MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

V. třída

Rozvrh hodin


U prvňáků - dílny kam se podíváš

7. 12. 2022 Základní škola

v I.A a I.B se nesl den 6. 12. v dílenském duchu. Dopoledne děti prožily dramadílny, ve kterých pomáhali s tvorbou příběhů loutek Oldy a Františka, kteří měli mezi sebou někdy konflikty. Ale díky bystrým hlavičkám našich prvňáčků konflikty zmizely a děti naučily loutky, jak by se k sobě měly správně chovat. Odpoledne se přešlo na dílny výtvarné a za pomoci rodinných příslušníků děti vyráběly výrobky na školní jarmark. Obě akce se velice povedly a my moc děkujeme za hezky prožitý čas :)
 

Poslední plavání našich prvňáků

2. 12. 2022 Základní škola

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 jsme se zúčastnili na bazénu Delfínek v Havířově poslední plavecké lekce. Jednotlivé hodiny se nám moc líbily a naučili jsme se spoustu nových pohybů a her ve vodě. Paní instruktorky byly vždy milé a vstřícné, pod jejich vedením se nám v bazénu moc líbilo a už se těšíme na příští rok.
 

Konec čvachtání, malí lachtani!

29. 11. 2022 Základní škola

Dnes prožily děti z 2. a 3. ročníku poslední lekci plavání. Po plavecké rozcvičce děti závodily v plaveckých stylech a přesvědčily tak paní plavčice, že na to mají a jsou ve vodě jako doma. A tak se plavalo a fandilo. Nechybělo ani hraní a "čvachtání". A odměnou bylo "mokré" vysvědčení. Ještě máme co dohánět, ale teď už opravdu zazvonil zvonec... a plavání je konec. Tak zase za rok.
 

Polytechnika v 5. ročníku

27. 10. 2022 Základní škola V. třída

Naši třídu navštívili lektoři Střední školy polytechnické z Havířova. Stihli s námi procvičit metodiku první pomoci a představit nám dvě polytechnické stavebnice. Díky té první se nám podařilo rozhýbat podle návodu malé modely, druhá nás naučila první kroky v programování. Práce nás moc bavila a doufáme, že tato návštěva nebyla poslední.
 

Příprava na halloween

20. 10. 2022 Základní škola V. třída

Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli sklenicemi a podpořili tak našeho kreativního ducha. Páťáci aktivně tvořili celou odpolední výtvarnou výchovu halloweenské lucerny a někteří stihli dokonce dvě a jednu si mohli odnést domů. Díky této usilovné práci brzy celá škola prokoukne a bude tematicky vyzdobená na strašidelný den.
 

Návštěva z Paskova

15. 10. 2022 Základní škola

V pátek 14. 10. 2022 k nám přijeli strávit příjemné dopoledne žáci 7. ročníku ZŠ Paskov. Jednalo se o výměnnou návštěvu z projektu Regionu Slezská brána. Naši páťáci si připravili prezentace o zajímavých místech, která chtěli kamarádům z Paskova ukázat. Začali jsme základními informacemi o obci. Velký úspěch měla prohlídka rekonstruované školy. Paní starostka nám umožnila vstup do kostela sv. Václava. Představili jsme také kapličky na Kopťově a Potoční, Ryninku či větrný mlýnek. Setkání končilo u myslivecké chaty přednáškou pana Lajčoka a obědem pro naše hosty. Kamarádi, zase někdy ahoj!
 

Nová pomůcka

6. 10. 2022 Základní škola V. třída

Máme ve škole velmi pěknou novou učební pomůcku na určování podstatných jmen. V páté třídě již toto učivo opakujeme a musíme si přiznat, že někteří mají stále ještě co "pilovat". Tato pomůcka je prima, protože na druhé straně si můžeme vždy ověřit, zda jsme pracovali správně. Tato novinka nás velmi bavila. Velmi rychle a zábavně si můžeme ověřit naše znalosti.
 

