MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

I. třída

Rozvrh hodin, sdělení rodičům, týdenní a dlouhodobý plán


Zápis k povinné školní docházce v základní škole

16. 4. 2021 Základní škola

Zápis předškoláků k povinné školní docházce je životní událostí. Díky individuálním konzultacím se i v této době mohly děti podívat do třídy, splnit první úkoly a seznámit se se svou budoucí paní učitelkou.
 

Rotační výuka jede!

12. 4. 2021 Základní škola

Po dlouhé době mohla budova naší školy přivítat žáky ve starých dobrých lavicích. Jak jsme rádi v rukou žmoulali místo myší propisky, viděli jsme se v obraze čistším než studánka a během rozhovoru nikdo neřešil, jestli a jak funguje mikrofon. Naplněni zážitky z dnešního dopoledne jsme se rozešli do domovů a už se nemůžeme dočkat, až na nás budík ráno zase zavolá: hola, hola, škola volá!
 

Vyrábíme s maminkou

9. 4. 2021 Základní škola I. třída

V rámci Pracovních činností, si děti trochu odpočinuly od učení, a společně si s maminkami vyrobili dárkové tašky. Všem se práce moc vydařila, taštičky jsou nádherné! Posuďte sami.
 

Škola v jarním kabátku

29. 3. 2021 Základní škola

Naše krásná školička potřebovala změnit image, a tak zimní výzdobu vystřídaly veselé jarní motivy. Velkou zásluhu na tom mají také naši žáci, kteří doručili do školy výtvory nejen do literární a výtvarné soutěže, ale také jen tak pro radost všech. Děkujeme!
 

Miss Popelnice

18. 3. 2021 Základní škola

Není mnoho lidí na světě, kteří mají to štěstí žít v malebné vesnici s dostatkem vody, zvěře, lesů a kvalitní půdy. Jestli budeme moci takové bohatství přenechat i další generaci, záleží na nás. Václavovická škola ve spolupráci se SRPŠ, myslivci, hasiči a dalšími dobrovolníky se snaží v dětech vypěstovat lásku k přírodě a pocit zodpovědnosti za chování a jednání člověka. Přemýšlet nad původem, smyslem a recyklováním věcí.

Proto nás na jaře čekají další akce, které se tomuto tématu věnují. Všichni se moc těšíme na Miss Popelnici. Už teď mohou žáci doma sbírat vytříděný papír, tetrapakové obaly, plasty a kovové obaly. Až se všechny ročníky vrátí k prezenční výuce, vyrobíme si v jednotlivých třídách z recyklovaných materiálů mimozemské postavičky, ze kterých vás bude zrak přecházet. S výslednými krasavicemi se samozřejmě nezapomeneme na webu pochlubit. Tak hurá do toho.
 

Šnečí pohádka

10. 3. 2021 Základní škola I. třída

Chceme Vám vyprávět pohádku, kterou společnými silami vymysleli prvňáci v online hodině českého jazyka. Tak se tedy usaďte a čtěte... Žil byl jednou jeden hloupý šnek. A byl kouzelný. Žil ve velké ulitě, koukal na televizi, a při tom lezl po hlíně. Narazil na obrovitánskou kytku, která byla krásná a barevná. Ten šnek na ni vylezl a pak spadl na zem, kde si natloukl tykadla. Strašně při tom plakal. Přišel k němu druhý šnek, ale uviděl tu obrovitánskou krásnou a barevnou kytku. A tak ji spapal. Odlezl po trávě a usnul. Měl hezký sen. Zdálo se mu, že má velkou ulitu. Po probuzení dolezl k pampelišce, kde jí začal okusovat list. Pod ní ležel hloupý kouzelný šnek, a tak se skamarádili, a odlezli do světa...

Zdroj: https://pixabay.com
 

Přednáška specialisty ze ZOO na téma význam botanických a zoologických zahrad

28. 2. 2021 Základní škola

Rozkvetla nám kytička

24. 2. 2021 Základní škola I. třída

Vyšlo slunce, zasvítilo, na nebi se otočilo, každá kytka maličká, radost má ze sluníčka. Ke slunci se naklání, listy z hlíny vyhání🌼
 

Kroužky angličtiny od pondělí 4. 1. 2021

2. 1. 2021 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, kroužky angličtiny budou od pondělí 4. 1. 2021 probíhat podle níže uvedeného harmonogramu. Máme volná místa, tak se k nám můžete přidat!

