do 31. 5. 2024 přednost při zapisování na tábor. Zápis probíhá elektronicky prostřednictvím klientského centra SVČ Vratimov na https://svcvratimov.iddm.cz/prihlaseni (pokud jej zatím nemáte, vytvoříte si v klientském centru nový účet, poté si v nabídce táborů zvolíte požadovaný tábor a při zapisování uvedete následující heslo pro předzápis: pohadky2024).

S dotazy se můžete obracet na recepci SVČ Vratimov na tel.: 734 312 761
 

Den včel

21. 5. 2024 Základní škola II. B třída

Na pondělí 20. 5. připadl letos mezinárodní den včel. Zjistili jsme, že bychom se rádi dozvěděli o tomto, pro naši planetu velice užitečném hmyzu, co nejvíce. Přiblížili jsme si život jednotlivých včel i úlu a vyrobili si každý svou včelku v plástvi.
 

MasterChef 2.A

21. 5. 2024 Základní škola II. A třída

Oblíbený televizní pořad si dneska druháci vyzkoušeli na vlastní kůži. Ve škole jsme dostali velkou hromadu rajčat, a tak se rozdělili na 4 týmy a museli ukuchtit nějaký pokrm, ve kterém byla rajčata. Kulinářské pochoutky se povedly úžasně. Vyhrál ukrajinský salát, ale velmi těsně. Všechny dobroty byly hodny kuchyně MasterChefa. Příště asi pozveme pana Punčocháře, Forejta a Kašpárka na ochutnávku.
 

Malujeme a cvičíme venku

21. 5. 2024 Základní škola I. třída

Počasí je jako na objednávku, a tak po škole v přírodě a po vyhodnocení, jak nám tam vše šlo, pokračujeme v učení venku. Tentokrát výtvarka a malování vysněné profese, které ještě neprozradíme. Tělocvik a kruhový trénink. Věříte, že už i nacvičujeme na Radovánky? A u všeho se radujeme.
 

AJ

21. 5. 2024 Základní škola V. třída

https://www.liveworksheets.com/w/en/english-second-language-esl/46986
pracovní sešit poslech:
https://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/cz/Project_Fourth_Edition_Workbook_1_Track_25.mp3?cc=cz&selLanguage=cs&mode=hub
poslech příprava na test: str.: 69
https://fdslive.oup.com/www.oup.com/elt/general_content/cz/Project_Fourth_Edition_Workbook_1_Track_26.mp3?cc=cz&selLanguage=cs&mode=hub
 

Detektivové na ŠVP - loučení

17. 5. 2024 Základní škola I. třída

Dnešní ráno bylo opravdu poslední. Sluníčko nás vytáhlo z postýlek a už někteří pádili na ranní rozcvičku. Na snídani potěšila naše bříška nutella, a tak jsme ji s chutí snědli. Deníky máme napsány, někteří stihli zaznamenat všechny dny.
A jdeme balit. Byla to nelehká práce, ale zvládli jsme to. Venku nás osvěžil šťavnatý meloun. Zbýval už jen poslední krátký program v podobě vyhodnocení a detektivního kresleného filmu s popcornem.
Oběd určitě sníme, máme řízek. 😋A pak tady všemu dáme "AHOJ" a jedeme. Těšíte se? My moc. ❤️
 

Škola v přírodě 17.5.

17. 5. 2024 Základní škola

Dnešní velké finále naší školy v přírodě vypadalo takto...
Ranní rozcvička.
Snídaně - byla nutella.
Balení kufrů.
Svačina - melounové potěšení.
Vyhodnocení nejlepších skupin.
Závěrečný program - kino s popcornem.
Oběd - řízek a bramborová kaše.

I když odjíždíme spokojení a mnozí by tady rádi zůstali déle, těšíme se domů.
Tak šťastnou cestu. 👋
 

Detektivové na ŠVP - Noční dobrodružství 16.5.

16. 5. 2024 Základní škola I. třída

Děti mají smysl pro humor a také pro strach uděláno. Řekly si o noční stezku, mají ji mít. A tak jsme prvňáčkům připravily stezku odvahy.
Nic není ale jen tak, takže stezka byla plná úkolů. Najdi písmena, oběhni velký strom, projdi lesem, projdi stezku, spočítej pařezy a sestav z písmen větu.
Vše děti zvládly, i když pár písmen se dětem nepodařilo najít. I tak složily větu, která zněla: NAŠE ŠKOLA V PŘÍRODĚ KONČÍ. Za odměnu si našly v trávě odměnu a pak už honem do postýlek.
A zítra tomuto hezkému místu zamáváme...
Bylo to moc fajn..
 

Vaříme, pečeme, smažíme.

