MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

IV. třída

Rozvrh hodin, sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Rotační výuka jede podruhé!

22. 4. 2021 Základní škola IV. třída

Tento týden se po dlouhé době do školy vrátili žáci dalších tříd. Shledání bylo radostné a kromě hezkého počasí už školním radovánkám nic nechybí.
 

Zápis k povinné školní docházce v základní škole

16. 4. 2021 Základní škola

Zápis předškoláků k povinné školní docházce je životní událostí. Díky individuálním konzultacím se i v této době mohly děti podívat do třídy, splnit první úkoly a seznámit se se svou budoucí paní učitelkou.
 

Rotační výuka jede!

12. 4. 2021 Základní škola

Po dlouhé době mohla budova naší školy přivítat žáky ve starých dobrých lavicích. Jak jsme rádi v rukou žmoulali místo myší propisky, viděli jsme se v obraze čistším než studánka a během rozhovoru nikdo neřešil, jestli a jak funguje mikrofon. Naplněni zážitky z dnešního dopoledne jsme se rozešli do domovů a už se nemůžeme dočkat, až na nás budík ráno zase zavolá: hola, hola, škola volá!
 

Škola v jarním kabátku

29. 3. 2021 Základní škola

Naše krásná školička potřebovala změnit image, a tak zimní výzdobu vystřídaly veselé jarní motivy. Velkou zásluhu na tom mají také naši žáci, kteří doručili do školy výtvory nejen do literární a výtvarné soutěže, ale také jen tak pro radost všech. Děkujeme!
 

Miss Popelnice

18. 3. 2021 Základní škola

Není mnoho lidí na světě, kteří mají to štěstí žít v malebné vesnici s dostatkem vody, zvěře, lesů a kvalitní půdy. Jestli budeme moci takové bohatství přenechat i další generaci, záleží na nás. Václavovická škola ve spolupráci se SRPŠ, myslivci, hasiči a dalšími dobrovolníky se snaží v dětech vypěstovat lásku k přírodě a pocit zodpovědnosti za chování a jednání člověka. Přemýšlet nad původem, smyslem a recyklováním věcí.

Proto nás na jaře čekají další akce, které se tomuto tématu věnují. Všichni se moc těšíme na Miss Popelnici. Už teď mohou žáci doma sbírat vytříděný papír, tetrapakové obaly, plasty a kovové obaly. Až se všechny ročníky vrátí k prezenční výuce, vyrobíme si v jednotlivých třídách z recyklovaných materiálů mimozemské postavičky, ze kterých vás bude zrak přecházet. S výslednými krasavicemi se samozřejmě nezapomeneme na webu pochlubit. Tak hurá do toho.
 

Přednáška specialisty ze ZOO na téma význam botanických a zoologických zahrad

28. 2. 2021 Základní škola

Kroužky angličtiny od pondělí 4. 1. 2021

2. 1. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, kroužky angličtiny budou od pondělí 4. 1. 2021 probíhat podle níže uvedeného harmonogramu. Máme volná místa, tak se k nám můžete přidat!

Angličtina pro I. třídu: distančně ve čtvrtky od 16:15 do 17:00 hod. v Google Classroom

Angličtina pro II. A + II. B třídu: distančně ve středy od 17:00 do 17:45 hod. v Google Classroom

Angličtina Cambridge pro IV. a V. třídu: distančně v pátky od 13:30 do 15:00 hod. v Google Classroom

Těší se na vás
Mgr. Naďa Macková
email: n.mackova@zsvratimov.cz
 

Polytechnické vzdělávání ve IV. třídě

23. 12. 2020 Základní škola IV. třída

Po zábavném dopoledni s polytechnikou v V. třídě zavítala polytechnika konečně i k nám do IV. třídy! V rámci projektu implementace krajského akčního plánu Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezském kraji (OKAP) jsme si povídali o úrazech elektrickým proudem a poskytování první pomoci. K tomu nám dokonale posloužil resuscitační figurant Erwin.

Až se nám Erwina podařilo teoreticky vzkřísit, vrhli jsme se na elektronickou stavebnici Boffin, kde jsme podle připravených schémat vytvářeli elektrické obvody s nejrůznějšími spotřebiči jako žárovka, vrtule či repráček. Následovalo programování prostřednictvím deskové hry Scottie Go! Hra kombinuje kartonové dlaždice, které hráči používají k vytváření programovacích příkazů a multimediální mobilní aplikaci pro zadání a kontrolu úkolů. Hlavním hrdinou je robot Scottie, jehož koráb kvůli poruše musel neplánovaně přistát na planetě Zemi. Úkolem je nalézt potřebné náhradní díly a umožnit Scottiemu návrat na jeho domovskou planetu. Jeho pohyb a úkony se řídí pomocí příkazů na kartonových kartičkách, které je nutné sestavit ve správném pořadí.

Třebaže jsme o fous mladší než naší spolužáci z V. třídy, obstáli jsme na výbornou a už se těšíme na další setkání.


 

Ze sešitů v době testíku z přírodovědy

20. 12. 2020 Základní škola IV. třída

Čtvrťáci přejí šťastné a veselé Vánoce!

