MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

YouTubeTV

 

 

Fotbalový turnaj v Řepištích

22. 6. 2019 Soutěže a ocenění

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 se konal v Řepištích fotbalový turnaj pro žáky 1. a 2. ročníků, který pořádala ZŠ Řepiště ve spolupráci s TJ Řepiště. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů z pěti škol. Náš tým tvořilo 7 žáků z I. třídy a 4 žáci z II. třídy. Za bohaté fotbalové zkušenosti a především skvělou spolupráci v týmu jsme získali 2. místo. Gratulujeme!

Děkujeme organizátorům TJ Řepiště za skvělou organizaci a vyplněný čas mezi zápasy – soutěžní sportovní disciplíny.
 

10. místo na MČR školních týmů v šachu 2019 (+ video)

20. 6. 2019 Soutěže a ocenění

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2019 – kategorie I.–V. třída: Bartoloměj Buchta + Viktorie Buchtová + Zdeněk Přibyl + Matěj Kolář + Matěj Krüger + Petr Toman – více na https://www.sachyzlin.cz/


 

Naši nejmenší šachisté již soutěží

15. 6. 2019 Soutěže a ocenění

V úterý 28. 5. 2019 uspořádalo Středisko volného času Korunka ve svých prostorách šachový turnaj pro děti z MŠ okresů Ostrava a Frýdek-Místek. Naši MŠ reprezentovalo družstvo ve složení Theinka B., Natálka M., Filip K. a Honzík P. Turnaj se hral na 5 partií, každá partie trvala cca 10 minut. Všichni hráči bodovali a v těžké konkurenci jsme obsadili pěkné 6. místo. Nejlepšího výsledku dosáhl Honzík P. se třemi body. Gratulujeme!

Více na https://www.chess.cz/turnaj-o-sachovou-korunku-pro-deti-z-materskych-skol/
 

Naši šachisté zvítězili v Přeboru žáků ostravských škol

5. 5. 2019 Soutěže a ocenění

V Domě kultury města Ostravy probíhá Mistrovství ČR v šachu v rámci mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník 2019. Ve čtvrtek 2. 5. 2019 tam proběhl také Přebor žáků ostravských škol. Největší výpravu 28 mladých šachistů vyslala naše škola a nebodovala jen kvantitou, ale hlavně kvalitou. Po vítězství v soutěži družstev naši zvítězili i v soutěži jednotlivců. Bertík a Viktorka B. obhájili loňská prvenství a obsadili 1. a 2. místo v kategorii B žáků 3. – 5. ročníků. Blahopřejeme! Celkem jsme měli 4 hráče v první desítce, když 7. skončil Matěj Krüger a 10. Zdeněk Přibyl. V neoficiální soutěži družstev jsme zvítězili s 23 body před ZŠ Zelená s 21,5 body a ZŠ Bulharská s 20 body.

V kategorii A děti MŠ, 1. a 2. ročníků jsme vyslali 10 dětí, které se začaly šachy učit až v tomto školním roce, z nichž byla většina z MŠ. Nejvíce získali 3,5 bodů prvňáci Filip Vrajík a Jakub Kořínek a z dětí MŠ byli nejlepší Natálka Müllerová a Filip Kuchař, oba získali 3 body. Natálka zůstala jen maličký krůček za medailí na 4. místě v kategorii dívek, přičemž všechny 3 medailistky byly žačky 2. ročníků, tedy o 2 roky starší.

Turnaj byl pro všechny zážitkem a obrovskou zkušeností, zejména pro nejmenší. Pro větší byl výbornou přípravou pro celostátní Mistrovství škol ČR, které se uskuteční od pondělí 17. 6. do středy 19. 6. 2019 ve Zlíně, kam se naše družstvo kvalifikovalo. Budeme držet pěsti!

Více na www.ostravskykonik.cz a www.sachzlin.cz
 

Myslivost očima dětí

30. 4. 2019 Soutěže a ocenění

V letošním roce byla opět vyhlášena tradiční soutěž v malování Myslivost očima dětí 2019. Do této výtvarné soutěže byly zaslány obrázky žáků v různých kategoriích. A opět slavíme úspěch! V kategorii C, do které bylo zasláno celkem 43 obrázků z ostravských škol, byla vybrána práce naší žákyně V. ročníku Valérie Pomiklové – získala Čestné uznání poroty (obrázek s vlkem).