16. 5. 2024 Základní škola V. třída

Ráno jsme začali společnou návštěvou školní jídelny, kde nám paní kuchařky krásně ukázaly i vysvětlily, jak vypadá každodenní práce ve školní jídelně. Odpověděly na všechny otázky a nechaly nás zkusit si zamíchat v hrncích.
Pak už jsme se vypravili ke školní kuchyňce. Každá skupina páťáků si připravila jídlo, které by ráda uvařila. Sami si obstarali ingredience a donesli náčiní a sami vše uvařili, umixovali, upekli a usmažili. :-)
Byla radost to pozorovat a ještě větší radostí byl společný raut. Mňam!
 

Detektivové na ŠVP - 16.5.

16. 5. 2024 Základní škola I. třída

Po ranní snídani, kdy se nejvíce přejedl Špuntík a Pepa začala hodina matematiky. Z naší "školy" se stalo království a v něm dvě královny a samí princové a princezny. Úkolem bylo zvládnout nelehký úkol, vypracovat samostatně stranu v učebnici z nového učiva. A královny učily v postýlce a kontrolovaly práci. Všichni to zvládli, dostali odměnu a pak... hurá ven na dobrodružnou procházku. Co jsme zažili si prohlédněte na fotografiích.
 

Škola v přírodě 16.5.

16. 5. 2024 Základní škola

Zase sportujeme, pořádáme výpravy, plníme další detektivní úkoly, stavíme bunkry a mezi tím stihneme i učení. V krásném počasí si to prostě společně užíváme. Odpolední program nás vyčerpá, ale i tak máme chuť na dnešní závěrečnou večerní stezku odvahy.
 

Škola v přírodě 15.5. - scénky

16. 5. 2024 Základní škola

Dnešní večer nám děti předvedly ve družstvech scénky. Jejich úkolem bylo připravit příběh, který vznikl pouze s určitých slov.
Tak třeba: krokodýl, velbloud, popelnice, učitelka, dítě, policista... Výběr slov byl pestrý a práce dětí byly nádherně zpracovány. Rození herci.
 

Detektivové na ŠVP - večerní rituál

15. 5. 2024 Základní škola I. třída

Po náročném dni plném zážitků se musíme zklidnit a jít spát. Koukněte, jak to vypadá. Po večeři a programu si děti ještě zahrály na honěnou. A u pohádky z knihy Pejsek a kočička dnes děti usnuly venku. Ale nebojte se, přesunuli se do svých pokojíčku, kde si ještě chvíli četli, nechyběl oblíbený větříček, pohlazení a přitulení, a přání hezkých snů.
Mají se jako v bavlnce.
 

Detektivové na ŠVP - středa 15.5.

15. 5. 2024 Základní škola I. třída

Pro větší přehled, abyste jako my, detektivové, tady nemuseli pátrat s lupou, budeme Vám my prvňáčci vyprávět naše zážitky samostatnými příspěvky...
Dnes i den byl krásně teplý a slunečný. Jak to tedy bylo? Po probuzení ranní hygiena, dopisování deníku, zkrášlování...a šup do " školy". Ano, učíme se. Dnes byla na řadě matematika a nové učivo. Těžké. A tak jsme si museli dát pauzu s lízátkem či knihou. Za odměnu procházka do obchodu na osvěžující nanuk.
Po cestě zpět nás překvapil výjezd hasičů k nehodě. Tolik vozu za sebou jsme nikdy neviděli. Jsme rádi, že hadici pomohli. Na tento silný zážitek jen tak nezapomeneme.
Tak Vám všem máváme! 👋
 

Škola v přírodě 14. 5.

14. 5. 2024 Základní škola

Opět nás ráno přivítalo modré nebe a ... p. uč.Radana s parádní rozcvičkou. Pokračujeme vydatnou snídaní. Následuje učení kde se dá. Uvnitř, venku kolem areálu, u přehrady, u potoka.
 

Škola v přírodě 13.5.

13. 5. 2024 Základní škola

Užíváme si krásné počasí, pobyt venku i animační program.
 

Vůbec nelenošíme!

10. 5. 2024 Základní škola I. třída

Práce máme v první třídě habaděj. Tento týden jsme se seznámili s tělesy, tedy zatím s krychlí a koulí. Pěkně postupně, aby se nám tělesa nepletla. Využili jsme krychličky a stavěli stavby nejen podle plánu.

Hlavním tématem však byla MAMINKA. Četli jsme příběhy, krásně jsme maminku popsali a namalovali. Při čtení básničky jsme ji vybarvili kytičku, a v pracovních činnostech jsme ji vyrobili. A protože se blíží Radovánky, začali jsme i nacvičovat.
Na školu v přírodě se také těšíme, tak jsme si připravili deníky, do kterých budeme zaznamenávat naše zážitky.
Byl to týden plný radosti i s oslavou narozenin naší spolužačky.
.
 

