esf2

Mistrovství Moravy a Slezska v šachu

« zpět
15. 11. 2019

Ve dnech 26.–31. 10. 2019 proběhlo na jesenickém hotelu Dlouhé stráně Mistrovství Moravy a Slezska mládeže ve vážném šachu. Dohromady se zúčastnilo 287 mladých šachových nadšenců, kteří porovnávali své síly v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let. Chlapci a děvčata hráli dohromady, ale vyhlašováni byli samozřejmě oddělené.

Nejmladší kategorii do 10 let jednoznačně ovládla děvčata, když se umístila na prvním a druhém místě! Krásné 2. místo získala Viktorie Buchtová, žákyně IV. třídy naší školy, když ztratila pouze jeden bod s vítězkou turnaje a stala se vicemistryní Moravy a Slezska v šachu. Úspěch sourozenců Buchtových dovršil bývalý náš žák, její bratr Bartoloměj, který dokonce ve své kategorii do 12 let zvítězil a stal se přeborníkem Moravy a Slezska ve vážném šachu.