Dnes prožily děti z 2. a 3. ročníku poslední lekci plavání. Po plavecké rozcvičce děti závodily v plaveckých stylech a přesvědčily tak paní plavčice, že na to mají a jsou ve vodě jako doma. A tak se plavalo a fandilo. Nechybělo ani hraní a "čvachtání". A odměnou bylo "mokré" vysvědčení. Ještě máme co dohánět, ale teď už opravdu zazvonil zvonec... a plavání je konec. Tak zase za rok.
V I. A makáme a dřeme, aby naše písmo bylo špičkové kvality. Tento týden nám dalo zabrat písmeno M. Aby to nebyla nuda, zahráli jsme si i soutěž o nejkrásnější písmeno M a máme suverénní vítězku Emičku, která zvítězila na základě anonymního hlasování dětí. Příští týden se za odměnu přesouváme na písmenko I.
Řeka je hra, ve které je cílem dostat se z jedné strany břehu na druhý břeh za pomoci stabilních kamenů. Ale pozor – jen některé kameny jsou bezpečné, a pokud šlápnete na kámen, který není ten pravý, můžete se klidně potopit. V I. A jsou už ale tak nadaní čtenáři, že jim slabiky nedělají žádný problém a téměř všichni úspěšně přeskákali po kamenech až do bezpečí. Mimo čtení slabik pilně makáme v počtech i psaní. Však se podívejte sami 🙂
Dnes se z nás alespoň na hodinu stali malí bubeníci a šamani. Různé rytmy jsme si vyzkoušeli na dva druhy bubnů, naučili jsme se doprovod jednoduché písničky a hodně zajímavé byly také "Tibetské mísy", které rozezněly vodu i naše tělíčka. Zjistili jsme, že máme rytmus v těle a bylo to moc fajn.
Dnešní den jsme pojali v "halloweenském duchu". Pracovali jsme hodně ve dvojicích. Při počítání a lepení pavoučků na pavučiny jsme se učili spolupráci ve dvojici, čtení jsme trénovali na netopýřím pracovním listu a ve výtvarné výchově jsme vyráběli pavoučky spuštěné z pavučin.
Moc děkujeme paní Jarošíkové, která nám ráno donesla překrásné a výborné strašidelné muffiny, pavoučky z želatiny, chipsy, a také děkujeme Nelince Beinsteinové za halloweenské čokoládky.
Dnes jsme si udělali projektový den. Celé vyučování bylo koncipováno na téma "Jablíčka". V matematice jsme počítali příklady na jablíčkách, barvili a umísťovali je na správné místo na jabloň. V českém jazyce jsme si procvičili čtení slabik a krátkých slov na zábavném hlavolamu a ve výtvarné výchově jsme vytvářeli sklenice s jablečným kompotem. Během celého dopoledne jsme si pochutnávali na skvělých jablečných dezertech, buchtách a jiných pochutinách s jablky, za což moc děkujeme rodičům i dětem, kteří se na přípravě těchto dobrůtek podíleli.
Tento týden jsme si vyrobili krásné podzimní svícny. Barevné listí udělalo velkou parádu. Už se těšíme, až si do nich doma dáme hořící svíčku a uděláme si podzimní náladu.
Zjistili jsme, že u čtení slabik můžeme chodit i skákat a perfektně se u toho zrychluje naše tempo čtení. Skládání slabik z přírodnin je také zábavná činnost, při které se zdokonalujeme.
V pátek 14. 10. 2022 k nám přijeli strávit příjemné dopoledne žáci 7. ročníku ZŠ Paskov. Jednalo se o výměnnou návštěvu z projektu Regionu Slezská brána. Naši páťáci si připravili prezentace o zajímavých místech, která chtěli kamarádům z Paskova ukázat. Začali jsme základními informacemi o obci. Velký úspěch měla prohlídka rekonstruované školy. Paní starostka nám umožnila vstup do kostela sv. Václava. Představili jsme také kapličky na Kopťově a Potoční, Ryninku či větrný mlýnek. Setkání končilo u myslivecké chaty přednáškou pana Lajčoka a obědem pro naše hosty. Kamarádi, zase někdy ahoj!
Tento týden nám velice rychle utekl. Zvládli jsme spoustu aktivit: skládali jsme písmenkové koberečky, matematiku jsme trénovali na interaktivní tabuli, povídali si o podzimu a stihli jsme si i zatančit, zazpívat a také namalovat krásné podzimní stromy.
