MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

III. třída

Rozvrh hodin


Geopolytechnický den

28. 11. 2023 Základní škola

V pondělí 27. 11. 2023 jsme III., IV. a V. třídu provedli světem polytechniky. Zapůjčili jsme si stavebnice Boffin a sestrojili elektrický obvod s baterií, vypínačem, žárovkou a motůrkem s vrtulí. Do základů programování jsme se pustili s iPady a stavebnicí Scottie Go!

Interaktivní procházkou vybranými vrcholy Moravskoslezských Beskyd, jejich přírodou a zajímavostmi nás před sportovním vyžitím ve florbale provedl pan Ing. Lysek. Nakonec nás čekalo občerstvení – toast se zapečenou šunkou a sýrem, nápoj a perníček. A pak už hurááá domů za prvním sněhem!
 

Profese podruhé ...

24. 11. 2023 Základní škola III. třída

Dnes jsme s panem Bagarem navštívili několik zaoceánských výletních lodí. Podívali jsme se, jak se staví loď a jak se "oživuje". To je totiž práce drive inženýra. Prohlédli jsme si alespoň na mapě všechna místa na celém světě, na která se při své práci dostal. Jsme teď experty na lodní šrouby, víme co je azipod, jak veliká může být výletní loď ve srovnání s naší školou a jak je důležité umět více jazyků. Tato profese nás opravdu zaujala. Děkujeme.
 

Plaveckou štafetu předáváme čtvrťákům a páťákům

24. 11. 2023 Základní škola

Ve čtvrtek měli druháci a třeťáci poslední "plavčo". Na závěrečné lekci už se neučili techniku plavání, ale pořádně všem ukázali, jak ovládli plavecký um. Závody, soutěže a hry ve vodě krásně ukončily jejich téměř tří měsíční snažení. Plaveckému výcviku třikrát hurá - HURÁ, HURÁ, HURÁ.
 

Bruslíme!

24. 11. 2023 Základní škola

Čtvrťáci a páťáci si užili tělocvik na bruslích. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za odvážný výkon. Především ti, kteří stáli na bruslích poprvé. Sportu zdar!
 

Do naší třídy se vkradla rozkmotřidla!

21. 11. 2023 Základní škola III. třída

Není vůbec legrace, když se do pokojné klidné třídy vkradou rozkmotřidla Mlsoň, Mobilovalo, Bručka, Hanlivák, Hádák, Uráž, Nepřejek, Paráďule, Protivák, Lakomák, Nesvárník, Záviďka, Modrý Poťouch a Žvatlous. Jsou to neposedové, kteří se na člověka nalepí a nutí ho dělat různé neplechy a lumpárny. My je všechny známe a víme, že si na ně musíme dávat velikánský pozor. Kdykoliv se na nás nalepí, je nejlepší se jich rychle střepat!
 

Aktivity z hodin angličtiny

16. 11. 2023 Základní škola III. třída

Postavit komín podle instrukcí, zahrát si hry nebo poslechnout písničku na počítači a konverzovat na koberci by se zdálo být jednoduché, ale ne v angličtině! Jsme rády, že to jde třeťákům den ode dne lépe.
 

VZPoura úrazům

15. 11. 2023 Základní škola

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.
Dnes navštívili žáky 3., 4. a 5. ročníku ambasadoři projektu Pavel a Radomír. K žákům byli velice upřímní. Nebáli se žádných otázek, seznámili nás se svým příběhem a vším, co po úrazu následovalo a jak se s životní situací vyrovnávali a překonávali sami sebe.
Bližší informace nejen o projektu, ale i životních příbězích ambasadorů najdete na www.vzpoura-urazum.cz
 

Ono se řekne: profese!

