MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

III. třída

Rozvrh hodin


Přihláška do ŠD na šk. r. 2023/2024

Důležité Základní škola

ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově nabízí

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, Základní umělecká škola Viléma Wünsche v Šenově nabízí pro naše žáky tyto zajímavé obory:

Hudební obor: https://www.zus-senov.cz/cs/hudebni-obor.html
Výtvarná tvorba: https://www.zus-senov.cz/cs/vytvarna-tvorba.html
Multimediální tvorba: https://www.zus-senov.cz/cs/informace-o-studiu.html

V případě zájmu můžete do neděle 4. 6. 2023 vyplnit online přihlášku na https://www.zus-senov.cz/cs/prihlaska-ke-studiu.html

Přijímací talentové zkoušky pro školní rok 2023/2024 proběhnou od 5. 6. do 9. 6. 2023. Ke studiu přijímáme žáky od 5 let, pouze do studijního zaměření Multimediální tvorba jsou přijímáni žáci od 9 let.

Více na www.zus-senov.cz
 

Anglicko-český a česko-anglický slovník

24. 5. 2023 Základní škola III. třída

Dnešní doba nám dopřává velký komfort v rychlém přísunu všemožných informací. Třeťáci dnes zkusili, že vyhledávat překlad slov ve slovníku není zdaleka tak rychlé, jako naťukat slovíčko do google překladače. Abecedě zdar!
 

Galerie na plotě

12. 5. 2023 Základní škola III. třída

Milí návštěvníci galerie na plotě, představujeme vám v tomto týdnu nové práce dětí ze třetí třídy. Tématem prací bylo přicházející jaro. Žáci ztvárnili tulipány a louku s kuřátky. Kdo jste ještě naši galerii nenavštívili, přijďte si prohlédnout naše dílka a nasát energii zářivých barev.
 

Český den proti rakovině 2023

6. 5. 2023 Základní škola

Vážení rodiče, již tradičně se naše škola zapojila do sbírky Ligy proti rakovině. Přispět můžete ve středu 10. 5. 2023 zakoupením žluté kytičky za minimální částku 20 Kč. Více na www.cdpr.cz
 

Krasavci dravci

4. 5. 2023 Základní škola

Na dnešní zážitek určitě nikdo z nás nezapomene. Navštívili nás totiž historičtí sokolníci se svými úžasnými a nádhernými dravci. V zábavném a velmi poutavém příběhu nám je představili a prozradili o nich všelijaká tajemství a zajímavosti. Malé děti ze školky i školy sokolníkům asistovaly a vůbec se nebály. Bylo moc prima vidět je zblízka, v klidu i v letu, dokonce jsme si je mohli pohladit. Sova Rozárka ani sova Hedvika sice nepřiletěla, ale i tak jsme byli nadšení. Moc děkujeme.
 

Pojďte na kulturu!

2. 5. 2023 Základní škola III. třída

Chystáme divadlo! Kdo se chce kouknout na naše tříměsíční úsilí, má možnost dorazit dnes ke škole ve dvou časech: v 16 hodin můžete shlédnout divadelní představení hochů, 16:45 vystoupí děvčata. Můžete se tedy těšit na dvě představení stejné divadelní ukrajinské pohádky O rukavičce.
 

Mazlíčci z Václavovic

2. 5. 2023 Základní škola III. třída

Ve středu nám štěstěna (ne)přála, a tak jsme místo na LASERGAME vyrazili ulicemi Václavovic prohlédnout si naše domácí mazlíčky. Seznámili jsme se s poníkem Diegem a jeho větším koňským kamarádem, se zakrslým králíčkem Hajáskem, s barevnou korelou, křeččí slečnou Messi, s roztomilými pejsky i kocourem. Ušli jsme dlouhou trasu a ve větrném počasí jsme se rádi vrátili do tepla školní jídelny:-)
 

McDonald´s Cup

2. 5. 2023 Základní škola

V pátek 28.4. vyrazila naše fotbalová reprezentace hájit naše barvy na fotbalové hřiště do Vratimova. Hráli jsme obvodní kolo McDonald´s Cupu. Byla to historicky první účast naší školy v tomto turnaji a hned jsme byli úspěšní! Naši borci s naprostým přehledem ovládli skupinu a i dále hladce postupovali. Snad se nám také bude dařit ve čtvrtek, kdy hrajeme další kolo v Porubě na Šoupalce. Držte nám palce!
 

Hasičský Den země

28. 4. 2023 Základní škola

Dnes nás sluníčko zavedlo k hasičské zbrojnici, kde jsme mohli společně s hasiči oslavit Den Země. Pro děti bylo připraveno šest stanovišť, kde musely splnit všelijaké úkoly. Za nasbírané značky si děti vybraly odměnu. Aby bylo vše ještě příjemnější, hasiči nám předvedli, jak probíhá hašení ohně sněhovým hasícím přístrojem. A protože jsou všechny děti mlsné, nechybělo nakupování dobrůtek. Vesele jsme se vrátili ke škole a dali si bezva oběd. Děkujeme hasičskému sboru za krásné dopoledne plné zábavy a poznání. Bylo nám všem moc fajn.
 

