MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

III. A třída

Rozvrh hodin, sdělení rodičům, týdenní plán učiva


Dědečkova (babiččina) rukavička

29. 6. 2022 Základní škola III. A třída

Poslední týden třeťáků se nesl v kulturním duchu. Skvěle sehrané představení Dědečkovy rukavičky mělo úspěch jak v MŠ, tak ZŠ. Neuvěřitelné herecké výkony vyvrcholily poslední den představení, kdy bohužel nedorazila jedna z hlavních postav – dědeček. Děti byly tak úžasné, že přetransformovaly pohádku na Babiččinu rukavičku a v průběhu 15 min byly schopny natrénovat novou verzi představení a předvést ji prvňákům a druhákům. Za jejich výkony se klaníme! 🙂
 

Zážitky ze ZOO

18. 6. 2022 Základní škola III. A třída

Naše oblíbená hájenka

17. 6. 2022 Základní škola III. A třída

Když nám počasí přeje, vyrážíme rádi k hájence. Tentokrát jsme hráli hry zaměřené na matematiku a český jazyk. Ve volných chvílích jsme zvládli postavit úžasnou lesní skrýš a jelikož naše srdce bijí pro ekologii, tak jsme se rozhodli posbírat v lese také odpadky. 🙂
 

Super výlet

9. 6. 2022 Základní škola

S velkými obavami, jaké bude počasí, se děti I. a II. třídy vydaly na školní výlet do Včelařského areálu v Chlebovicích. Po naučném videu o včelách jsme se přesunuli na půdu areálu, kde se nachází muzeum včelařských potřeb. Svezli jsme se imaginárním metrem a pak už hurá na svačinu. Hlad byl veliký, a to nás ještě čekaly další aktivity. Vyrobili jsme si medovou svíčku a šup, šup na Medovou stopu. Zvládli jsme místy krkolomnou a náročnou trasu, a i silný déšť, který nás v závěru přece jen zastihl, nám nevadil. Promočení jsme si ještě stihli nakoupit dárečky, sníst oběd a hurá domů. Se zpěvem a dobrou náladou. Rádi se s vámi pomocí fotek podělíme o zážitky. A děti, doma vyprávějte!
 

Den dětí

1. 6. 2022 Základní škola

Soutěže, mlsání, závodění, a hlavně žádné učení. Den dětí jsme prožili ve sportovním duchu, ale hlavně s velkým pěnovým překvapením nakonec. Zasoutěžili jsme si na koloběžkách, běhali jsme okolo školy, shazovali plechovky a taky třeba skákali v pytlích. O přestávce jsme snědli nanuk, a nakonec přišlo to nejlepší. Pěnová koupel – nebo bitka? 🙂 Rozhodně to stálo za to promočené oblečení!
 

English time

31. 5. 2022 Základní škola III. A třída

Je téměř nemožné abychom prožili hodinu angličtiny usazeni pouze v lavicích. Snažíme se všechno si odžít a vyzkoušet na vlastní kůži, a proto vaříme podle anglických receptů nebo si třeba hrajeme na obchod. V jiných hodinách zase trénujeme slovní zásobu na tabletech a zvyšujeme tak i své digitální dovednosti. Je toho mnoho, co podnikáme a angličtina nám jde čím dál tím lépe. 🙂
 

Třeťáci se učí v lese

13. 5. 2022 Základní škola

Třetí ročník vyrazil společně k hájovně. Užili jsme si zde celé dopoledne, hráli jsme hry zaměřené na znalosti získané v českém i anglickém jazyce, v matematice i prvouce a soutěžili ve sprintu na 60 metrů.

Vznikla povedená monstra podle anglického návodu, týmy objevovaly příklady se stejným výsledkem a zapisovaly do tabulky, nebo vymýšlely strategii – jak na mnoho úkolů z českého jazyka. Individuálně pak děti sprintovaly nebo odpovídaly v kvízu z prvouky. Počasí nám přálo a pátek třináctého se nám vydařil.
 

Orientační běh

11. 5. 2022 Základní škola

V Sedlištích se konal první ročník soutěže v orientačním běhu všech škol Regionu Slezská brána. Účastníků bylo více než sto. Někteří soutěžili ve dvojicích, jiní jednotlivě. Po zahájení prošli žáci instruktáží k závodu a hurá na start. V krásném počasí nechyběla nikomu chuť vyhrát. A povedlo se. Z našich šesti dvojic se čtyři umístily na stupních vítězů! Obsadily jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo. Takový úspěch jsme nečekali! Gratulujeme a už trénujeme na příští ročník.
 