3. 11. 2023 Základní škola III. třída

Dnes nás ve třetí třídě navštívila vzácná návštěva - maminka, paní Zajícová, se za námi zastavila, aby nám popovídala o svém povolání farmaceutického asistenta. Velmi si vážíme času, který si pro nás vyhradila, a který věnovala přípravě fantastického programu pro naši třídu. Nejprve jsme si vysvětlili, jak se stát laborantem, jaké náčiní potřebuje a co je náplní jeho práce. Pak jsme se pustili do praktických ukázek toho, jak laborant pracuje. Vyzkoušeli jsme si mísení, vážení, rozmělňování v hmoždíři, ale také jsme si prohlédli pomůcku pro plnění želatinových kapslí - léků a zkoušeli poznat různé vonné esence. Dopoledne to bylo zábavné a my moc děkujeme, že už víme, co obnáší tato profese a těšíme se na příští povolání:-)
 

Reckyklohraní aneb cesta odpadu

3. 11. 2023 Základní škola

Celá škola dnes absolvovala "kurz" recyklace a třídění odpadu. Všichni hravě roztřídili odpad, vyjmenovali nápady, jak recyklovat plast, papír či sklo a s pomocí maket prozkoumali různé spotřební věci do hloubky. Rozebrali baterií, pračku i počítač. Dát vše dohromady zpátky už bylo malinko složitější. Ale jsme zase chytřejší a budeme se snažit třídit, abychom šetřili nejen naši planetu. Máme to ale chytré děti!
 

Vesmír na dosah

2. 11. 2023 Základní škola III. třída

Vesmír je pro nás nehmatatelným důkazem, že je kolem nás spoustu věcí, o kterých jsme přesvědčení, že existují, i když jsme je nikdy neviděli nebo si na ně nesáhli. Jeho krása tají dech, a tak stojí za to jej občas prozkoumat alespoň v planetáriu. Vydali jsme se tedy se třeťáky za poznáním planet, hornin a fyzikálních vlastností. Můžete se mrknout, co jsme tam viděli:-)
 

Halloween

1. 11. 2023 Základní škola

V úterý se škola změnila! Dorazili čarodějnice, kostlivci, monstra i jiná roztodivná stvoření. V posledních dvou hodinách si bytosti nejstarší připravily program pro mladší. Páťáci nachystali zábavné úkoly, ze kterých šel někdy opravdový mráz po zádech.
 

Dušičky

31. 10. 2023 Základní škola III. třída

I počasí nám už napovídá, že je načase zvolnit. Oddychnout si od všech prací na zahradě a udělat si čas na sebe a své blízké dřív, než nastane předvánoční shon. Podzimní nečas a melancholické počasí nás nutí vzpomenout si i na ty, kteří se už s námi na tomto světě rozloučili. I my ve třetí třídě jsme si dnes udělali procházku na hřbitov, kde jsme zapálili svíčky u svých blízkých. Ve větru, který shazoval květiny, jsme pomohli s úklidem hřbitova a stihli jsme si taky všimnout toho, jaká nejrůznější jména jsou vytesána na náhrobcích. Ve škole jsme si pak zopakovali, odkud svátek dušiček pochází a jaké tradice a pranostiky se k tomuto dni pojí. Určitě se na hřbitov zastavte také:-)
 

Hnědé zlato XOCOC

26. 10. 2023 Základní škola III. třída

Ve středu jsme zažili výuku všemi smysly. Nejdůležitějším smyslem se ale stala chuť, protože jsme jí zkoušeli různé druhy čokolády, která se v aztéckém jazyce nazývá XOCOC a přezdívá se jí hnědé zlato. Moc nás bavila procházka po plantážích, putování pralesem s papouškem Agátkou a hady Červenkou a Očkem. Báječná byla tvorba čokoládových lízátek a pralinek. Zatrsali jsme si s domorodou tanečnicí a nadlábli se tou nejsladší horkou čokoládou se šlehačkou a čokoládovým fondue s ovocem. Za to všechno jsme vděční našemu Sdružení rodičů a přátel školy, kteří nás vždy překvapí něčím skvělým! Děkujeme
 

Angličina s iPady

20. 10. 2023 Základní škola III. třída

One, two, three, count with me. Four, five, six, count the bricks. Počítáme nejen barevné kostky a medvídky, ale pořád opakujeme i starší učivo. Dnes jsme k opakování využili tablety.
 