Máme úžasná třídní trička, která hrají všemi barvami a moc se nám líbí. Dílo se podařilo 🙂
V rámci pracovních činností jsme zkoušeli obarvit trička technikou "Batikování za studena". Byla to zajímavá práce a všichni jsme se těšili na výsledek našeho snažení, protože batikování je vždy překvapením 🙂
Děkujeme rodičům I. A třídy za finanční dar, díky kterému jsme do třídy pořídili dva krásné, barevné koberce. Jste skvělí! 🙂
Ještě není ani konec září a už umíme několik písmen! Skládáme, tvoříme, třídíme, vyrábíme a myslíme, že čtení pro nás nebude žádný problém 🙂
Tento pátek byl veselý a pestrobarevný🙂 V českém jazyce jsme pracovali s barevnými kolíčky, při uvolňování rukou jsme vytvořili nádherný pozimní obrázek, vyzkoušeli jsme si "barevné pokusy", které pro nás připravili starší spolužáci a na závěr jsme vyrobili podzimní listy, které budou brzy zdobit vchod naší školy.
Exkurzi jsme si náležitě užili! Závodili jsme v masáži srdce, jezdili v hasičském autě a dokonce stříkali hadicí. A samozřejmě jsme se také mnoho dozvěděli o záchraně lidského života a náročné práci záchranářů, hasičů i policistů. Viděli jsme nádherné policejní koně a mohli jsme si je pohladit. Někteří z nás jim mohli dokonce nasypat krmení. Pokud bychom se náhodou ocitli v situaci, kdy je třeba pomoci, doufáme, že bychom věděli jak na to!
Malování nám opravdu jde! Naše obrázky rozveselily třídu i chodbu školy a jsme na ně právem pyšní.
Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2022, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2022.
Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne v pátek 30. 9. 2022 kdy je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Hmat, sluch, čich, zrak a chuť – pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.
Více na https://www.nocvedcu.cz/mesto/ostrava
Máme za sebou celý dlouhý týden, ve kterém stihli spoustu aktivit a činností. Prozkoumali jsme budovu školy, seznámili jsme se s pravidly slušného chování, zatančili jsme si, zahráli si na boomwhackery, počítali kostičky a krásně jsme zvládli také probírané učivo, za které jsme získali první velké 1 🙂
Už je to tady! Prázdniny utekly jako voda a jsou z nás velcí školáci 🙂 Těšíme se na společné zážitky a věříme, že nám učení půjde hravě 🙂
Vážení rodiče, je již tradicí na naší základní škole chystat každé ráno našim žáčkům domácí svačinky, které dodají chuť a sílu se učit! – nakonec, pamatuje si je i náš pan ředitel 🙂 Během týdne se tak Vaše děti dočkají domácích pomazánek, s láskou pečených buchet, štrůdlu s podzimními jablíčky nebo listových šneků, poctivě zapečených toustů se šunkou či sýrem a jednou měsíčně i šunkového párku v rohlíku. To vše s pitným režimem!
Dopřejte svým dětem od pondělí 12. 9. 2022 každou přestávku v 8:45, nebo 9:45 hod. svačinku a přihlaste se k jejich měsíčnímu odběru u svých třídních učitelů do středy 7. 9. 2022. Cena svačinky je 20 Kč a hradí se v hotovosti třídnímu učiteli až na konci měsíce podle počtu odebraných svačinek.
Jo a ještě něco – ve všech námi připravovaných pokrmech nepoužíváme margarín, který jsme už dávno vyměnili za máslo 👍
Tak jsme se všichni dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme nový školní rok. Po společném přivítání před školou a úvodním slovu pana ředitele a paní starostky se žáci rozešli do svých tříd. Tam se dověděli ty nejdůležitější novinky – kdo kolik vyrostl, jaké má kdo nové šaty a módní sestřih...
Nejdůležitější byl tento den pro naše prvňáčky. Byli pasováni na školáky, vyzkoušeli si sezení v lavicích, určili si své značky, přečetli svá jména a s dárečky a spoustou dojmů vyrazili za doprovodu rodičů domů. Všem přejeme v novém školním roce jen samé jedničky! 🙂
S velkými obavami, jaké bude počasí, se děti I. a II. třídy vydaly na školní výlet do Včelařského areálu v Chlebovicích. Po naučném videu o včelách jsme se přesunuli na půdu areálu, kde se nachází muzeum včelařských potřeb. Svezli jsme se imaginárním metrem a pak už hurá na svačinu. Hlad byl veliký, a to nás ještě čekaly další aktivity. Vyrobili jsme si medovou svíčku a šup, šup na Medovou stopu. Zvládli jsme místy krkolomnou a náročnou trasu, a i silný déšť, který nás v závěru přece jen zastihl, nám nevadil. Promočení jsme si ještě stihli nakoupit dárečky, sníst oběd a hurá domů. Se zpěvem a dobrou náladou. Rádi se s vámi pomocí fotek podělíme o zážitky. A děti, doma vyprávějte!
Soutěže, mlsání, závodění, a hlavně žádné učení. Den dětí jsme prožili ve sportovním duchu, ale hlavně s velkým pěnovým překvapením nakonec. Zasoutěžili jsme si na koloběžkách, běhali jsme okolo školy, shazovali plechovky a taky třeba skákali v pytlích. O přestávce jsme snědli nanuk, a nakonec přišlo to nejlepší. Pěnová koupel – nebo bitka? 🙂 Rozhodně to stálo za to promočené oblečení!