Třeťáci a páťáci na 112

22. 9. 2022 Základní škola

Exkurzi jsme si náležitě užili! Závodili jsme v masáži srdce, jezdili v hasičském autě a dokonce stříkali hadicí. A samozřejmě jsme se také mnoho dozvěděli o záchraně lidského života a náročné práci záchranářů, hasičů i policistů. Viděli jsme nádherné policejní koně a mohli jsme si je pohladit. Někteří z nás jim mohli dokonce nasypat krmení. Pokud bychom se náhodou ocitli v situaci, kdy je třeba pomoci, doufáme, že bychom věděli jak na to!
 

Logická olympiáda 2022

13. 9. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé školy. I letos se můžeme zapojit do soutěže Logická olympiáda 2022, kde o úspěchu nerozhodují znalosti, ale logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku. Prvním krokem je zaregistrovat se do příslušné kategorie (MŠ nebo kategorie A1, A2, A) na webové stránce www.logickaolympiada.cz – tak neváhejte a zkuste to! Mezní termín registrací je 30. 9. 2022.
 

Noc vědců pro děti i dospělé

12. 9. 2022 Základní škola

Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne v pátek 30. 9. 2022 kdy je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář. Hmat, sluch, čich, zrak a chuť – pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Nebo zvířata a rostliny? A co všechno o nich umí prozradit věda? Otevřete nové dimenze vnímání, dejte věcem jiný rozměr a rozviňte všechny smysly, budete je totiž potřebovat.

Více na https://www.nocvedcu.cz/mesto/ostrava
 

Pěšky do školy

9. 9. 2022 Základní škola V. třída

Pohyb je prospěšný, to víme všichni. A co takhle ráno před školou? Páťáci nejsou líní, zvládnou si ráno před vyučováním zasportovat. Velká pochvala patří všem zúčastněným. Nejen, že jsme šli, běželi nebo jeli na kole či koloběžce do školy, ale mnozí jsme si ještě nějaké to kolečko navíc před vyučováním přidali. Tak například Dany, který bydlí přímo u školy šel ráno vyzvednout Patrika a spolu pak ušli více než kilometr a půl. Nebo Eva s Adamem přemluvili tatínka a přijeli ze Šenova všichni na kole. Sebík si dokonce přivstal a naběhal toho spoustu! Moc prima bylo, že zkrátka každý se snažil urazit co nejdelší trasu. Společně jsme v altánu posnídali vlastnoručně vyrobené pomazánky s čerstvými rohlíky. V informatice si vyrobíme tabulku, kde budeme své ranní trasy zaznamenávat a sčítat. Uvidíme kolik toho za měsíc zvládneme. Doufáme, že jsme inspirovali mladší kamarády, aby do školy také začali chodit pěšky. Vždyť žijeme v krásné obci a taková ranní procházka nebo projížďka nám jedině prospěje.
 

Svačinky jako od maminky

2. 9. 2022 Základní škola

Vážení rodiče, je již tradicí na naší základní škole chystat každé ráno našim žáčkům domácí svačinky, které dodají chuť a sílu se učit! – nakonec, pamatuje si je i náš pan ředitel 🙂 Během týdne se tak Vaše děti dočkají domácích pomazánek, s láskou pečených buchet, štrůdlu s podzimními jablíčky nebo listových šneků, poctivě zapečených toustů se šunkou či sýrem a jednou měsíčně i šunkového párku v rohlíku. To vše s pitným režimem!

Dopřejte svým dětem od pondělí 12. 9. 2022 každou přestávku v 8:45, nebo 9:45 hod. svačinku a přihlaste se k jejich měsíčnímu odběru u svých třídních učitelů do středy 7. 9. 2022. Cena svačinky je 20 Kč a hradí se v hotovosti třídnímu učiteli až na konci měsíce podle počtu odebraných svačinek.

