MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

1. oddělení

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Narozeninový kalendář 2022/2023

7. 9. 2022 Školní družina 1. oddělení

Víš, kdy ses narodil/a? Kolikátého a ve kterém měsíci? Nevíš? Nevadí. Povíme si to, a pro zapamatování si nakreslíme dortík, jaký bychom si přáli na příští oslavě narozenin.
 

Poprvé v družině ve školním roce 2022/2023

2. 9. 2022 Školní družina 1. oddělení

Včera byli nejmladší školáci první den ve škole. Dnes byli poprvé ve školní družině, seznámili se s prostory školní jídelny, snědli první školní oběd. Po seznámení s prostory herny prozkoumávali hry a hračky...
 

Loučení s družinou

29. 6. 2022 Školní družina 1. oddělení

Dnes jsme se v naší družině rozloučili se školním rokem a zároveň přivítali prázdniny.
Smlsli jsme si na zmrzlině a připili si Rychlými špunty.
Milí žáci, ať jsou vaše prázdniny veselé a bezpečné, abyste se v září opět sešli, tentokrát už v družině na hřišti.
Ahóóój!
 

Poslední informace z doků

3. 6. 2022 Školní družina 1. oddělení

Tak, a máme hotovo! Lodě byly spuštěny na školní "hladinu", za pomoc děkujeme našim páťákům. Se spuštěnými plachtami je můžete vidět zakotvené v suterénu ZŠ 🙂
 

Novinky z doků

25. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Vážení fanoušci. Lodě jsou téměř dokončené, chybí jen pár detailů. Nyní se posádky zaměřily na výrobu lodních plachet a vlajek. Těšte se na další informace.
 

Aktuální informace z družinových doků

20. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Tento týden dostávají pirátské koráby barevný "kabát". Řemeslníci se snaží, aby byla právě jejich tou nejkrásnější.
 

Kino pro děti že ŠD

17. 5. 2022 Školní družina

Ve středu 18. 5. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Addamsova rodina 2 (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Nejoblíbenější strašidelná rodinka se vrací na plátna kin! Morticia a Gomez s jistým nespokojením sledují, jak jejich děti dospívají a začínají se vyhýbat rodinným večeřím a další společným aktivitám. Proto se rozhodnou upevnit rodinná pouta a vyrazit na poslední strašnou rodinnou dovolenou. Naloží dceru Wednesday, syna Pugleyho, strýčka Festera a ostatní členy rodiny do velkého karavanu a vydají se na dalekou cestu napříč Amerikou, aby se opět sblížili a zažili nové vzrušující dobrodružství. Mohlo by se na tom něco pokazit?
 

V družinových docích to žije!

10. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Práce lodníků není lehká. No, posuďte sami. Vybrat správný karton, dobře jej přilepit, aby se loď nerozpadla. I truhly na poklad budou co nevidět hotovy.
 

Práce na stavbě lodí zdárně pokračují

4. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Lodě již mají kajuty, stěžně, dále se pracuje na kýlech a kormidlech. V přidružené dílně vznikají truhlice na poklad!
 

Žhavé informace z družinových doků!

25. 4. 2022 Školní družina 1. oddělení

V družinových docích dnes započala stavba pirátských lodí. O postupu prací vás budeme průběžně informovat.
 

Návštěva ze Světa techniky

30. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Navštívili nás lektoři ze Světa techniky, aby nám v populárních pokusech předvedli, zda je přítomen oxid, a jak se projevuje. Stačí pár dostupných surovin, jako je jedlá soda, ocet, jedlý olej, potravinářské barvivo, rozinky...
 

Kino pro děti ze ŠD

24. 3. 2022 Školní družina

Ve středu 6. 4. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Myši patří do nebe (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení.
 

Jaro, vítej k nám!

21. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Těšíme se na jaro. Denní teploty jeho příchodu odpovídají, proto si vyrobíme jarní dekoraci. Na výkres si podle šablony překreslíme motiv, polepíme výstřižky látky a vystřihneme. Nalepíme kolíček pro uchycení na větvičku, nebo záclonu...
 

Lano

9. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Úkol zněl jasně. Vytvořit co nejdelší lano z vlastního oblečení. Pirátská loď se bez lan neobejde.
 

Rozloučení se zimou

7. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Naším posledním zimním obrázkem je tento: sněhulák a zároveň tučňák. Žáci jej pro přesnost vybarvovali pastelkami. Skládání zůstalo na mě 🙂
 

Pirátská hra

15. 2. 2022 Školní družina 1. oddělení

Piráti jsou drsní a hamižní. Nestydí se své poklady získávat lstí. Nezabrání jim v tom ani hlídači pokladu...
 

Barevná hra s písmeny a čísly

7. 2. 2022 Školní družina 1. oddělení

K zábavnému tvoření žáci použili např. svůj monogram, oblíbená čísla a spoustu barev.
 

Kino pro děti ze ŠD

3. 2. 2022 Školní družina

Ve středu 16. 2. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Mimi šéf: Rodinný podnik. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

Kino pro děti ze ŠD

3. 1. 2022 Školní družina

Ve středu 12. 1. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Dračí země. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

Jen tak

22. 12. 2021 Školní družina 1. oddělení

Jen tak jsme venku. Jen tak čekáme, až se nám uvolní jídelna. Jen tak si hrajeme. Jen tak si kreslíme. 🙂
 

Soutěžíme

14. 12. 2021 Školní družina 1. oddělení

Dnes měly jednotlivé posádky za úkol přenést pomocí sání brčkem lístečky na své stanoviště. Piráti přenášeli lístečky deseti barev, ale dopředu netušili, jakou má která barva hodnotu. A tak posádka Strašné bouře nasbírala v daném limitu 51 lístečků v hodnotě 245 bodů, posádka Hrozného zabijáka 71 lístečků v hodnotě 365 bodů a posádka Krvavého měsíce 79 lístečků v hodnotě 389 bodů. Všem třem posádkám gratuluji k výkonu!
 

Sněhulák

13. 12. 2021 Školní družina 1. oddělení

Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos, sněhuláček chodí bos. Všechny nás ta zima láká, postavíme sněhuláka! Jedna koule, druhá koule, třetí koule, klobouk, nos, sněhuláček chodí bos. Všechny nás ta zima baví, když se sněhuláci staví!
 

Hurááá! Sníh!

6. 12. 2021 Školní družina 1. oddělení

Dnes byli žáci vybaveni zatepleným oblečením, proto nám nic nebránilo v lumpárnách na sněhu 😉
 

Vánoce přicházejí

1. 12. 2021 Školní družina 1. oddělení

Protože se nám blíží oblíbené svátky, je potřeba si vyzdobit i družinu
 

Kino pro děti ze ŠD

1. 12. 2021 Školní družina

Ve středu 8. 12. 2021 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Croodsovi 2: Nový věk. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5