MATEŘSKÁ ŠKOLAZÁKLADNÍ ŠKOLAŠKOLNÍ DRUŽINAŠKOLNÍ JÍDELNAMIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

V. třída

Rozvrh hodin


Kdo je to?

29. 2. 2024 Základní škola V. třída

Víte, kdo napsal knihu Svět v obrazech nebo Labyrint světa a ráj srdce? Významný Čech, který musel po Bílé hoře opustit zemi, žil v Polsku, Švédsku či Holandsku. Zasloužil se o to, aby žáci učivu ve škole rozuměli, výuka byla názorná, prostě "škola hrou". Určitě jste poznali, že se jedná o učitele národů Jana Amose Komenského. Informace o něm jsme zpracovávali v hodině vlastivědy.
 

Florbalový turnaj

29. 2. 2024 Základní škola

Dva měsíce se parta skvělých mladých lidí z pátého a čtvrtého ročníku scházela a trénovala jednou týdně florbal. Pod vedením žáka pátého ročníku - Honzy Pastrňáka se zvládli sehrát, natrénovat herní situace a vytvořit dobrý tým! Vyplatilo se! Dnes si z Paskova dovezli trofej nejcennější - zlatou. Skvělá práce! Gratulujeme!
 

Mladý, jarní, otcův a matčin….žijeme přídavnými jmény!

28. 2. 2024 Základní škola V. třída

Dva týdny se věnujeme přídavným jménům. Tvrdé a měkké y/i....záludnost českého jazyka velmi zapeklitá. Páťáci už ale ví, jak jim vzory přídavných jmen můžou pomoci.
 

Sběr elektroodpadu

22. 2. 2024 Základní škola V. třída

Vážení rodiče, od začátku ledna se ve všech školách, které se zapojují do projektu Recyklohraní, sbírají menší elektroodpady, jako třeba sluchátka, hodinky, mobily, nabíječky, baterie, toustovače, tablety, elektrické koloběžky a podobné menší odpady. Do naší školy je můžete nosit do 29. 2. 2024.
Za žáky V. třídy Kryštof Novák a Šimon Kroček
Leták vytvářely Erika Supíková, Monika a Lucie Petrovy
 

Luštíme v souřadnicovém systému

22. 2. 2024 Základní škola V. třída

Robotel

17. 2. 2024 Základní škola V. třída

https://www.roboteltest.com/WEBapp/sc_web_01.html?RSID20-90.181.149.90:8081
 

Václavovice druhé v obvodním kole vybíjené

15. 2. 2024 Základní škola V. třída

Žáci 4.a 5. třídy skvěle reprezentovali naši školu na turnaji ve vybíjené. Hladce jsme postoupili ze skupiny, porazili jsme i domácí tým. Bohužel nám již síly nestačily na vítězný tým z Vratimova. Patřilo nám tedy druhé místo. Zažili jsme napínavé dopoledne a držíme týmu z Vratimova palce v okresním kole. Příští školní rok se znovu utkáme. Sportu zdar!
 

Recitační soutěž

31. 1. 2024 Základní škola

Opět po roce se celá škola sešla předvést své talenty. Dvacet nejlepších recitátorů z celé školy dnes prokázalo odvahu, pevné nervy a obrovskou dávku talentu. Na porotě byl velmi těžký úkol - zvolit ty, kterým se dnešní recitace podařila nejlépe.
Během společného dopoledne jsme mimo recitaci také zpívali, vyprávěli si vtipy a dokonce jsme shlédli video s vtipnou školní anketou na téma recitace. Postupujícím přejeme mnoho zdaru v dalším kole. Celá škola bude fandit a doufat, že se se svým talentem dostanete co nejdále.
 

Minecraft Voyage Aquatic

16. 1. 2024 Základní škola V. třída

https://code.org/minecraft
 

Ledová socha

10. 1. 2024 Základní škola V. třída

Možná jste si už všimli, že u plotu vyrostl kousek ledového umění. V páté třídě jsme využili mrazu a v rámci výtvarné výchovy vytvořili trochu pomíjivé krásy. Jak dlouho asi vydřží ;-)?
 