Jo a ještě něco – ve všech námi připravovaných pokrmech nepoužíváme margarín, který jsme už dávno vyměnili za máslo 👍
 

Hurááá do školy!

1. 9. 2022 Základní škola

Tak jsme se všichni dočkali! Prázdniny utekly jako voda a máme nový školní rok. Po společném přivítání před školou a úvodním slovu pana ředitele a paní starostky se žáci rozešli do svých tříd. Tam se dověděli ty nejdůležitější novinky – kdo kolik vyrostl, jaké má kdo nové šaty a módní sestřih...

Nejdůležitější byl tento den pro naše prvňáčky. Byli pasováni na školáky, vyzkoušeli si sezení v lavicích, určili si své značky, přečetli svá jména a s dárečky a spoustou dojmů vyrazili za doprovodu rodičů domů. Všem přejeme v novém školním roce jen samé jedničky! 🙂
 

Učíme se venku

17. 6. 2022 Základní škola V. třída

Blíží se nám konec roku a udržet se celý den v lavicích, je čím dál náročnější. Když nám svítí sluníčko, proč toho nevyužít a neučit se venku? Tentokrát to byl český jazyk. Děti dostaly text, ke kterému hledaly předem schované úkoly. Nejen, že práci všichni hezky splnili, zároveň se proběhli a pobavili.
 

Super výlet

9. 6. 2022 Základní škola

S velkými obavami, jaké bude počasí, se děti I. a II. třídy vydaly na školní výlet do Včelařského areálu v Chlebovicích. Po naučném videu o včelách jsme se přesunuli na půdu areálu, kde se nachází muzeum včelařských potřeb. Svezli jsme se imaginárním metrem a pak už hurá na svačinu. Hlad byl veliký, a to nás ještě čekaly další aktivity. Vyrobili jsme si medovou svíčku a šup, šup na Medovou stopu. Zvládli jsme místy krkolomnou a náročnou trasu, a i silný déšť, který nás v závěru přece jen zastihl, nám nevadil. Promočení jsme si ještě stihli nakoupit dárečky, sníst oběd a hurá domů. Se zpěvem a dobrou náladou. Rádi se s vámi pomocí fotek podělíme o zážitky. A děti, doma vyprávějte!
 

Výlet na Štramberk

8. 6. 2022 Základní škola V. třída

Unavení, ale spokojení jsme vystoupili v podvečer z vlaku v Šenově! Přestupy byly trošku adrenalinový zážitek – nikdy si nemůžete být jisti, zda stihnete kvůli zpoždění přípoj. 😊 Měli jsme ale štěstí, zpoždění byla minimální a počasí skvělé. Stihli jsme toho mnoho, jak se můžete přesvědčit na fotografiích.
 

Čtverka v ZOO

3. 6. 2022 Základní škola V. třída

Tak to konečně klaplo! Po dlouhém ladění termínu jsme vyrazili do slíbené ZOO. Peníze na vstupné jsme si vydělali divadelním představením "Obrázky z českých pověstí". Všichni jsme hráli divadlo a všichni jsme také odjeli do ZOO. I Evička – naše krásná "Šárka", která má zlomené prsty na noze, se mohla zúčastnit! Na vrátnici nám zapůjčili opravdický invalidní vozík, a tak jsme si nejen prohlédli zvířata, ale také jsme mohli vyzkoušet manipulaci s ním. Naštěstí jsme Evu nikde nevyklopili. Zjistili jsme, že vézt vozík do kopce je docela dřina. Ale zvládli jsme to. Akce se zdařila, všechno jsme stihli. Počasí nám přálo. Peníze, které nám zbyly, utratíme příští týden na školním výletě. Držte nám palce, ať nám vyjde počasí!
 