V pátek 26. 4. 2019 bylo na střelnici ve Staré Bělé vyhodnocení vítězných prací a předávaly se ceny. Valérii gratulujeme a přejeme mnoho dalších výtvarných úspěchů!
 

Úspěch dětí ze ŠD

25. 4. 2019 Soutěže a ocenění

Naše škola se zapojila do výtvarné soutěže pro 1. a 2. stupeň ZŠ, kterou vyhlásilo Středisko volného času Ostrava-Mariánské Hory a Dům kultury Katowice. Soutěž se konala v rámci IV. ročníku Mezinárodního česko-polského festivalu pohádek. Tématem letošního ročníku byl "Vodní svět". Úkolem práce bylo zamyslet se, co se může stát, kdyby byl vodní svět v budoucnu zničen odpady.

Děti z 2. oddělení ŠD pod vedením p. vychovatelky Gabriely Štefanové vytvořily plastický obraz pod názvem "Podmořská továrna – z moře rovnou k Vám", za který získaly 3. místo. Cílem práce s podtextem "Proč recyklovat, když vše stačí do vody naházet… Však se nám to vrátí zpět!!!" bylo poukázat na množství odpadu, které se nachází nejen ve vodě.

Soutěžilo se ve třech kategoriích a mezinárodní porota vybírala z 1 423 výtvarných prací. Slavnostní předávání cen se konalo v pátek 12. 4. 2019 ve SVČ Ostrava-Mariánské Hory.

Gratulujeme!
 

Turnaj volejbalových přípravek

23. 4. 2019 Soutěže a ocenění

V pátek 12. 4. 2019 se zúčastnili žáci naší školy turnaje volejbalových přípravek. Turnaj se konal ve velké tělocvičně Základní školy v Šenově. Ačkoli konkurence byla z mnoha okolních škol početná, náš mladičký tým vybojoval v jedné z kategorií vynikající 3. místo! Vítězům Václavovi D. a Františkovi B. gratulujeme a ostatním děkujeme za skvělou hru.
 

Logická olympiáda 2019

26. 3. 2019 Soutěže a ocenění

Každý den se snažíme rozvíjet logické myšlení, a to nejen v matematice. Dnes, v pátek 22. 3. 2019, jsme se zapojili do mezinárodní soutěže Logická olympiáda, kde jsme soutěžili ve dvou kategoriích: Cvrček – II. + III. třídy a Klokánek – IV. + V. třída.

Nejvíce bodů v kategorii Cvrček získala Viktorka B. z III. A a v kategorii Klokánek Bartoloměj B. z V. třídy. Všem žákům děkujeme za účast, těm nejlepším gratulujeme a těšíme se na další rok. Vždyť možnost porovnat síly s dětmi z více jak 60 zemí světa se nenaskytne často.

Více o soutěži na stránkách www.logickaolympiada.cz
 

Okresní kolo recitační soutěže v Ostravě-Porubě

17. 3. 2019 Soutěže a ocenění

V pátek 15. 3. 2019 se naši úspěšní recitátoři z obvodního kola zúčastnili 48. ročníku soutěže MŠMT Celostátní přehlídka dětských recitátorů – okresní kolo recitační soutěže 2018/2019 v DDM Ostrava-Poruba.

V každé kategorii jsme měli zastoupení:

0. kategorie – Filip V. (I. třída)
I. kategorie – Stela B., Lucie L. (III. třída)
II. kategorie – Ondřej Š. (IV. třída)

I když naši recitátoři vše zvládli na jedničku s hvězdičkou a podali skvělé výkony, ve velké konkurenci jsme tentokrát umístění na předních místech nepřivezli. Ale přivezli jsme si krásné zážitky, inspiraci a motivaci do dalšího ročníku. Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy!
 

Obvodní kolo recitační soutěže

14. 2. 2019 Soutěže a ocenění

Ve středu 13. 2. 2019 se žáci naší školy zúčastnili obvodního kola recitační soutěže. Porota byla postavena před velmi těžký úkol vybrat z krásně interpretovaných veršů ty nejlepší recitátory z nejlepších. Přes obrovskou konkurenci jsme si přivezli několik ocenění. Naši žáci získali jedno první místo (kategorie 2. a 3. tříd), tři druhá místa (kategorie 1. tříd, 2 a 3. tříd, 4. a 5. tříd) a dvě třetí místa (kategorie 1. tříd, 4. a 5. tříd). Žáci byli odměněni nejen příjemně stráveným dopolednem ale i diplomy a sladkou odměnou.
 