Přání

22. 12. 2023 Základní škola

My všichni školou povinní...tedy zaměstnanci a děti MŠ a ZŠ Václavovice...😀
PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A LÁSKY V NOVÉM ROCE!🎄🌟❄️
 

Vánoce napříč světem...

22. 12. 2023 Základní škola V. třída

Přišli jsme na to, že je jedno v jaké zemi oslavíme Vánoce….
…nejde o to, jestli si dáme kapra se salátem, vánoční štolu, krocana nebo tamales,
…jestli dárky rozbalíme na začátku prosince, večer 24., o půlnoci, 25. ráno nebo až v lednu,
…jestli je rozbalíme u stromečku, najdeme je v punčoše u krbu nebo dokonce u palmy,
…jestli je donese Ježíšek, Otec Vánoc, Santa Claus, Mrazík nebo skupinka skřítků,
….jestli rozkrojíme jablíčko, postavíme sněhuláka z písku, dáme mléko ke krbu nebo sníme puding….

….pro všechny, kteří tyto dny slaví… je to hlavní: BÝT SPOLU, OBDAROVAT BLÍZKÉ DROBNOSTÍ, PŘIPRAVIT SI DOBRÉ JÍDLO A UŽÍT SI TOHO SLAVNOSTNÍHO A TAJEMNÉHO ČASU!

Na to, a snad i na trochu víc, jsme v páté třídě během posledních několika dnů přicházeli. Zkoumali jsme vánoční svátky v jiných zemích. Ve skupinách holky a kluci porovnávali vždy dvě země, hledali, co oslavy Vánoc v těchto zemích mají společného, co naopak rozdílného. Navzájem si získané informace prezentovali a nakonec dali dohromady, co mají všechny oslavy společného.

Přejeme všem krásného a pohodového Ježíška!
 

Vánoční sportování 2.A a 2.B

21. 12. 2023 Základní škola

Dnes jsme si v dvouhodinovce v tělocvičně vánočně zadováděli. Honil nás "Perníček", házeli jsme po sobě "Sněhové koule", zatancovali jsme si na vánoční písničky, přesouvali jsme se plížením "ve sněhu" a zasoutěžili jsme si o malé ceny. Moc jsme si to užili a vše zakončili vánočním pokřikem "HOU, HOU, HOU".
 

Předvánoční plavání

21. 12. 2023 Základní škola

Tato lekce měla u dětí velký úspěch. Závody v netradičních disciplínách bavily všechny. Byla legrace.
 

Vánoční pečení

20. 12. 2023 Základní škola V. třída

Během první hodiny jsme vytvořili těsto, pak jsme se vypravili do školní kuchyňky. Tam každá skupina vyválela těsto, vykrojila kolečka a po upečení zabalila dovnitř malá překvapení. :)
 

Tančí celá škola

20. 12. 2023 Základní škola

Děti z celé školy si dnes vyzkoušely moderní tanec. V hodinovém programu se naučily rozmanité taneční kroky a zatančily si tři tance. Tak třeba Gangnam Style byla jedna z písní, při které děti předvedly, že mají pohyb v těle, a že tanec probouzí radost a úsměv. Byla to námaha, ale i zábava. Na závěr se děti protáhly, aby je nic nebolelo. Hodina tělocviku navíc určitě všem prospěla, a také děti potěšila. Takový malý vánočních dárek. Uvidíme, co přinese Ježíšek do školy dětem v pátek.
 

