MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Úhrada školného za ŠD (za 2. pololetí)

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, z důvodu uzavření škol důsledkem epidemie COVID-19 Vám zasíláme upravený rozpis úplaty za školní družinu žáků 1., 2. a 3. ročníků za školní rok 2020/2021. Pokud je v kalendářním měsíci omezen nebo přerušen provoz družiny po dobu delší než 5 dnů, úplata se účastníkovi poměrně sníží (dle § 11 vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění vyhlášky č. 279/2012 Sb. a vyhlášky č. 423/2020 Sb.).

Z tabulky vyplývá, že žáci I., a II. A třídy doplácí 460 Kč, žáci II. B třídy 420 Kč (doplatek je potřeba uhradit do 25. 6. 2021 na účet školy 181685896/0300 s VS = číslo popisné). Žákům III. třídy vznikl přeplatek, který bude v červnu vyplacen v hotovosti přímo žákům.

Upozornění: od příštího školního roku budou všechny platby (tj. školné v MŠ, školné v ŠD, stravné v ZŠ) probíhat formou inkasa v každém měsíci. Se zahájením školní roku bude potřeba upravit souhlas s inkasem (hlavně jeho výši), protože v případě více sourozenců bude inkaso provedeno společně jednou částkou (např. školné v MŠ + stravné v MŠ + školné v ŠD + stravné v ZŠ) – více informací se zahájením školní roku na www.skolavaclavovice.cz
 

Pá, pá, pá, řekli jsme pá před školou!

30. 6. 2021 Základní škola V. třída

Žáci V. třídy si přišli do naší školy pro poslední vysvědčení. Rozdali jsme dárečky, rozloučili se se zástupci SRPŠ, paní starostkou a panem místostarostou a teď už hurá na prázdniny!
 

Týden plný zážitků

24. 6. 2021 Základní škola V. třída

Poslední dny v naší škole si páťáci vychutnávají plnými doušky. Sehráli divadlo hodné broadwayských prken. Během programu o včelách žasli nad jejich pracovitostí a nakonec konstatovali, že upracovat se k smrti tedy opravdu nechtějí. Spokojeně tak další den usedli opět v lavicích, kde se přenesli do regionů blízkých i vzdálených. A čtvrteční dopoledne se neslo v duchu oblíbených her, ve škole i na místním fotbalovém hřišti. Po buřtících se jen zaprášilo. Ještě nekončíme, další dny budou stejně nabité!
 

How much does it cost?

21. 6. 2021 Základní škola IV. třída

Žáci IV. třídy zakončují výuku angličtiny v tomto školním roce prostřednictvím hry na obchod, která je u žáků velmi oblíbená. Nejdříve jsme si povídali o různých měnách v anglicky mluvících zemích, pak jsme vyhledávali názvy neznámých artiklů a v pondělí 21. 6. jsme hru slavnostně zrealizovali. Žáci projevili kupecký talent, dokonce došlo i na aukci obrazu.
 

Vodní bitva

18. 6. 2021 Základní škola III. třída

My, třeťáci, jsme si v tělocviku pěkně zařádili. Přinesli jsme si vodní zbraně a bomby a to si pište, že jsme byli nejen neustále v pohybu, ale i pořádně mokří. A protože bylo horko, vůbec to nevadilo.
 

Prázdninový volejbalový kemp

17. 6. 2021 Základní škola

Největší výtvarníci

16. 6. 2021 Základní škola I. třída

Letošní prvňáčci jsou nesmírně talentovaní ve výtvarných činnostech. Jeden výrobek svou estetickou hodnotou předhání druhý, tak by byla škoda se nepochlubit. Kéž by jim to vydrželo co nejdéle.
 

Závěrečné opáčko

16. 6. 2021 Základní škola IV. třída

I žáci IV. třídy finišují s probíráním učiva. Na řadu přichází nespočet her, které nejen nabyté vědomosti procvičí, ale také utužují vztahy mezi spolužáky a vytváří příjemnou atmosféru.
 

Blížíme se do finále

11. 6. 2021 Základní škola V. třída

Žáci V. třídy se prokousali posledním učivem, což znamená, že je v následujících dnech čeká už jen závěrečné opakování a užívání si posledních společných chvil v naší školičce. Téma oblečení v anglickém jazyce nás inspirovalo k uspořádání módní přehlídky, během které žáci dokázali anglicky popsat svůj vyladěný outfit. Vytvořené módní doplňky jsme využili ještě pro nafocení fotek na tablo.
 

Ekologický den

3. 6. 2021 Základní škola V. třída

Děti jsou velmi pozorné, a tak se čas od času strhne diskuze, proč místní i cizí lidé vytvářejí černé skládky kolem našich domovů, nebo třeba kam mají vyhazovat tříděný odpad, když jsou kontejnery v obci často plné. Ekologický den v V. třídě měl nabídnout žákům prostor pro rozvedení tématu, upozornění na širší souvislosti a připomenutí dalších radostí a starostí, které naši planetu sužují.
 

Závodíme a sportujeme

2. 6. 2021 Základní škola III. třída

Letošní oslava Dne dětí se ve třetí třídě nesla ve znamení sportu. Vymysleli jsme si třídní "olympiádu" a s vervou jsme soutěžili v různých disciplínách. Počasí nám přálo, medailí bylo dost a rozhodně nebyla nouze o pěkné sportovní výkony. Sportu zdar!
 