Recitační soutěž

30. 1. 2019 Soutěže a ocenění

Ve středu 30. 1. 2019 se konalo v dopoledních hodinách školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili žáci I. – V. tříd. Soutěžilo se ve třech kategoriích. První kategorii tvořili žáci I. tříd, druhou kategorii pak žáci II. a III. tříd a třetí kategorii žáci IV. a V. tříd. Odborná porota, složená z pedagogů naší školy, měla nelehký úkol. Vybrat z každé kategorie 3 postupující do obvodního kola, které se bude konat v ZŠ Šenov-Podlesí dne 13. 2. 2019.

Povedlo se a vítězové obou kategorií se zítra představí celé škole v tělocvičně, kde budou po zásluze odměněni.
 

Šachový král a královna Regionu Slezská brána

28. 1. 2019 Soutěže a ocenění

V pátek 25. 1. 2019 se v ZŠ a MŠ v Žabni uskutečnil šachový turnaj mládeže O šachového krále a královnu Regionu Slezská brána. Turnaje se zúčastnilo 66 žáků 1. a 2. stupně z 12 škol. Naše škola vyslala na turnaj početnou výpravu 8 mladých šachistů a výsledek předčil očekávání.

Zvítězili jsme ve všech kategoriích! Bartoloměj B. z V. třídy se stal šachovým králem a jeho mladší sestřička Viktorka B. ze III. A se stala šachovou královnou Regionu Slezská brána. Společně s Petrem T. ze IV. třídy a Zdeňkem P. z V. třídy utvořili čtyřčlenné družstvo a zvítězili také v soutěži družstev ZŠ. Úspěch je o to cennější, že ostatní školy reprezentovali většinou mnohem starší hráči 2. stupně ZŠ.

V silné konkurenci se neztratili ani další reprezentanti naší školy Matěj K. z V. třídy, David Z., Matěj K. a Marek S. z III. tříd. Blahopřejeme!

Více na http://chess-results.com/tnr409284.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES
 

Krajský přebor škol I. – V. tříd v šachu

23. 1. 2019 Soutěže a ocenění

V úterý 15. 1. 2019 byl v Orlové odehrán Krajský přebor škol I. – V. tříd v šachu. Vítězstvím v Přeboru okresu Ostrava se do něj kvalifikovalo i družstvo naší školy ve složení Bartoloměj B., Viktorka B., Matěj K. a Zdeněk P. V těžké konkurenci 10 týmů škol celého Moravskoslezského kraje naši vybojovali krásné 3. místo za družstvy ZŠ Frýdek-Místek ČSA "A" a ZŠ Krnov. Za sebou nechali družstva ZŠ z daleko větších měst.

Tímto vynikajícím výsledkem mají velkou naději získat divokou kartu pro účast v Mistrovství ČR. Gratulujeme a budeme držet pěsti do dalších bojů!

Více na http://chess-results.com/tnr407617.aspx?lan=5&art=0&rd=7
 

Mistrovství školek Slezské brány

17. 1. 2019 Soutěže a ocenění

Ve středu 16. 1. 2019 se vybrané děti naší mateřské školy vypravily do Raškovic na Mistrovství školek Slezské brány, kde se v sedmnácti sportovních disciplínách utkaly s dětmi z dalších mateřských školek našeho regionu. Naše děti všechny úkoly plnily s velikým nadšením a odhodláním, díky čemuž si po vyhodnocení soutěže mohly odnést titul nejlepších sportovců své kategorie v regionu. Za to si od nás jistě zaslouží velikou pochvalu!
 

Máme nejlepší šachisty v okrese

20. 12. 2018 Soutěže a ocenění

V pondělí 17. 12. 2018 se v Ostravě-Porubě konal Okresní přebor Ostravy čtyřčlenných družstev škol v šachu kategorie A. V těžké konkurenci 46 žáků z 9 škol obsadilo družstvo ZŠ Václavovice ve složení Bartoloměj B., Viktorie B., Matěj K. a Zdeněk P. krásné 1. místo a stalo se přeborníkem okresu Ostrava! Vítězstvím si naši vybojovali účast v Krajském přeboru škol MSK, který se uskuteční 15. 1. 2019 v Orlové.

