MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

IV. třída

Rozvrh hodin


Geopolytechnický den

28. 11. 2023 Základní škola

V pondělí 27. 11. 2023 jsme III., IV. a V. třídu provedli světem polytechniky. Zapůjčili jsme si stavebnice Boffin a sestrojili elektrický obvod s baterií, vypínačem, žárovkou a motůrkem s vrtulí. Do základů programování jsme se pustili s iPady a stavebnicí Scottie Go!

Interaktivní procházkou vybranými vrcholy Moravskoslezských Beskyd, jejich přírodou a zajímavostmi nás před sportovním vyžitím ve florbale provedl pan Ing. Lysek. Nakonec nás čekalo občerstvení – toast se zapečenou šunkou a sýrem, nápoj a perníček. A pak už hurááá domů za prvním sněhem!
 

Plaveckou štafetu předáváme čtvrťákům a páťákům

24. 11. 2023 Základní škola

Ve čtvrtek měli druháci a třeťáci poslední "plavčo". Na závěrečné lekci už se neučili techniku plavání, ale pořádně všem ukázali, jak ovládli plavecký um. Závody, soutěže a hry ve vodě krásně ukončily jejich téměř tří měsíční snažení. Plaveckému výcviku třikrát hurá - HURÁ, HURÁ, HURÁ.
 

Bruslíme!

24. 11. 2023 Základní škola

Čtvrťáci a páťáci si užili tělocvik na bruslích. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za odvážný výkon. Především ti, kteří stáli na bruslích poprvé. Sportu zdar!
 

VZPoura úrazům

15. 11. 2023 Základní škola

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.
Dnes navštívili žáky 3., 4. a 5. ročníku ambasadoři projektu Pavel a Radomír. K žákům byli velice upřímní. Nebáli se žádných otázek, seznámili nás se svým příběhem a vším, co po úrazu následovalo a jak se s životní situací vyrovnávali a překonávali sami sebe.
Bližší informace nejen o projektu, ale i životních příbězích ambasadorů najdete na www.vzpoura-urazum.cz
 

Reckyklohraní aneb cesta odpadu

3. 11. 2023 Základní škola

Celá škola dnes absolvovala "kurz" recyklace a třídění odpadu. Všichni hravě roztřídili odpad, vyjmenovali nápady, jak recyklovat plast, papír či sklo a s pomocí maket prozkoumali různé spotřební věci do hloubky. Rozebrali baterií, pračku i počítač. Dát vše dohromady zpátky už bylo malinko složitější. Ale jsme zase chytřejší a budeme se snažit třídit, abychom šetřili nejen naši planetu. Máme to ale chytré děti!
 

Strašidla a strašidláci

3. 11. 2023 Základní škola IV. třída

2.11. přesně na Dušičky jsme s dětmi zorganizovali strašidelnou stezku pro naše nejmenší spolužáky. Děti vymyslely stanoviště a veselé aktivity. Nechyběly strašidelné postavy ani bonbónomat a dýně. Bylo to prima. Zábavu si užili prvňáci, čtvrťáci i rodiče.
 

Halloween

1. 11. 2023 Základní škola

V úterý se škola změnila! Dorazili čarodějnice, kostlivci, monstra i jiná roztodivná stvoření. V posledních dvou hodinách si bytosti nejstarší připravily program pro mladší. Páťáci nachystali zábavné úkoly, ze kterých šel někdy opravdový mráz po zádech.
 

Nakrmíme zvířátka

6. 10. 2023 Základní škola

Haló, haló...voláme všechny děti a rodiče! Zapojte se prosím do celoškolního sběru kaštanů či žaludů, abychom mohli pomoci zvířátkům v lese, až pod sněhem nic nenajdou.
Plody noste do školy do pátku 13.10. Uvidíme, kolik se nám toho povede nasbírat.🌲💚🌳
Děkujeme!
 

grafy

5. 10. 2023 Základní škola IV. třída

Učíme se vyčíst údaje z grafu a také sami grafy vytváříme. Seznámili jsme se s grafem sloupcovým i koláčovým. Zaznamenávali jsme počty děvčat a chlapců v jednotlivých třídách nebo také návštěvnost na výstavě v jednotlivých dnech. Pracovali jsme na počítačích i na papíře. Učivo jsme zvládli.
 