18. 12. 2020 Základní škola IV. třída

Rozcvička

11. 12. 2020 Základní škola IV. třída

Když nás bolí všechny kosti a máme učení už dosti. Stačí malá chvilička, kdy rozhýbe nás písnička.
 

Zábavné procvičování

4. 12. 2020 Základní škola IV. třída

Po návratu z distanční výuky si čtvrťáci tento týden ověřovali své znalosti z českého jazyka a matematiky, které získali během online vyučování, a to nejen v učebnicích a pracovních sešitech, ale také zábavnou formou pomocí interaktivní tabule.
 

Člověk a robot: Noc vědců pokračuje online!

28. 11. 2020 Základní škola

Letošní Noc vědců je zaměřen na téma Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi. Vyberte si kategorii a ponořte se do světa vědy na www.nocvedcu.cz/program
 

Umíme to – Interaktivní online procvičování učiva

28. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, pro doplnění prezenční i distanční výuky jsme zakoupili pro všechny naše žáky školní licenci interaktivního online výukového systému pro procvičování českého jazyka, anglického jazyka a matematiky.

Pro přihlášení k online procvičování učiva v systému UMÍME TO jsme rozeslali žákům na školní email heslo. Poté na www.umimeto.org vpravo nahoře klikněte na tlačítko NÁVŠTĚVNÍK, kde zadáte svůj školní email a zaslané heslo a můžete se pustit do procvičování dle zadání vyučujících, nebo svého zájmu.


 

Distanční vzdělávání v Google Classroom

28. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, distanční výuka v Google Classroom je rozdělena na online videoschůzky s učiteli (v Google Meet) dle rozvrhu hodin pro distanční online výuku a učivo z učebnic s úkoly k jeho procvičování v pracovních sešitech a online materiálech (v Google Classroom).

Pro přihlášení k distanční výuce prostřednictvím Google Classroom jsme žákům vytvořili školní emaily a následující obrázkový postup:

1) v jakémkoli internetovém prohlížeči přejděte na www.google.cz
2) vpravo nahoře klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE*
3) zadejte školní email svého dítěte ve tvaru jmeno.prijmeni@skolavaclavovice.cz (např. jan.novak@skolavaclavovice.cz) a klikněte na tlačítko DALŠÍ
4) zadejte heslo, které jste obdrželi emailem a klikněte na tlačítko DALŠÍ a PŘIJMOUT
5) vytvořte si nové heslo a klikněte na tlačítko DALŠÍ (nové heslo si pečlivě zapište)
6) vpravo nahoře klikněte na tlačítko APLIKACE GOOGLE a zvolte GMAIL pro prohlížení emailů
7) vpravo nahoře klikněte na tlačítko APLIKACE GOOGLE a zvolte UČEBNA** pro vstup do učebny
8) pokračujte kliknutím na tlačítko POKRAČOVAT a JSEM STUDENT
9) u zobrazených předmětů (kurzů) klikněte na tlačítko ZAPSAT SE
10) klikněte na STREAM pro další informace
11) klikněte na PRÁCE V KURZU, nebo MEET pro online videoschůzky s učiteli dle rozvrhu hodin pro distanční online výuku
12) první videoschůzka proběhne v předmětu (kurzu) Třídnická hodina v pátek 16. 10. 2020 v 9.00 hod.

* pokud jste v Google přihlášeni jiným účtem, pokračujte tlačítkem ODHLÁSIT SE
* pokud máte v Google více účtu, pokračujte tlačítkem POUŽÍT JINÝ ÚČET
** pokud se aplikace UČEBNA nezobrazí, klikněte na https://classroom.google.com
 

Angličtina Cambridge – Přidej se k nám!

25. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, nově v letošním šk. r. 2020/2021 nabízíme žákům IV. a V. třídy kurz angličtiny, který bude zaměřen na přípravu mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge – Testy mladých studentů (YLE) na úrovni Movers = A1.

Přidejte se k nám – více na https://www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/krouzky-anglictiny-od-pondeli-30-11-2020#contents

Příprava je vhodná pro žáky, kteří mají angličtinu rádi a chtějí se v ní ještě zdokonalit. Obsah hodin bude zaměřen především na konverzaci, poslech, porozumění jazyku, rozšíření slovní zásoby a upevnění gramatiky. Příprava bude intenzivní a bude probíhat jednou týdně ve dvouhodinové lekci. Obsahem hodin se žáci dostanou nad rámec běžné výuky a své získané znalosti pak mohou využívat v následujících školních letech. Vykonání zkoušek je dobrovolné a není podmínkou návštěvy kroužku. Zkoušky jsou však pro děti nevšedním a jedinečným zážitkem, posílením sebevědomí šikovných dětí, a hlavně průkazným důkazem jejich znalostí jazyka.

Cena přípravky je 1 500 Kč na pololetí. Žáci budou potřebovat originální pracovní sešit, jehož cena se odvíjí od počtu přihlášených – přibližně 300 Kč (rozdíl v ceně bude žákům předán se sešitem). Platbu přípravky a sešitu (1 500 Kč + 300 Kč) prosím proveďte bezhotovostně na účet 211263580/0600 s VS jméno žáka, třída, ZŠ Václavovice (např. Jan Novák 5 ZŠ Václavovice).