Angličtina

19. 12. 2023 Základní škola V. třída

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vSWNeCyI1asXv-UZdVsbA4Zyxy1Is2rMtHCNr1h0WZS9xIZDJf1SJ92R_xRS4rr2DN3__PM1K5h5iVC/pub?start=true&loop=false&delayms=3000&fbclid=IwAR3gN2yAEj01YCaSE0qw5P6pCvHtcOpQgXIf11weyYpW9YN36w6ejVQULig&slide=id.p
 

Vyjmenovaná slova - odkazy

18. 12. 2023 Základní škola V. třída

https://view.genial.ly/64b55f045134d100123583ec

https://view.genial.ly/64bb8fdb78957a00127f2b01
 

Pohodové vánoční dílny

12. 12. 2023 Základní škola

Dnes odpoledne se z naší školy stal tvořivý ateliér. A tak jsme pozvali všechny rodiče, děti, babičky dědečky..., aby si přišli zpříjemnit adventní čas. V každé třídě byly připraveny dva vánoční výrobky. Stačilo se jen porozhlédnout, vybrat si a tvořit, tvořit a tvořit. Že se to všem dařilo, o tom není pochyb. Za zvuků koled a vánočních písní se pracovalo ještě příjemněji a všichni jsme si to hezky, a hlavně v dobré náladě užili. Teď už jen svými výrobky zkrášlit domov a Vánoce jsou zase o kousek blíž. 🌟
Děkujeme, že jste přišli.
Přejeme všem pohádkový adventní čas.🎄❤️
 

PLANETÁRIUM

11. 12. 2023 Základní škola

Dnešní dopoledne děti z první a druhé třídy strávily v Planetáriu. Po úvodní prohlídce všech zajímavosti se děti usadily v sále a s napětím sledovaly překrásný vesmír. Vše bylo jako živé a díky pohádce si děti prohlédly planety zblízka. Bylo to krásné a poutavé. Tak uvidíme, kolik si toho děti pamatují. Zkuste se jich zeptat. Určitě vám své zážitky povypráví.
 

vybíjená 2023

11. 12. 2023 Základní škola

1.12.2023 naše škola zorganizovala již tradiční mikulášský turnaj ve vybíjené. Zúčastnilo se 8 celků. Konkurence tedy byla značná. Týmy byly výborně připraveny a celkově šlo o velmi napínavou podívanou.
Zúčastnily se tyto týmy: ZŠ Václavovice, ZŠ Vratimov Datyňská, ZŠ Vratimov TGM, ZŠ Morávka, ZŠ Sedliště, ZŠ Řepiště, ZŠ Paskov a ZŠ Raškovice.
Ve finále se potom utkaly týmy z Václavovic a Sedlišť. Václavovice obhájily loňské vítězství a zaslouženě zvítězily.
1.místo ZŠ Václavovice
2.místo ZŠ Sedliště
3.místo ZŠ Vratimov Datyňská
Již se těšíme na další ročník!
 

VÁNOČNÍ DÍLNY

10. 12. 2023 Základní škola

Mikuláš si spletl datum

1. 12. 2023 Základní škola

Když Mikuláš uviděl, že už se u nás bude rozsvěcovat vánoční stromeček, natolik ho to okouzlilo, že přišel navštívit děti do školy už 1. 12. Sice měly některé děti namále a skoro skončily v pytli od čerta, ale dopadlo to nakonec dobře. Děti slíbily, že budou celý příští rok hodné, zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku a zasloužily si sladkou odměnu.
 

2.A a 2.B jeden den společně

1. 12. 2023 Základní škola

Jeden krásný, společný den prožily děti z druhých tříd. Sice spolu bývají v družině, ale nemají moc příležitostí se společně učit, a proto si první prosincový den užily. V matice si zkusily počítací kruháč a v českém jazyce zase čtení s porozuměním ve dvojicích. Ve výtvarce vyrobily čerta, a dokonce se na ně živý čert s andělem a Mikulášem přišli podívat.
 

Plaveme!

30. 11. 2023 Základní škola

4. a 5.třída hupsla do vody! První lekci jsme si užili, nejvíce se nám líbilo volné plavání. Teď se vrhneme na zlepšování plaveckého stylu. Jediné, po čem nám teď bude smutno, je tělocvična. Sportu zdar!
 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15