Pro maminky

6. 5. 2022 Základní škola

Milé maminky, přejeme vám hodně zdraví a lásky ke Dni matek. Užijte si nedělní den!❤️ S láskou... vaše děti🌸
 

Sýrová kuchařka

6. 5. 2022 Základní škola III. A třída

Nevěřili byste, kolik různých jednoduchých receptů na jídla ze sýrů můžeme najít. Dali jsme si s tím práci a máme Sýrovou kuchařku. Už jen při čtení receptů se nám sbíhají sliny. Tak dobrou chuť!
 

Uklízíme okolí

1. 5. 2022 Základní škola

Téměř dva týdny jsme teď žili v duchu Dne Země. Ochrana přírody nás provázela matematikou, prvoukou, výtvarkou a dalšími předměty. Vyvrcholením byla vycházka do okolí a sběr odpadků. Člověk by ani netipoval, kolik věcí najdeme. Spolu se III. B jsme nashromáždili hromadu odpadu, který jsme následně správně roztřídili a umístili do vhodných popelnic.
 

Kamarádi online

22. 4. 2022 Základní škola

YouTube a Youtubering, Rizika online her – to byla témata dnešních besed pro žáky 3. – 5. ročníku. Upřesnili si, co je závislost na mobilních zařízeních, jak se chovat na sociálních sítích, na co si dávat pozor, jak lehce lze ztratit kontakt s realitou. A teď rychle ven do přírody, za skutečnými společnými zážitky s kamarády a rodiči.
 

Ze života III. A

28. 3. 2022 Základní škola III. A třída

Využíváme dne učitelů a chtěli bychom Vám všem ukázat, že ve škole žijeme heslem "škola hrou" 🙂
 

Škola v přírodě: 5. den a hurááá domů

18. 3. 2022 Základní škola

Tak a zazvonil zvonec a školy v přírodě je konec. Ještě vše dotvořit, sbalit kufry, udělat vzpomínkové foto, rozloučit se s báječnými animátory a jedeme. Celý týden jsme si všichni náramně užili a teď už se těšíme na svou milovanou rodinu.
 

Škola v přírodě: 4. den

17. 3. 2022 Základní škola

Škola v přírodě: 3. den u Včeliček

16. 3. 2022 Základní škola

Po dobré snídani Včeličky vyrazily za sluníčkem do údolí říčky Bobrůvky ke studánce. Vydaly se po stopách kůrovce a jeho projevů v přírodě. Pozorovaly znaky jeho výskytu a zahrály si spoustu pohybových her. Podvečer si zpestřily pečením zdravých ovesných sušenek.
 

Škola v přírodě: 3. den

16. 3. 2022 Základní škola

Dnes jsme si užili celodenní výlet na blízkou ekofarmu s procházkou krásným okolím Mitrova. Podívejte se sami. Dlouhým výletem den nekončil. Odpoledne jsme strávili na hřišti před budovou. Soutěžili jsme, sportovali, prostě jsme si užívali pobyt na čerstvém vzduchu. A večer? Byli jste někdy ve tmě a tichu v přírodě a jen vnímali všechno kolem sebe? Vyzkoušejte si to.
 

Škola v přírodě: 2. den u Včeliček

15. 3. 2022 Základní škola

Včeličky dnes opět radostně vylétly z úlu. No aby ne, vylákalo je jarní sluníčko. Dopoledne zkoumaly a stopovaly, jak rychle teče voda a naučily se, jak funguje koloběh vody v přírodě. Vyrobily si včelky a pokračovaly ve vytváření lap-booku. Den si zpestřily na dětském hřišti a nakupováním dárečků. To bylo radosti! A protože na ty nejbližší moc myslíme, napsali jsme i pohledy. Teď už si jen přát, aby se pošta nezpozdila a pozdravy z Podmitrova došly včas.
 

Škola v přírodě: 2. den

15. 3. 2022 Základní škola

Probudili jsme se do krásného slunečného dne. Vyplnili jsme ho různými řemesly – výrobou másla, dřevěných náramků, malováním jílem a pískem, dokonce pečením placek na ohni. Doma to zkusíme také, jsou výborné. Den jsme zakončili procházkou na blízký kopec. Nechyběly ani nezbytné nákupy.
 

