MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

III. B třída

Rozvrh hodin, sdělení rodičům, týdenní plán učiva


Den zdraví

17. 10. 2021 Základní škola III. B třída

V pátek jsme se vypravili na střední zdravotnickou školu v Ostravě. Během dopoledne jsme prošli osmi stanovišti s úkoly. Navštívili lékárnu, zašli na zdravou svačinu, zkusili relaxaci, viděli práci psovodů i policejní auto, zkusili nepřímou masáž srdce, prošli preventivní prohlídkou i zubní hygienou. Ošetřili jsme dokonale naše plyšové pacienty a odnesli si spoustu dárečků. Bylo to moc fajn!
 

Učíme se venku, učíme se navzájem

11. 10. 2021 Základní škola III. B třída

V minulém týdnu jsme využili krásných slunečných dní a učili se venku. Na školní pozemky jsme vyrazili na hudební i na výtvarnou výchovu. V hudební výchově jsme zkoušeli psát houslový klíč a vyskládali jsme jeho tvar z různých přírodních materiálů. Ve výchově výtvarné jsme zase zkusili frotáž listu voskovým pastelem a rudkou. Ti odvážní stihli i obtisk listu, ale vítr neměl pro naše tvoření pochopení a tuto činnost jsme museli nechat na jindy. Ještě, že nadšení z pobytu venku vítr neodfoukl :-)

Ve třídě jsme si také (po domluvě a patřičné přípravě) vyměnili s odvážnými místo. A musíme říct, že se v naší třídě rodí nejeden budoucí učitelský talent :-)
 

Robotel aneb poprvé v počítačové učebně

9. 10. 2021 Základní škola III. B třída

S nadšením, zájmem a možná i s trochou strachu, jsme se vydali do počítačové učebny. Všechny děti se zvládly přihlásit k počítači, vyhledat správný odkaz a vyzkoušet program Robotel. Díky tomuto programu jsem s dětmi mohla komunikovat přes sluchátka, každý mohl pracovat na svém úkolu, svým tempem a podle svého výběru cvičení, já jsem mohla vidět jejích práci v reálném čase zase na svém počítači. Na část hodiny jsme si také vyzkoušeli rozděleni do skupin, kdy se slyšeli navzájem jen žáci ve skupině. I když jsme museli překonat mnoho obtíží a občas nešlo všechno na první pokus, děti i já jsme byli mile překvapeni, jak se nám to líbilo.
 

Spolupráce napříč školou

5. 10. 2021 Základní škola

Hledali jste někdy strom mazel, mrňous nebo tlusťoch? Dokážete rozdělit přírodniny podle toho, jestli jsou z jehličnatého nebo listnatého stromu? Víte, jak těžké je vyrobit cukry? Tohle všechno si prvňáčci vyzkoušeli v okolí školy. Poradci i pomocníky jim byli páťáci. Svůj úkol plnili velmi svědomitě. A nadšení malých spolužáků z nových zážitků se nedalo přehlédnout.
 

Divy s balónkem ve III. B

1. 10. 2021 Základní škola III. B třída

Stačí talířek, sůl, pepř a balónek. S nabitým balónkem jsme si užili množství legrace a naučili se, že lehčí částečky pepře zvládne balónek "přitáhnout" lehce k sobě. Těžší sůl zůstane na talíři.
 

Český den proti rakovině

28. 9. 2021 Základní škola

I naše škola se připojuje k této akci. Kytičky za 20 Kč si mohou žáci zakoupit už ve středu 29. 9. 2021. Děkujeme! Více na www.cdpr.cz
 

Svatý Václav ve III. B

27. 9. 2021 Základní škola III. B třída

Dnes jsme spolu prožili projektový den na téma patrona českého národa. Malovali jsme jeho portrét, poslouchali chorál, četli životopisné informace. Zkusili jsme si frotáž dvacetikoruny a zjistili, že svatováclavský dub nedaleko Kladna má přes 900 let. Pozorovali jsme erb Přemyslovců a kreslili erby vlastní. Na závěr dne jsme vše svázali v útlou knížku.
Přejeme všem krásný a pohodový státní svátek.
Irena Krejčí
 

Ve III. B se dějí věci

24. 9. 2021 Základní škola III. B třída

Máme za sebou další dva týdny výuky. Zvládli jsme zopakovat abecedu a otevřeli kapitolu tvrdých a měkkých souhlásek, pracujeme na zvládnutí násobilky šesti, vytvářeli jsme rytmy z not celých půlových a čtvrťových, studovali malbu nebe a zkoušeli kresbu vlaštovky. Třešničkou posledních dní byl začátek plaveckého výcviku a exkurze do ekocentra Hubert na Hukvaldech. Poslední hodiny tohoto týdne jsme trávili v lese a vytvářeli dopravní značky z přírodnin.