Orientační běh

27. 4. 2023 Základní škola

Pod záštitou Regionu Slezská brána se konal už 2. ročník závodu v orientačním běhu v okolí ZŠ Sedliště. Po instruktáži o používání čipových karet a mapky se dvojice vydaly na trať. Proběhnout ve správném pořadí a dostatečné rychlosti celý úsek nebyla žádná legrace. Přesto jsme mezi více než stovkou soutěžících získali 1. místo pro kluky ze 4. třídy, 2. místo pro dívky ze 3. třídy a 3. místo pro kluky z 5. třídy. Celý den jsme si moc užili a těšíme se na příští ročník. Sportu zdar!
 

Den Země

23. 4. 2023 Základní škola

Jako každý rok, i letos jsme se zapojili do oslav svátku naší planety Země. Připojili jsme se tak k celosvětovému dni propagace a podpory ochrany životního prostředí, který připadá na 22. dubna.

Letos jsme se zaměřili na poznávání Země všemi smysly. Čekalo nás pět stanovišť, na kterých jsme si vyzkoušeli, jak můžeme svět okolo nás vnímat čichem, sluchem, chutí, zrakem a hmatem. Jedním z úkolů bylo odhadnout a zvážit, kolik cukru je v jednotlivých potravinách. Dalším úkolem bylo poznat podle zvuků živočichy a zahrát si sluchové pexeso. Poznávali jsme koření podle vůně, a abychom potrápili i hmatové receptory, vytvořili jsme si ve třídě Kneippův chodník. Zábavným úkolem bylo předávání si předmětů pouze nohama a zkusili jsme poznat různé věci, živočichy a rostliny na fotografiích pořízených elektronovým mikroskopem.

Další část našich oslav probíhala v různých lokalitách obce, kde jsme se snažili přispět ke zlepšení životního prostředí v našem bezprostředním okolí.

Děkujeme tímto za spolupráci s Obecním úřadem Václavovice, který nám poskytl materiál a pomůcky nezbytné ke sběru odpadů z černých skládek. Bylo to moc fajn 🙂
 

Moře odpadků

12. 4. 2023 Základní škola III. třída

Navštívila nás velerybka Plastýna s bolavým bříškem. Neprovedli jsme žádnou operaci, ale zaměřili se na zjištění příčiny jejího trápení. Seznámili jsme se s roztodivnými mořskými živočichy a jejich ohrožením způsobeným lidskými odpadky. Společnými silami jsme si pak vyzkoušeli navrhnout zařízení, která by dokázala v mořích a oceánech sbírat odpadky.
 

Jak to bylo u zápisu

6. 4. 2023 Základní škola

Letošní zápis dětí do první třídy probíhal ve znamení lesa. V dolní třídě, na čekacím "paloučku" se dětem věnovala "živá" přestrojená zvířátka. Pak při lesní procházce předškoláci plnili úkoly u šesti zvířátek. Moudrá sova je vyzkoušela z hledání odlišného obrázku, srnka zjistila, jestli umí pojmenovat kamarády z lesa a poznají první hlásku, medvídek s dětmi procvičil barvy a prostorovou orientaci, liška zase vyprávění a sestavení příběhu a ježek, ten s dětmi počítal. Zajíček potřeboval nakrmit mrkvičkou, kterou děti krásně vystřihly, procvičil s dětmi grafomotoriku a zkontroloval správné držení tužky. A nakonec... nejtěžší úkol, chtěl uvázat mašličku. Děti si za splnění úkolu do své karty dávaly razítka zvířecích stop a až prošly celým lesem, dostaly odměnu.

Co myslíte, zvládli to všichni předškoláci? No jasně! Už teď víme, že to budou bezva školáci. V září se na vás těšíme, děti!
 

Body parts

31. 3. 2023 Základní škola III. třída

Dnešním testem ukončili třeťáci velké a dlouho trvající téma Body parts. Už ví jak anglicky pojmenovat jednotlivé části těla a seznámili se i se slovesem have got. Pokroky které odvádějí jsou obdivuhodné!!!
 

Šachový turnaj regionu

23. 3. 2023 Základní škola

Turnaj nesl název O šachového krále a královnu a konal se v Řepištích. Zúčastnilo se jej více než 70 šachistů různých škol regionu Slezská brána. Po urputném šestikolovém boji jsme si domů přivezli šachovou královnu Adélku i druhé a třetí místo pro Tomáše a Kryštofa. Za dosažené výsledky děkujeme i trenérovi šachistů p. Kozlovi. Gratulujeme!
 

Školní karneval a soutěže

21. 3. 2023 Základní škola

Školní karneval
V pondělí jsme si zařádili ve školní tělocvičně. Děti z páté třídy připravily pro menší kamarády z první, druhé a třetí zábavnou šou, nechyběly soutěže a hudební pecky, balónky ani bubliny. Poté se utkaly třídy čtvrtá a pátá v zábavných soutěžích a kvízu. Děti si zatancovaly letkis a menuet. Akce se vydařila. Fotky mluví za vše.
 

Máme rytmus v těle!

