MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Škola v přírodě pro děti MŠ

Důležité Mateřská škola

Vážení rodiče, milé děti! Václavovická škola ve spolupráci s www.sunoutdoor.cz a finanční podpory Obce Václavovice, SRPŠ a sponzorů připravila pro vás školu v přírodě v rekreačním středisku Bílá v Beskydech (v objektu hotelu dependance Hořec a Bauer) v termínu od pondělí 8. 6. do pátku 12. 6. 2020 v ceně 2 500 Kč vč. soukromé autobusové dopravy, ubytování s plnou penzí, pitného režimu a spolupráce se zkušenými animátory s využitím dětského zábavního parku. Odjezd plánujeme na pondělí ráno, návrat na pátek odpoledne (ještě upřesníme).

Přihlášení probíhá na https://prihlaska.nabile.cz/prihlaseni po zvolení tlačítka Zaregistrujte se. Přihlášení a úhradu je nutné provést do 17. 5. 2020.

Tip: Požádejte svou zdravotní pojišťovnu, nebo zaměstnavatele (z FKSP) o příspěvek! Veškerá potvrzení budou k dispozici ke stažení po přihlášení.
 

Náměty k procvičování pro Sluníčka do 9. 4. 2020

1. 4. 2020 Mateřská škola Sluníčka

Sluníčka naše, moc vás zdravíme! Podívejte, koho jsem potkala na procházce? Hřejivé sluneční paprsky nám probouzejí přírodu po zimním spánku. Jaro přichází, první tráva, první květy, zpěv ptáků, procházky v přírodě vonící svěžím vzduchem. V měsíci dubnu můžete pozorovat změny počasí "aprílové", sázet rostlinky i různá semínka, uvědomit si, co taková rostlina potřebuje k životu a těšit se na svátky jara Velikonoce.

Povídejte si o tradicích, zvycích a symbolech Velikonoc, seznamte se s pojmem pašijový týden. Pokud budete chtít pošlete nám fotku na třídní email, jak se připravujete na Velikonoce. Přikládáme opět náměty k procvičení. Krásné jarní dny!
 

Náměty k procvičování pro Sluníčka do 31. 3. 2020

25. 3. 2020 Mateřská škola Sluníčka

Milí rodiče, milé děti, posíláme všem sluníčkový pozdrav! A přikládáme několik námětů k procvičování různých oblastí, ať už zrakové či sluchové vnímání nebo předmatematické představy. Povídejte si s dětmi o jaru, opakujte názvy jarních květin a pozorujte jarní přírodu. K jaru patří i zvířata a jejich mláďata, proto upevňujte názvy zvířat, mláďat a jejich užitek.
 

Jaro ťuká na vrátka

13. 3. 2020 Mateřská škola Sovičky

Děti se seznámily se znaky jednotlivých ročních období, zvláště se znaky jara. Poznávaly jarní květiny. Seznámily se s písničkou Na jaře. Vyzkoušely si práci zahradníka a zasely si své cibulky, o které budou dále pečovat.
 

Jak chtěl skřítek Nervík zastavit jaro

11. 3. 2020 Mateřská škola

Ve středu 11. 3. 2020 nás ve školce navštívilo divadélko Smíšek s pohádkou Jak chtěl skřítek Nervík zastavit jaro. V pohádce se skřítek snažil jaro překazit tím, že zahradníkovi vytáhl kytičky ze záhonu nebo chtěl kouzelným klíčem zastavit všechny studánky a potůčky, nakonec však za pomoci kouzelné víly Žofky a našich dětí vše dopadlo dobře a skřítka Nervíka proměnili zpět na dobrého skřítka.
 

Voláme jaro

10. 3. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu Voláme jaro si děti upevnily znaky jednotlivých ročních období, zvláště rozdíly mezi jarem a zimou. Seznámily se s písničkou Voláme jaro a básničkami Sluníčko, haló a Slunce volá na sněženku. S radostí se zapojily do výroby duhových kytiček na výzdobu oken a vlastních sněženek, popřály kamarádovi Štěpánkovi k narozeninám a v rámci projektu Život na Zemi se s kamarádem Matym podívali k moři.

Při návštěvě bio farmy se seznámily s pracemi na farmě, péčí o ovečky a s narozenými jehňátky.
 