Angličtina pro I. třídu: distančně ve čtvrtky od 16:15 do 17:00 hod. v Google Classroom

Angličtina pro II. A + II. B třídu: distančně ve středy od 17:00 do 17:45 hod. v Google Classroom

Angličtina Cambridge pro IV. a V. třídu: distančně v pátky od 13:30 do 15:00 hod. v Google Classroom

Těší se na vás
Mgr. Naďa Macková
email: n.mackova@zsvratimov.cz
 

Člověk a robot: Noc vědců pokračuje online!

28. 11. 2020 Základní škola

Letošní Noc vědců je zaměřen na téma Člověk a robot. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat? S láskou k vědě, k člověku i k robotovi. Vyberte si kategorii a ponořte se do světa vědy na www.nocvedcu.cz/program
 

Umíme to – Interaktivní online procvičování učiva

28. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, pro doplnění prezenční i distanční výuky jsme zakoupili pro všechny naše žáky školní licenci interaktivního online výukového systému pro procvičování českého jazyka, anglického jazyka a matematiky.

Pro přihlášení k online procvičování učiva v systému UMÍME TO jsme rozeslali žákům na školní email heslo. Poté na www.umimeto.org vpravo nahoře klikněte na tlačítko NÁVŠTĚVNÍK, kde zadáte svůj školní email a zaslané heslo a můžete se pustit do procvičování dle zadání vyučujících, nebo svého zájmu.


 

Distanční vzdělávání v Google Classroom

28. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, distanční výuka v Google Classroom je rozdělena na online videoschůzky s učiteli (v Google Meet) dle rozvrhu hodin pro distanční online výuku a učivo z učebnic s úkoly k jeho procvičování v pracovních sešitech a online materiálech (v Google Classroom).

Pro přihlášení k distanční výuce prostřednictvím Google Classroom jsme žákům vytvořili školní emaily a následující obrázkový postup:

1) v jakémkoli internetovém prohlížeči přejděte na www.google.cz
2) vpravo nahoře klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE*
3) zadejte školní email svého dítěte ve tvaru jmeno.prijmeni@skolavaclavovice.cz (např. jan.novak@skolavaclavovice.cz) a klikněte na tlačítko DALŠÍ
4) zadejte heslo, které jste obdrželi emailem a klikněte na tlačítko DALŠÍ a PŘIJMOUT
5) vytvořte si nové heslo a klikněte na tlačítko DALŠÍ (nové heslo si pečlivě zapište)
6) vpravo nahoře klikněte na tlačítko APLIKACE GOOGLE a zvolte GMAIL pro prohlížení emailů
7) vpravo nahoře klikněte na tlačítko APLIKACE GOOGLE a zvolte UČEBNA** pro vstup do učebny
8) pokračujte kliknutím na tlačítko POKRAČOVAT a JSEM STUDENT
9) u zobrazených předmětů (kurzů) klikněte na tlačítko ZAPSAT SE
10) klikněte na STREAM pro další informace
11) klikněte na PRÁCE V KURZU, nebo MEET pro online videoschůzky s učiteli dle rozvrhu hodin pro distanční online výuku
12) první videoschůzka proběhne v předmětu (kurzu) Třídnická hodina v pátek 16. 10. 2020 v 9.00 hod.

* pokud jste v Google přihlášeni jiným účtem, pokračujte tlačítkem ODHLÁSIT SE
* pokud máte v Google více účtu, pokračujte tlačítkem POUŽÍT JINÝ ÚČET
** pokud se aplikace UČEBNA nezobrazí, klikněte na https://classroom.google.com
 

Angličtina Cambridge – Přidej se k nám!

25. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, nově v letošním šk. r. 2020/2021 nabízíme žákům IV. a V. třídy kurz angličtiny, který bude zaměřen na přípravu mezinárodně uznávané zkoušky Cambridge – Testy mladých studentů (YLE) na úrovni Movers = A1.

