MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

III. A třída

Rozvrh hodin, sdělení rodičům, týdenní plán učiva


Halloween ve III.A

25. 10. 2021 Základní škola III. A třída

Ještě před prázdninami jsme si s dětmi užili Halloweenskou atmosféru. Vytvořili jsme duchy z lízátek, malovali jsme si na obličej, zahráli jsme si halloweenské bingo a u čtení jsme se dozvěděli zajímavosti o vzniku tohoto svátku. Schválně se zeptejte dětí, co si zapamatovaly. Těšte se, čím Vás překvapíme příště :)
 

Netradiční hudebka

21. 10. 2021 Základní škola III. A třída

V hodině hudební výchovy se učíme nejen nové písničky, hrajeme a vyrábíme hudební nástroje, ale také tančíme. Užíváme si to a moc nás to baví. Zkuste to také. 😉💃
 

Den zdraví

17. 10. 2021 Základní škola III. A třída

Milí rodiče, zajisté jste už od svých dětí slyšeli, jak moc se vydařila páteční akce. Pro Vaši představu, jak parádně jsme si to užili, se podívejte na fotky.
 

Užíváme si plavání ve 2. i 3. ročníku

6. 10. 2021 Základní škola III. A třída

Spolupráce napříč školou

5. 10. 2021 Základní škola

Hledali jste někdy strom mazel, mrňous nebo tlusťoch? Dokážete rozdělit přírodniny podle toho, jestli jsou z jehličnatého nebo listnatého stromu? Víte, jak těžké je vyrobit cukry? Tohle všechno si prvňáčci vyzkoušeli v okolí školy. Poradci i pomocníky jim byli páťáci. Svůj úkol plnili velmi svědomitě. A nadšení malých spolužáků z nových zážitků se nedalo přehlédnout.
 

Český den proti rakovině

28. 9. 2021 Základní škola

I naše škola se připojuje k této akci. Kytičky za 20 Kč si mohou žáci zakoupit už ve středu 29. 9. 2021. Děkujeme! Více na www.cdpr.cz
 

Eko výchova na Hukvaldech

23. 9. 2021 Základní škola

Žáci II. – V. třídy navštívili ve čtvrtek 23. 9. 2021 nově otevřený Hukvaldský biskupský environmentální resort HUBERT - https://ekohubert.cz/ Hukvaldy tak kromě krásných turistických tras, zříceniny hradu, obory s památnými stromy a věhlasných frgálů nabízí další možnost, kam s dětmi zavítat. HUBERT nabízí workshopy pro veřejnost a ekologicky zaměřené programy pro školy v nově zrekonstruovaných prostorách hned naproti kostela sv. Maxmiliána.

Žáci II. a III. tříd si vyzkoušeli aktivity zaměřené na téma "V lese”, zatímco žáci IV. a V. třídy objevovali význam slova smog a snažili se najít řešení, jak by se ve fiktivním městě Smogově mohlo žít lépe.
 

Ovoce, zelenina a mléko do škol 38. týden

21. 9. 2021 Základní škola

Prvouka venku

12. 9. 2021 Základní škola III. A třída

Tento týden jsme ve III. A využili hezkého počasí a šli jsme se na prvouku mrknout ven. Děti tvořily vlastní obce, kterým daly bezpochyby velice originální názvy🙂

Po prvouce jsme zůstali venku i na tělocvik a dali jsme si soutěž ve skoku do dálky z místa. Tímto ještě jednou gratulujeme Domčovi k jeho vítězství. Jde vidět, že je to sportovec tělem i duší!
 

Logická olympiáda 2021

5. 9. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2021, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2021.
 

První týden ve škole u III. A

5. 9. 2021 Základní škola III. A třída

První týden ve škole byl nad očekávání úspěšný. Děti se s námi podělily o zážitky z prázdnin, stihli jsme si rozdat učebnice a dokonce jsme stihli i lehké opakování z prvouky a seznámení s angličtinou. No a za odměnu jsme v pátek poslední hodinu spolu s III. B vyrazili na procházku po obci. Snad si toho děti nevšimly, ale i v průběhu procházky jsme se zaměřili na malinkaté učení. Poznávali jsme dopravní značky a orientaci v obci. Navštívili jsme fotbalové hřiště a děti dovedly nové paní učitelky k obchodu, lékárně a k lékaři.

Těšíme se na další dny🙂 III. A je super!
 

Změna způsobu úhrady za ŠD (zrušení trvalých příkazů)

13. 8. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, od září 2021 bude úhrada školného ve školní družině (ŠD) možná pouze inkasem. Pokud máte navedeny trvalé příkazy, je potřeba je zrušit. Se zahájením školního roku obdržíte informace k nastavení souhlasu s inkasem.
 

Prázdninový volejbalový kemp

17. 6. 2021 Základní škola

Úhrada školného za ŠD (za 2. pololetí)

13. 6. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, z důvodu uzavření škol důsledkem epidemie COVID-19 Vám zasíláme upravený rozpis úplaty za školní družinu žáků 1., 2. a 3. ročníků za školní rok 2020/2021. Pokud je v kalendářním měsíci omezen nebo přerušen provoz družiny po dobu delší než 5 dnů, úplata se účastníkovi poměrně sníží (dle § 11 vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění vyhlášky č. 279/2012 Sb. a vyhlášky č. 423/2020 Sb.).

