MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

IV. třída

Rozvrh hodin


Příměstský tábor ve Václavovicích

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, ve dnech 8. – 12. 7. 2024 pořádá Středisko volného času (SVČ) Vratimov ve Václavovicích příměstský tábor s názvem Z pohádky do pohádky, který je určen dětem ve věku 7 – 11 let.

Cena tábora je 1 900 Kč a zahrnuje každodenní oběd, 2 svačinky, pitný režim, náklady na program a personální náklady.

Děti bude možné přivést každý den v 7:30 – 8:00 hod. a vyzvednout v 15:00 – 16:30 hod. v družině na hřišti ve Václavovicích. Tábor bude všestranně zaměřený.

Pozn.: tento příměstský tábor je určen zejména václavovickým dětem, proto mají Vaše děti až do 31. 5. 2024 přednost při zapisování na tábor. Zápis probíhá elektronicky prostřednictvím klientského centra SVČ Vratimov na https://svcvratimov.iddm.cz/prihlaseni (pokud jej zatím nemáte, vytvoříte si v klientském centru nový účet, poté si v nabídce táborů zvolíte požadovaný tábor a při zapisování uvedete následující heslo pro předzápis: pohadky2024).

S dotazy se můžete obracet na recepci SVČ Vratimov na tel.: 734 312 761
 

Škola v přírodě 17.5.

17. 5. 2024 Základní škola

Dnešní velké finále naší školy v přírodě vypadalo takto...
Ranní rozcvička.
Snídaně - byla nutella.
Balení kufrů.
Svačina - melounové potěšení.
Vyhodnocení nejlepších skupin.
Závěrečný program - kino s popcornem.
Oběd - řízek a bramborová kaše.

I když odjíždíme spokojení a mnozí by tady rádi zůstali déle, těšíme se domů.
Tak šťastnou cestu. 👋
 

Škola v přírodě 16.5.

16. 5. 2024 Základní škola

Zase sportujeme, pořádáme výpravy, plníme další detektivní úkoly, stavíme bunkry a mezi tím stihneme i učení. V krásném počasí si to prostě společně užíváme. Odpolední program nás vyčerpá, ale i tak máme chuť na dnešní závěrečnou večerní stezku odvahy.
 

Škola v přírodě 15.5. - scénky

16. 5. 2024 Základní škola

Dnešní večer nám děti předvedly ve družstvech scénky. Jejich úkolem bylo připravit příběh, který vznikl pouze s určitých slov.
Tak třeba: krokodýl, velbloud, popelnice, učitelka, dítě, policista... Výběr slov byl pestrý a práce dětí byly nádherně zpracovány. Rození herci.
 

Škola v přírodě 14. 5.

14. 5. 2024 Základní škola

Opět nás ráno přivítalo modré nebe a ... p. uč.Radana s parádní rozcvičkou. Pokračujeme vydatnou snídaní. Následuje učení kde se dá. Uvnitř, venku kolem areálu, u přehrady, u potoka.
 

Škola v přírodě 13.5.

13. 5. 2024 Základní škola

Užíváme si krásné počasí, pobyt venku i animační program.
 

Den s hasiči

30. 4. 2024 Základní škola

Dnešní celoškolní akci u hasičárny jsme si náramně užili. Pro děti bylo tradičně připraveno pět disciplín, které musely splnit. Za odměnu si vybraly milý dárek, občerstvily se v bufetu a dost se i proběhly po prostorné louce. Ozdobili jsme společně májku a nechybělo osvěžení vodou. Byl to moc fajn. Na tento den určitě jen tak nezapomeneme. Všem moc děkujeme.
Přejeme krásný Svátek práce a 1.máj- lásky čas. 🌸
 

ZUMBA tělocvik

26. 4. 2024 Základní škola

26.4. nás ve škole navštívila paní Martina Fajkusová – cvičitelka ZUMBY a dala nám pořádně do těla. Děti měly v rámci tělocviku možnost vyzkoušet něco nového, zajímavého, jiného než v hodinách děláme obvykle. Pořádně jsme si to užili, jak vidíte na fotografiích. Tímto paní Martině moc děkujeme. Všichni, které tímto oslovila mají možnost navštívit její lekce ZUMBY, které se konají každou středu o půl páté ve staré šenovské škole. Je to vždycky hezký pocit, když se podaří děti získat pro novou pohybovou aktivitu. Sportu zdar!
 

