MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

 

Ptáčci v zimě

17. 1. 2020 Mateřská škola Motýlci

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ptáčcích, naučili jsme se některé ze stálých ptáčků poznávat, naučili jsme se novou písničku o vrabečkovi, malovali jsme "Příběhy ptačích stop" pomocí houbičky a šablony, také postavili jsme si překážkovou dráhu, která nám měla představovat složitou lesní pěšinku. Mimo jiné jsme také zkoušeli vyrobit ptačí krmítka pomocí šišky a směsi sádla a semínek, a poté jsme při čtvrteční procházce krmítka rozvěsili na stromy, aby se k nim ptáčci snáze dostali.
 

Sluníčka v Planetáriu Ostrava

16. 1. 2020 Mateřská škola Sluníčka

Princezna a drak

13. 1. 2020 Mateřská škola Sluníčka

V týdnu s názvem Princezna a drak si děti prohloubily pozitivní vztah k umění a k dramatickým činnostem, rozvinuly představivost a verbální i neverbální komunikaci. Seznámily se s písničkou Princezna a drak a s básničkou Šašek, zahrály si pohádku i divadélko, vyrobily si draka k procvičování správné techniky dýchání. Díky sněhové nadílce si děti užily spoustu legrace a zábavy na školním hřišti.
 

Na tři krále o krok dále

10. 1. 2020 Mateřská škola Sovičky

Tento týden jsme si hodně povídali o prožitých svátcích, návštěvách, dárečcích, kdo měl z čeho radost... Seznámili jsme se s novou písničkou Snížku, kde se touláš?, malovali jsme betlémskou hvězdu a silvestrovský ohňostroj. Také jsme mluvili o svátku Třech králů. Paní učitelky byly mile překvapeny, že po tak dlouhém volnu přišly děti do školky s úsměvem:-)
 

Zvířátka v zimě

7. 1. 2020 Mateřská škola Motýlci

Naši Motýlci se celý tento týden seznamují s lesními zvířátky, zahráli si didaktickou hru Poznej, kdo já jsem, pohybově jsme zkoušeli ztvárnit lišku, zajíce a srnku, samostatně si děti nakreslily lišku v lese a zkoušely práci s nůžkami a lepidlem při tvorbě ptáčků. Odměnou jim byla pohádka o našich dětech, které nemyslely jen na sebe, ale i na zvířátka.
 

Sněhové radovánky

6. 1. 2020 Mateřská škola Motýlci

S novým rokem nám přišel i sníh, proto jsme neváhali ani chviličku a vyrazili jsme s dětmi na hřiště, kde si děti užily nejen sněhovou pokrývku, ale i zamrzlé kaluže, na kterých jsme zkoušeli naši stabilitu a hráli jsme hru, kdo se na ledě udrží nejdéle. Děti si dovádění na sněhu užívaly, co jen to šlo.
 

Půjdem spolu do Betléma

23. 12. 2019 Mateřská škola Sluníčka

Tento týden jsme si užili vánoční atmosféru plnými doušky. Putovali jsme do Betléma jako Josef a Marie, děti si vyrobily krásné betlémy, zpívali jsme vánoční koledy, popřáli kamarádům k narozeninám i svátku, vyzkoušeli si některé tradice a zvyky Vánoc a pod stromečkem jsme našli pěkné dárečky.
 

Poděkování

21. 12. 2019 Mateřská škola Sovičky

Vážení rodiče, chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří zakoupením výrobků na našem vánočním jarmarku pomohli financovat nákup hraček pod stromeček pro naše malé Sovičky. Za sponzorské dary děkujeme i SRPŠ, p. Kusákové a p. Husákové. Naše velké díky patří také firmě Pavel Zápalka, která nám poskytla větší finanční dar. Děti měly pod stromečkem ohromnou radost, a ještě spoustu krásných chvil zažijí při hrách s novými hračkami.
 

Vánoční cinkání

21. 12. 2019 Mateřská škola Sovičky

Naše malé Sovičky si poslední předvánoční dny opravdu užily. Pod stromečkem našly spoustu nových hraček, namlsaly se cukroví od šikovných maminek, pochutnaly si na slavnostním obědu a potěšily se veselou pohádkou. Přejeme vám všem, abyste si doma se svými nejbližšími užili co nejkrásnější sváteční chvíle:-) Těšíme se na vás v novém roce 6. 1. 2020. Vaše p. učitelky.
 

Vánoční pohoštění pro zvířátka

20. 12. 2019 Mateřská škola Sluníčka

Vánoční nadílka

19. 12. 2019 Mateřská škola Motýlci

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 jsme si ve školce udělali s dětmi slavnostní den, mlsali jsme cukroví, které nám donesly děti na ochutnávku, zpívali jsme koledy, byli jsme se podívat na paní kuchařky, abychom věděli, kde se připravují naše obědy. A když jsme se vrátili z návštěvy v kuchyni, tak jsme pod stromečkem našli nadílku od Ježíška. Děti se radostně vrhly na rozbalování a nadšeně vše zkoušely.
 

