MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Divadélko Ententýky

11. 11. 2019 Mateřská škola

Ve středu 6. 11. nás ve školce navštívilo divadlo Ententýky s představením "Větrná pohádka myšky Klárky a veverky Terky".
 

Za zvířátky do lesa

11. 11. 2019 Mateřská škola Motýlci

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o zvířátkách z lesa, jak se připravují na zimu, hráli jsme spoustu her a také jsme si zahráli pohádku "Boudo, budko", kde se děti pomocí čepiček vžily do role zvířátka.
 

Zelenina, ta je prima

25. 10. 2019 Mateřská škola Motýlci

Tento týden jsme si s dětmi povídali o zelenině, řekli jsme si, proč je důležité zeleninu jíst. Zkusili jsme si dramatizaci pohádky O veliké řepě, naučili jsme se písničku Šel zahradníků do zahrady a k ní i taneček a hráli jsme spoustu dalších her.
 

Čarovné Jablíčko

24. 10. 2019 Mateřská škola Sovičky

Zapojili jsme fantazii, představivost, zručnost a smysly při pozorování a poznávání darů a krás podzimní přírody.
 

Do pelíšku

23. 10. 2019 Mateřská škola Sluníčka

Za zvířátky do lesa nás zavedl týden s názvem Do pelíšku. Povídali jsme si o zvířátkách lesa, jaký mají domeček, jak se připravují na nadcházející zimu. V lesíku jsme sbírali přírodniny. Klacíky se velmi hodily na vytváření geometrických tvarů a procvičení pojmů věší – menší. Listy jsme využili na vytvoření obrázku lesního zvířátka. Radost nám udělaly zapůjčené čepičky zvířátek a hra Boudo, budko, kterou jsme si zahráli.
 

Vyrostla řepa převeliká

18. 10. 2019 Mateřská škola Sovičky

Děkujeme rodičům, kteří nám přinesli ovoce a zeleninu pro naši výstavku. Ovoci a zelenině jsme se věnovali celý týden. Poznávali jsme je hmatem, ochutnali, tvořili – z jablíček technikou tisku "kompot", z brambory napícháním párátek "ježka". Také jsme si zahráli pohádku O veliké řepě.
 

Kouzelný podzim

18. 10. 2019 Mateřská škola Motýlci

Děti se přiměřenou formou seznámily s charakteristickými znaky podzimu, vlivu podzimního počasí nejen na přírodu, ale i na člověka.
 

Podzimní muzicírování

15. 10. 2019 Mateřská škola Motýlci

Dnes si děti vyzkoušely hru na Orffovy nástroje. Doprovázely písničky, které jsme se už od září naučili (Vyletěl si pyšný drak, Houbař, Hruška).
 

Spadl kaštan

15. 10. 2019 Mateřská škola Sluníčka

Celý minulý týden jsme využívali téměř ke všem činnostem kaštany. Povídali jsme si o tom, jak roste strom, co potřebuje k životu. Děti si uvědomily rozdíl mezi stromy jehličnatými a listnatými. Při prohlížení pařezu se seznámily s pojmem letokruhy, které i graficky zaznamenaly. Osvojily si názvy stromů a jejich plodů. Sbírali jsme kaštany, ze kterých děti sestavovaly nejen krásná sluníčka. S kaštany se procvičily i matematické představy a vyzkoušely si i příjemnou kaštanovou masáž, kde rozvíjely citlivé, jemné zacházení. Každý si i jednoho usměvavého kaštánka vyrobil.
 

Plavání si užíváme

15. 10. 2019 Mateřská škola

Děti z mateřské školy si plavání v havířovském Delfínku užívají. Krásně se zdokonalují v plaveckých dovednostech s motivačními pohybovými říkánkami, využíváním plaveckých pomůcek a pěkným vedením lektorek.
 

Kouzlo podzimu

11. 10. 2019 Mateřská škola Sovičky

V tomto týdnu si děti osvojily poznatky o podzimním období – přírodě. Sledovaly charakteristické znaky podzimu, tvořily z nasbíraných přírodnin. Naučili jsme se novou písničku Bedla.
 

Ovoce z našich zahrádek

11. 10. 2019 Mateřská škola Motýlci

Tento týden jsme si s dětmi povídali o ovoci, které můžeme vidět na našich zahrádkách, kdy je sklízíme, učili jsme se, jak ovoce chutná, jak voní a jak vypadá. Cvičili jsme s padákem, učili jsme se novou písničku, vytvářeli jsme barevná jablíčka a hráli jsme spoustu dalších her.
 

Po stopách lesních zvířátek

7. 10. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V pátek 4. 10. 2019 jsme se s dětmi vydali po stopách lesních zvířátek. Byla to krásná průzkumná výprava do lesa v blízkosti naší Myslivecké chaty. Děti byly pilnými průzkumníky, a tak v docela rekordním čase nalezly hodně předmětů, které zde zvířátka zanechala. Cestou nás doprovázelo zajímavé povídání o podzimu, pozorování hejna odlétajících špačků a zpěv písniček. Na závěr všechny děti potěšil sběr kaštánků a sladká odměna.
 

