MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

V. třída

Rozvrh hodin


Přihláška do ŠD na šk. r. 2023/2024

Důležité Základní škola

ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově nabízí

Důležité Základní škola

Vážení rodiče, milí žáci, Základní umělecká škola Viléma Wünsche v Šenově nabízí pro naše žáky tyto zajímavé obory:

Hudební obor: https://www.zus-senov.cz/cs/hudebni-obor.html
Výtvarná tvorba: https://www.zus-senov.cz/cs/vytvarna-tvorba.html
Multimediální tvorba: https://www.zus-senov.cz/cs/informace-o-studiu.html

V případě zájmu můžete do neděle 4. 6. 2023 vyplnit online přihlášku na https://www.zus-senov.cz/cs/prihlaska-ke-studiu.html

Přijímací talentové zkoušky pro školní rok 2023/2024 proběhnou od 5. 6. do 9. 6. 2023. Ke studiu přijímáme žáky od 5 let, pouze do studijního zaměření Multimediální tvorba jsou přijímáni žáci od 9 let.

Více na www.zus-senov.cz
 

ČŠI: Výběrové zjišťování výsledků žáků ZŠ 2022/2023

24. 5. 2023 Základní škola V. třída

https://set.csicr.cz/webtestapp/
 

Volnočasové aktivity

23. 5. 2023 Základní škola V. třída

Od ledna jsme si připravovali projekt o tom, co bychom chtěli a mohli v obci změnit. Zaměřili jsme se za areál bývalého koupaliště a po poradě s panem starostou jsme vybírali návrhy aktivit na této ploše. Co byste řekli letnímu kinu, workoutovému hřišti, volejbalovému nebo tenisovému hřišti, trampolíně, skluzavce, běžecké dráze, pumptracku, bike parku či kavárně? Vše zaleží na dotacích, ale s přípravou areálu už se začíná. Svůj projekt jsme představili za setkání škol Regionu Slezská brána. Zážitky z naší prezentace, ale také z prezentací ostatních škol máme veliké.
 

Český den proti rakovině 2023

6. 5. 2023 Základní škola

Vážení rodiče, již tradičně se naše škola zapojila do sbírky Ligy proti rakovině. Přispět můžete ve středu 10. 5. 2023 zakoupením žluté kytičky za minimální částku 20 Kč. Více na www.cdpr.cz
 

Krasavci dravci

4. 5. 2023 Základní škola

Na dnešní zážitek určitě nikdo z nás nezapomene. Navštívili nás totiž historičtí sokolníci se svými úžasnými a nádhernými dravci. V zábavném a velmi poutavém příběhu nám je představili a prozradili o nich všelijaká tajemství a zajímavosti. Malé děti ze školky i školy sokolníkům asistovaly a vůbec se nebály. Bylo moc prima vidět je zblízka, v klidu i v letu, dokonce jsme si je mohli pohladit. Sova Rozárka ani sova Hedvika sice nepřiletěla, ale i tak jsme byli nadšení. Moc děkujeme.
 

McDonald´s Cup

2. 5. 2023 Základní škola

V pátek 28.4. vyrazila naše fotbalová reprezentace hájit naše barvy na fotbalové hřiště do Vratimova. Hráli jsme obvodní kolo McDonald´s Cupu. Byla to historicky první účast naší školy v tomto turnaji a hned jsme byli úspěšní! Naši borci s naprostým přehledem ovládli skupinu a i dále hladce postupovali. Snad se nám také bude dařit ve čtvrtek, kdy hrajeme další kolo v Porubě na Šoupalce. Držte nám palce!
 

Hasičský Den země

28. 4. 2023 Základní škola

Dnes nás sluníčko zavedlo k hasičské zbrojnici, kde jsme mohli společně s hasiči oslavit Den Země. Pro děti bylo připraveno šest stanovišť, kde musely splnit všelijaké úkoly. Za nasbírané značky si děti vybraly odměnu. Aby bylo vše ještě příjemnější, hasiči nám předvedli, jak probíhá hašení ohně sněhovým hasícím přístrojem. A protože jsou všechny děti mlsné, nechybělo nakupování dobrůtek. Vesele jsme se vrátili ke škole a dali si bezva oběd. Děkujeme hasičskému sboru za krásné dopoledne plné zábavy a poznání. Bylo nám všem moc fajn.
 

Orientační běh

27. 4. 2023 Základní škola

Pod záštitou Regionu Slezská brána se konal už 2. ročník závodu v orientačním běhu v okolí ZŠ Sedliště. Po instruktáži o používání čipových karet a mapky se dvojice vydaly na trať. Proběhnout ve správném pořadí a dostatečné rychlosti celý úsek nebyla žádná legrace. Přesto jsme mezi více než stovkou soutěžících získali 1. místo pro kluky ze 4. třídy, 2. místo pro dívky ze 3. třídy a 3. místo pro kluky z 5. třídy. Celý den jsme si moc užili a těšíme se na příští ročník. Sportu zdar!
 

