MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

IV. třída

Rozvrh hodin


Školní karneval a soutěže

21. 3. 2023 Základní škola

Školní karneval
V pondělí jsme si zařádili ve školní tělocvičně. Děti z páté třídy připravily pro menší kamarády z první, druhé a třetí zábavnou šou, nechyběly soutěže a hudební pecky, balónky ani bubliny. Poté se utkaly třídy čtvrtá a pátá v zábavných soutěžích a kvízu. Děti si zatancovaly letkis a menuet. Akce se vydařila. Fotky mluví za vše.
 

České pověsti

16. 3. 2023 Základní škola IV. třída

– nikoli staré, ale úplně nové. V podání žáků naší třídy se můžete dovědět zajímavosti o Čechovi, Krokovi a jeho dcerách, Bivojovi, Libuši a Přemyslovi, Horymírovi, dívčí válce, Oldřichovi a Boženě, Břetislavovi a Jitce, pražském orloji, Bruncvíkovi, Ječmínkovi, Golemovi či Blanických rytířích.
 

Obvodní kolo recitační soutěže

28. 2. 2023 Základní škola

Ve školní družině jsme dnes uvítali recitátory ze základní školy v Šenově. Soutěž opět uváděl Kuba Růžička a pětičlenná porota měla zase těžkou práci, protože výkony všech recitátorů byly velmi vyrovnané. Do dalšího kola soutěže, tentokrát v Ostravě, postupují žáci z prvního a druhého místa. Držíme palce!
 

Buď OK

25. 2. 2023 Základní škola IV. třída

Letošní poslední část našich setkávání byla věnována příjemným pocitům, které nám vyvolává pochvala nebo vědomí, že jsme v něčem dobří. A opravdu jsme. Každý určitě najde něco, za co může pochválit sebe nebo někoho jiného. Posilování sebedůvěry nás bavilo a šlo nám skvěle. Zkuste také někoho pochválit, přinese to radost i vám.
 

Lyžování bez reptání

17. 2. 2023 Základní škola

Tento týden děti z václavovické školy prožily na horách. Na tradičním lyžařském kurzu se mnozí lyžovat naučili, jiní si svůj um potvrdili, a ti nejlepší si pořádně zajezdili. Každopádně všichni si to náramně užili a při finálových závodech všem ukázali, že lyžovat umí a že jim sport dělá radost. Samozřejmě nechyběly medaile a stupně vítězů. I když... vítězové jsou vlastně všichni.

Připravujeme pro vás video – těšte se, bude to stát za to!
 

Únikovka aneb hodina přírodovědy

13. 2. 2023 Základní škola IV. třída

V hodině přírodovědy dostali žáci za úkol naleznout odpovědi a správně vyluštit zámek k únikové hře. Celá hra byla zaměřena na téma ptáci. Kdo má chuť, může si také zkusit zahrát:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTS3kNx9JPUkAFAnz8pgttTy0QyDFIW2cSnqxTaNGqIkB7L09lWqDnR0qKl36OkQcGi3NmaLFtmnR78/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.p
 

Recitační soutěž

3. 2. 2023 Základní škola

Opět po roce proběhla v naší škole recitační soutěž. Žáci soutěžili ve třech kategoriích (kategorie I. třídy, kategorie II. a III. třída a kategorie IV. a V. třída). Porotu čekal nelehký úkol. Vybrat z tak skvělých recitátorů ty, kteří se umístí na stupních vítězů, bylo velice náročné, protože všichni předvedli skvělý výkon a odrecitovali nádherné básně. V pauzách mezi výstupy jednotlivých kategorií probíhal zábavný program, a tak jsme si všichni společně zazpívali písničku Sněhulák, vyfotili jsme se ve fotokoutku a naučili se taneček na písničku Green green grass. Celým programem nás profesionálně prováděl moderátor Kuba ze čtvrté třídy. Děkujeme moc soutěžícím, moderátorovi a publiku za skvělou atmosféru v průběhu soutěže.
 

Do divadla je jen kousek

24. 1. 2023 Základní škola

Obecní knihovna ve spolupráci s obecním úřadem a naší školou zajistila všem žákům divadelní představení jen pár kroků od budovy ZŠ v kulturní místnosti OÚ. Menším dětem se představila kočička Ťapička se svými příběhy. Děti měly možnost si knihu také zakoupit. Starší žáci se dověděli Jak se rodí kamarádi. Hrála autorka spisovatelka Markéta Harasimová a herec Miroslav Hrabě.
 

Florbal, měření, matematika i angličtina

20. 1. 2023 Základní škola IV. třída

Vítejte u dalšího okénka do čtvrté třídy. Tentokrát vás zveme k nahlédnutí na hodinu tělesné výchovy, do matematiky i na hodinu věnovanou měření. Ve výtvarné výchově jsme vytvořili tváře, které na nás "volaly" I am sad, I am happy – což je přesně to, čím se zabýváme i v anglickém jazyce.
 

Buď OK

20. 1. 2023 Základní škola IV. třída

V pátek 13. 1. 2023 jsme měli tu čest být součástí programu Buď OK. Během dvou hodin jsme se zabývali přátelstvím a nakreslili své ostrovy. O obrázcích i našich vztazích jsme si měli možnost popovídat i sdílet své názory. Děkujeme!
 

Tvoření ve vlastivědě

12. 1. 2023 Základní škola IV. třída

Chcete se dovědět zajímavosti o krajích naší republiky? Čtvrťáci vám rádi žádané informace předají. Připravili si prezentace a při jejich tvorbě získali spoustu nových poznatků a zdokonalii se v umění zaujmout posluchače.
 

