MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

2. oddělení

Sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Pravěk v družině

21. 3. 2023 Školní družina 2. oddělení

Dokončením modelů pravěkých osad a jeskyní, jsme zároveň ukončili etapu "Putování pravěkem".
Nyní nás čeká etapa "Objevy a vynálezy" a již nyní se určitě můžeme těšit na zajímavé výtvory.
 

Kino pro děti ze ŠD

2. 3. 2023 Školní družina

Ve středu 15. 3. 2023 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Velký červený pes Clifford.

Emily právě nastoupila na novou školu, kde se na ni všichni spolužáci dívají skrz prsty, protože jim připadá divná. Náladu jí nemůže zvednout ani to, že se o ni po dobu máminy služební cesty stará velmi nezodpovědný strýček Casey, který je magnetem na nejrůznější katastrofy. Možná jeho špatná karma způsobí, že se Emily ocitne v podivném stanu podivného chovatele zvířat pana Birdwella a okamžitě se zamiluje do jednoho malého červeného štěněte. Emily ví, že by jí máma mazlíčka nedovolila, ale neví to ten pes, který se schová do její školní brašny. Emily ho objeví až doma a než ho stačí vrátit, naroste tenhle mazlík, kterému dá jméno Clifford, do obřích rozměrů. A protože pan Birdwell se vypařil, nezbyde Emily a Caseymu nic jiného, než se o Clifforda starat. Každý, kdo měl někdy štěně, ví, že s ním bývají velké starosti. A co teprve se štěnětem, které na výšku měří tři metry! Je jasné, že větší dobrodružství už Emily rozhodně nikdy nezažije.
 

Karnevalové odpoledne

27. 2. 2023 Školní družina 2. oddělení

Pondělní odpoledne jsme si v družině zpestřili karnevalem s hudbou a soutěžemi. Samozřejmě nechybělo ani vyhlášení nejlepší masky 🙂
 

Zima ještě nekončí...

26. 2. 2023 Školní družina 2. oddělení

... a proto jsme se s dětmi vydali do lesa, doplnit zvířátkům zásoby jídla a trochu si i pohrát.
 

Pravěk nás baví...

12. 2. 2023 Školní družina 2. oddělení

... a hlavně práce na pravěkých osadách a sopkách. Byly to právě sopky, které v minulosti svou erupcí výrazně ovlivňovaly dějiny pravěku. My jsme si na malém pokusu "výbuch" sopky trochu přiblížili.
 

A máme tady pravěk!

26. 1. 2023 Školní družina 2. oddělení

Druhou etapou celoroční družinové hry je PRAVĚK. Děti si vytvořily herní plán v podobě pravěké jeskyně, staly se archeology a paleontology. Nyní vyrábějí modely jeskyně a pravěké krajiny se sopkou.
 

Kino pro děti ze ŠD

19. 1. 2023 Školní družina

Ve středu 25. 1. 2023 jedeme do kina ve Vratimově na pohádku Princezna rebelka. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.

Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Má tři ochočené lasičky a společně tvoří nerozlučnou partu, která se živí krádežemi jídla. Ideálním místem pro výpravy za dobrým jídlem stejně jako za lumpárnami je místní hrad, kde je ovšem vždy potřeba ošálit stráže a využít svůj talent pro akrobacii na maximum. Jednoho pěkného dne prchá Mia před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů. V tu samou chvíli místní zlovolný regent Tristan podstrčí čarovný lektvar korunnímu princi Rolandovi a tím ho promění... v kočkuře – zvíře, jež je napůl kočkou a napůl kuřetem. Mia vše vidí a v ten okamžik naberou události a Miin život nečekaný spád.

Mia se coby princezna vydává na bláznivou výpravu za záchranou prince Rolanda, do party se k Mie a lasičkám přidává i nemotorný strážce Krobar, místní šašek Čtverák a jeho mluvící maňásek Mistr Brepta. Všechny čeká dobrodružství plné zábavy a napětí, které otřese celým královstvím. Jejich protivník regent Tristan je totiž obdařený neomezeným cynizmem a sobectvím a neváhá na Miu a její skupinu vypustit hordu žoldnéřů. Cesta za lékem proti lektvaru a za spravedlností dospěje až do velkého finále. Díky svým novým společníkům objeví Mia přátelství, štědrost i odvahu. Naučí se dělit se, zajímat se o druhé a zjistí, že skutečná šlechetnost se ukrývá v srdci a v každém z nás.
 

Družina má talent!

13. 1. 2023 Školní družina 2. oddělení

Každoročně v družině pořádáme talentovou soutěž, ve které mají děti možnost předvést nejen svůj talent, ale i odvahu. Nejinak tomu bylo i v letošním školním roce. Škála talentů byla opravdu široká. Viděli jsme pěvecké vystoupení, hru na kytaru, flétnu, housle a potěšila nás i ukázka fotbalových dovedností. Na závěr nechyběla ani autogramiáda všemi oblíbené poroty, která do finálového souboje poslala zpěvačku Siu a houslistku Gabrielu.