Den jazyků

29. 9. 2023 Základní škola

Jazyky, kultura, zvyklosti, vlajky a hry. Tak by se dal popsat dnešní den. Zkoušeli jsme se zdravit v různých jazycích, dělali jsme zábavné kvízy o jídle a hádali jazyk podle ukázky. Poznávali jsme vlajky a nad mapou zkoumali, jaké jazyky jsou doslova světové. Na závěr si někteří zahráli i ruskou "schovku". U prvňáčků jsme to pojali hravě. Díky písničce umíme čísla, díky přírodě zas barvy. A zdravit nás moc bavilo.
 

Pěšky do školy

29. 9. 2023 Základní škola IV. třída

"Pěšky do školy" je akce, kterou se snažíme o podporu pohybu a motivujeme děti, aby chodily do školy pěšky. V tento den mohly děti přijet také na kolech či koloběžkách. Nechyběla společná rozcvička a všichni jsme se zúčastnili ranního běhu - ti zdatnější delšího okruhu, ti méně zdatní kratšího se zastávkou v obchůdku, kde obstarali snídani. Tímto velice děkujeme obchodu "Bednář" za sponzorský dar - báječnou snídani pro sportovce. Paní kuchařky uvařily čaj a celá naše třída společně posnídala v altánku u školy. Druhou hodinu jsme již v hodině matematiky počítali vzdálenost, kterou jsme ráno společně zvládli. Počítali jsme kroky i kilometry, zaokrouhlovali a vyšel nám krásný výsledek - společnými silami jsme zdolali téměř 57 kilometrů. Celá akce není jen o nachozených či najetých kilometrech, ale o tom, že cesta do školy i ze školy je báječnou příležitostí k pohybu a také ke kamarádství. V autě jedeš sám, kdežto s kamarády si cestou do školy můžeš užít spoustu zábavy. 99 dětí ze sta vám potvrdí, že ranní pohybová aktivita přispívá k lepším výsledkům ve škole! Sportu zdar!
 

Barevný den

22. 9. 2023 Základní škola

Dnes si všechny děti užily Barevný den. Každá třída měla svou barvu a svůj " barevný" program. Úžasní páťáci připravili svým mladším spolužákům chutné barevné jednohubky, všechny třídy si vyzkoušely barevný pokus a učení se dnes celé neslo v duchu barev. 💛💚💙💜❤🧡
 

dopravní hřiště 14.9.

14. 9. 2023 Základní škola IV. třída

Čtvrtá třída se zúčastnila výuky na dopravním hřišti. Děti absolvovaly výuku a praktické jízdy na dopravním hřišti. Počasí nám přálo a dopoledne uteklo jako voda. Příště se již pokusíme získat řidičský průkaz cyklisty.
 

Soutěž v ZOO Ostrava

13. 9. 2023 Základní škola

Znáte šelmy ČR? Naši páťáci se dnes zúčastnili soutěže, ve které si prověřili své znalosti o zvířatech, strategické dovednosti, rychlost a schopnost týmové spolupráce. Jak se nám dařilo mezi asi 85 týmy z jiných škol, se dovíme v příštím týdnu. Držte nám palce!
 

Kroužek atletiky

9. 9. 2023 Základní škola

Hurááá zpátky do školy!

5. 9. 2023 Základní škola

Tak jsme se dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme před sebou nový školní rok 2023/2024. Poté, co jsme se rozutíkali za svými spolužáky do tříd, kde nás už vyhlížely naše paní učitelky, nás navštívil i pan ředitel s panem starostou a místostarostou, kteří nám popřáli hodně radostných zážitků nejen ze samých jedniček! 🙂
 

Logická olympiáda 2023

4. 9. 2023 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, i letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2023, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je se do 30. 9. 2023 zaregistrovat do příslušné kategorie (MŠ, A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to!
 