Venčíme!

27. 4. 2023 Základní škola V. třída

Vzali jsme v rámci tělocviku ven své psí kamarády, aby se seznámili. Nachodili jsme společně spoustu kilometrů. Tour kolem Václavovic se vydařila, přálo nám i počasí. U Tobíka na zahradě jsme potrénovali fotbal a zacvičili si na workoutovém hřišti. Byli jsme moc rádi, že nešla elektřina a mohli jsme si užít celé dopoledne venku.
 

Den Země

23. 4. 2023 Základní škola

Jako každý rok, i letos jsme se zapojili do oslav svátku naší planety Země. Připojili jsme se tak k celosvětovému dni propagace a podpory ochrany životního prostředí, který připadá na 22. dubna.

Letos jsme se zaměřili na poznávání Země všemi smysly. Čekalo nás pět stanovišť, na kterých jsme si vyzkoušeli, jak můžeme svět okolo nás vnímat čichem, sluchem, chutí, zrakem a hmatem. Jedním z úkolů bylo odhadnout a zvážit, kolik cukru je v jednotlivých potravinách. Dalším úkolem bylo poznat podle zvuků živočichy a zahrát si sluchové pexeso. Poznávali jsme koření podle vůně, a abychom potrápili i hmatové receptory, vytvořili jsme si ve třídě Kneippův chodník. Zábavným úkolem bylo předávání si předmětů pouze nohama a zkusili jsme poznat různé věci, živočichy a rostliny na fotografiích pořízených elektronovým mikroskopem.

Další část našich oslav probíhala v různých lokalitách obce, kde jsme se snažili přispět ke zlepšení životního prostředí v našem bezprostředním okolí.

Děkujeme tímto za spolupráci s Obecním úřadem Václavovice, který nám poskytl materiál a pomůcky nezbytné ke sběru odpadů z černých skládek. Bylo to moc fajn 🙂
 

Den Země s pátou třídou

21. 4. 2023 Základní škola V. třída

21. 4. v rámci oslav Dne Země jsme vyrazili do Havířova. Pěknou jarní procházkou podél řeky Lučiny jsme došli na náměstí, kde již bylo přichystáno spoustu tematických stánků a aktivit. Užili jsme si prima poučné i sportovní dopoledne a nechyběla ani zmrzlina.
 

Jak to bylo u zápisu

6. 4. 2023 Základní škola

Letošní zápis dětí do první třídy probíhal ve znamení lesa. V dolní třídě, na čekacím "paloučku" se dětem věnovala "živá" přestrojená zvířátka. Pak při lesní procházce předškoláci plnili úkoly u šesti zvířátek. Moudrá sova je vyzkoušela z hledání odlišného obrázku, srnka zjistila, jestli umí pojmenovat kamarády z lesa a poznají první hlásku, medvídek s dětmi procvičil barvy a prostorovou orientaci, liška zase vyprávění a sestavení příběhu a ježek, ten s dětmi počítal. Zajíček potřeboval nakrmit mrkvičkou, kterou děti krásně vystřihly, procvičil s dětmi grafomotoriku a zkontroloval správné držení tužky. A nakonec... nejtěžší úkol, chtěl uvázat mašličku. Děti si za splnění úkolu do své karty dávaly razítka zvířecích stop a až prošly celým lesem, dostaly odměnu.

Co myslíte, zvládli to všichni předškoláci? No jasně! Už teď víme, že to budou bezva školáci. V září se na vás těšíme, děti!
 

Šachový turnaj regionu

23. 3. 2023 Základní škola

Turnaj nesl název O šachového krále a královnu a konal se v Řepištích. Zúčastnilo se jej více než 70 šachistů různých škol regionu Slezská brána. Po urputném šestikolovém boji jsme si domů přivezli šachovou královnu Adélku i druhé a třetí místo pro Tomáše a Kryštofa. Za dosažené výsledky děkujeme i trenérovi šachistů p. Kozlovi. Gratulujeme!
 

Školní karneval a soutěže

21. 3. 2023 Základní škola

Školní karneval
V pondělí jsme si zařádili ve školní tělocvičně. Děti z páté třídy připravily pro menší kamarády z první, druhé a třetí zábavnou šou, nechyběly soutěže a hudební pecky, balónky ani bubliny. Poté se utkaly třídy čtvrtá a pátá v zábavných soutěžích a kvízu. Děti si zatancovaly letkis a menuet. Akce se vydařila. Fotky mluví za vše.
 