Z tabulky vyplývá, že žáci I., a II. A třídy doplácí 460 Kč, žáci II. B třídy 420 Kč (doplatek je potřeba uhradit do 25. 6. 2021 na účet školy 181685896/0300 s VS = číslo popisné). Žákům III. třídy vznikl přeplatek, který bude v červnu vyplacen v hotovosti přímo žákům.

Upozornění: od příštího školního roku budou všechny platby (tj. školné v MŠ, školné v ŠD, stravné v ZŠ) probíhat formou inkasa v každém měsíci. Se zahájením školní roku bude potřeba upravit souhlas s inkasem (hlavně jeho výši), protože v případě více sourozenců bude inkaso provedeno společně jednou částkou (např. školné v MŠ + stravné v MŠ + školné v ŠD + stravné v ZŠ) – více informací se zahájením školní roku na www.skolavaclavovice.cz
 

Plastové hrátky

29. 5. 2021 Základní škola III. A třída

I plastový kbelík může být zajímavý a jedinečný. Nevěříte?
 

Zápis k povinné školní docházce v základní škole

16. 4. 2021 Základní škola

Zápis předškoláků k povinné školní docházce je životní událostí. Díky individuálním konzultacím se i v této době mohly děti podívat do třídy, splnit první úkoly a seznámit se se svou budoucí paní učitelkou.
 

Jak přilákat jaro?

15. 4. 2021 Základní škola III. A třída

Letošní zima nechce končit. Rozhodli jsme se jaru pomoci a přivolat je naším barevným tvořením. Sněhu už máme dost, voláme sluníčko a teplo!
 

Rotační výuka jede!

12. 4. 2021 Základní škola

Po dlouhé době mohla budova naší školy přivítat žáky ve starých dobrých lavicích. Jak jsme rádi v rukou žmoulali místo myší propisky, viděli jsme se v obraze čistším než studánka a během rozhovoru nikdo neřešil, jestli a jak funguje mikrofon. Naplněni zážitky z dnešního dopoledne jsme se rozešli do domovů a už se nemůžeme dočkat, až na nás budík ráno zase zavolá: hola, hola, škola volá!
 

Velikonoční ozdoby

1. 4. 2021 Základní škola III. A třída

Kdo by si myslel, že při distanční výuce si nechystáme výzdobu na svátky jara, spletl by se. I na dálku jsme posílali svoje výrobky na školní nástěnku. Povedly se nám?
 

Škola v jarním kabátku

29. 3. 2021 Základní škola

Naše krásná školička potřebovala změnit image, a tak zimní výzdobu vystřídaly veselé jarní motivy. Velkou zásluhu na tom mají také naši žáci, kteří doručili do školy výtvory nejen do literární a výtvarné soutěže, ale také jen tak pro radost všech. Děkujeme!
 

Miss Popelnice

18. 3. 2021 Základní škola

Není mnoho lidí na světě, kteří mají to štěstí žít v malebné vesnici s dostatkem vody, zvěře, lesů a kvalitní půdy. Jestli budeme moci takové bohatství přenechat i další generaci, záleží na nás. Václavovická škola ve spolupráci se SRPŠ, myslivci, hasiči a dalšími dobrovolníky se snaží v dětech vypěstovat lásku k přírodě a pocit zodpovědnosti za chování a jednání člověka. Přemýšlet nad původem, smyslem a recyklováním věcí.

Proto nás na jaře čekají další akce, které se tomuto tématu věnují. Všichni se moc těšíme na Miss Popelnici. Už teď mohou žáci doma sbírat vytříděný papír, tetrapakové obaly, plasty a kovové obaly. Až se všechny ročníky vrátí k prezenční výuce, vyrobíme si v jednotlivých třídách z recyklovaných materiálů mimozemské postavičky, ze kterých vás bude zrak přecházet. S výslednými krasavicemi se samozřejmě nezapomeneme na webu pochlubit. Tak hurá do toho.
 

Přednáška specialisty ze ZOO na téma význam botanických a zoologických zahrad

28. 2. 2021 Základní škola

Kroužky angličtiny od pondělí 4. 1. 2021

2. 1. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, kroužky angličtiny budou od pondělí 4. 1. 2021 probíhat podle níže uvedeného harmonogramu. Máme volná místa, tak se k nám můžete přidat!

Angličtina pro I. třídu: distančně ve čtvrtky od 16:15 do 17:00 hod. v Google Classroom

Angličtina pro II. A + II. B třídu: distančně ve středy od 17:00 do 17:45 hod. v Google Classroom

Angličtina Cambridge pro IV. a V. třídu: distančně v pátky od 13:30 do 15:00 hod. v Google Classroom

Těší se na vás
Mgr. Naďa Macková
email: n.mackova@zsvratimov.cz
 

Čekání na Vánoce

18. 12. 2020 Základní škola III. A třída

Takhle vypadal náš poslední školní den. Moc se těšíme na stromeček, dárečky i vánoční pohodu. Všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2021!
 

Zdobíme stromeček

30. 11. 2020 Základní škola III. A třída

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8