MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Logická olympiáda 2022

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2022, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2022.
 

Svačinky jako od maminky

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, je již tradicí na naší základní škole chystat každé ráno našim žáčkům domácí svačinky, které dodají chuť a sílu se učit! – nakonec, pamatuje si je i náš pan ředitel🙂 Během týdne se tak Vaše děti dočkají domácích pomazánek, s láskou pečených buchet, štrůdlu s podzimními jablíčky nebo listových šneků, poctivě zapečených toustů se šunkou či sýrem a jednou měsíčně i šunkového párku v rohlíku. To vše s pitným režimem!

Dopřejte svým dětem od pondělí 12. 9. 2022 každou přestávku v 8:45, nebo 9:45 hod. svačinku a přihlaste se k jejich měsíčnímu odběru u svých třídních učitelů do středy 7. 9. 2022. Cena svačinky je 20 Kč a hradí se v hotovosti třídnímu učiteli až na konci měsíce podle počtu odebraných svačinek.

Jo a ještě něco – ve všech námi připravovaných pokrmech nepoužíváme margarín, který jsme už dávno vyměnili za máslo👍
 

Podzime vítej aneb barevný den u třeťáků

23. 9. 2022 Základní škola III. třída

Hned poté, co jsme si natrénovali násobilku šesti formou rapu a opery (ano, čtete správně), jsme se vydali vstříc dobrodružství v podobě barevného dne. Užili jsme si barevný turnaj v ringu, malování na obličej a barevné pokusy. Podzime vítej :)
 

Barvy, barvy, barvičky

23. 9. 2022 Základní škola II. třída

Dnešní krásný podzimní den byl ve znamení barev. Proč? Že nevíte? Protože je první podzimní den. A tak jsme si ho, jak jinak než barevně, oslavili. Děti přišly v barvách podzimu a vše, co v tento den dělaly bylo krásně barevné. Barevně zdobily " přetrženou" abecedu pří hře Abecední hadi, vybarvovaly početní příklady a tvořily suchým pastelem listy pro Vílu. Překvapením byly pokusy s barvami, které dětem připravili čtvrťáci. Nechyběla barevná podzimní víla z přírodnin a také si děti zaběhaly venku. Určitě nám sluníčko ještě stihlo obarvit tvářičky.
Mějte krásné podzimní dny!
 

BAREVNÝ DEN

23. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Tento pátek jsme byl veselý a pestrobarevný :-)
V českém jazyce jsme pracovali s barevnými kolíčky, při uvolňování rukou jsme vytvořili nádherný pozimní obrázek, vyzkoušeli jsme si "barevné pokusy", které pro nás připravili starší spolužáci a na závěr jsme vyrobili podzimní listy, které budou brzy zdobit vchod naší školy.
 

Učíme se abecedu

23. 9. 2022 Základní škola II. třída

Abeceda není věda, ale je docela těžké se jí naučit a také se v ní orientovat. A tak si my, druháčci pomáháme s abecedou na vršcích, kartičkách s písmeny a také nám pomáhá tetka Abeceda, která na nás dohlíží. Už ji umíme skoro celou. Snad se nám to v hlavičkách nepoplete. :)
 

Třeťáci a páťáci na 112

22. 9. 2022 Základní škola

Exkurzi jsme si náležitě užili! Závodili jsme v masáži srdce, jezdili v hasičském autě a dokonce stříkali hadicí. A samozřejmě jsme se také mnoho dozvěděli o záchraně lidského života a náročné práci záchranářů, hasičů i policistů. Viděli jsme nádherné policejní koně a mohli jsme si je pohladit. Někteří z nás jim mohli dokonce nasypat krmení. Pokud bychom se náhodou ocitli v situaci, kdy je třeba pomoci, doufáme, že bychom věděli jak na to!
 

Co se děje u čtvrťáků

21. 9. 2022 Základní škola IV. třída

Malujeme, hrajeme na hudební nástroje, zkoumáme druhy plodů, stonků a listů, opakujeme fotosyntézu, slovní druhy i počítáme jako diví. Fotky jsou více než slova, tak se pokochejte.
 

Jsme VELCÍ výtvarníci 🙂

20. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Malování nám opravdu jde! Naše obrázky rozveselily třídu i chodbu školy a jsme na ně právem pyšní.
 

První plavání

19. 9. 2022 Základní škola I. B třída

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 se žáci I. A i I. B poprvé v tomto školním roce zúčastnili plavání v bazénu Delfínek v Havířově. No šlo jim to jako rozeným vodníkům.
 

