MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

Pracovní listy pro IV. třídu na 23. - 27. 3. 2020

« zpět
22. 3. 2020

Tento týden přinášíme pracovní listy pro žáky IV. třídy do předmětů matematika, český jazyk a vlastivěda (prosím, kontrolujte také informace v týdenním plánu).

Matematika - dělení, dělení, všechny smutky zahání! A násobit, násobit, zvládne každý, kdo je fit! Ano, tento týden zopakujeme písemné násobení a dělení. V geometrii se zaměříme na trojúhelníky.

Český jazyk - pro zpestření přinášíme žákům oblíbené jazykolamy a zapeklitá přísloví. Učení není jen o zábavě, proto procvičíme i doplňování i/y, í/ý a půjdeme po stopě podstatným jménům rodu ženského.

Vlastivěda - v písničce Ladovská zima Jarek Nohavica praotce Čecha za výběr jeho usídlení příliš nechválí, ale nám se v České republice líbí, proto si zopakujeme, jak přišli Slované na naše území. Vypracujte stránku plnou kvízů a křížovek, můžete využít i tahák v podobě povídání o Slovanech z učebnice. Z Jiráskových Starých pověstí českých se dozvídáme o době dávné české, znáte ale nějakou starou pověst václavovickou? Pokud ne, tento týden to napravíme.

Žáci dostali velkou zodpovědnost, musí se poprat se zadanými úkoly pouze s lehkou dopomocí a dozorem rodičů, což je pro ně větší vzdělávací úkol, než učivo samotné. Držíme palce a kdyby cokoliv nebylo jasné, obraťte se na nás telefonicky nebo emailem. Hezké jarní dny všem!

« zpět