Těší se na vás
Mgr. Naďa Macková
email: n.mackova@zsvratimov.cz
 

Vyhodnocení Matematického klokana

20. 11. 2020 Základní škola

Milí žáci a vážení rodiče. Děkujeme za účast v soutěži Matematický klokan. I přes neobvyklé podmínky jste se s úlohami popasovali velmi dobře. V kategorii Cvrček zvítězili se stejným počtem bodů Daniel Š. a Patrik K., oba ze III. třídy. V kategorii Klokánek zvítězila Viktorka B. z V. třídy. Vítězům gratulujeme a už teď se těšíme na příštího klokana.
 

Jak si vyrobit jednoduchého létajícího draka? (+ soutěž)

9. 11. 2020 Základní škola

K jednomu z typických symbolů podzimu patří pouštění draků. Víte, proč je tato tradice spojena právě s podzimem? Tato tradice pochází z doby, kdy obyvatelé venkova měli již po sklizni úrody z polí a děti měly více volného času než na jaře, kdy musely vypomáhat při zemědělských pracích. A také na rozdíl od jara, kdy bylo vše zaseto, se mohly děti po polích libovolně prohánět.

Vyrobte si létajícího draka podle svého, nebo podle www.wikihow.com/make-a-kite-out-of-a-plastic-bag či níže uvedeného videa, vyfoťte jej a zašlete podle pokynů na www.skolavaclavovice.cz/cs/casopis-vaclavacek/clanky/stan-se-redaktorem-skolniho-casopisu-vaclavacek-a-vyhraj#contents


 

Omezení provozu ZŠ a přechod na distanční vzdělávání (aktualizováno 1. 11. 2020)

1. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, na základě usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření se od pondělí 2. 11. 2020 do pátku 20. 11. 2020 omezuje provoz ZŠ na povinné distanční vzdělávání podle § 184a školského zákona. V souladu s metodikou pro distanční vzdělávání pokračujeme v distanční výuce v Google Classroom – více na www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/distancni-vzdelavani-v-google-classroom#contents kterou doplňujeme o interaktivní online výukový systém pro procvičování českého jazyka, anglického jazyka a matematiky – více na www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/umime-to-interaktivni-online-procvicovani-uciva#contents

Dotované obědy žáků jsou v období distančního vzdělávání odhlášeny. Pro přihlášení dotovaných obědů kontaktujte vedoucí školní jídelny Marcelu Veseckou emailem jidelna@skolavaclavovice.cz nebo telefonicky 774 739 750. Obědy lze vyzvedávat v době od 12:00 do 12:30 hod. do jídlonosičů.

Školní družina a mimoškolní aktivity se v době distančního vzdělávání neorganizují.

Více na https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1
 

Jak jsme se pilně připravovali na distanční výuku

15. 10. 2020 Základní škola

Matematický klokan (odloženo)

13. 10. 2020 Základní škola

Milí žáci! Naše škola se v pátek 23. 10. 2020 zapojí do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžit budou žáci II. a III. třídy v kategorii Cvrček a žáci IV. a V. třídy v kategorii Klokánek. Zapeklité úlohy budou vyžadovat vaši naprostou soustředěnost, důvtip a jasnou mysl, tak se ukažte!

Více na https://matematickyklokan.net
 

Pomáháme dětem

12. 10. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, každoročně přijímáme nabídku neziskové organizace Fond Sidus, z. ú., která pomáhá dětským pacientům v nemocnicích. Organizace se dlouhodobě zabývá podporou nemocných dětských pacientů. Letos můžete přispět zakoupením knížky Divocí lepíci v hodnotě 50 Kč, či magnetické záložky za 40 Kč. Děkujeme! Více na www.fondsidus.cz
 

Policejní pohádky

2. 10. 2020 Základní škola

Žáci 1. – 3. ročníku si poslechli dvě policejní pohádky a povídali si o možných nebezpečích, která na nás číhají nejen na silnici. Prakticky si vyzkoušeli správné přecházení vozovky, použití reflexních prvků či nasazení helmy pro cyklisty. Nechyběla ani soutěž ve skládání puzzle. Milá návštěva Policie České republiky (PČR) všechny potěšila a nenásilně i poučila.
 

Logická olympiáda 2020

30. 9. 2020 Základní škola

Rok se s rokem sešel a blíží se další ročníky oblíbených soutěží. Začínáme Logickou olympiádou, která se pořádá již 13. rokem. Jsou na naší škole žáci, kteří se v minulých letech velice pěkně umístili. Doufáme, že se zapojí i letos a přidají se také další kamarádi.

Milí rodiče, registrujte prosím své děti do soutěže na internetové stránce www.logickaolympiada.cz nejpozději do středy 30. 9. 2020. Základní kolo proběhne online ve dnech 1. – 7. 10. 2020. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí a zábavy!
 

Tělesná výchova se čtvrťáky

26. 9. 2020 Základní škola IV. třída

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9