Přidejte se k nám – více na https://www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/krouzky-anglictiny-od-pondeli-30-11-2020#contents

Příprava je vhodná pro žáky, kteří mají angličtinu rádi a chtějí se v ní ještě zdokonalit. Obsah hodin bude zaměřen především na konverzaci, poslech, porozumění jazyku, rozšíření slovní zásoby a upevnění gramatiky. Příprava bude intenzivní a bude probíhat jednou týdně ve dvouhodinové lekci. Obsahem hodin se žáci dostanou nad rámec běžné výuky a své získané znalosti pak mohou využívat v následujících školních letech. Vykonání zkoušek je dobrovolné a není podmínkou návštěvy kroužku. Zkoušky jsou však pro děti nevšedním a jedinečným zážitkem, posílením sebevědomí šikovných dětí, a hlavně průkazným důkazem jejich znalostí jazyka.

Cena přípravky je 1 500 Kč na pololetí. Žáci budou potřebovat originální pracovní sešit, jehož cena se odvíjí od počtu přihlášených – přibližně 300 Kč (rozdíl v ceně bude žákům předán se sešitem). Platbu přípravky a sešitu (1 500 Kč + 300 Kč) prosím proveďte bezhotovostně na účet 211263580/0600 s VS jméno žáka, třída, ZŠ Václavovice (např. Jan Novák 5 ZŠ Václavovice).

Těší se na vás
Mgr. Naďa Macková
email: n.mackova@zsvratimov.cz
 

Slavnost Slabikáře

25. 11. 2020 Základní škola I. třída

Protože se žáci I. třídy mohli konečně vrátit do školních lavic a zároveň ukončit Živou abecedu a začít novou učebnici Slabikář, proběhla v pátek v naší třídě malá oslava – Slavnost Slabikáře. Děti předvedly při různých hrách, soutěžích a práci ve skupinách své naučené dovednosti a znalosti ze čtení i psaní. Četli jednotlivá písmena a slabiky, skládali slova, věty a přiřazovali k písmenům obrázky. Po splnění všech úkolů byli přijati mezi čtenáře, dostali malý dáreček a vše ukončili sladkým občerstvením.
 

Vyhodnocení Matematického klokana

20. 11. 2020 Základní škola

Milí žáci a vážení rodiče. Děkujeme za účast v soutěži Matematický klokan. I přes neobvyklé podmínky jste se s úlohami popasovali velmi dobře. V kategorii Cvrček zvítězili se stejným počtem bodů Daniel Š. a Patrik K., oba ze III. třídy. V kategorii Klokánek zvítězila Viktorka B. z V. třídy. Vítězům gratulujeme a už teď se těšíme na příštího klokana.
 

Jak si vyrobit jednoduchého létajícího draka? (+ soutěž)

9. 11. 2020 Základní škola

K jednomu z typických symbolů podzimu patří pouštění draků. Víte, proč je tato tradice spojena právě s podzimem? Tato tradice pochází z doby, kdy obyvatelé venkova měli již po sklizni úrody z polí a děti měly více volného času než na jaře, kdy musely vypomáhat při zemědělských pracích. A také na rozdíl od jara, kdy bylo vše zaseto, se mohly děti po polích libovolně prohánět.

Vyrobte si létajícího draka podle svého, nebo podle www.wikihow.com/make-a-kite-out-of-a-plastic-bag či níže uvedeného videa, vyfoťte jej a zašlete podle pokynů na www.skolavaclavovice.cz/cs/casopis-vaclavacek/clanky/stan-se-redaktorem-skolniho-casopisu-vaclavacek-a-vyhraj#contents


 

Omezení provozu ZŠ a přechod na distanční vzdělávání (aktualizováno 1. 11. 2020)

1. 11. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, na základě usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření se od pondělí 2. 11. 2020 do pátku 20. 11. 2020 omezuje provoz ZŠ na povinné distanční vzdělávání podle § 184a školského zákona. V souladu s metodikou pro distanční vzdělávání pokračujeme v distanční výuce v Google Classroom – více na www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/distancni-vzdelavani-v-google-classroom#contents kterou doplňujeme o interaktivní online výukový systém pro procvičování českého jazyka, anglického jazyka a matematiky – více na www.skolavaclavovice.cz/cs/mdl/clanky/umime-to-interaktivni-online-procvicovani-uciva#contents

Dotované obědy žáků jsou v období distančního vzdělávání odhlášeny. Pro přihlášení dotovaných obědů kontaktujte vedoucí školní jídelny Marcelu Veseckou emailem jidelna@skolavaclavovice.cz nebo telefonicky 774 739 750. Obědy lze vyzvedávat v době od 12:00 do 12:30 hod. do jídlonosičů.