A pokusy? Byly! Nafukovali jsme balónky, aniž bychom jedenkrát foukli a do Coca-Coly přimíchali mléko... to se děly divy. Mrkněte na fotky a zkuste i doma😉 Jestlipak zjistíte co a proč se stalo?

Přeji krásný podzimní víkend všem.
Irena Krejčí
 

Eko výchova na Hukvaldech

23. 9. 2021 Základní škola

Žáci II. – V. třídy navštívili ve čtvrtek 23. 9. 2021 nově otevřený Hukvaldský biskupský environmentální resort HUBERT - https://ekohubert.cz/ Hukvaldy tak kromě krásných turistických tras, zříceniny hradu, obory s památnými stromy a věhlasných frgálů nabízí další možnost, kam s dětmi zavítat. HUBERT nabízí workshopy pro veřejnost a ekologicky zaměřené programy pro školy v nově zrekonstruovaných prostorách hned naproti kostela sv. Maxmiliána.

Žáci II. a III. tříd si vyzkoušeli aktivity zaměřené na téma "V lese”, zatímco žáci IV. a V. třídy objevovali význam slova smog a snažili se najít řešení, jak by se ve fiktivním městě Smogově mohlo žít lépe.
 

Ovoce, zelenina a mléko do škol 38. týden

21. 9. 2021 Základní škola

Běžící majoránka v III. B

10. 9. 2021 Základní škola III. B třída

Že jste neviděli utíkat majoránku? My už ano! Při pátečním bádání jsme díky snížení povrchového napětí, přiměli majoránku utíkat ke kraji talíře. Děti pokus moc bavil a já doufám, že se i Vám doma pochlubí a pokus ukáží.

Tento týden jsme opakovali určování počtu slabik ve slově, abecedu i násobilku 2 a 3. Třídili jsme, vymýšleli, vybírali a seskupovali všelijaká písmena, karty a předměty.

Týden utekl jako voda a já všem opět přeji krásný prosluněný víkend plný fajn zážitků🙂
 

Logická olympiáda 2021

5. 9. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2021, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2021.
 

1. týden v III. B

3. 9. 2021 Základní škola III. B třída

První tři dny naší třetí třídy utekly jako voda. Naše třída se v tomto školním roce bude vždy v pátky proměňovat na vědecký koutek. Budeme spolu s profesorem Pokustónem zkoušet, bádat a objevovat.

Tento týden jsme si vytvořili badatelské složky a zkusili první pokus – tančící rozinky. Dětem se pokusy vydařily a vše zaznamenaly do svých deníků. Zvládli jsme se domluvit na pravidlech naší třídy, začali opakovat učivo loňského ročníku a stihli jsme si zahrát i několik her.

Přeji všem příjemný prosluněný víkend.
 

Informace pro III. B třídu

31. 8. 2021 Základní škola III. B třída

Vážení rodiče, jmenuji se Irena Krejčí a je mi radostí být novou třídní učitelkou Vašeho dítěte. S dětmi se setkáme ve středu 1. 9. od 8:00 do 8:45 hod. Jsem si jistá, že Vaše děti trefí, jelikož je třída na stejném místě – v nejvyšším patře školy. Ráno budou žáci při vstupu otestováni, tak jak tomu bylo v loňském školním roce a to dle https://www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/testovani-a-hygienicka-opatreni-od-stredy-1-9-2021#contents

Ve čtvrtek 2. 9. a pátek 3. 9. se budeme učit od 8:00 do 11:40 hod. V dalším týdnu již podle rozvrhu, tedy každý den od 8:00 do 12:35 hod.

S sebou dětem první den stačí pouze přezůvky, pití, rouška a dobrá nálada. V dalších dnech už využijeme pouzdra, svačiny a po rozdání pracovních sešitů i celou aktovku🙂

Věřím, že se brzy setkáme na třídních schůzkách, které s největší pravděpodobností proběhnou v první polovině září, a to online formou.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, prosím neváhejte mne kontaktovat.

S přáním příjemného dne
Mgr. Irena Krejčí
email: krejci@skolavaclavovice.cz
tel.: +420 725 555 638
 

Změna způsobu úhrady za ŠD (zrušení trvalých příkazů)

13. 8. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, od září 2021 bude úhrada školného ve školní družině (ŠD) možná pouze inkasem. Pokud máte navedeny trvalé příkazy, je potřeba je zrušit. Se zahájením školního roku obdržíte informace k nastavení souhlasu s inkasem.
 

Prázdninový volejbalový kemp

17. 6. 2021 Základní škola

Úhrada školného za ŠD (za 2. pololetí)

13. 6. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, z důvodu uzavření škol důsledkem epidemie COVID-19 Vám zasíláme upravený rozpis úplaty za školní družinu žáků 1., 2. a 3. ročníků za školní rok 2020/2021. Pokud je v kalendářním měsíci omezen nebo přerušen provoz družiny po dobu delší než 5 dnů, úplata se účastníkovi poměrně sníží (dle § 11 vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění vyhlášky č. 279/2012 Sb. a vyhlášky č. 423/2020 Sb.).

