MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

V. třída

Rozvrh hodin, sdělení rodičům, týdenní plán učiva


Páťáci se loučí

23. 6. 2022 Základní škola V. třída

Škola v přírodě: 5. den

17. 6. 2022 Základní škola V. třída

Škola v přírodě: 4. den

16. 6. 2022 Základní škola V. třída

Škola v přírodě: 3. den

15. 6. 2022 Základní škola V. třída

Škola v přírodě: 2. den

14. 6. 2022 Základní škola V. třída

Škola v přírodě: 1. den

13. 6. 2022 Základní škola V. třída

Super výlet

9. 6. 2022 Základní škola

S velkými obavami, jaké bude počasí, se děti I. a II. třídy vydaly na školní výlet do Včelařského areálu v Chlebovicích. Po naučném videu o včelách jsme se přesunuli na půdu areálu, kde se nachází muzeum včelařských potřeb. Svezli jsme se imaginárním metrem a pak už hurá na svačinu. Hlad byl veliký, a to nás ještě čekaly další aktivity. Vyrobili jsme si medovou svíčku a šup, šup na Medovou stopu. Zvládli jsme místy krkolomnou a náročnou trasu, a i silný déšť, který nás v závěru přece jen zastihl, nám nevadil. Promočení jsme si ještě stihli nakoupit dárečky, sníst oběd a hurá domů. Se zpěvem a dobrou náladou. Rádi se s vámi pomocí fotek podělíme o zážitky. A děti, doma vyprávějte!
 

ČŠI – zjišťování výsledků žáků V. tříd (jaro 2022)

3. 6. 2022 Základní škola V. třída

Spuštění testu:
https://set.csicr.cz/webtestapp/

Výsledky testu:
https://set.csicr.cz/vysledky/
 

Den dětí

1. 6. 2022 Základní škola

Soutěže, mlsání, závodění, a hlavně žádné učení. Den dětí jsme prožili ve sportovním duchu, ale hlavně s velkým pěnovým překvapením nakonec. Zasoutěžili jsme si na koloběžkách, běhali jsme okolo školy, shazovali plechovky a taky třeba skákali v pytlích. O přestávce jsme snědli nanuk, a nakonec přišlo to nejlepší. Pěnová koupel – nebo bitka? 🙂 Rozhodně to stálo za to promočené oblečení!
 

Výlet do Paskova

28. 5. 2022 Základní škola V. třída

Základní školou v Paskově jsme byli pozváni na prohlídku jejich města. Ve škole nás v nové hale přivítala p. ředitelka. Celou školu jsme si pak prohlédli se žáky VI. třídy a jejich p. učitelem. Překvapila nás velikost tělocvičny a spousta venkovních prostor pro pohybové aktivity. Náš poznávací výlet pokračoval kolem kostela na náměstí k soše sv. Floriana a do zámeckého parku. Na určených stanovištích nás šesťáci seznamovali se svou obcí.

Po přestávce na svačinu jsme si prohlédli alespoň část parku a splnili několik úkolů, které pro nás kamarádi z Paskova připravili. Celým zámkem nás provedl pan Baďura, starosta Paskova. Nově vzniklé muzeum i výstava dřevěných kostelů a obrazů stojí za vidění. Plni zážitků jsme se vrátili do školy na oběd a nevynechali jsme ani zmrzlinu v oblíbené cukrárně poblíž. Naši cestu zakončil výstup na haldu u vlakového nádraží, odkud je krásný výhled nejen na Paskov ale i jeho okolí. Domů jsme si odvezli spoustu zážitků a almanach školy k 750. výročí založení obce Paskov. Na podzim pozveme žáky z Paskova na oplátku zase k nám.
 

Třeťáci se učí v lese

13. 5. 2022 Základní škola

Třetí ročník vyrazil společně k hájovně. Užili jsme si zde celé dopoledne, hráli jsme hry zaměřené na znalosti získané v českém i anglickém jazyce, v matematice i prvouce a soutěžili ve sprintu na 60 metrů.

Vznikla povedená monstra podle anglického návodu, týmy objevovaly příklady se stejným výsledkem a zapisovaly do tabulky, nebo vymýšlely strategii – jak na mnoho úkolů z českého jazyka. Individuálně pak děti sprintovaly nebo odpovídaly v kvízu z prvouky. Počasí nám přálo a pátek třináctého se nám vydařil.
 

Orientační běh

11. 5. 2022 Základní škola

V Sedlištích se konal první ročník soutěže v orientačním běhu všech škol Regionu Slezská brána. Účastníků bylo více než sto. Někteří soutěžili ve dvojicích, jiní jednotlivě. Po zahájení prošli žáci instruktáží k závodu a hurá na start. V krásném počasí nechyběla nikomu chuť vyhrát. A povedlo se. Z našich šesti dvojic se čtyři umístily na stupních vítězů! Obsadily jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo. Takový úspěch jsme nečekali! Gratulujeme a už trénujeme na příští ročník.
 

