MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

1. oddělení

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Kino pro děti ze ŠD

4. 12. 2022 Školní družina

Ve středu 14. 12. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Mimoni 2: Padouch přichází. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.

Padoucha Grua všichni znají jako mistra zločinu. Teď se ovšem píšou sedmdesátá léta a Gru je zakomplexovaný dvanáctiletý kluk, který o takové kariéře zatím jen sní ve svém pokojíčku. Šťastnou náhodou jednoho krásného dne narazí na čtveřici naprostých Mimoňů (staří známí Kevin, Stuart, Bob a nováček Otto, což je Mimoň s rovnátky a akutní potřebou obejmutí). I když je to k neuvěření, rychle s nimi najde společnou řeč, postaví s jejich pomocí první padoušské doupě, zkonstruuje první zbraň a naplánuje první tajnou misi. Cílem téhle akce je stát se členem Šílené šestky, což je mezi padouchy naprostá elita. Pro Grua jsou její členové absolutní ikony a životní vzory, a když je opustí jejich dosavadní lídr, legendární mistr bojových umění Wilda Kopanec, vycítí Gru šanci zabrat uvolněný flek. Pohovor na člena Šílené šestky však nejde vůbec dobře, místo toho, aby se stal jejím členem, má Gru najednou pět všehoschopných nepřátel na život a na smrt. Naštěstí má nové kamarády a ti ho ve štychu rozhodně nenechají. Pod vedením Mistryně Čou začnou trénovat kung fu, protože s Šílenou šestkou se po dobrém vyjít zkrátka nedá.
 

Soutěž expedic - Safari

9. 11. 2022 Školní družina 1. oddělení

Lovci loví zvířata a hlídači se jim v tom snaží zabránit.
 

Kino pro děti ze ŠD

3. 11. 2022 Školní družina

V měsíci listopadu nás čeká pohádka Cesta do tvojzemí. Představení se uskuteční ve středu 16. 11. 2022.

Daleko za hranicemi dětských hřišť existuje úžasný svět fantazie – Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neskutečné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova ve skutečném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. S kým může Riki sdílet toto tajemství? Se svou novou drzou kamarádkou Emmou? S opičím generálem Tidlingem? S Kovomanem, mocným robotem a poradcem Prezidenta Tvojzemí či s kapitánem parní lodi? Rikiho dobrodružná výprava za záchranou nejen vlastního života, ale i celého světa fantazie, může začít.
 

Soutěž expedic

2. 11. 2022 Školní družina 1. oddělení

Cestou za zvířaty jsme museli přistát a nabrat závaží - na lopatce přenést co nejvíce štěrku do kbelíku. Všechny tři posádky se činily.
 

Křídou na chodník

25. 10. 2022 Školní družina 1. oddělení

Dětský svět je veselý, barevný, plný fantazie. Pojďte do něj nahlédnout.
 

Šperk z přírodnin

25. 10. 2022 Školní družina 1. oddělení

Děvčata mají fantazii a šikovné ruce. Že jim to sluší?
 

Tučňáci

11. 10. 2022 Školní družina 1. oddělení

Na stránkách veselé knížky jsme se seznámili s mládětem tučňáka jménem Píp. Dozvěděli jsme se, kde a jak tučňáci žijí, čím se živí.
Do našich cestovatelských deníků přibyl první záznam 🙂
 

Babí léto

6. 10. 2022 Školní družina 1. oddělení

Užíváme si posledních teplých dnů plných sluníčka 🌞
 

,,Křížem krážem světem za zvířaty"

26. 9. 2022 Školní družina 1. oddělení

Dne 26. září vznikly 3 badatelské expedice. Jejich úkolem bude získat co nejvíce poznatků ze života zvířat celého světa. Na cestu se vydají vzducholodí. 1. expedici nazvali cestovatelé Zlatý lev, 2. expedici Lví král a 3. Zlatý papoušek.
Popřejme jim šťastnou vzduchoplavbu!
 

Kino pro děti ze ŠD

26. 9. 2022 Školní družina

I v tomto školním roce budeme s dětmi ze ŠD navštěvovat filmová představení kina Vratimov. V říjnu nás čeká první pohádka "Zlouni" (bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD).

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně?
 