Zvířátka ve škole

1. 6. 2021 Základní škola III. třída

Ve třetí třídě bylo v pátek veselo! Paní učitelka nám dovolila přinést si do školy naše zvířecí kamarády. Samozřejmě ne všechny 😊 pejsci a kočky museli zůstat doma, to by tady jinak byla pěkná mela! Ale veselo bylo. Kristi donesl andulku, Marek , Filda a Sebík morčata. Jedno morče vypadalo jako paruka, to jsme se nasmáli. Danda to má kousek, tak přinesl rybičky. Má prý jich doma asi sto! Michalův křeček šel z ruky do ruky. A nesmíme zapomenout ani na Tinčina gekona, ten se zase sápal v hodině českého jazyka ven z krabičky. Ale jen si nemyslete, že jsme si jen celý den hráli se zvířátky. Poctivě jsme skloňovali jejich názvy – probíráme totiž právě pádové otázky. No a v angličtině máme kapitolu "My Pet". Neméně důležité také bylo, že jsme si povídali co které zvířátko potřebuje, odkud pochází a jak o něj správně pečovat. Všechna zvířátka byla milá a přítulná a celkově to byl prima den.
 

Cyklisté v rušném provozu

1. 6. 2021 Základní škola V. třída

Den dětí si žáci V. třídy užili na dopravním hřišti v Havířově. Zopakována byla základní pravidla silničního provozu a nabyté znalosti žáci mohli díky krásnému počasí natrénovat přímo na hřišti. V závěru dopoledne vyplnili test, který úspěšné luštitele odmění vystavením průkazu cyklisty. Snad se dočkají všichni.
 

Plastové hrátky

29. 5. 2021 Základní škola II. A třída

I plastový kbelík může být zajímavý a jedinečný. Nevěříte?
 

Hudebka bez zpěvu

26. 5. 2021 Základní škola III. třída

Co se dá dělat v hudební výchově bez zpěvu? Na to jsme přišli společně s třeťáky, když jsme do rytmů a tónů vložili energii celého těla. Vyzkoušeli jsme si BODY PERCUSSION, což je vlastně nahrazení perkusních nástrojů pomocí rukou a nohou. Že to není vůbec snadné jsme zjistili hned v chvílích našich pokusů o udržení se v taktu. Schválně, zkuste si to sami doma;-)
 

Třeťáci se učí pomáhat si navzájem

20. 5. 2021 Základní škola III. třída

My třeťáci, již dobře víme, že ve dvou se to lépe táhne. A co teprve když jsme třeba tři nebo čtyři! Hned jde práce lépe od ruky! Umět pomoci kamarádovi je jedna z důležitých dovedností, kterou ve škole rozvíjíme. Když pracujeme ve skupině na zadaném úkolu, vždycky alespoň jeden z nás zná správnou odpověď. Můžeme si tedy navzájem poradit. Je to moc prima, nebýt na všechno sám!
 

Procenta nejen s centy

11. 5. 2021 Základní škola V. třída

Žáci V. třídy využívají své dlouze dobývané znalosti k porozumění těžších úloh. Po tomto týdnu dokáží spočítat procentuální zastoupení lam, ovcí, nebo třeba slonů v ZOO. Dnes to byla vyloženě legrace a zítra jdeme počítat slevy v obchodech. A to se vyplatí.
 

Jaro ve třídě

25. 4. 2021 Základní škola II. B třída

Po návratu z distanční výuky přivítali žáci 2. B ve výtvarné výchově jaro.
 

Rotační výuka jede podruhé!

22. 4. 2021 Základní škola IV. třída

Tento týden se po dlouhé době do školy vrátili žáci dalších tříd. Shledání bylo radostné a kromě hezkého počasí už školním radovánkám nic nechybí.
 

Zápis k povinné školní docházce v základní škole

16. 4. 2021 Základní škola

Zápis předškoláků k povinné školní docházce je životní událostí. Díky individuálním konzultacím se i v této době mohly děti podívat do třídy, splnit první úkoly a seznámit se se svou budoucí paní učitelkou.
 

Jak přilákat jaro?

15. 4. 2021 Základní škola II. A třída

Letošní zima nechce končit. Rozhodli jsme se jaru pomoci a přivolat je naším barevným tvořením. Sněhu už máme dost, voláme sluníčko a teplo!
 

Kamarádi do nepohody

14. 4. 2021 Základní škola V. třída

Většina žáků na světě odpoví na otázku "Co je na škole nejlepší?" podobně. No přece přestávky a kamarádi! Distanční výuka nás naučila hodně. Zároveň nás utvrdila v přesvědčení, že pro žáky 1. stupně základní školy jsou dobré vztahy v kolektivu nenahraditelné. O to víc si teď při výuce vychutnáváme aktivity ve skupinkách, diskuze na různá témata a hry v prostoru.
 

Rotační výuka jede!

12. 4. 2021 Základní škola

Po dlouhé době mohla budova naší školy přivítat žáky ve starých dobrých lavicích. Jak jsme rádi v rukou žmoulali místo myší propisky, viděli jsme se v obraze čistším než studánka a během rozhovoru nikdo neřešil, jestli a jak funguje mikrofon. Naplněni zážitky z dnešního dopoledne jsme se rozešli do domovů a už se nemůžeme dočkat, až na nás budík ráno zase zavolá: hola, hola, škola volá!
 

Vyrábíme s maminkou

9. 4. 2021 Základní škola I. třída

V rámci Pracovních činností, si děti trochu odpočinuly od učení, a společně si s maminkami vyrobili dárkové tašky. Všem se práce moc vydařila, taštičky jsou nádherné! Posuďte sami.
 

Velikonoční ozdoby

1. 4. 2021 Základní škola II. A třída

Kdo by si myslel, že při distanční výuce si nechystáme výzdobu na svátky jara, spletl by se. I na dálku jsme posílali svoje výrobky na školní nástěnku. Povedly se nám?
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20