Den dětí

1. 6. 2022 Základní škola

Soutěže, mlsání, závodění, a hlavně žádné učení. Den dětí jsme prožili ve sportovním duchu, ale hlavně s velkým pěnovým překvapením nakonec. Zasoutěžili jsme si na koloběžkách, běhali jsme okolo školy, shazovali plechovky a taky třeba skákali v pytlích. O přestávce jsme snědli nanuk, a nakonec přišlo to nejlepší. Pěnová koupel – nebo bitka? 🙂 Rozhodně to stálo za to promočené oblečení!
 

Vyšíváme

26. 5. 2022 Základní škola V. třída

Vyšívání jednoduchého obrázku byla pro nás velká výzva! Děvčátka byla ve vyšívání samozřejmě zběhlejší, ale i někteří chlapci byli velice šikovní. Problémy dělal uzlík na konci bavlnky. Někteří umělci prostě přivázali jehlu na bavlnku. 😊 Přes počáteční nesnáze jsme se nakonec propracovali ke zdařilým dílkům. Obrázky se povedly!
 

Boomwhackers a metalofony

20. 5. 2022 Základní škola V. třída

Učíme se zahrát jednoduché melodie. Dnes to byla písnička "Běží liška k Táboru". A protože bylo nádherně, vzali jsme metalofony ven. Před školou se ozývalo cinkání, které znělo jako zvonkohra. Doprovod písničky někteří krásně zvládli, jiní musí ještě trénovat.
 

Vytváříme a prezentujeme

18. 5. 2022 Základní škola V. třída

Vytváříme jednoduché prezentace v jamboardu a prezentujeme před spolužáky. V angličtině jsme prezentovali jako zkušení lektoři učivo o jednotném a množném čísle, využili jsme k tomu slovní zásobu a obrázky na téma ovoce a zelenina. Když už po desáté vidíte a opakujete strawberry-strawberries a tomato-tomatoes, tak už si to zkrátka musíte pamatovat. 😊 Další prezentace se týkala denního režimu a vkládali jsme naše skutečné fotografie. Procvičovali jsme slovesa v čase přítomném a čas. Takže stránka s textem "At 7:00 AM I go to the toilet" a fotografií se stala suverénně nejoblíbenější. Byla legrace. Thank you for watching and listening.
 

Třeťáci se učí v lese

13. 5. 2022 Základní škola

Třetí ročník vyrazil společně k hájovně. Užili jsme si zde celé dopoledne, hráli jsme hry zaměřené na znalosti získané v českém i anglickém jazyce, v matematice i prvouce a soutěžili ve sprintu na 60 metrů.

Vznikla povedená monstra podle anglického návodu, týmy objevovaly příklady se stejným výsledkem a zapisovaly do tabulky, nebo vymýšlely strategii – jak na mnoho úkolů z českého jazyka. Individuálně pak děti sprintovaly nebo odpovídaly v kvízu z prvouky. Počasí nám přálo a pátek třináctého se nám vydařil.
 

Orientační běh

11. 5. 2022 Základní škola

V Sedlištích se konal první ročník soutěže v orientačním běhu všech škol Regionu Slezská brána. Účastníků bylo více než sto. Někteří soutěžili ve dvojicích, jiní jednotlivě. Po zahájení prošli žáci instruktáží k závodu a hurá na start. V krásném počasí nechyběla nikomu chuť vyhrát. A povedlo se. Z našich šesti dvojic se čtyři umístily na stupních vítězů! Obsadily jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo. Takový úspěch jsme nečekali! Gratulujeme a už trénujeme na příští ročník.
 

Pro maminky

6. 5. 2022 Základní škola

Milé maminky, přejeme vám hodně zdraví a lásky ke Dni matek. Užijte si nedělní den!❤️ S láskou... vaše děti🌸
 

Konečně venku!

3. 5. 2022 Základní škola V. třída

Sláva! Konečně je hezké počasí a my můžeme využívat k výuce naše altánky. Doufejme, že nám počasí vydrží.
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12