Na shledanou, vlaštovičko

7. 10. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V průběhu týdne s názvem Na shledanou, vlaštovičko si děti mohly vyzkoušet, jak těžké to mají ptáčkové při vyzobávání semínek ze slunečnic při přípravě na blížící se zimu. Svou fantazii rozvíjely při tvoření ptáčka pomocí tuše, vodových barev a různých semínek. Seznámily se s písničkou Vrabčáci. Užily si malou oslavu narozenin svého kamaráda. Při pobytu venku si užívaly podzimního sluníčka. Křídami vyzdobily chodník zvířátky připravujícími se na zimu. Při sběru kaštánku si zahrály na pilné veveřičky.
 

Za zvířátky do lesa

4. 10. 2019 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o zvířátkách, která žijí v našich lesích. Zpívali jsme písničku o veverce, tančili taneček "Ježek". Přiřazovali jsme hlavičky ke správnému tělu, vystřihli ježka i s bodlinkami, dolepili lístečky – pelíšek. Také jsme nalepili muchomůrce bílé puntíky, vybarvili berušku, o které už víme, že ji máme chránit, tak, jako všechno živé. Celý "zvířátkový" týden jsme si pěkně užili!
 

Vlaštovičko, leť!

3. 10. 2019 Mateřská škola Motýlci

Tento týden si s dětmi povídáme o ptáčcích, učíme se, kteří odlétají do teplých krajin, kteří u nás zůstávají a jak se na zimu připravují. Děti se mimo jiné naučily novou básničku, písničku a k písničce taneček.
 

Divadlo Smíšek

30. 9. 2019 Mateřská škola

V pátek 27. 9. 2019 za námi přijelo do mateřské školky divadlo Smíšek s pohádkou "O třech medvědech". U pohádky jsme se naučili nové písničky a užili jsme si spoustu legrace.
 

Já a můj kamarád

30. 9. 2019 Mateřská škola Sovičky

Zdravá zelenina

30. 9. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V tomto týdnu si děti upevňovaly názvy zeleniny, získaly povědomí, kde roste a jaké máme druhy. Na malé zeleninové hostině si vyzkoušely i chuť různých druhů zeleniny. Kresba zeleniny se dětem moc povedla.
 

Spadlo dolů jablíčko

26. 9. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V průběhu minulého týdne s názvem Spadlo dolů jablíčko si děti upevnily a rozšířily své poznatky o podzimu. Při výrobě ovocného stromu si vyzkoušely tisk žínkou, seznámily se s písničkou Podzimní, zatancovaly si mazurku podle tónů písně Měla babka čtyři jabka. Na delší vycházce do lesa pozorovaly jabloně a jiné ovocné stromy v zahrádkách, v lese pak houby, o kterých si povídaly v předešlém týdnu.
 

Plavání v havířovském Delfínku

22. 9. 2019 Mateřská škola

Ve čtvrtek 19. 9. 2019 jsme jeli autobusem na první lekci plavání v nově zrekonstruovaném bazénu Delfínek v havířovské Městské sportovní hale. Děti se seznámily s dodržováním bezpečného chování, formou říkanek, her a různých činností v bazénu nám ukázaly, že se vody nebojí.
 

Africké bubnování

22. 9. 2019 Mateřská škola Sluníčka

Ve středu 18. 9. 2019 jsme zažili zajímavé setkání s africkými bubeníky, obyvateli Demokratické republiky Kongo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o životě v Kongu, zazpívali si africkou píseň a zatančili v africkém rytmu bubnů djembe.
 

Hádaly se houby

22. 9. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V minulém týdnu se z nás stali malí houbaři. Poznávali jsme rozmanitost tohoto daru přírody, pracovali jsme s atlasem hub a povídali si o jejich využit. Zahráli jsem si i na samotného houbaře, který chodí po lese a zazpívali si písničku. Dětem se moc líbila hra Na smaženici, kde jsme krásně upevňovali spolupráci a kontakt s kamarádem.
 

Poznávám své tělo

20. 9. 2019 Mateřská škola Sovičky

V týdnu od 16. 9. do 20. 9. jsme si povídali o lidském těle – jak se jmenují jeho části, některé orgány, sestavovali jsme puzzle lidského těla, hráli hry na procvičení názvů částí těla, dokreslovali detaily obličeje, "oblékli" papírového kamaráda – nalepili kalhoty a tričko a užili si spolu spoustu příjemných chvilek.
 

Motýlek a jeho kamarádi

18. 9. 2019 Mateřská škola Motýlci

Minulý týden jsme s dětmi upevňovali vztahy v kolektivu, hráli jsme různé seznamovací hry a učili jsme si po sobě uklízet hračky zpět na svá místa. Snažili jsme se využít pěkného počasí a tak jsme chodívali na školní zahradu. Jeden den jsme slavili 5. narozeniny Adámka.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7