Blahopřejeme a držíme pěsti!
 

Výhra ve výtvarné soutěži

12. 12. 2018 Soutěže a ocenění

Třída Soviček z naší mateřské školy se zúčastnila výtvarné soutěže Tajemný svět barev pod názvem "Klobouky a boty vpřed!", ve které zvítězila! Odměnu za vynaložené úsilí si jely děti převzít v pátek 7. 12. 2018 do Ostravy na SVČ Ostrčilová, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Za výhru získaly krásné a zajímavé odměny - převážně k dalšímu výtvarnému snažení.
 

Turnaj ve vybíjené RSB v naší nové tělocvičně

10. 12. 2018 Soutěže a ocenění

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 se v naší tělocvičně po více jak pěti létech konal 11. ročník Turnaje ve vybíjené žáků 1. stupně základních škol Regionu Slezská brána (RSB). Zúčastnilo se ho celkem 8 týmů. Slavnostního zahájení i průběhu turnaje se zúčastnili jak starostové některých obcí, tak ředitelé škol.

Žáci s obrovským nasazením bojovali o postup ze skupiny i o medailové pozice. Dařilo se žákům ze ZŠ Vratimov nám. TGM (3. místo), ZŠ Paskov (2. místo), ale nejlepší výkony předvedli žáci ZŠ Vratimov ul. Datyňská. Týmu naší školy unikl těsně bronz a skončil na krásném 4. místě.

Účastníkům děkujeme za jejich odhodlání vyhrát, zápal pro vybíjenou a v neposlední řadě i fair-play hru!
 

Okresní kolo Logické olympiády v kategorii MŠ

12. 11. 2018 Soutěže a ocenění

V pondělí 12. 11. 2018 se Natálka M. a Kačka C. zúčastnily okresního kola Logické olympiády v kategorii MŠ. Byly zde vybrány na základě výsledků z prvního kola, a protože Ostrava patří k pilotní městům, kde se konalo i okresní kolo, navštívili jsme ZŠ Provaznickou v Ostravě. Zde bylo celkem 11 vybraných dětí, které pak samostatně ve třídách dostaly různé testy a úkoly. Oceněno bylo 5 nejlepších – Kačka C. se umístila na úžasném 2. místě a Natálka M. na 5. místě. Obě si odnesly domů diplomy, věcné ceny a dobroty. Gratulujeme!
 

Krajské kolo Logické olympiády v Ostravě

4. 11. 2018 Soutěže a ocenění

V pátek 2. 11. 2018 se v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády. V tomto kole jsme měli dva zástupce naší školy Viktorii B. a Bartoloměje B., kteří se dostali ze základního kola mezi 60 nejlepších účastníků ve své věkové kategorii.

Plnění úkolů bylo opět náročné a časově omezené. I když se naši žáci při vyhodnocení neumístili na předních místech, patří Bartoloměji B. za 26. místo a Viktorii B. za 28. místo velká pochvala a poděkování za reprezentaci školy!
 

Logičtí olympionici

24. 10. 2018 Soutěže a ocenění

Milí rodiče a přátelé školy. Na začátku tohoto školního roku jsme vás informovali o Logické olympiádě 2018. Možnosti zapojit se do této soutěže využilo mnoho z vás. Srdečně gratulujeme Viktorce B. z III. A a Bertíkovi B. z V. třídy, kteří postoupili do krajského kola. Na začátku listopadu se přímo v budově Krajského úřadu v Ostravě zúčastní dalšího klání, takže přejeme mnoho zdaru a držíme palce!

Všem zapojeným luštitelům děkujeme a věříme, že jste si užili okamžiky plné zapeklitých úkolů...
 

Oxford Illustrator

18. 10. 2018 Soutěže a ocenění

Soutěže jsou pro žáky dobrou motivací. Zažijí školní den jinak, mohou poměřit své schopnosti a znalosti s vrstevníky z jiných škol, pocítí zadostiučinění z dobře vykonané práce a v neposlední řadě se také učí známemu pořekadlu: není důležité jen vyhrávat, ale účastnit se. My jsme se dnes účastnili anglicko-výtvarné soutěže na Základní škole Karla Pokorného v Ostravě-Porubě.