Vánoce za dveřmi

19. 12. 2019 Mateřská škola Sluníčka

Tento týden byl naplněný radostí ze společné přípravy vánočního setkání s rodiči a blížících se Vánoc. Pekli jsme vanilkové rohlíčky, zdobili třídu, vyráběli vánoční přáníčka, trénovali písničky. Děti rozvíjely fantazii, manuální zručnost a trpělivost.
 

Betlém - dům chleba

18. 12. 2019 Mateřská škola

V pondělí 16. 12. jsme zažili příjemné setkání s paní Mgr. Naďou Mackovou, která děti zajímavou formou seznámila s biblickým příběhem narození Ježíše z Nazareta a jeho poselstvím. Děti byly přímo součástí příběhu, který vedl i k upevňování dobrých mezilidských vztahů.
 

Těšíme se na Ježíška

16. 12. 2019 Mateřská škola Sovičky

Upekli jsme perníčky, nazdobili stromeček, vyrobili papírový stromeček a sněhuláka. Teď už se moc těšíme na čtvrtek 19. 12., až k nám přijde Ježíšek – budeme mít slavnostní oběd a pod stromečkem dárečky. Prosíme naše maminky, zda by nám nedonesly pár kousků cukrovíčka pro zpříjemnění tohoto slavnostního dne. Předem děkujeme:-)
 

Vánoční setkání

13. 12. 2019 Mateřská škola

Předvánoční čas jsme si v mateřské školce obohatili o krásné Vánoční setkání. Sešli jsme se ve čtvrtek 12. 12. 2019 v odpoledních hodinách v prostoru školní družiny v budově mateřské školy. Na úvod děti zazpívaly písně s vánoční tématikou, společně jsme se podívali na vánoční pohádku O kouzelné vánočce v podání myšky Klárky a veverky Terky, tedy divadélka Ententýky. Po pohádce, o kouzlu Vánoc, lásce a dobrodružství, které na nás může o Vánocích číhat, nás čekala ochutnávka cukroví, které připravily děti.
 

Návštěva I. A třídy ZŠ

13. 12. 2019 Mateřská škola

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 nám žáci I. A třídy zahráli krásnou pohádku o zvířátkách v zimě. Na děti z mateřské školy čekal i malý kvíz a odměna.
 

Sněhulák, bílý pán

11. 12. 2019 Mateřská škola Motýlci

Dnes se děti naučily písničku o sněhulákovi a poté si každý vybarvil svého malého sněhuláčka. Protože už netrpělivě vyhlížíme sníh, který se nám zatím vyhýbá, a ze kterého bychom si mohli postavit sněhuláka venku, museli jsme si postavit svého sněhuláka ve třídě.
 

Za zvířátky do lesa

10. 12. 2019 Mateřská škola Motýlci

V pondělí 9. 12. 2019 jsme se s dětmi vydali na vycházku do lesa, šli jsme ke krmelci, abychom tam zvířátkům vysypali naši předvánoční nadílku, v podobě kaštanů, které jsme s dětmi nasbírali v průběhu podzimu. Byla to moc krásná procházka a děti ji zvládli na jedničku.
 

Navštívil nás Mikuláš

10. 12. 2019 Mateřská škola Motýlci

V pátek 6. 12. 2019 přišel za dětmi na návštěvu Mikuláš a vzal s sebou i své pomocníky, anděla a dva čerty. Mikuláš ale věděl, že ve třídě Motýlků jsou jen hodné děti, proto čerty vůbec k dětem nepustil. A když děti zazpívali Mikuláši písničku, kterou jsme si nacvičili, nechal nám tady i malé dárečky pro děti.
 

Mikuláš

10. 12. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V tomto týdnu jsme se moc těšili na návštěvu Mikuláše. Pilně jsme tvořili andělíčky, čertíky a společně i Mikuláše. Pustili jsme se i do pečení vánočního cukroví.
 

Přivítáme Mikuláše

9. 12. 2019 Mateřská škola Sovičky

Společně jsme se těšili a připravovali na návštěvu Mikuláše.
 

Poslední lekce plavání v havířovském Delfínku

6. 12. 2019 Mateřská škola

Adventní čtení

3. 12. 2019 Mateřská škola Sluníčka

První adventní pohádku nám přišly přečíst děti III. třídy základní školy.
 

Vánoční jarmark

3. 12. 2019 Mateřská škola Sluníčka

V tomto týdnu u nás vrcholily přípravy na vánoční jarmark, ale stihli jsme i spoustu jiných činností. Děti si vyzkoušely těžký grafický cvik, chůzi na chůdách, přečetli jsme si další příběh z našeho třídního projektu, popřáli Kateřině k svátku. Navštívilo nás divadélko Smíšek s pohádkou Čert a Káča, krásně jsme ozdobili vánoční stromeček na školním hřišti a zazpívali si u něho písničky k slavnostnímu rozsvícení.
 

Adventní tvoření

25. 11. 2019 Mateřská škola Sovičky

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali na téma vítr, jak náš život ovlivňuje příroda a počasí. Zapojili jsme fantazii, zručnost a výtvarné úsilí při tvoření pro Vánoční jarmark.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8