Narozeninový kalendář 2022/2023

7. 9. 2022 Školní družina 1. oddělení

Víš, kdy ses narodil/a? Kolikátého a ve kterém měsíci? Nevíš? Nevadí. Povíme si to, a pro zapamatování si nakreslíme dortík, jaký bychom si přáli na příští oslavě narozenin.
 

Poprvé v družině ve školním roce 2022/2023

2. 9. 2022 Školní družina 1. oddělení

Včera byli nejmladší školáci první den ve škole. Dnes byli poprvé ve školní družině, seznámili se s prostory školní jídelny, snědli první školní oběd. Po seznámení s prostory herny prozkoumávali hry a hračky...
 

Loučení s družinou

29. 6. 2022 Školní družina 1. oddělení

Dnes jsme se v naší družině rozloučili se školním rokem a zároveň přivítali prázdniny.
Smlsli jsme si na zmrzlině a připili si Rychlými špunty.
Milí žáci, ať jsou vaše prázdniny veselé a bezpečné, abyste se v září opět sešli, tentokrát už v družině na hřišti.
Ahóóój!
 

Poslední informace z doků

3. 6. 2022 Školní družina 1. oddělení

Tak, a máme hotovo! Lodě byly spuštěny na školní "hladinu", za pomoc děkujeme našim páťákům. Se spuštěnými plachtami je můžete vidět zakotvené v suterénu ZŠ 🙂
 

Novinky z doků

25. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Vážení fanoušci. Lodě jsou téměř dokončené, chybí jen pár detailů. Nyní se posádky zaměřily na výrobu lodních plachet a vlajek. Těšte se na další informace.
 

Aktuální informace z družinových doků

20. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Tento týden dostávají pirátské koráby barevný "kabát". Řemeslníci se snaží, aby byla právě jejich tou nejkrásnější.
 

Kino pro děti že ŠD

17. 5. 2022 Školní družina

Ve středu 18. 5. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Addamsova rodina 2 (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Nejoblíbenější strašidelná rodinka se vrací na plátna kin! Morticia a Gomez s jistým nespokojením sledují, jak jejich děti dospívají a začínají se vyhýbat rodinným večeřím a další společným aktivitám. Proto se rozhodnou upevnit rodinná pouta a vyrazit na poslední strašnou rodinnou dovolenou. Naloží dceru Wednesday, syna Pugleyho, strýčka Festera a ostatní členy rodiny do velkého karavanu a vydají se na dalekou cestu napříč Amerikou, aby se opět sblížili a zažili nové vzrušující dobrodružství. Mohlo by se na tom něco pokazit?
 

V družinových docích to žije!

10. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Práce lodníků není lehká. No, posuďte sami. Vybrat správný karton, dobře jej přilepit, aby se loď nerozpadla. I truhly na poklad budou co nevidět hotovy.
 

Práce na stavbě lodí zdárně pokračují

4. 5. 2022 Školní družina 1. oddělení

Lodě již mají kajuty, stěžně, dále se pracuje na kýlech a kormidlech. V přidružené dílně vznikají truhlice na poklad!
 

Žhavé informace z družinových doků!

25. 4. 2022 Školní družina 1. oddělení

V družinových docích dnes započala stavba pirátských lodí. O postupu prací vás budeme průběžně informovat.
 

Návštěva ze Světa techniky

30. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Navštívili nás lektoři ze Světa techniky, aby nám v populárních pokusech předvedli, zda je přítomen oxid, a jak se projevuje. Stačí pár dostupných surovin, jako je jedlá soda, ocet, jedlý olej, potravinářské barvivo, rozinky...
 

Kino pro děti ze ŠD

24. 3. 2022 Školní družina

Ve středu 6. 4. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Myši patří do nebe (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení.
 

Jaro, vítej k nám!

21. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Těšíme se na jaro. Denní teploty jeho příchodu odpovídají, proto si vyrobíme jarní dekoraci. Na výkres si podle šablony překreslíme motiv, polepíme výstřižky látky a vystřihneme. Nalepíme kolíček pro uchycení na větvičku, nebo záclonu...
 

Lano

9. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Úkol zněl jasně. Vytvořit co nejdelší lano z vlastního oblečení. Pirátská loď se bez lan neobejde.
 

Rozloučení se zimou

7. 3. 2022 Školní družina 1. oddělení

Naším posledním zimním obrázkem je tento: sněhulák a zároveň tučňák. Žáci jej pro přesnost vybarvovali pastelkami. Skládání zůstalo na mě 🙂
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6