Nakrmíme zvířátka

6. 10. 2023 Základní škola

Haló, haló...voláme všechny děti a rodiče! Zapojte se prosím do celoškolního sběru kaštanů či žaludů, abychom mohli pomoci zvířátkům v lese, až pod sněhem nic nenajdou.
Plody noste do školy do pátku 13.10. Uvidíme, kolik se nám toho povede nasbírat.🌲💚🌳
Děkujeme!
 

Pěšky do školy

6. 10. 2023 Základní škola III. třída

I se třeťáky jsme se vypravili do školy bez automobilů. Zapojili jsme se tak do projektu "Pěšky do školy", který má za cíl seznámit děti se zábavnou variantou cestování do školy, o kterou díky automobilové dopravě přicházejí. Abychom si to ťapkání trošku prodloužili, dali jsme si navíc ještě běh dlouhý přes 1,5 km! Odměnou nám byla společná snídaně, protože láska k pohybu určitě také prochází žaludkem;-)
 

Outdoor English lesson

4. 10. 2023 Základní škola III. třída

Využili jsme krásného počasí a vyrazili na hodinu anglického jazyka ven. Třeťáci už toho totiž spoustu umí 😊. Zahráli jsme si anglické hry, při kterých jsme zopakovali probíranou slovní zásobu, zahráli bingo nebo ve dvojicích vedli krátký rozhovor.
 

Den jazyků

29. 9. 2023 Základní škola

Jazyky, kultura, zvyklosti, vlajky a hry. Tak by se dal popsat dnešní den. Zkoušeli jsme se zdravit v různých jazycích, dělali jsme zábavné kvízy o jídle a hádali jazyk podle ukázky. Poznávali jsme vlajky a nad mapou zkoumali, jaké jazyky jsou doslova světové. Na závěr si někteří zahráli i ruskou "schovku". U prvňáčků jsme to pojali hravě. Díky písničce umíme čísla, díky přírodě zas barvy. A zdravit nás moc bavilo.
 

Barevný den

22. 9. 2023 Základní škola

Dnes si všechny děti užily Barevný den. Každá třída měla svou barvu a svůj " barevný" program. Úžasní páťáci připravili svým mladším spolužákům chutné barevné jednohubky, všechny třídy si vyzkoušely barevný pokus a učení se dnes celé neslo v duchu barev. 💛💚💙💜❤🧡
 

HURÁ NA KOLO!

19. 9. 2023 Základní škola III. třída

Už jsme zase o rok starší a rozumnější, a tak je nejvyšší čas zasvětit nás do různých dopravních situací. Kromě samotné jízdy na kole či koloběžce už zvládáme poznávat mnohá dopravní značení a víme, kdo má na silnici přednost. A za rok už budeme usilovat o průkaz cyklisty!
 

Soutěž v ZOO Ostrava

13. 9. 2023 Základní škola

Znáte šelmy ČR? Naši páťáci se dnes zúčastnili soutěže, ve které si prověřili své znalosti o zvířatech, strategické dovednosti, rychlost a schopnost týmové spolupráce. Jak se nám dařilo mezi asi 85 týmy z jiných škol, se dovíme v příštím týdnu. Držte nám palce!
 

Kroužek atletiky

9. 9. 2023 Základní škola

Čachtání na plavání

7. 9. 2023 Základní škola III. třída

Letos jsme do toho rychle skočili! Ještě neuplynul ani první školní týden, a my už si s třeťáky a druháky užíváme na plavání. Těšíme se na nové plavecké styly i na tradiční lovení puků. Dnes jsme se rozdělili do skupin podle úrovně našich plaveckých dovedností a příště už budeme trénovat, abychom se posunuli o plavecký level výš 🙂
 

Hurááá zpátky do školy!

5. 9. 2023 Základní škola

Tak jsme se dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme před sebou nový školní rok 2023/2024. Poté, co jsme se rozutíkali za svými spolužáky do tříd, kde nás už vyhlížely naše paní učitelky, nás navštívil i pan ředitel s panem starostou a místostarostou, kteří nám popřáli hodně radostných zážitků nejen ze samých jedniček! 🙂
 

Logická olympiáda 2023

4. 9. 2023 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, i letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2023, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je se do 30. 9. 2023 zaregistrovat do příslušné kategorie (MŠ, A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to!
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15