Sešli se žáci z 16 škol a soutěžilo se ve 3 věkových kategoriích. Úderem 9. hodiny žáci obdrželi krátké anglicky psané texty, které si přečetli a následně výtvarně zpracovali. Zdeněk P. z V. třídy naši školu reprezentoval na výbornou. Textu porozuměl a detailně vystihl hlavní myšlenku příběhu. Díky silné konkurenci jsme se sice nedostali na stupně vítězů, odměnili jsme se ale lahodným obědem, strávili hezké dopoledne v příjemném prostředí a nasbírali cenné zkušenosti.
 

Velká cena malých zoologů

1. 10. 2018 Soutěže a ocenění

Družstvo žáků V. ročníku soutěžilo ve znalostech o rostlinách a živočiších naší louky. V prvním kole rozhodovaly nejen znalosti, ale i rychlost a my jsme postoupili mezi pět nejlepších. Rozhodující klání proběhlo ve čtvrtek 27. 9. 2018. Znalostní kvíz, lovení červů, brouci z Knížky Ferdy Mravence, pozorování cvrčků a přenášení "žab" nám šlo skvěle. Vyhráli jsme! Odměnou byly nejen super zážitky, ale i krásný dort a pobyt u poníků v ZOO Ostrava.
 

Logická olympiáda 2018

12. 9. 2018 Soutěže a ocenění

Vážení rodiče, pokud u svého dítěte pozorujete výborné logické myšlení a je samostatné a kreativní, zvažte možnost jeho účasti v Logické olympiádě 2018. Jedná se o celorepublikovou soutěž pořádanou Mensou České republiky, do které se mohou přihlásit děti od MŠ až po střední školu.

Děti budou dle věku rozděleny do různých kategorií a v daných termínech absolvují 15-30 minutový online test. Ti nejlepší ze starších dětí (od III. tříd) si projdou 3 koly, přičemž velké finále proběhne koncem listopadu na Pražském hradě.

Více informací na internetových stránkách www.logickaolympiada.cz. Registrace je možná do 30. 9. 2018.
 

Atletický čtyřboj ve Frýdku-Místku

1. 6. 2018 Soutěže a ocenění

V pátek 1. 6. 2018 se konal Atletický čtyřboj škol Regionu Slezská brána ve Frýdku-Místku. Soutěž byla určena smíšenému tříčlennému družstvu I. - V. tříd. Naše škola vyslala celkem 12 soutěžících z I. - IV. třídy, jelikož naši nejstarší žáci byli ve škole v přírodě. Celkem soutěžilo 12 škol.

Soutěžilo se v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky, běhu na 60 m a na 500 m. Žáci byli hodnoceni jako družstvo jednotlivých tříd, také jako jednotlivci ve všech disciplínách a celkově hodnoceni jako škola.

Naši žáci předváděli skvělé výkony, především v běhu na 500 m, ve skoku do dálky, všichni se navzájem povzbuzovali a projevili týmového ducha, atmosféra byla úžasná.

Proto jsme si také přivezli dvě ocenění: 1. místo si přivezlo družstvo z I. třídy - N. Kohutová, F. Dušek a Š. Šoltýsek. V jednotlivcích ze všech prvních tříd získal 3. místo F. Dušek.

Našim nejmladším gratulujeme a i ostatním žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy!
 

Pěvecká soutěž v Sedlištích

4. 5. 2018 Soutěže a ocenění

V pátek 4. 5. 2018 se konala pěvecká soutěž v obci Sedliště - Sedlišťský slavík. Jednalo se již o 4. ročník regionální soutěže, do které se přihlašují školy Regionu Slezská brána. Pro letošní rok si mohly děti vybírat písně z oblasti populární hudby.

V 1. kategorii (I. - III. třída) soutěžili dva zástupci z III. třídy. Po těžkém rozhodování byli p. uč. L. Čermákovou vybráni dva zpěváci - O. Šplíchal s pěveckým a tanečním doprovodem A. Pisákové a R. Vrajíkové s písní Šňůry od skupiny Kryštof a druhý zpěvák M. Kunc s písní Toulavá od Sebastiana. Do této kategorie bylo přihlášeno 12 soutěžících. Všechna pěvecká vystoupení byla velice kvalitní, naši žáci předvedli skvělé výkony. I když jsme si z této soutěže nepřivezli žádné umístění, patří zpěvákům velké poděkování a pochvala za odvahu a reprezentaci školy.
 

1 | 2