17. 3. 2023 Základní škola III. třída

V rytmu afrických bubnů DJEMBÉ a ŠAMANSKÝCH bubnů jsme se přenesli do pralesa nebo na okraj stepí černého kontinentu! A že nám to šlo! Na chvíli jsme zapomněli na realitu a zrelaxovali svou mysl. Užili jsme si hluboké basové tóny i šamanský tanec a opět se potvrdilo, že co čech, to muzikant!
 

Obvodní kolo recitační soutěže

28. 2. 2023 Základní škola

Ve školní družině jsme dnes uvítali recitátory ze základní školy v Šenově. Soutěž opět uváděl Kuba Růžička a pětičlenná porota měla zase těžkou práci, protože výkony všech recitátorů byly velmi vyrovnané. Do dalšího kola soutěže, tentokrát v Ostravě, postupují žáci z prvního a druhého místa. Držíme palce!
 

Lyžování bez reptání

17. 2. 2023 Základní škola

Tento týden děti z václavovické školy prožily na horách. Na tradičním lyžařském kurzu se mnozí lyžovat naučili, jiní si svůj um potvrdili, a ti nejlepší si pořádně zajezdili. Každopádně všichni si to náramně užili a při finálových závodech všem ukázali, že lyžovat umí a že jim sport dělá radost. Samozřejmě nechyběly medaile a stupně vítězů. I když... vítězové jsou vlastně všichni.

Připravujeme pro vás video – těšte se, bude to stát za to!
 

Krmení zvířátek

15. 2. 2023 Základní škola III. třída

Lyžařský výcvik je v plném proudu, ale ani my, kdo jsme zůstali ve škole, nezahálíme! Dnes jsme se vypravili do myslivecké chaty, kde jsme si povídali s panem Hochem. Dozvěděli jsme se, jak se chovat k cizím pejskům, a co dělá maminka bachyně, když ji děti selátka neposlouchají. Zopakovali jsme si některé listnaté a jehličnaté stromy, a že to vůbec nebyl lehký úkol! Schválně si zkuste ve vegetačním klidu určit dub, buk, babyku nebo borovici 🙂

Na výlet jsme si s sebou vzali dobrůtky pro lesní zvířátka, a tak jsme jim v krmelci vystrojili bohatou hostinu. Pan Hoch nás za odměnu doprovodil na Lunčiska, odtud je to jen kousek k rybníku Kamenci, kde jsme si zase dali "baštu" my. Po cestě zpátky ke škole připravili čtvrťáci pro mladší děti cestu za pokladem. A protože žáci plnili úkoly svědomitě, odměnou jim byla sladká odměna.
 

Escape game

8. 2. 2023 Základní škola III. třída

Třeťáci dostali nelehký úkol. Na počítačích museli luštit únikovou hru na téma clothes. Obtížné to bylo hlavně z toho důvodu, že se toto téma teprve začnou učit, proto žádné ze slovíček ještě neznali. Skvěle ukázali, jak jsou schopni vyhledávat informace v učebnici a s únikovkou si hravě poradili. Tak schválně, co jim zůstane v hlavách do dalších hodin angličtiny. 🙂
 

Recitační soutěž

3. 2. 2023 Základní škola

Opět po roce proběhla v naší škole recitační soutěž. Žáci soutěžili ve třech kategoriích (kategorie I. třídy, kategorie II. a III. třída a kategorie IV. a V. třída). Porotu čekal nelehký úkol. Vybrat z tak skvělých recitátorů ty, kteří se umístí na stupních vítězů, bylo velice náročné, protože všichni předvedli skvělý výkon a odrecitovali nádherné básně. V pauzách mezi výstupy jednotlivých kategorií probíhal zábavný program, a tak jsme si všichni společně zazpívali písničku Sněhulák, vyfotili jsme se ve fotokoutku a naučili se taneček na písničku Green green grass. Celým programem nás profesionálně prováděl moderátor Kuba ze čtvrté třídy. Děkujeme moc soutěžícím, moderátorovi a publiku za skvělou atmosféru v průběhu soutěže.
 

Třeťáci mají odvoleno

26. 1. 2023 Základní škola III. třída

Neleníme, a i my ve třetí třídě sledujeme dění kolem volby prezidenta České republiky. Dnes jsme si tak udělali vlastní názor na kandidáty, když jsme shlédli předvolební duel obou kandidátů, prohlédli informace uvedené na webech obou uchazečů a ověřili si jejich minulost včetně jejich kauz. Pak už následovala samotná volba. Vítěz našich třídních voleb získal 14 hlasů, poražený dva hlasy. Tipněte si, kdo vyhrál ve třetí třídě;-)
 

Do divadla je jen kousek

24. 1. 2023 Základní škola

Obecní knihovna ve spolupráci s obecním úřadem a naší školou zajistila všem žákům divadelní představení jen pár kroků od budovy ZŠ v kulturní místnosti OÚ. Menším dětem se představila kočička Ťapička se svými příběhy. Děti měly možnost si knihu také zakoupit. Starší žáci se dověděli Jak se rodí kamarádi. Hrála autorka spisovatelka Markéta Harasimová a herec Miroslav Hrabě.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10