Škola v přírodě: 1. den

14. 3. 2022 Základní škola

Tak jsme šťastně dojeli... Po dlouhé, ale bezpečné jízdě si děti odnesly kufry do pokojů a hurá na oběd. Vývar a rýži s kuřecí roládou a salátem sluply co by dup a po krátkém odpočinku začal program. Včelky rychle vylétly z úlu a řemeslníci se dali do práce. Tak uvidíme, jak jim to půjde.
 

Čtení venku

11. 3. 2022 Základní škola III. A třída

Páteční krásný den jsme využili pro výuku venku. Krásné počasí bylo jako stvořené pro odpočinek na lavičkách, pod sluníčkem a se zábavným textem v ruce. Nechte se námi inspirovat a běžte si taky číst ven – zachumlejte se do deky a užijte si čerstvý vzduch! 🙂
 

III. A myslí na opuštěné pejsky

24. 2. 2022 Základní škola III. A třída

Není to tak dávno, co jste se zúčastnili povedeného jarmarku na naší škole. Rozhodli jsme se, že darujeme část našeho výdělku z jarmarku na podporu pejsků z útulku pro psy v Sedlištích. A tak jsme paní učitelku vyslali do zverimexu, nakoupili granulky, dobrotky a hračky pro pejsky a díky ochotě paní Vinklárkové, která se o pejsky v útulku stará, jsme si užili návštěvu pejsků a také malou besídku na téma, jak to v útulku chodí.

Spojili jsme síly s dalšími dětmi ve škole a útulku jsme darovali velkou hromadu dobrotek, podívejte se sami. Měli jsme to štěstí, že jsme pejsky mohli také pojmenovat. Brunovi a Piškotovi přejeme, ať si brzy najdou novou rodinu, kde je budou mít moc rádi a budou si s nimi hrát. 🙂

Děkujeme všem dětem, rodičům a dalším, kteří nějakou mlskou přispěli!
 

Hurá, máme divadlo!

21. 2. 2022 Základní škola

V pondělí navštívila naši školu paní Běla Kučírková spolu se svými dětskými herci a zahrála dětem z I. třídy ZŠ a všem dětem z MŠ dvě pohádky. Byly to hudební pohádky pana Svěráka a Uhlíře v loutkovém provedení. Nejdříve byla pohádka O dvanácti měsíčkách a pak Karkulka. Děti natěšeně čekaly, až zazvoní zvoneček. První zvonění... druhé zvonění... třetí zvonění... – a pak to začalo. No to byla krásná podívaná. Dětem se představení moc líbilo. Své díky vyjádřily nejen tichým sledováním, ale i potleskem, který k divadlu neodmyslitelně patří.
 

Taneční kroužek na 2. pololetí

17. 2. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, milé děti, otevíráme pro vás taneční kroužek na 2. pololetí – opět pod vedením paní učitelky Mgr. Pavly Náhlé, která společně s manželem vyučují www.tanecvsenove.cz tak neváhejte a přidejte se k nám!

Těšíme se na vás!
Mgr. Pavla Náhlá + Ing. Martin Náhlý
 

Recitační soutěž

16. 2. 2022 Základní škola

Dnes si všichni hráli na básníky. Vypravili jsme se do "divadla" (naší tělocvičny), kde jsme uspořádali školní kolo recitační soutěže. Vybraní zástupci jednotlivých tříd pilně trénovali své básně a statečně šli ukázat, co umí. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií. Začala tedy přehlídka úžasných básní skvělých autorů. Všechny děti daly do přednesu kus sebe a přednášely moc hezky, ale jak už to v soutěžích bývá, stupně vítězů jsou jen tři. Porota, složená z pedagogů, svými bystrými oušky poslouchala a rozhodla o vítězích. A zvítězili opravdu ti nejlepší. Čekala na ně milá odměna, diplom, medaile a samozřejmě to nejdůležitější... bouřlivý potlesk! Krásnou kulturní hodinku jsme si ještě zpříjemnili písní Jarka Nohavicy a zajímavým fotoateliérem. A co bylo nej? Podpora spolužáků, kteří svým kamarádům upřímně fandili. Je vidět, že děti z Václavovické školy drží při sobě. A tak to má být!
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9