TŘEŤÁCI v LASERARÉNĚ

28. 6. 2023 Základní škola IV. třída

Milí rodiče, neměla jsem šanci. Je po mně asi 154krát. Za celý rok si dnes na mně děti smlsly a nic mi nedarovaly. Můžete je pochválit, že mají parádní mušku;-) Paní učitelka Maruška
 

Poslední týden ve škole

27. 6. 2023 Základní škola IV. třída

Už jsme všichni natěšení na letní prázdniny, vyhřívání na sluníčku a zmrzliny všech chutí a barev. Ale než se za námi zavřou dveře školy, máme chvíli čas na sebe navzájem. Na to, užít si spolu hry, koukání na film, procházky a různé soutěže. Včera jsme se zúčastnili soutěže v piškvorkách, ve které se na třetím místě umístil Samuel Šelong, na druhém místě Michael Jasiok a královnou se stala Adéla Kuncová. Oblékli jsme se k tomu do nevšedních oděvů, které pobavily nic netušící spolužáky z ostatních tříd. Dnes jsme přišli do školy s crazy účesy. Brzy nás čeká soutěž o ten nejlepších z nich:-)
 

Přespávačka

21. 6. 2023 Základní škola

Než bychom vám popsali, co všechno jsme zažili na přespávačce, byl by konec dne. Zkuste si sami poskládát obsah našeho programu za pomocí hashtagů. Děti vám určitě povykládají, jak skvěle jsme se měli.
#pejsci 🐶
#soutěže 🏆
#pizza 🍕
#spacák 💤
#karimatka 🛏
#pyžamo 😴
#kartáček 🪥
#pohádka 🎬
#strašidelný sklep 🕷
#učení v pyžamu 🎓
 

Taneční dárek

20. 6. 2023 Základní škola

Den dětí jsme prožili ve škole v přírodě, ale dárek SRPŠ - vystoupení tanečního studia Dancepoint z Frýdku-Místku - jsme si ujít nenechali. Děvčata nám předvedla svůj program a naučila nás novou choreografii. Nevadilo nám ani horko a tancování jsme si užili. Děkujeme!
 

Pasování na čtenáře

12. 6. 2023 Základní škola

Další velká událost v životech prvňáčků byla pasování na čtenáře. Všichni úspěšně prolouskali slabikář až do konce učení o nových písmenkách a nyní na ně čekají jen radostné nebo možná i zajímavé a napínavé příběhy, které si zvládnou přečíst úplně sami. Děkujeme moc paní knihovnici, že naše nové čtenáře pasovala do svých nových rolí.
 

Radovánky... to si líbit vždycky dám!

11. 6. 2023 Základní škola

Tak jak se zpívá v písni Ivety Bartošové, i my jsme v sobotu,10. 6. 2023 pospíchali na naše tradiční Radovánky. Jak je každoročním zvykem, děti z mateřské a základní školy si připravily svá vystoupení a rozpohybovaly tak tento den. Všechny děti byly úžasné! A hurá do plnění úkolů a skotačení. Zdolávala se horolezecká stěna, hod šipkami, chůze na chůdách, hod míčkem či pytlíkem na cíl, laserová střelba do plechovek a jiné úkoly. Živá hudba skupiny P.E.T.R. program hezky doplnila. Nechybělo bezva občerstvení, a tak si všichni mohli vybrat. Prožili jsme odpoledne opravdu radostně. Moc děkujeme organizátorům, že tuto akci pořádají. Tak zase za rok!
 

Oslava Dne dětí

5. 6. 2023 Základní škola

Poprvé jsme si Den dětí oslavili ve škole v přírodě. Dnes jsme dostali jako sponzorský dar firmy Bidfood Opava nanuky mrož. Dobrou chuť!
 

Škola v přírodě - finále...

2. 6. 2023 Základní škola

Po večerním dobrodružství je tady poslední ráno. Úkol je jasný: sbalit, uklidit a hurá na poslední snídani. Ještě trocha volné zábavy, takže - hřiště, fotbálek, malování na kamínky. A poslední program, kdy se už opravdu rozloučíme. Bylo nám fajn a prima a skvěle. Každopádně se těšíme domů.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11