Byla jedna kukla, a ta kukla pukla...

16. 9. 2022 Základní škola II. třída

Tento týden jsme měli velké štěstí! Naše spolužačka Tamarka přinesla do třídy kukly motýlů. Vyprávěla nám, kde je našla, jak se vyvíjí, co potřebují k životu... A pak jsme začali vývoj pozorovat. Ve středu ráno se nám čtyři motýlci vylíhli. Měli jsme možnost vše sledovat. Byl to úžasný zážitek vidět motýlka se jménem Paví oko vylézat z kukly. Pomohli jsme mu dostat se na plyšáčka, kde nabíral sílu. A pak chvilkami vzlétl, seděl nám na ruce, na prstech, na botě. Ale nejvíc se jim líbilo přímo na okně.

Dnes jsme naše motýlky se slzičkami vypustili do přírody, popřáli jim šťastný let a zamávali. Jelikož nám po nich bylo hned smutno, vyrobili jsme si je v pracovních činnostech. Tak teď nám jich ve třídě létá ještě víc. Koukněte sami, není to nádhera?
 

Čtvrťáci a učení venku

13. 9. 2022 Základní škola IV. třída

Na úterní dopoledne jsme se vydali do nedalekého lesa. Cestou jsme si zopakovali základy českého jazyka – psaní ú/ů a tvrdé a měkké souhlásky. V lese samotném jsme se věnovali slovním druhům.

Podzimní příroda nám nadělila houby a my toho patřičně využili. Na nalezených úlovcích jsme si ukázali části hub, pojmenovali tyto části a měli možnost se je také naučit. Na průzkum lesa i svačinu zbyl samozřejmě také čas.

Cestou zpět jsme se věnovali matematice. Den utekl mrknutím oka.
 

S kladívkem do školy

13. 9. 2022 Základní škola IV. třída

Dnešní hodinu pracovních činností jsme vyrazili ven. Vyzbrojeni kladívky, šmirgl papírem, hřebíčky a odhodláním, jsme se pustili do práce. Někteří si vyzkoušeli i práci se stojanovou vrtačkou. Výsledky byly povedené a udělaly nám radost.
 

Noc vědců pro děti i dospělé

12. 9. 2022 Základní škola

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne v pátek 30. 9. 2022 kdy je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Hmat, sluch, čich, zrak a chuť – pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.

Více na https://www.nocvedcu.cz/mesto/ostrava
 

Cvičím... cvičíš... cvičíme!

12. 9. 2022 Základní škola II. třída

Florbalisty z Ostravy si přišly dnes děti vyzkoušet, jak jim to jde s míčkem a florbalkou. Nejdříve se děti zahřály při rozcvičce a pak se pustily do hraní. To byste koukali, jaké výkony druháčci podali! Jejich nadšení bylo nejen slyšet, ale i vidět. A že do toho dali maximum bylo poznat na mokrém cvičebním úboru. Alespoň si to pořádně užili.
 

Sportovní chvilka

12. 9. 2022 Základní škola I. B třída

Dnes nás překvapily návštěvou trenérky florbalu a ukázaly nám jak na to! Moc se nám to líbilo a náramně jsme se společně pobavili.
 

Začínáme!

12. 9. 2022 Základní škola I. B třída

Hola, škola volá!

9. 9. 2022 Základní škola II. třída

Opravdu už nás škola zavolala. Ať už se druháčci těšili nebo ne, pro všechny platí totéž... začít se učit. A tak jsme začali tématem ŠKOLA. Vždyť tam se to všechno celý rok odehrává. Děti vytvořily pomocí hry Sněhová koule myšlenkovou mapu, ze které je dobře čitelné, co si pod pojmem škola představují. O škole jsme si také povídali, popisovali ji, zjišťovali, kolik má tříd, žáků, učitelů, poschodí..., tvořili a psali věty o školákovi... a nezapomněli jsme si školu namalovat. Navrhli jsme jí nový "kabátek". A také jsme si vytvořili našeho nového (pozor! neživého kamaráda) Pepu, který nás bude při učení provázet celý rok. Je to školák Pepa Šikula. To příjmení nás bude motivovat. Co myslíte, budeme také šikulové? 😉 A aby byla legrace, náš kamarád Patriček nám ukázal svého kamaráda pejska, se kterým jsme se moc nasmáli. A tak to má být. Ke škole přece patří i radost a dětský smích. 😀
 

První pomoc

9. 9. 2022 Základní škola IV. třída

Během prvního týdne jsme nejen opakovali učivo z třetího ročníku, tvořili třídní pravidla, zdobili skříňky a podobně, ale také zahájili náš celoroční projekt. Mistr Um a paní Nadaná s námi budou celý rok zkoumat různá povolání a činnosti.