My se určitě neztratíme

25. 4. 2024 Základní škola

Dne 25. 4. 2024 se i přes velmi chladné počasí setkali žáci Václavovic, Raškovic, Sedlišť, Paskova, Vratimova a Řepišť, aby se utkali v závodě v orientačním běhu, který už třetím rokem pořádal Region Slezská brána. Zahájení a ukončení s vyhlášením vítězů proběhlo na Bezručově vyhlídce. Závod samotný probíhal v nedalekém lese Hájku. Zkuste si vzít mapu, orientovat se podle ní a zaběhnout co nejrychleji trasu stanovenou čipovými kontrolami. Naši žáci to zvládli skvěle! Ze šesti družstev máme tři první místa a jedno druhé. Nezdolalo nás ani studené a větrné počasí. Odměnou byly diplomy a medaile. Už se těšíme na další ročník.
 

Můj sen

17. 4. 2024 Základní škola

Jako ve snu jsme se cítili celé dnešní dopoledne. První a druhé třídy navštívily SVČ Korunka, kde prožily příjemný program zaměřený na pohádky a snění.
 

Světový den Parkinsonovy choroby - 11. dubna

14. 4. 2024 Základní škola

Z tepla do zimy

11. 4. 2024 Základní škola

Venku sice poradně hřeje sluníčko ☀, ale druháci a třeťáci se vzbouřili a šli si ještě pro led 🧊. Čtvrteční odpoledne si užili na bruslích ⛸. Bylo to tak super, že bychom si to hned zopakovali. Těšíme se na další 🥶🏒🐻❄🤩
 

Řidičský průkaz pro cyklisty

9. 4. 2024 Základní škola IV. třída

V dubnu jsme opět byli na dopravním hřišti. Tentokrát jsme museli uplatnit své znalosti v dopravním testu. Docela jsme se zapotili. A pak hurá na hřiště ověřit si teorii v praxi.
 

Předškoláčci u zápisu

3. 4. 2024 Základní škola

Jako každý rok k nám zavítali předškoláci na zápis do školy. Protože je po Velikonocích, byl tedy ve znamení jara a Velikonoc. Děti předvedly své dovednosti a znalosti v několika oblastech. Spočítaly vajíčka, řadily čísla, určovaly počáteční hlásku ve slovech, přednášely, zpívaly, určovaly geometrické tvary i barvy. Sestavovaly puzzle se zajíčky a zvládly i dějovou posloupnost. Nechyběl nejtěžší úkol a to zavázat mašličku a zapnout knoflíky. Na vše dohlížel zajíček, kuřátko i slepička.
Už víme, že držet tužku a podepsat se umí všechny děti a tak se mohou do školy těšit, protože vše zvládnou.
Těšíme se na vás, milé děti!
 

Poslední brusleni

27. 3. 2024 Základní škola IV. třída

Vyrazili jsme uzavřít bruslařskou sezónu a moc jsme si to užili. Už je čas vyměnit nože za kolečka!
 

Místo lyžáku jump centrum

20. 3. 2024 Základní škola

Když se druháci dozvěděli, že se nepojede na lyžák, spojili síly a vymysleli si náhradní program. Předprázdninový týden byl pro obě druhé třídy akční. Učili se venku, byli na procházce a závěrečnou třešničkou na dortu byl výlet do jump centra ve Frýdku-Místku.
 