Knížka je můj kamarád

7. 3. 2020 Mateřská škola Motýlci

Motýlci tento týden procházeli knížkou plnou pohádek. Pomáhali Popelce a holoubkům roztřídit hrách, čočku, fazole. Z dřevěných špachtlí složili perníkovou chaloupku, prošli se pohádkovým lesem. Na jarní bál vystřihli barevné kytičky, naučili se nové básničky, písničky. Na vycházce pozorovali krokusy, sněženky. Byl to pohádkový týden.
 

Dělání, dělání, všechny smutky zahání

6. 3. 2020 Mateřská škola Sovičky

Povídali jsme si o lidské práci, profesích, o tom, že každá práce je potřebná a důležitá. Vyzkoušeli jsme si, jak pracují pekaři, módní návrháři, navštívili jsme naše paní kuchařky v kuchyni, naučili se písničku o ševci, zatančili Kalamajku.
 

Já jsem muzikant

3. 3. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V tomto týdnu jsme si upevnili názvy hudebních nástrojů, rozdělili je na hudební nástroje strunné, dechové a bicí. Děti získaly povědomí o některých hudebních pojmech, vyzkoušely si hru na akordeon, bicí, ukulele a zkusily si nakreslit hudební nástroj.
 

Hurááá, sníh

3. 3. 2020 Mateřská škola Sluníčka

Princeznička na bále

2. 3. 2020 Mateřská škola Sovičky

V týdnu s názvem Princeznička na bále se děti proměnily v pohádkové bytosti. Hrály si na hodné princezny a prince. Prožívaly krásu pohádkových příběhů. Vytvořily si pohádkový zámek, tančily na bále v duhovém zámku a ochočily si svého draka.
 

Pohádkový les

28. 2. 2020 Mateřská škola Motýlci

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o všech možných pohádkách. Poznávali jsme Karkulku, byli jsme se podívat u Perníkové chaloupky, malovali jsme hrad princezny Růženky, vydali jsme se na zámecký bál, kde tancovali princezny a princové.
 

Náš karneval

25. 2. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Náš karneval si děti procvičily svou zručnost při výrobě vlastní výzdoby třídy na karneval, rozvíjely svou schopnost domluvit se při společné činnosti a pomáhat si. Prstovými barvami ztvárnily hlavu klauna, seznámily se s písničkou Náš karneval a procvičily si názvy základních geometrických tvarů. Při interaktivním vystoupení s názvem Já nic, já muzikant se seznámily s různými hudebními nástroji a účinkovaly v pohádce Karneval zvířátek. S kamarádem Štěpánkem se v rámci projektu Život na Zemi podívaly na Slovensko. Zlatým a radostně očekávaným hřebem tohoto týdne byl karneval, na který si děti spolu s maminkami připravily krásné kostýmy.
 

Kouzelník Aleš

25. 2. 2020 Mateřská škola

V úterý 25. 2. 2020 nás ve školce navštívil kouzelník Aleš se svým zábavným kouzelnickým představením. Děti samy si mohly některá kouzla vyzkoušet, například nechat zmizet šátek nebo naopak přičarovat míček, jiná jsme zvládli společnými silami. Dětem se vystoupení velice líbilo.
 

Karnevalové radovánky

23. 2. 2020 Mateřská škola Motýlci

Na naše Motýlky v tomto týdnu čekala řada pohádkových úkolů. Vyráběli papírového šaška, naučili se novou básničku, předvedli se v nádherných maskách, soutěžili ve třech sportovních disciplínách, hráli pohybové hry s padákem, léčili pohádkové bytosti v naší kouzelné nemocnici. Všechno splnili na jedničku. Odměnou jim byla velká čokoládová mince. Byl to super týden!
 

Karneval

21. 2. 2020 Mateřská škola Sovičky

Dnes jsme se proměnili na pohádkové postavičky, broučky, zvířátka... Ráno jsme si vyrobili taštičky na odměny, které jsme získávali za splněné úkoly. Představili jsme se kamarádům a při diskotéce tančili s balónky. Bylo veselo a skvěle jsme si to užili!
 