Už teď se na finále moc těšíme!
 

I v družině jsme se dočkali Ježíška!

2. 1. 2023 Školní družina 2. oddělení

Před odchodem na vánoční prázdniny jsme si ještě užili trochu sněhu a dárečků, které jsme dostali pod stromečkem v družině.
 

Vánoční jarmark v družině

16. 12. 2022 Školní družina 2. oddělení

Vánoční atmosféru jsme si v družině zpříjemnili prodejem výrobků, které vytvořily děti.
 

Po práci přišla zábava!

14. 12. 2022 Školní družina 2. oddělení

Na Vánoční jarmark máme již vše přichystané, tak jsme si tento týden zařádili na sněhu a odpočinuli si při pohádce v kině. Ve čtvrtek 15. 12. 2022 se na Vás budeme těšit, až si k nám do družiny přijdete něco hezkého koupit.
 

Kino pro děti ze ŠD

4. 12. 2022 Školní družina

Ve středu 14. 12. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na pohádku Mimoni 2: Padouch přichází. Bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD.

Padoucha Grua všichni znají jako mistra zločinu. Teď se ovšem píšou sedmdesátá léta a Gru je zakomplexovaný dvanáctiletý kluk, který o takové kariéře zatím jen sní ve svém pokojíčku. Šťastnou náhodou jednoho krásného dne narazí na čtveřici naprostých Mimoňů (staří známí Kevin, Stuart, Bob a nováček Otto, což je Mimoň s rovnátky a akutní potřebou obejmutí). I když je to k neuvěření, rychle s nimi najde společnou řeč, postaví s jejich pomocí první padoušské doupě, zkonstruuje první zbraň a naplánuje první tajnou misi. Cílem téhle akce je stát se členem Šílené šestky, což je mezi padouchy naprostá elita. Pro Grua jsou její členové absolutní ikony a životní vzory, a když je opustí jejich dosavadní lídr, legendární mistr bojových umění Wilda Kopanec, vycítí Gru šanci zabrat uvolněný flek. Pohovor na člena Šílené šestky však nejde vůbec dobře, místo toho, aby se stal jejím členem, má Gru najednou pět všehoschopných nepřátel na život a na smrt. Naštěstí má nové kamarády a ti ho ve štychu rozhodně nenechají. Pod vedením Mistryně Čou začnou trénovat kung fu, protože s Šílenou šestkou se po dobrém vyjít zkrátka nedá.
 

Nejprve práce, potom zábava

20. 11. 2022 Školní družina 2. oddělení

Ve školní družině si najdeme čas nejen na odpočinek, ale i na hry a sportování. Samozřejmě ani práce nám nevadí a tak jsme již začali s přípravami na vánoční jarmark.
 

Přemožitelé strašidel

3. 11. 2022 Školní družina 2. oddělení

Ve středu naši družinu navštívila strašidla a že jich nebylo málo! Tak například jsme museli česnekem zahnat tři upíří bratry Vláďu, Béďu a Borise, poskládat kostlivce Jaromíra, nebo zamotat mumii Julii. Dále jsme se museli dostat z pavučiny pavouka Ferdy, zombíkovi Pepíkovi najít mezi žížaly jeho oko, aby nás pustil dál a ještě mnoho dalších nástrah si na nás strašidla nachystala.

My jsme se však na ně připravili a přemohli je! I když se ze strašidel vyklubali naši kamarádi ze čtvrté třídy, stejně jsme byli na sebe pyšní, že jsme strašidelnou stezku zvládli a všichni si tu atmosféru náležitě užili!

Na závěr nás čekala sladká odměna, diplom a zápis na listinu přemožitelů strašidel.
 

Kino pro děti ze ŠD

3. 11. 2022 Školní družina

V měsíci listopadu nás čeká pohádka Cesta do tvojzemí. Představení se uskuteční ve středu 16. 11. 2022.

Daleko za hranicemi dětských hřišť existuje úžasný svět fantazie – Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neskutečné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova ve skutečném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. S kým může Riki sdílet toto tajemství? Se svou novou drzou kamarádkou Emmou? S opičím generálem Tidlingem? S Kovomanem, mocným robotem a poradcem Prezidenta Tvojzemí či s kapitánem parní lodi? Rikiho dobrodružná výprava za záchranou nejen vlastního života, ale i celého světa fantazie, může začít.
 

Učíme se hrou

23. 10. 2022 Školní družina 2. oddělení

Tento týden jsme se kromě hraní a soutěžení také trochu vzdělávali. Ve videoprezentaci jsme viděli, jak startuje raketoplán, jak se astronautům žije na vesmírné stanici a nahlédli do vesmírném prostoru. Na závěr jsme se projeli po Marsu vozítkem Curiosity a dověděli se o novinkách ze světa kosmonautiky.
 

Tak trochu strašidelná družina...

17. 10. 2022 Školní družina 2. oddělení

...aneb příprava na Halloween.
 

Další vesmírný týden je za námi!