Bruslíme!

3. 3. 2023 Základní škola V. třída

Bruslení bylo prima. Nejlepší bylo posledních 10 minut, kdy stadion patřil jenom nám! Těšíme se na příště!
 

Obvodní kolo recitační soutěže

28. 2. 2023 Základní škola

Ve školní družině jsme dnes uvítali recitátory ze základní školy v Šenově. Soutěž opět uváděl Kuba Růžička a pětičlenná porota měla zase těžkou práci, protože výkony všech recitátorů byly velmi vyrovnané. Do dalšího kola soutěže, tentokrát v Ostravě, postupují žáci z prvního a druhého místa. Držíme palce!
 

Lyžování bez reptání

17. 2. 2023 Základní škola

Tento týden děti z václavovické školy prožily na horách. Na tradičním lyžařském kurzu se mnozí lyžovat naučili, jiní si svůj um potvrdili, a ti nejlepší si pořádně zajezdili. Každopádně všichni si to náramně užili a při finálových závodech všem ukázali, že lyžovat umí a že jim sport dělá radost. Samozřejmě nechyběly medaile a stupně vítězů. I když... vítězové jsou vlastně všichni.

Připravujeme pro vás video – těšte se, bude to stát za to!
 

Lasergames

8. 2. 2023 Základní škola V. třída

Peníze z jarmarku jsme my, páťáci, roztočili v lasergames. Nálada byla skvělá a byl to pořádný tělocvik. Zpátky jsme šli na Hranečník pěšky, viděli jsme centrum města, most Miloše Sýkory, soutok Ostravice s Lučinou a Slezskoostravský hrad. Počasí bylo senzační, byla to prima procházka.
 

Recitační soutěž

3. 2. 2023 Základní škola

Opět po roce proběhla v naší škole recitační soutěž. Žáci soutěžili ve třech kategoriích (kategorie I. třídy, kategorie II. a III. třída a kategorie IV. a V. třída). Porotu čekal nelehký úkol. Vybrat z tak skvělých recitátorů ty, kteří se umístí na stupních vítězů, bylo velice náročné, protože všichni předvedli skvělý výkon a odrecitovali nádherné básně. V pauzách mezi výstupy jednotlivých kategorií probíhal zábavný program, a tak jsme si všichni společně zazpívali písničku Sněhulák, vyfotili jsme se ve fotokoutku a naučili se taneček na písničku Green green grass. Celým programem nás profesionálně prováděl moderátor Kuba ze čtvrté třídy. Děkujeme moc soutěžícím, moderátorovi a publiku za skvělou atmosféru v průběhu soutěže.
 

Beseda s panem starostou

25. 1. 2023 Základní škola V. třída

V rámci projektu regionu Slezská brána jsme se zamýšleli nad tím, co v naší obci chybí či potřebuje vylepšit. Své nápady jsme předložili panu starostovi, který nás dnes navštívil. Pan starosta JUDr. René Vašek nám povyprávěl o tom, jak funguje obecní úřad, co může a nemůže ovlivnit, jak záleží na financích. Ale hlavně, co mohou ovlivnit všichni občané naší obce, tedy i my nebo vy. Pustíme se do toho?
 

Do divadla je jen kousek

24. 1. 2023 Základní škola

Obecní knihovna ve spolupráci s obecním úřadem a naší školou zajistila všem žákům divadelní představení jen pár kroků od budovy ZŠ v kulturní místnosti OÚ. Menším dětem se představila kočička Ťapička se svými příběhy. Děti měly možnost si knihu také zakoupit. Starší žáci se dověděli Jak se rodí kamarádi. Hrála autorka spisovatelka Markéta Harasimová a herec Miroslav Hrabě.
 

Renarkon – Buď OK!

24. 1. 2023 Základní škola V. třída

20. 1. 2023 jsme absolvovali další vzdělávací blok, tentokrát o toleranci. Schovávali jsme se za vlastnoručně vyrobené masky. Vlastnosti člověka jsou důležitější než jeho vzhled.
 

Dramadílny – City pocity

9. 1. 2023 Základní škola V. třída

Zahráli jsme si několik her zaměřených na emoce a také na zvládání negativních emocí. Dvě hodiny utekly jako voda, z těchto dílen jsme si odnesli poznatky o svých pocitech a pochopili jsme jakým vhodným způsobem je projevovat.
 

Bruslíme!

16. 12. 2022 Základní škola V. třída

Ani sněhová kalamita nám výlet na kluziště nezkazila. Pomohli jsme odházet sníh a hurá na brusle! Velká pochvala pro začátečníky!
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13