Z tabulky vyplývá, že žáci I., a II. A třídy doplácí 460 Kč, žáci II. B třídy 420 Kč (doplatek je potřeba uhradit do 25. 6. 2021 na účet školy 181685896/0300 s VS = číslo popisné). Žákům III. třídy vznikl přeplatek, který bude v červnu vyplacen v hotovosti přímo žákům.

Upozornění: od příštího školního roku budou všechny platby (tj. školné v MŠ, školné v ŠD, stravné v ZŠ) probíhat formou inkasa v každém měsíci. Se zahájením školní roku bude potřeba upravit souhlas s inkasem (hlavně jeho výši), protože v případě více sourozenců bude inkaso provedeno společně jednou částkou (např. školné v MŠ + stravné v MŠ + školné v ŠD + stravné v ZŠ) – více informací se zahájením školní roku na www.skolavaclavovice.cz
 

Jaro ve třídě

25. 4. 2021 Základní škola III. B třída

Po návratu z distanční výuky přivítali žáci 2. B ve výtvarné výchově jaro.
 

Zápis k povinné školní docházce v základní škole

16. 4. 2021 Základní škola

Zápis předškoláků k povinné školní docházce je životní událostí. Díky individuálním konzultacím se i v této době mohly děti podívat do třídy, splnit první úkoly a seznámit se se svou budoucí paní učitelkou.
 

Rotační výuka jede!

12. 4. 2021 Základní škola

Po dlouhé době mohla budova naší školy přivítat žáky ve starých dobrých lavicích. Jak jsme rádi v rukou žmoulali místo myší propisky, viděli jsme se v obraze čistším než studánka a během rozhovoru nikdo neřešil, jestli a jak funguje mikrofon. Naplněni zážitky z dnešního dopoledne jsme se rozešli do domovů a už se nemůžeme dočkat, až na nás budík ráno zase zavolá: hola, hola, škola volá!
 

Škola v jarním kabátku

29. 3. 2021 Základní škola

Naše krásná školička potřebovala změnit image, a tak zimní výzdobu vystřídaly veselé jarní motivy. Velkou zásluhu na tom mají také naši žáci, kteří doručili do školy výtvory nejen do literární a výtvarné soutěže, ale také jen tak pro radost všech. Děkujeme!
 

Miss Popelnice

18. 3. 2021 Základní škola

Není mnoho lidí na světě, kteří mají to štěstí žít v malebné vesnici s dostatkem vody, zvěře, lesů a kvalitní půdy. Jestli budeme moci takové bohatství přenechat i další generaci, záleží na nás. Václavovická škola ve spolupráci se SRPŠ, myslivci, hasiči a dalšími dobrovolníky se snaží v dětech vypěstovat lásku k přírodě a pocit zodpovědnosti za chování a jednání člověka. Přemýšlet nad původem, smyslem a recyklováním věcí.

Proto nás na jaře čekají další akce, které se tomuto tématu věnují. Všichni se moc těšíme na Miss Popelnici. Už teď mohou žáci doma sbírat vytříděný papír, tetrapakové obaly, plasty a kovové obaly. Až se všechny ročníky vrátí k prezenční výuce, vyrobíme si v jednotlivých třídách z recyklovaných materiálů mimozemské postavičky, ze kterých vás bude zrak přecházet. S výslednými krasavicemi se samozřejmě nezapomeneme na webu pochlubit. Tak hurá do toho.
 

Přednáška specialisty ze ZOO na téma význam botanických a zoologických zahrad

28. 2. 2021 Základní škola

Kroužky angličtiny od pondělí 4. 1. 2021

2. 1. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, kroužky angličtiny budou od pondělí 4. 1. 2021 probíhat podle níže uvedeného harmonogramu. Máme volná místa, tak se k nám můžete přidat!

Angličtina pro I. třídu: distančně ve čtvrtky od 16:15 do 17:00 hod. v Google Classroom

Angličtina pro II. A + II. B třídu: distančně ve středy od 17:00 do 17:45 hod. v Google Classroom

Angličtina Cambridge pro IV. a V. třídu: distančně v pátky od 13:30 do 15:00 hod. v Google Classroom

Těší se na vás
Mgr. Naďa Macková
email: n.mackova@zsvratimov.cz
 

Čekání na Mikuláše

5. 12. 2020 Základní škola III. B třída

Od pátečního rána se žáci II. B těšili na příchod Mikuláše, čerta a anděla. I když mezi některými dětmi panovaly menší obavy, vše nakonec proběhlo v příjemné a klidné atmosféře. Všichni žáci byli obdarováni sladkostmi a návštěvě věnovali připravené pozornosti.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8