Přejeme k třicátinám

6. 1. 2023 Základní škola IV. třída

Ve víru opakování po vánočních prázdninách i probírání nového učiva jsme si našli čas, abychom popřáli naší České Republice vše nejlepší! Povídali jsme si o všem, co je pro nás samozřejmé i tom, že o to naše Česko musíme pečovat. Zeptali se vás doma vaši čtvrťáci, jaké vzpomínky na Československo v rodině máte? A co byste popřáli naší zemi vy? 🙂
 

Jdeme po stopách

21. 12. 2022 Základní škola IV. třída

Tento týden jsme zkoumali stopy zvířat, které v našich lesích můžeme při dávce štěstí vidět. Pracovali jsme v pracovním sešitě z přírodovědy, odlévali stopy, kreslili obrázky a vypravili se nakrmit zvířata do lesa ke krmelci. Při té příležitosti jsme ve sněhu viděli nejednu stopu. I když se odlitky ne vždy podařily a někteří je nechají tuhnout až do dalšího roku, bylo nám fajn 🙂
 

Bobovačka

19. 12. 2022 Základní škola IV. třída

Sluníčko, sníh, teplota pod nulou a kopec na dosah ruky! I my se tedy vydali místo tělocviku zdolat kopec a bylo to prima!
 

Jarmark ve čtvrté třídě

19. 12. 2022 Základní škola IV. třída

Ve čtvrtek 15. 12. 2022 vyvrcholila naše společná snaha slavnostním jarmarkem. Rádi bychom poděkovali všem, kteří navštívili náš stánek a zakoupili si některý z výrobků. Během posledních týdnů jsme vytvářeli svíčky, odlévali mýdla, míchali bylinkové sole do koupele, zdobily vánoční tašky, vypalovali do dřeva na vařečky, pekli a zdobili perníčky a sušenky, nezapomněli jsme na ptáčky s krmením a vytvářeli jsme vánoční ozdoby na stromeček.
 

Poslední plavání IV. a V. třídy

14. 12. 2022 Základní škola

Získáváme informace, zjednodušujeme a prezentujeme

9. 12. 2022 Základní škola IV. třída

Tento týden čtvrťáci zkusili, že není nic jednoduchého přečíst text, určit nejdůležitější informaci, zjednodušit ji a jasně a stručně ji sdělit ostatním spolužákům. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o samotném lese, o stromech i rostlinách v něm.
 

U prvňáků – dílny kam se podíváš

7. 12. 2022 Základní škola

Ve třídách I. A a I. B se nesl den 6. 12. 2022 v dílenském duchu. Dopoledne děti prožily dramadílny, ve kterých pomáhali s tvorbou příběhů loutek Oldy a Františka, kteří měli mezi sebou někdy konflikty. Ale díky bystrým hlavičkám našich prvňáčků konflikty zmizely a děti naučily loutky, jak by se k sobě měly správně chovat.

Odpoledne se přešlo na dílny výtvarné a za pomoci rodinných příslušníků děti vyráběly výrobky na školní jarmark. Obě akce se velice povedly a my moc děkujeme za hezky prožitý čas 🙂
 

My se čerta nebojíme...

3. 12. 2022 Základní škola IV. třída

V pátek jsme si užili společně dvě příjemné hodiny s preventivním programem. Těsně před koncem nás navštívila vzácná návštěva – Mikuláš, s andělem a čertem. Děti jim zahrály a zazpívaly písničku. Naštěstí nikoho do pekla neodnesli, naopak nás obdarovali dary! Děkujeme!
 

Poslední plavání našich prvňáků

2. 12. 2022 Základní škola

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 jsme se zúčastnili na bazénu Delfínek v Havířově poslední plavecké lekce. Jednotlivé hodiny se nám moc líbily a naučili jsme se spoustu nových pohybů a her ve vodě. Paní instruktorky byly vždy milé a vstřícné, pod jejich vedením se nám v bazénu moc líbilo a už se těšíme na příští rok.
 

Konec čvachtání, malí lachtani!

29. 11. 2022 Základní škola

Dnes prožily děti z 2. a 3. ročníku poslední lekci plavání. Po plavecké rozcvičce děti závodily v plaveckých stylech a přesvědčily tak paní plavčice, že na to mají a jsou ve vodě jako doma. A tak se plavalo a fandilo. Nechybělo ani hraní a "čvachtání". A odměnou bylo "mokré" vysvědčení. Ještě máme co dohánět, ale teď už opravdu zazvonil zvonec... a plavání je konec. Tak zase za rok.
 

Dramadílny – pocity

12. 11. 2022 Základní škola IV. třída

V pátek 11. 11. 2022 nás navštívily lektorky z loutkového divadla v Ostravě. Měli jsme tak možnost se věnovat pocitům, co dělají pocity s naším tělem, jaké barvy nám pocity připomínají a v jakých situacích nás pocity přepadají.
 

Opakujeme hrou

12. 11. 2022 Základní škola IV. třída

Je za námi první čtvrtletí, to je čas pro opakování všech poznatků a nových dovedností. Počítáme, zdokonalujeme mateřský jazyk a při hře Riskuj, měly děti možnost zjistit, co si vše zapamatovaly z přírodovědy.
 

Halloween a Památka zesnulých

3. 11. 2022 Základní škola IV. třída

V úterý jsme prožili den plný masek, čarodějného učení, čtení, diskuzí a díky Vám, rodičům, také jídla 🙂
 

28. 10. Den vzniku samostatného československého státu

25. 10. 2022 Základní škola IV. třída

Dnes jsme se ve čtvrté třídě zamysleli nad pátečním státním svátkem. Vytvářeli jsme spolu myšlenkovou mapu. Na začátku dne jsme o tématu neměli mnoho znalostí. Stačila dvě krátká videa a myšlenky, pojmy i události se psaly takřka samy.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11