Já nic, já muzikant

20. 2. 2020 Mateřská škola

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 nás ve školce navštívil pan Urbánek se svým hudebním představením Já nic, já muzikant. Děti se seznámily nejen s tradičními nástroji jako třeba flétna nebo triangl, ale také s nástroji, které nepotkávají běžně, například housle, akordeon nebo dudy. Také se děti dozvěděly, jakou funkci má v orchestru dirigent a jak se správně chovat na koncertě nebo v divadle. Na závěr se část dětí proměnila v orchestr a ostatní děti byly právě diváky na koncertě.
 

Karnevalový den

19. 2. 2020 Mateřská škola Motýlci

Človíček

16. 2. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Človíček byly děti motivovány k ochraně těla i duše, k uvědomění si, že odpovědnost za naše zdraví i zdraví kamarádů je v našich rukou. Seznámily se s písničkou Človíček, s básničkou Vitamíny, rozvíjely kamarádské vztahy při námětových hrách na nemocnici, tělo procvičily při cvičení na maxi molitanech. Procvičovaly jemnou motoriku při tvoření bacilků z modelíny a knoflíčků. S příběhem z projektu Život na Zemi v podání kamaráda Adámka se ocitly na zámku Nesmrtelné tety.
 

Máme rádi pohádky

12. 2. 2020 Mateřská škola Sovičky

Tento týden jsme si povídali pohádky podle obrázků, hráli s loutkami, jako herci jsme si zahráli pohádku Boudo, budko. Seznámili jsme se s novou písničkou Honily se myši, stavěli jsme stavby z molitanových kostek, vystřihli a polepili ovocem dort pro Pejska a Kočičku.
 

Zimní sportovní hry

7. 2. 2020 Mateřská škola Motýlci

Naši Motýlci celý týden plnili stanovené úkoly. Lyžovali na podlaze, vybarvovali omalovánky se zimní tématikou, konstruovali ze stavebnice skokanský můstek, zdolávali překážky, házeli papírovými koulemi na cíl, stříhali a lepili lyžaře, malovali temperovými barvami postavy sportovce. Za vzorně splněné úkoly byli odměněni čokoládovou medaili. Vše jsme si báječně užili.
 

Zima a sportovní aktivity

3. 2. 2020 Mateřská škola Sovičky

V týdnu s názvem Zima a sportovní aktivity se děti seznámily s vybranými zimními sporty a jejich názvy. Vyhledávaly rozdíly mezi zimními a letními sporty, rozvíjely své pohybové schopnosti, malovaly a lepily zimní sportovce.
 

Zimní radovánky

3. 2. 2020 Mateřská škola Motýlci

V týdnu s názvem Zimní radovánky jsme si s dětmi povídali o všem, co můžeme dělat, když zima vládne – pokud je zamrzlý rybník, můžeme jít bruslit, pokud je sníh, můžeme jít bobovat nebo sáňkovat na kopec a také se můžeme koulovat nebo stavět sněhuláka. Počasí nám bohužel moc nepřálo, abychom si sněhu užili, tak jsme si to vyzkoušeli aspoň v herně bez sněhu, namalovali jsme si chumelenici alespoň na papír a na vycházce jsme hledali zbytky sněhu nebo mrazíku.
 

Zima, zima tu je

3. 2. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V tomto týdnu jsme si s dětmi upevňovali poznatky o zimě, jaké radosti, ale i nebezpečí nám přináší. Děti si vyzkoušely práci s látkou při výrobě rukavic, určovaly vlastnosti různých druhů rukavic a zdokonalily si svoji zručnost při věšení rukavic kolíčkem na šňůru. Procvičily si hod horním obloukem při koulované, bohužel jen s papírovými koulemi. Přenesli jsme se i do doby ledové v příběhu Elenky v naší knížce. Děti už ví, co můžeme dát ptáčkům v zimě do krmítka a umí pojmenovat některé ptáčky. Poznají rozdíl mezi vrabcem a sýkorkou, na které si zahrály v hudebně pohybové hře Vrabec a sýkorka a nakonec si je nakreslily.
 

Návštěva žáků z I. třídy

3. 2. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V pátek 30. 1. 2020 nás navštívili naši kamarádi z I. třídy ZŠ, tentokrát se přišli pochlubit svým prvním vysvědčením.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9