Školní družina a mimoškolní aktivity se v době distančního vzdělávání neorganizují.

Více na https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1
 

Jak jsme se pilně připravovali na distanční výuku

15. 10. 2020 Základní škola

Matematický klokan (odloženo)

13. 10. 2020 Základní škola

Milí žáci! Naše škola se v pátek 23. 10. 2020 zapojí do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžit budou žáci II. a III. třídy v kategorii Cvrček a žáci IV. a V. třídy v kategorii Klokánek. Zapeklité úlohy budou vyžadovat vaši naprostou soustředěnost, důvtip a jasnou mysl, tak se ukažte!

Více na https://matematickyklokan.net
 

Pomáháme dětem

12. 10. 2020 Základní škola

Vážení rodiče, každoročně přijímáme nabídku neziskové organizace Fond Sidus, z. ú., která pomáhá dětským pacientům v nemocnicích. Organizace se dlouhodobě zabývá podporou nemocných dětských pacientů. Letos můžete přispět zakoupením knížky Divocí lepíci v hodnotě 50 Kč, či magnetické záložky za 40 Kč. Děkujeme! Více na www.fondsidus.cz
 

Září – první měsíc ve škole

5. 10. 2020 Základní škola I. třída

Už je to měsíc, co naši prvňáčci poprvé usedli do školních lavic. Pomaličku jsme společně zvládli povídání o prázdninách, vypravování pohádek i vymýšlení třídních pravidel chování. Zúčastnili jsme se besedy o odpadech. Přečetli jsme první hlásky a slabiky, připravili se na psaní prvních písmenek a naučili se porovnávat čísla. Zažili jsme pěkné chvíle na hřišti i vycházce. A určitě nám to půjde stejně dobře i dál!
 

Policejní pohádky

2. 10. 2020 Základní škola

Žáci 1. – 3. ročníku si poslechli dvě policejní pohádky a povídali si o možných nebezpečích, která na nás číhají nejen na silnici. Prakticky si vyzkoušeli správné přecházení vozovky, použití reflexních prvků či nasazení helmy pro cyklisty. Nechyběla ani soutěž ve skládání puzzle. Milá návštěva Policie České republiky (PČR) všechny potěšila a nenásilně i poučila.
 

Logická olympiáda 2020

30. 9. 2020 Základní škola

Rok se s rokem sešel a blíží se další ročníky oblíbených soutěží. Začínáme Logickou olympiádou, která se pořádá již 13. rokem. Jsou na naší škole žáci, kteří se v minulých letech velice pěkně umístili. Doufáme, že se zapojí i letos a přidají se také další kamarádi.

Milí rodiče, registrujte prosím své děti do soutěže na internetové stránce www.logickaolympiada.cz nejpozději do středy 30. 9. 2020. Základní kolo proběhne online ve dnech 1. – 7. 10. 2020. Všem soutěžícím přejeme hodně štěstí a zábavy!
 

Radovánky babího léta

24. 9. 2020 Základní škola

Počasí nám v minulých týdnech přálo, a žáci tak mohli trávit velkou přestávku hravou formou venku. Užili si oblíbený fotbal, vybíjenou, hry na sochy, háčky, hoňky i zábavné prvky na hřišti.
 

Navštívil nás Tonda Obal

17. 9. 2020 Základní škola

Dnes jsme si všichni vyzkoušeli třídění odpadu, viděli jsme video o zpracování některých druhů odpadu, vysvětlili jsme si pojem recyklace a nechyběla ani malá odměna. Při besedě jsme využili i naše zkušenosti a znalosti z předchozí výuky. Nejdůležitější ale je vytvářet odpadu co nejméně a k tomu zveme na pomoc i vás.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6