MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

2. oddělení

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Ranní družinka

18. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

V ranní družince nejen odpočíváme, ale umíme se i zabavit.
 

Celoroční hra

18. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

Po prázdninách jsme se všichni sešli odpočatí a můžeme se pustit do práce. I letos bude výchovně vzdělávací činnost v družině doprovázena celoroční hrou. Naše téma je "Cestování v čase". Podíváme se do minulosti, jak vznikla naše planeta Země, navštívíme pravěk a středověk, zavítáme mezi indiány. Výpravu zakončíme v budoucnosti.

Než to ale všechno začne, musíme si vytvořit své posádky, ve kterých budeme spolupracovat a navzájem si pomáhat. Rovněž jsme začali pracovat na své vlastní planetě, odkud budeme své výpravy podnikat.
 

Tak už nám to začalo

4. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

Po dvou měsících jsme se sešli s kamarády nejen ve škole, ale i v družině a někteří poprvé ve 2. oddělení ŠD na hřišti. Už se moc těšíme na společné zážitky!
 

Výlet ŠD – Skalka Family Park

28. 6. 2022 Školní družina 2. oddělení

Závěr školního roku již tradičně patří výletům. Děti z 2. oddělení ŠD si výlet zasloužily o to víc, protože si na jeho část vydělaly penízky prodejem svých výrobků na vánočním jarmarku. Za zábavou jsme se rozjeli ve čtvrtek 23. 6. 2022 do zábavního parku www.skalkaostrava.cz – na děti čekala fůra atrakcí, program v bludišti a MINIZOO s instruktory v délce přes 2 hodiny, krmení zvířátek a odměny na konci programu. 🙂

Výlet jsme si všichni užili a společně s kamarády strávili příjemné odpoledne.
 

Kino pro děti že ŠD

17. 5. 2022 Školní družina

Ve středu 18. 5. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Addamsova rodina 2 (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Nejoblíbenější strašidelná rodinka se vrací na plátna kin! Morticia a Gomez s jistým nespokojením sledují, jak jejich děti dospívají a začínají se vyhýbat rodinným večeřím a další společným aktivitám. Proto se rozhodnou upevnit rodinná pouta a vyrazit na poslední strašnou rodinnou dovolenou. Naloží dceru Wednesday, syna Pugleyho, strýčka Festera a ostatní členy rodiny do velkého karavanu a vydají se na dalekou cestu napříč Amerikou, aby se opět sblížili a zažili nové vzrušující dobrodružství. Mohlo by se na tom něco pokazit?
 

Kino pro děti ze ŠD

24. 3. 2022 Školní družina

Ve středu 6. 4. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Myši patří do nebe (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení.
 

Malé děti ve velké družině

20. 3. 2022 Školní družina 2. oddělení

Kamarádi nám odjeli do Školy v přírodě a my děti z první třídy, jsme trávily odpoledne v družině na hřišti. Hráli jsme si, sportovali a celý týden jsme si užili.
 

Návštěva z vesmíru 2

25. 2. 2022 Školní družina 2. oddělení

Tento týden na naší družinové planetě přistála vesmírná loď z přírodnin a přivezla další kamarády z vesmíru.
 

Venku nebo v družině, vždy se zabavíme!

15. 2. 2022 Školní družina 2. oddělení

Návštěva z vesmíru

8. 2. 2022 Školní družina 2. oddělení

V družince nám přibyli noví kamarádi. Přímo z vesmíru!
 

Kino pro děti ze ŠD

3. 2. 2022 Školní družina

Ve středu 16. 2. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Mimi šéf: Rodinný podnik. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

Vesmírný talent

3. 2. 2022 Školní družina 2. oddělení

V družině mají děti prostor k rozvíjení své kreativity, tvořivosti, talentu. Každý vyniká v něčem jiném, a když se Vám sejde tolik šikovných dětí a chtějí svůj talent ukázat, nezbývá, než si v družině udělat odpoledne pod názvem "Družina má talent".
 

Vesmírný sliz

1. 2. 2022 Školní družina 2. oddělení

V poslední době dětmi velmi oblíbená hračka, kterou jsme si vyrobili i my v družině. Použili jsme lepidlo Herkules, jedlou sodu, barvivo a třpytky.
 

Hurááá, sníh!

28. 1. 2022 Školní družina 2. oddělení

Tento týden jsme si i my v družině užili sněhovou nadílku.
 

Oxid

23. 1. 2022 Školní družina 2. oddělení

V pátek se z nás na chvíli stali alchymisté a nahlédli do tajů oxidu uhličitého. Na několika pokusech jsme zjistili, že oxid uhličitý je bezbarvý, nehořlavý a nedýchatelný plyn. Je částečně rozpustný ve vodě a jeho hustota je větší než hustota vzduchu. Používá se např. při výrobě sycených (perlivých neboli bublinových) limonád.
 

Geodeska – tvoření ze dřeva

14. 1. 2022 Školní družina 2. oddělení

Dnes si žáci v rámci projektu Polytechnického vzdělávání MAP ORP Ostrava vyzkoušeli práci se dřevem při výrobě stojanu na šperky a autíčka.
 

Kino pro děti ze ŠD

3. 1. 2022 Školní družina

Ve středu 12. 1. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Dračí země. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

Předvánoční čas v družině

21. 12. 2021 Školní družina 2. oddělení

Čekání na vytoužené vánoce jsme si zpestřili diskotékou s hrami a soutěžemi, vyráběním, nebo společným hraním.
 

Vánoční jarmark v družině

9. 12. 2021 Školní družina 2. oddělení

Na vánoční jarmark jsme se s dětmi pečlivě připravovali. Vyráběli jsme, pekli cukroví, zdobili a výsledek byl skvělý. Všem děkujeme za návštěvu a přejeme krásné vánoční svátky!
 

Kino pro děti ze ŠD

1. 12. 2021 Školní družina

Ve středu 8. 12. 2021 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Croodsovi 2: Nový věk. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

Vesmírné tvoření

1. 12. 2021 Školní družina 2. oddělení

Jsme soutěživí a šikovní

23. 11. 2021 Školní družina 2. oddělení

V rámci celoroční hry si každý týden naše vesmírné týmy změří své síly v soutěžích a hrách. A zbude čas i na vyrábění a odpočinek.
 

Přípravy na Vánoce

15. 11. 2021 Školní družina 2. oddělení

Pomalu se blíží adventní čas a s ním spojená vánoční výzdoba, na kterou se pečlivě připravují i děti z družiny. Tentokrát si vyzkoušely techniku gravírování do dřeva, a práce se jim moc dařila!
 

Týden plný her a sportování

8. 11. 2021 Školní družina 2. oddělení

Minulý týden jsme toho zvládli opravdu hodně. Vyzkoušeli jsme si techniku atletické disciplíny ve vrhu koulí, zasoutěžili si ve vesmírných posádkách a připomněli si původně keltský svátek Halloween.
 

Kino pro děti ze ŠD

7. 11. 2021 Školní družina

Ve středu 10. 11. 2021 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Moře kouzel. Vstupné 35 Kč + doprava 30 Kč. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7