9. 10. 2022 Školní družina 2. oddělení

Tento týden jsme toho zvládli opravdu hodně. Zasoutěžili jsme si v týmech, začali práci na plastických modelech planet, dokončili podzimní výzdobu družiny a rovněž si našli čas na odpočinek a zábavu.
 

Týmová spolupráce

29. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

V první etapě celoroční hry "Cestování v čase" si povídáme nejen o zajímavostech z vesmíru, ale i soutěžíme, hrajeme hry s touto tématikou a samozřejmě sbíráme bodíky do svých týmů. Při společných hrách a soutěžích prohlubujeme u dětí vzájemnou spolupráci, pomoc a také sebeovládání.
 

Kino pro děti ze ŠD

26. 9. 2022 Školní družina

I v tomto školním roce budeme s dětmi ze ŠD navštěvovat filmová představení kina Vratimov. V říjnu nás čeká první pohádka "Zlouni" (bližší informace obdrží děti v notýsku ŠD).

Málokteří hrdinové mají tak špatnou pověst jako Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Tihle psanci se tak dlouho hledali, až se našli a dali dohromady tým, pro který je spáchání dokonalého zločinu stejná brnkačka jako vyrazit si v neděli odpoledne na zmrzlinu. Hlavou party je Vlk, Had má na starosti otevírání sejfů, Tarantule je zkušená hackerka, Žralok se umí skvěle maskovat a Piraňa je vztekloun, který pro ránu nejde daleko. Za léta strávená loupežemi všeho druhu získali dojem, že jsou nepolapitelní, jenže i pro ně nakonec bude platit, že se tak dlouho chodí do sejfu pro diamanty, až se zámek zacvakne. Konkrétně máme na mysli zámek na policejní cele. I v téhle prekérní situaci má však pětice zlounů štěstí v neštěstí. Do života jim vstoupí profesor Marmaláda (morče a především klaďas tělem a duší), který má ambiciózní plán – převychovat je na dobráky. Všichni členové gangu souhlasí, protože je to vstupenka na svobodu. Jejich plán počítá s tím, že na oko budou sekat latinu a při první příležitosti se vypaří. Jenže už prvních pár dobrých skutků vede k nečekanému zjištění, že být dobrý je vlastně fajn. Co si s tím počít? A jak se mají zachovat, když uvolněný trůn pro největšího záporáka zabere někdo další? Budou s ním jednat v rukavičkách, nebo si to s ním vyřídí ručně?
 

Ranní družinka

18. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

V ranní družince nejen odpočíváme, ale umíme se i zabavit.
 

Celoroční hra

18. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

Po prázdninách jsme se všichni sešli odpočatí a můžeme se pustit do práce. I letos bude výchovně vzdělávací činnost v družině doprovázena celoroční hrou. Naše téma je "Cestování v čase". Podíváme se do minulosti, jak vznikla naše planeta Země, navštívíme pravěk a středověk, zavítáme mezi indiány. Výpravu zakončíme v budoucnosti.

Než to ale všechno začne, musíme si vytvořit své posádky, ve kterých budeme spolupracovat a navzájem si pomáhat. Rovněž jsme začali pracovat na své vlastní planetě, odkud budeme své výpravy podnikat.
 

Tak už nám to začalo

4. 9. 2022 Školní družina 2. oddělení

Po dvou měsících jsme se sešli s kamarády nejen ve škole, ale i v družině a někteří poprvé ve 2. oddělení ŠD na hřišti. Už se moc těšíme na společné zážitky!
 

Výlet ŠD – Skalka Family Park

28. 6. 2022 Školní družina 2. oddělení

Závěr školního roku již tradičně patří výletům. Děti z 2. oddělení ŠD si výlet zasloužily o to víc, protože si na jeho část vydělaly penízky prodejem svých výrobků na vánočním jarmarku. Za zábavou jsme se rozjeli ve čtvrtek 23. 6. 2022 do zábavního parku www.skalkaostrava.cz – na děti čekala fůra atrakcí, program v bludišti a MINIZOO s instruktory v délce přes 2 hodiny, krmení zvířátek a odměny na konci programu. 🙂

Výlet jsme si všichni užili a společně s kamarády strávili příjemné odpoledne.
 

Kino pro děti že ŠD

17. 5. 2022 Školní družina

Ve středu 18. 5. 2022 pojedeme do kina ve Vratimově na filmové představení Addamsova rodina 2 (bližší informace obdrží žáci v notýsku ŠD). Nejoblíbenější strašidelná rodinka se vrací na plátna kin! Morticia a Gomez s jistým nespokojením sledují, jak jejich děti dospívají a začínají se vyhýbat rodinným večeřím a další společným aktivitám. Proto se rozhodnou upevnit rodinná pouta a vyrazit na poslední strašnou rodinnou dovolenou. Naloží dceru Wednesday, syna Pugleyho, strýčka Festera a ostatní členy rodiny do velkého karavanu a vydají se na dalekou cestu napříč Amerikou, aby se opět sblížili a zažili nové vzrušující dobrodružství. Mohlo by se na tom něco pokazit?
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7