Abychom byli připraveni na vše, začali jsme první pomocí a trochu se dotkli také maskérství. V první části jsme se naučili namaskovat zranění a v druhé jej správně ošetřit. Troufám si říct, že jsme si to všichni užili!
 

Pěšky do školy

9. 9. 2022 Základní škola V. třída

Pohyb je prospěšný, to víme všichni. A co takhle ráno před školou? Páťáci nejsou líní, zvládnou si ráno před vyučováním zasportovat. Velká pochvala patří všem zúčastněným. Nejen, že jsme šli, běželi nebo jeli na kole či koloběžce do školy, ale mnozí jsme si ještě nějaké to kolečko navíc před vyučováním přidali. Tak například Dany, který bydlí přímo u školy šel ráno vyzvednout Patrika a spolu pak ušli více než kilometr a půl. Nebo Eva s Adamem přemluvili tatínka a přijeli ze Šenova všichni na kole. Sebík si dokonce přivstal a naběhal toho spoustu! Moc prima bylo, že zkrátka každý se snažil urazit co nejdelší trasu. Společně jsme v altánu posnídali vlastnoručně vyrobené pomazánky s čerstvými rohlíky. V informatice si vyrobíme tabulku, kde budeme své ranní trasy zaznamenávat a sčítat. Uvidíme kolik toho za měsíc zvládneme. Doufáme, že jsme inspirovali mladší kamarády, aby do školy také začali chodit pěšky. Vždyť žijeme v krásné obci a taková ranní procházka nebo projížďka nám jedině prospěje.
 

Škola nás baví! 🙂

9. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Máme za sebou celý dlouhý týden, ve kterém stihli spoustu aktivit a činností. Prozkoumali jsme budovu školy, seznámili jsme se s pravidly slušného chování, zatančili jsme si, zahráli si na boomwhackery, počítali kostičky a krásně jsme zvládli také probírané učivo, za které jsme získali první velké 1 🙂
 

První školní den v I. A

5. 9. 2022 Základní škola I. A třída

Už je to tady! Prázdniny utekly jako voda a jsou z nás velcí školáci 🙂 Těšíme se na společné zážitky a věříme, že nám učení půjde hravě 🙂
 

Hurááá do školy!

1. 9. 2022 Základní škola

Tak jsme se všichni dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme nový školní rok. Po společném přivítání před školou a úvodním slovu pana ředitele a paní starostky se žáci rozešli do svých tříd. Tam se dověděli ty nejdůležitější novinky – kdo kolik vyrostl, jaké má kdo nové šaty a módní sestřih...

Nejdůležitější byl tento den pro naše prvňáčky. Byli pasováni na školáky, vyzkoušeli si sezení v lavicích, určili si své značky, přečetli svá jména a s dárečky a spoustou dojmů vyrazili za doprovodu rodičů domů. Všem přejeme v novém školním roce jen samé jedničky! 🙂
 

Druháčci, těšte se!

31. 8. 2022 Základní škola II. třída

Milé "příšerky". Konečně mohu prozradit tajemství, že nás bude ve 2.třídě o jednoho více. Kdo to bude? Holka nebo kluk? Nebo snad nějaké zvířátko? Je to kluk jako buk. Kamarád Pepa, který nám bude pomáhat a učit se s námi. Je neobyčejný a bude na nás koukat z učebnic. Určitě nám bude veselo a zažijeme rok plný poznání a pohody. Tak až zítra, 1. září půjdete z domu, vykročte pravou nožkou a nezapomeňte na dobrou náladu🙂 Protože my tři, Limetka, Pepa a já se na vás moc a moc těšíme. Tak hurá do školy!
 

Mlsání

29. 6. 2022 Základní škola II. třída

Dnes si děti připravily zdravé mlsání. Nejprve každý představil svůj kousek ovoce a pak krájely a krájely, až byla mísa plná, skoro jako v pohádce Hrnečku, vař! Málem přetekla. Ovoce jsme dochutili citronovou šťávou a mohli jsme baštit. A protože je velké horko, nechyběla domácí limonáda z bezové šťávy a máty. Vše bylo moc dobré. Udělali jsem sladkou tečku za báječným školním rokem. 🙂
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18