Bylinková zahrádka

9. 5. 2024 Základní škola V. třída

Tak jako i ostatní třídy, pustili jsme se do osazení našeho vyvýšeného záhonu. Zaměřili jsme se na bylinky, ze kterých si snad do konce roku připravíme zdravou svačinu. Zasadili jsme meduňku, pažitku, oregano, tymián a chystáme se ještě přidat mátu a levanduli.
Krom bylinek jsme zasadili i saláty a rajčata...uvidíme, jestli se vydaří.
 

Prezentace v přírodovědě

7. 5. 2024 Základní škola V. třída

Zdravému životnímu stylu, nebezpečným závislostem, bezpečnému imternetu, šikaně a kyberšikaně, úrazům a nemocem se věnovaly skupiny
páťáků a tvořily prezentace k těmto tématům. Možná někteří mají trochu potíže je správně hlasitě a přitažlivě předvést, ale nápady a technické provedení všem vyšly úžasně. Informačních technologií se určitě nebojí a zvládají je skvěle.
 

Učení venku podruhé...

3. 5. 2024 Základní škola I. třída

Tentokrát jsme vyběhli ven na tělesnou výchovu. Rozběhli jsme se, nechyběla rozcvička a cvičení s kruhy. Nová pro nás byla přehazovaná.
Zvoní...přestávka na hřišti...a pozor! Poslední hodina, tentokrát prvouka a MOJE TĚLO. Určili jsme, které situace jsou nebezpečné pro naše zdraví a popsali jsme všechny části těla. Hrou HLAVA, RAMENA, KOLENA, PALCE jsme si vše zopakovali a protože nám vychládlo, pelášili jsme na oběd.
 

Tajemství desetinných čísel

3. 5. 2024 Základní škola V. třída

V minulých týdnech jsme se vydali prozkoumat desetinná čísla. Zapisujeme je, čteme, porovnáváme a značíme na číselné ose. Je krása vidět, jak s dobrými znalostmi ze zaokrouhlování, písemného sčítání a odčítání - to jde s desetinnými čísly skoro samo.
 

Zakládáme zeleninový záhonek

2. 5. 2024 Základní škola I. třída

Dnes jsme si v poslední hodině zazpívali písničku Šel zahradník, abychom si navodili atmosféru k sazení rostlin do záhonu. Vzali jsme do rukou motyčky a záhonek nejprve vyplevali. Ručkama jsme se snažili rozdrtit větší kousky hlíny, uhrabali jsme záhon hráběmi a začali sadit. Salátky, majoránku a celery už budeme pozorovat při růstu a samozřejmě nezapomeneme pravidelně zalévat. Příště dosadíme hrášek, ředkvičky a možná i nějakou kytičku. Už se těšíme, až si na zelenině smlsneme.
 

Den s hasiči

30. 4. 2024 Základní škola

Dnešní celoškolní akci u hasičárny jsme si náramně užili. Pro děti bylo tradičně připraveno pět disciplín, které musely splnit. Za odměnu si vybraly milý dárek, občerstvily se v bufetu a dost se i proběhly po prostorné louce. Ozdobili jsme společně májku a nechybělo osvěžení vodou. Byl to moc fajn. Na tento den určitě jen tak nezapomeneme. Všem moc děkujeme.
Přejeme krásný Svátek práce a 1.máj- lásky čas. 🌸
 

Za učením ven!

29. 4. 2024 Základní škola I. třída

Okolí školy je přímo stvořeno pro výuku venku. A my jsme tuto možnost konečně využili. Sluníčko nás vytáhlo ven už třetí vyučovací hodinu. MATEMATIKA - počítali jsme příklady a u výsledků 10 tleskali. Práci v pracovním sešitě jsme zvládli úplně sami. Na programu bylo učivo "O kolik více, o kolik méně." A pak už jsme hledali lístečky s příklady na školní zahradě a přiřazovali ke správným výsledkům. A že nám chyběla desítka, to jsme vyřešili s pomocí klacíků a kamínků.
Uff. Přestávka...a hraní...A pozor!
Další hodina- VÝTVARKA. V prvouce jsme si povídali o úrazech, o tom, jak jim předcházet a jak si v případě nutnosti zavolat pomoc. Záchranné složky známe. Ztvárnili jsme si je pomocí oblíbených pastelek. A moc nás to bavilo.
Tak...a zítra si vyzkoušíme, jací jsme zdatní hasiči na hasičském dni.
 

Pocitový chodník

29. 4. 2024 Základní škola II. A třída

Naše škola nám poskytuje prostředí, které nám umožňuje vnímat spoustu vjemů a my je rádi objevujeme. Otestovali jsme hmat na našich chodidlech a zjistili, že různé části chodníku v nás probouzejí různé pocity. Něco nás bolelo, něco nám bylo příjemné a něco nás studilo.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35