Naše houslistka Gabriela

7. 3. 2024 Základní škola IV. třída

Ve čtvrté třídě máme mezi sebou spoustu talentovaných dětí. Nejsme jen sportovci, ale také umělci. Zářivou hvězdou je naše Gábi. Hraje na housličky teprve druhým rokem a již sbírá ocenění. Jejím posledním úspěchem je první místo v soutěži v Ostravě – Hrabůvce, kde převálcovala konkurenci a získala první místo. Gratulujeme!
 

Bruslíme

1. 3. 2024 Základní škola

Opět jsme vyrazili na brusle. Žáci pátého a čtvrtého ročníku předvedli, že po zimě jsou už na bruslích jako ryby ve vodě.
 

Florbalový turnaj

29. 2. 2024 Základní škola

Dva měsíce se parta skvělých mladých lidí z pátého a čtvrtého ročníku scházela a trénovala jednou týdně florbal. Pod vedením žáka pátého ročníku - Honzy Pastrňáka se zvládli sehrát, natrénovat herní situace a vytvořit dobrý tým! Vyplatilo se! Dnes si z Paskova dovezli trofej nejcennější - zlatou. Skvělá práce! Gratulujeme!
 

Recitační soutěž

31. 1. 2024 Základní škola

Opět po roce se celá škola sešla předvést své talenty. Dvacet nejlepších recitátorů z celé školy dnes prokázalo odvahu, pevné nervy a obrovskou dávku talentu. Na porotě byl velmi těžký úkol - zvolit ty, kterým se dnešní recitace podařila nejlépe.
Během společného dopoledne jsme mimo recitaci také zpívali, vyprávěli si vtipy a dokonce jsme shlédli video s vtipnou školní anketou na téma recitace. Postupujícím přejeme mnoho zdaru v dalším kole. Celá škola bude fandit a doufat, že se se svým talentem dostanete co nejdále.
 

Přání

22. 12. 2023 Základní škola

My všichni školou povinní...tedy zaměstnanci a děti MŠ a ZŠ Václavovice...😀
PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A LÁSKY V NOVÉM ROCE!🎄🌟❄️
 

Vánoční sportování 2.A a 2.B

21. 12. 2023 Základní škola

Dnes jsme si v dvouhodinovce v tělocvičně vánočně zadováděli. Honil nás "Perníček", házeli jsme po sobě "Sněhové koule", zatancovali jsme si na vánoční písničky, přesouvali jsme se plížením "ve sněhu" a zasoutěžili jsme si o malé ceny. Moc jsme si to užili a vše zakončili vánočním pokřikem "HOU, HOU, HOU".
 

Předvánoční plavání

21. 12. 2023 Základní škola

Tato lekce měla u dětí velký úspěch. Závody v netradičních disciplínách bavily všechny. Byla legrace.
 

Tančí celá škola

20. 12. 2023 Základní škola

Děti z celé školy si dnes vyzkoušely moderní tanec. V hodinovém programu se naučily rozmanité taneční kroky a zatančily si tři tance. Tak třeba Gangnam Style byla jedna z písní, při které děti předvedly, že mají pohyb v těle, a že tanec probouzí radost a úsměv. Byla to námaha, ale i zábava. Na závěr se děti protáhly, aby je nic nebolelo. Hodina tělocviku navíc určitě všem prospěla, a také děti potěšila. Takový malý vánočních dárek. Uvidíme, co přinese Ježíšek do školy dětem v pátek.
 

vánoční kluziště

19. 12. 2023 Základní škola IV. třída

Vysportovaní a spokojení se čtvrťáci vrátili z vánočního bruslení v Ostravě. U začátečníků byl znát pokrok. Jsou mezi námi i rychlobruslaři, jejichž temperament je třeba trochu krotit. Atmosféra byla vzdor jarním teplotám vánoční a celkově se nám akce velice vydařila. Doufáme, že Ježíšek přinese pod stromeček brusle :-)
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12