Pro maminky

6. 5. 2022 Základní škola

Milé maminky, přejeme vám hodně zdraví a lásky ke Dni matek. Užijte si nedělní den!❤️ S láskou... vaše děti🌸
 

Dopravní hřiště

6. 5. 2022 Základní škola V. třída

Dne 2. 5. 2022 nám přálo počasí. Bylo jako stvořené pro jízdu na kole. Čekal nás nelehký úkol – získat průkaz cyklisty. Spousta z nás to zvládla a průkaz dostala. Některým nepřálo štěstí při výběru testů, které byly opravdu náročné. Nevadí! Důležité je, že jsme společně prožili příjemné dopoledne.
 

Uklízíme okolí

1. 5. 2022 Základní škola

Téměř dva týdny jsme teď žili v duchu Dne Země. Ochrana přírody nás provázela matematikou, prvoukou, výtvarkou a dalšími předměty. Vyvrcholením byla vycházka do okolí a sběr odpadků. Člověk by ani netipoval, kolik věcí najdeme. Spolu se III. B jsme nashromáždili hromadu odpadu, který jsme následně správně roztřídili a umístili do vhodných popelnic.
 

Kamarádi online

22. 4. 2022 Základní škola

YouTube a Youtubering, Rizika online her – to byla témata dnešních besed pro žáky 3. – 5. ročníku. Upřesnili si, co je závislost na mobilních zařízeních, jak se chovat na sociálních sítích, na co si dávat pozor, jak lehce lze ztratit kontakt s realitou. A teď rychle ven do přírody, za skutečnými společnými zážitky s kamarády a rodiči.
 

Veselé Velikonoce přejí páťáci!

17. 4. 2022 Základní škola V. třída

Škola v přírodě: 5. den a hurááá domů

18. 3. 2022 Základní škola

Tak a zazvonil zvonec a školy v přírodě je konec. Ještě vše dotvořit, sbalit kufry, udělat vzpomínkové foto, rozloučit se s báječnými animátory a jedeme. Celý týden jsme si všichni náramně užili a teď už se těšíme na svou milovanou rodinu.
 

Škola v přírodě: 4. den

17. 3. 2022 Základní škola

Škola v přírodě: 3. den u Včeliček

16. 3. 2022 Základní škola

Po dobré snídani Včeličky vyrazily za sluníčkem do údolí říčky Bobrůvky ke studánce. Vydaly se po stopách kůrovce a jeho projevů v přírodě. Pozorovaly znaky jeho výskytu a zahrály si spoustu pohybových her. Podvečer si zpestřily pečením zdravých ovesných sušenek.
 

Škola v přírodě: 3. den

16. 3. 2022 Základní škola

Dnes jsme si užili celodenní výlet na blízkou ekofarmu s procházkou krásným okolím Mitrova. Podívejte se sami. Dlouhým výletem den nekončil. Odpoledne jsme strávili na hřišti před budovou. Soutěžili jsme, sportovali, prostě jsme si užívali pobyt na čerstvém vzduchu. A večer? Byli jste někdy ve tmě a tichu v přírodě a jen vnímali všechno kolem sebe? Vyzkoušejte si to.
 

Škola v přírodě: 2. den u Včeliček

15. 3. 2022 Základní škola

Včeličky dnes opět radostně vylétly z úlu. No aby ne, vylákalo je jarní sluníčko. Dopoledne zkoumaly a stopovaly, jak rychle teče voda a naučily se, jak funguje koloběh vody v přírodě. Vyrobily si včelky a pokračovaly ve vytváření lap-booku. Den si zpestřily na dětském hřišti a nakupováním dárečků. To bylo radosti! A protože na ty nejbližší moc myslíme, napsali jsme i pohledy. Teď už si jen přát, aby se pošta nezpozdila a pozdravy z Podmitrova došly včas.
 

Škola v přírodě: 2. den

15. 3. 2022 Základní škola

Probudili jsme se do krásného slunečného dne. Vyplnili jsme ho různými řemesly – výrobou másla, dřevěných náramků, malováním jílem a pískem, dokonce pečením placek na ohni. Doma to zkusíme také, jsou výborné. Den jsme zakončili procházkou na blízký kopec. Nechyběly ani nezbytné nákupy.
 

Škola v přírodě: 1. den

14. 3. 2022 Základní škola

Tak jsme šťastně dojeli... Po dlouhé, ale bezpečné jízdě si děti odnesly kufry do pokojů a hurá na oběd. Vývar a rýži s kuřecí roládou a salátem sluply co by dup a po krátkém odpočinku začal program. Včelky rychle vylétly z úlu a řemeslníci se dali do práce. Tak uvidíme, jak jim to půjde.
 

Hurá, máme divadlo!

21. 2. 2022 Základní škola

V pondělí navštívila naši školu paní Běla Kučírková spolu se svými dětskými herci a zahrála dětem z I. třídy ZŠ a všem dětem z MŠ dvě pohádky. Byly to hudební pohádky pana Svěráka a Uhlíře v loutkovém provedení. Nejdříve byla pohádka O dvanácti měsíčkách a pak Karkulka. Děti natěšeně čekaly, až zazvoní zvoneček. První zvonění... druhé zvonění... třetí zvonění... – a pak to začalo. No to byla krásná podívaná. Dětem se představení moc líbilo. Své díky vyjádřily nejen tichým sledováním, ale i potleskem, který k divadlu neodmyslitelně patří.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11